Şimdi Ara

100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
10
Favori
61.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scaner123

quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

renta car işinden ticaret yaptınız mı?

ben degilde bir yakınım yapmıştı oradan biliyorum. 3-5 yıl kadar önce şu anda şartlar degişmisse onu bilemicem.

Ben sana demiştim abicim bu işten anlamıyorsun diye...

Yok efendim arabanı rent a car a ver onlar işletsin. Ruhsat senin üstüne herhangi bir kaza anında kasko paranı ödemezse ne yapacaksın, hep işin güzel ve hoş kısımlarından bahsediyorsun birazda kaza ve hasar durumlarında göz önüne getir. Normal kasko ile aracı hiç tanımadın birine verme durumunda hasar ödenmez!

Bunlardan kurtulman için ticari kasko yani rent a car kaskosu yaptırman gerekiyor. Onuda ruhsat senin üstündeyken yapmazlar, bunu benden daha iyi bilmen gerekiyor.

Bu arada senin dediğin gibi yapanlar da var, yok değil ama şu bir gerçek aklın yolu birdir. Ve burada verdiğin bilgiler bir arkadaşım!, bir tanıdığım! gibi kulaktan dolma bilgilerle olmaz. Para kolay kazanılmıyor. Şöyle örnek vereyim asgari ücret ile çalışan birisi 147 ay hiç harcama yapmaz ise bahsi geçen miktarı elinde bulundurabilir.

Bu forumda senin dediğin gibi yapacak olan bir arkadaş vardı, orada ona da bu fikrine karşı çıktılar. Nedenleri belli...

Birde "kimse kimseyi rezil edemez kişi kendini bildikten sonra..;) " demişsin. Sen kanunlara uyma, öyle bir rezil ederler ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstbayar -- 20 Eylül 2011; 10:02:19 >

• parça kontör işi vardı karlı bir işti...
    SİZLERE ÖMÜR...
    OPRATÖRLER ENGELLEDİ....
  • Birine karar verdikten sonra, hemen atlamayin, gidip ayni isi yapan yerlerde calisin bir iki ay, kazanacaginiz deneyim yatiracaginiz paraya bedeldir.
  • oto yikama ac bence ben calistigim yerde gunde 10 15 araba yikaniyordu araba basi 15 cilali 25 di cok para var bu isde

not:alısverış merkezı yanına veya buyuk bi otopark yakinına olmalı
  • demir çelik
  • Ps3 cafe kucuk bir dunyadanin hayali gibi, " abi napalim bugun, pes mi atsak, keske kendi cafemiz olsa" fikrine yatirilan 100000 tl!! asgari ucretle yemeden icmeden 10 sene calisip kazanilan bir emek karsiliginda sahip olunacak sey ps3 cafe midir?
    basit birseyle basla 40 binini bankaya yatir, 10 binle basla, sonra kredini kendin verirsin, ilk basta kazanmazsin belki ama isi ogrenirsin.

bir de parayi ikiye bolup ortakliktan cikin, paradan olsaniz bile kardesinizden olmazsiniz.
  • cafe shop satin alip.
    kahve ve soguk sandavicler satabilirisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxious.31

Bu para dedemin köydeki arsalarından kaldı bi kısmı satıldı ve abimle bana bu kadar düştü ve biz abimle ıs kurmak istiyoruz abim askerligini yaptı geldi ben daha gitmedim ne tür ıs önerirsınız

Selam faize koysanız maks. getireceği 7 - 8k para olur. (gerçi üzerinden 4 yıl geçmiş ama olsun :)) bana verin ben size seneye 125k geri vereyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 31 MALZEMELERİ DÜKKANI AÇ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 adet cevresinde yaşam olmayab yada cingene mahallesi bulunan lise kantini alın, fen lisesi hem dışarıda hemde Coğu zengindir sonra kazanın , bizde de 2 lise 1 dershane kantini var

• mbolukbasi34 M kullanıcısına yanıt
    20 bin lira yillik 1440 lira getiriyor 100 bin 7200 getiriyor bence iyi para yattigi yerden

• İnşaat işi iyidir ama o parayla bu işe girmeniz hayal olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011tarih ama soliyim

Dandik bi liseden kantin alin gunde 250 300 rahat kaldirirsiniz

• Riskli iş istiyorsan arkadaşın dediği gibi ev alıp dizayn edip biraz daha artı fiyata satabilirsin. Olmadı büyük markaların isimlerini alıp yemek açabilirsin MC, Burger King vs gibi tabi bunların ki çok yüksek onlara nazaran daha ucuz olanını. İlla almak zorundada değilsin mesela tavuk desek sosllu tavuk yapmayı öğrenip kendine göre soz bulup onuda satışa sunabilirsin. Emlakçı açabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Hipopotam

20 bin lira yillik 1440 lira getiriyor 100 bin 7200 getiriyor bence iyi para yattigi yerden

Tabiki iyi para ama yetmez. Fikir olarak örn. 100 bin tl 7.2k getiriyorsa aynı miktarda yatırım yapılıp aylık net 10 bin TL kar getiren iş yapılır, ki buda yılda 120k eder. Yani faiz hem haram hem mantıksız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbolukbasi34 -- 19 Nisan 2015; 16:31:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prience

2 adet cevresinde yaşam olmayab yada cingene mahallesi bulunan lise kantini alın, fen lisesi hem dışarıda hemde Coğu zengindir sonra kazanın , bizde de 2 lise 1 dershane kantini var

kılçıksız kaç atıyo

• Hastahane karşısında, belediyeden yer kiralanır, ve büfe açılır.

• BeylerBeyi35 kullanıcısına yanıt
    Aradan 4 sene geçmiş nabtınız parayı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Aradan 4 sene geçmiş nabtınız parayı ?

babam komşunun tekel dükkanına ortak oldu hocam , ortak olarak girmişti , şimdi 3 dükkan var , tabi 100 bin tl ile olmadı bu dükkanlar , birikmiş nakiti vardı risk etti bütün parasını bu işe yöneltti biraz karlı çıktı

abim öğretmen oldu ben savunma sanayilerin birinde çalışmaktayım dükkanda ortağımızın oğlu duruyor , işi biz kurmadık babam planladı o girdi işe , dükkandan gelen birikimlede bu sene bi inşaat iişi düşüncemiz var ama daha bi kesinliği yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeylerBeyi35 -- 5 Şubat 2016; 21:18:19 >
  • 100 bin lirasi var adamin herkes insaat yazmis.Binayi opucukle mi dikecek bu adam ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.