Şimdi Ara

100 Mbps hızındaki internet kimlere lazım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
2.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 mbps alacak altyapım olmadığı derdim yok. 10 mbps'le fazla düşünmüyorsunuz nasıl olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke İstanbul gibi bir metropolde herkesin 100 mbps alacak altyapısı olsa

100 Mbps hızındaki internet kimlere lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 21 Mart 2019; 18:45:40 >
  • Bende 8 TB + 250 GB SSD var ama dolduracak hızda internetim yok

• 50 ideal, şahsen kullanıyorum.

Evde aynı anda 2 pc, 2 telefon (facebook, instagram youtube kullanılıyor) ve ayrica kendi kullandığım 2 telefonda netflix'ten dizi vs indiriyorum. 6 cihazda aynı anda kullanımda sorun olmuyor.

Ama mesela csgo oynarken hiz testi yapıyorum, upload'ı test ederken ping fırliyor. Çüüünki 4mbps upload. Biri upload'ı kullandığında pertiz.

• 100 gereksiz 25-35-50 gayet ideal. 25 ile 50 arasında browser da hız fark ediliyor. Ama 50-100 hiçbir fark yok. Şuan 50 var bidahaki sefere pahalı gelirse 35 alırım.

• Para önemli değilse en iyisi 1Gbps 😎

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Online oyunlar için 50 yetiyo bana 25 civarında laglar oluyordu.100 zaten biraz abartıya kaçar

• vodafone ve milenicom da 100mbps 90TL filandı 110TL fark nerede?
  • Her EVE lazım Soruya bak organik hoşaf iç..
  • eski usul listeyi yaparım insin ben kafayı vurur yartarım derseniz internet olsun yeter online ouyun oynaya bilmek için düşük pigli kaliteli 5mbps/4mbps yeterli.

işin aslına değenirsek tr deki net bir halt yaramaz çağdışı kağnı avrupalı 300/200 500/300 1000/600mbps vya simetrik hızlar için aynı parayı ödüyor biz kağnıya.

oyun içerikleri 100gb bariyerinde ve her sene artıyor bekle babm bekle inecekteeeeeeee
    netf itun amazon gibi online içerik sunan 4K için 15.6Mb/s gerekli bunlar gerçek UHD bulu-ray değil rip

gerçek UHD bulu-ray 100gb online akış izlemek için 90.5Mb/s - master kayıt 183Mb/s -

bunları nas atayım gitiğim yerde uzaktan izleyim dersen bir bu kadar down ve up ihtiyacın olur buda up yok sayıldığından nası sırtanmanız gerekir.

8k içerikler gelir biz hala kanı hızlarıyla sürünürüz.
    endüşük hızın 2020 itibariyle xdsl için 130/60mbps (dsl de çoklu bağlantıda ve up yaparken ping artar fiberde artmaz router kaliteliyse) fiber de 600/500mbps standart olması lazım.
    min hızların
    2021 de 1000-2500mbps aralığında (xdsl tamamen bitmeli)
    2023 de 2500-10000mbps çoğunluğun ulaşması lazım
    yoksa geri ve sömürülen bir ülke olarak kalmaya devam ederiz.

siz en iyisi dow basın gidin yatın

• 100 Mbps elin evrupalısı uslısı japonu çinlisi fransızı vs vs eki ve yavaş diye burun kıvırıyor.

biz 100mbps tartışıyoruz kanınızda sövüşlenmek var
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    1.2MB/s 9.6mbps ediyor... sen kaç mbps kullanıyorsun? + HDD hızın kötü 100mbps alsanda fark etmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalı-katil -- 24 Mart 2019; 20:27:27 >
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    10.5 mbps geliyor eve

• zaq999 kullanıcısına yanıt
    10 mbps fazlasını alamayan ( ben gibi ) napsın hocam?

senin hızını kesen HDD... yoksa 16mbps mi bekliyorsun? diskin markası WD ve mümkünse blue yada black olsun...
    Seagate Barracuda 7200 Rpm sata 3 2 tb disk nasıl hızımı kesecek ki?

Sadece oyun yüklü windows ssd’de kurulu.

Eve gelen hız 10.5 mbps

Santrale olan uzaklığım 1700 metre hattımın iki modülasyondaki değerleri.

ADSL https://i.hizliresim.com/nQ0OXV.png

VDSL https://i.hizliresim.com/v6WjOz.png

Hdd ile alakası yok.

çok alakalı steam yazma hızına göre indirme hızını uyarlamış... ne biiçim bir bağlantı kablosu kullandılarsa yazma hızı çok düşük çıkmış... Pata DVD-RW yuvasından çalışan HDD 6MB/s yazma hızı verirken senin disk uyuyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalı-katil -- 24 Mart 2019; 20:59:0 >
    Hocam taş*ak geçmiyorsunuz değil mi

https://www.speedtest.net/result/8136804268.png

Şu teste bir bakın ciddiyseniz büyük bir bilgi yanlışlığınız var.

Ben diyorum ki evime gelen internet hızı 10 mbps (1 byte = 8 bitten yola çıkarsak 10/8=1.25 çıkıyor zaten ayrıca Turkcell mobili bağladığımda indirme hızım 8 mb/s hızları görüyor) fazlasını alamıyorum siz diyorsunuz ki HDD'den yavaş. İndirme hızında hata yok ki Origin olsun Uplay olsun IDM olsun hepsi 1.2 - 1.3 mb/s hızda indiriyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 24 Mart 2019; 21:6:50 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.