Şimdi Ara

%100 ingilizce okuyan birileri bakabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben makine mühendisliği okumak istiyorum (%100 ingilizce).

SORULARIM
    makine mühendisliği zaten zor bir bölüm ingilizce de olursa çok çok zor bir bölüm olur mu?

diyelim ingilizce okumadım,herhangi bir dil kursuyla ingilizce mi geliştirebilir miyim?

ve son olarak ingilizce okuyan bölümlerde hazırlıkta kalanların çok olduğu söyleniyor sizin fikriniz nedir?

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarı

• up :(
  • doguky kullanıcısına yanıt
    Ben iyte genetik 2.sınıfı bitirdim.Bizde de eğitim dili %100 ingilizce.Üniversitesine göre durum değişir ancak biraz temelin de varsa düzenli bir çalışmayla hazırlığı çok da zorlanmadan geçersin.Okumak elbette türkçeye göre daha zor hani bir metni bir iki defada okuyup anlayacaksan ingilizce olduğunda bu sayı artıyor tabii.Temeli hiç olmayıp çok zorlanan arkadaşlarım var başarısı da direkt etkileniyor ingilizceden dolayı.Ve ingilizcesi iyi olan bölümde daha başarılı oluyor.Ama bence kesinlikle ingilizce oku eğitim dilinin ingilizce olmasıyla ayrıca bir kursa gidip ortalama bi ingilizcen olması arasında dağlar kadar fark var.Ve ileride ciddi şeyler yapmayı düşünüyorsan bu ingilizce açığını binlerce lira vereceğin kurslarla bile zor kapatırsın.Hedefin,vizyonun dar değilse ki değildir ben türkçe okumanı kesinlikle önermem.
  • tamamen kendini gelistirmene bagli. hazirlik okuyup dersleri dikkatli dinleyip biraz da sinavlara calisirsan yapamayacagin sey degil. ingilizce bilmek insana cok sey katar, puanin yetiyorsa turkce yazma

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurogut

Ben iyte genetik 2.sınıfı bitirdim.Bizde de eğitim dili %100 ingilizce.Üniversitesine göre durum değişir ancak biraz temelin de varsa düzenli bir çalışmayla hazırlığı çok da zorlanmadan geçersin.Okumak elbette türkçeye göre daha zor hani bir metni bir iki defada okuyup anlayacaksan ingilizce olduğunda bu sayı artıyor tabii.Temeli hiç olmayıp çok zorlanan arkadaşlarım var başarısı da direkt etkileniyor ingilizceden dolayı.Ve ingilizcesi iyi olan bölümde daha başarılı oluyor.Ama bence kesinlikle ingilizce oku eğitim dilinin ingilizce olmasıyla ayrıca bir kursa gidip ortalama bi ingilizcen olması arasında dağlar kadar fark var.Ve ileride ciddi şeyler yapmayı düşünüyorsan bu ingilizce açığını binlerce lira vereceğin kurslarla bile zor kapatırsın.Hedefin,vizyonun dar değilse ki değildir ben türkçe okumanı kesinlikle önermem.

Hiç ingilizcem yok,fakat zevk alacağımdan eminim. Çok zorlanır mıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• beste432 kullanıcısına yanıt
    Evet,biraz zorlanacaksın.Dediğim gibi özellikle dersleri pek takmayan temeli de zayıf olan arkadaşlar yıllarca sıkıntı çektiler hem hazırlık tekrarı yaptılar hem de bölüm derslerinde zorlandılar.Ama sıfırdan gelip bayagı hırs yapıp çok başarılı olanlar da var.1 yıl en temelden başlayıp çok sağlam ingilizce eğitimi alıyosun.Kelime ezberle ufak tekrar yap ingilizce alt yazılı film dizi izle ingilizce kitap oku tüm yıl yapman gereken şeyler bunlar ve hepsi de gayet zevkli zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurogut

Evet,biraz zorlanacaksın.Dediğim gibi özellikle dersleri pek takmayan temeli de zayıf olan arkadaşlar yıllarca sıkıntı çektiler hem hazırlık tekrarı yaptılar hem de bölüm derslerinde zorlandılar.Ama sıfırdan gelip bayagı hırs yapıp çok başarılı olanlar da var.1 yıl en temelden başlayıp çok sağlam ingilizce eğitimi alıyosun.Kelime ezberle ufak tekrar yap ingilizce alt yazılı film dizi izle ingilizce kitap oku tüm yıl yapman gereken şeyler bunlar ve hepsi de gayet zevkli zaten.

Peki, önümde iki seçenek var. Bitisi çukurova endüstri, diğeri gaziantep endüstri 100 de 100 ingilizce. İngilizce daha mantıklı olur değil mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaziantep önermem sınıf geçmek çok zor
  • beste432 kullanıcısına yanıt
    Bu 2 üniversite ve bölümleri hakkında pek bi bilgim yok, o yüzden yanlış yönlendirme yapmak istemem.Ancak iyi araştır çukurova ve gaziantep arasında eğitim açısından uçuk farklar yoksa bence yoktur, tabii ki ingilizce olan tercih edilir.İyi şanslar dilerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.