Şimdi Ara

100 bin tl ye araç tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar engelli araç alımı yapmayı düşünüyoruz aracımız hyundai matrix dizel manuel , biz otomatik vitesli bir araca geçmeyi düşünüyoruz. Arkadaşlar düşmemiş fiyatı 100bin civarlarını geçmicek şekilde aile otomobili tavsiye edebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş engelli indirimi ile sıfır araba almak istiyor.Burada 5-6 yaşında volvo,audi öneriyorsunuz.Çok yazık otomobil bölümüne konuyu okumadan bir çok kişi çocuk gibi tavsiye veriyor.
    1.4 tsi leon alın hem piyasa arabası hemde düşük devirde az yakıt yüksek devirde güzel performansla işinizi görür.
  • Hyundaiden vazgeçmem derseniz i30 1.6crdi elite derim 2017 0 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Berkay. -- 7 Ağustos 2017; 14:32:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Berkay.

Hyundaiden vazgeçmem derseniz i30 1.6crdi elite derim 2017 0 km

Hocam biraz daha güçlü arabalara bakmayı düşündüm :

Civic hb 105 bin 1.5 182ps

Astra hb 107 bin 1.6 200 ps

Bunları düşünüyorum şuan

• 2. El olur derseniz Opel insignia 1.6 Cdti cosmo

• Benzin sorun olmaz derseniz daha iyi şeyler önerebilirm

• Volvo s60 2.0 T 203 hp 80 bin liraya içine aşık olabilieceğiniz bir arabadır

• Zengin görüneyim benzin sıkıntım yok derseniz ve arabada gaza basıp uçmak isterseniz 2. El de olur 6-7 yaşında da olsa kabul derseniz , Audi A6 Sedan 3.0 TFSI Quattro

• Arkadaş engelli indirimi ile sıfır araba almak istiyor.Burada 5-6 yaşında volvo,audi öneriyorsunuz.Çok yazık otomobil bölümüne konuyu okumadan bir çok kişi çocuk gibi tavsiye veriyor.
    1.4 tsi leon alın hem piyasa arabası hemde düşük devirde az yakıt yüksek devirde güzel performansla işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .mRcan. -- 8 Ağustos 2017; 0:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

Arkadaş engelli indirimi ile sıfır araba almak istiyor.Burada 5-6 yaşında volvo,audi öneriyorsunuz.Çok yazık otomobil bölümüne konuyu okumadan bir çok kişi çocuk gibi tavsiye veriyor.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz çok teşekkürler.

Bir kaç sorumm olucak aracın 1.4 olması dezevantaj mı? (indirim de) Motor hacmi 1.6 olanlarda engelli indirimi daha fazla mı düşüyor yani bunu merak ediyorum.

Seat leon alırsam 1.4 fr 150bg olan modeli tercih etmeyi düşünürsüm büyük ihtimalle yakıt tüketimi olarak honda civic hb ile farkı nasıldır sizce birde 105.000 tl civic hb de 182ps ayrıca daha mantıklı geliyor şuanlık bana aksi bir şeyler söylemezseniz.

Ayrıca bana opel de çok mantıklı geliyor araç 1.6 200 beygir çok yüksek bir perfoemansı olucağını süşünüyorum 0 100 de olsukça iyi içi çok dar mı orasını bilemiyorum birazda aile arabası olucağını da düşünmek lazım yakıt da kafam da muallak ancak 6.1 lt diyor fabrika verisi 7 lt filan yaksa gayet iyi sanırsam.

Astra da motorlar arası fark çok az örneğin 150ps den 200 e geçerken fiyat farkı 5bin tl diğer düşük modeller de 90 binin üstünde astra alıncaksa oğc donanımlı 200 bg lik model bana çok mantıklı geliyor. Biraz daha ayrıntılı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• Hemen hemen benzer beklentilerimiz var, gelecek cevapları merakla bekliyorum.

• Pardon engelli aracı alıcağınız yazısını görmemiştim , engelli indirimi alacakmısınız ona göre fiyatlarına bakalım raporunuzda ne yazıyor bir de ayrıca indirim alırsanız 1.4 motordan büyük motorlu araba alamıyorsunuz belirteyim

• İndirimden yararlanarak alacağınız en iyi araba budur

2017 Skoda Superb 1.4 TSI 150 PS Style

• quote:

Orijinalden alıntı: garmen

quote:

Arkadaş engelli indirimi ile sıfır araba almak istiyor.Burada 5-6 yaşında volvo,audi öneriyorsunuz.Çok yazık otomobil bölümüne konuyu okumadan bir çok kişi çocuk gibi tavsiye veriyor.

Bir kaç sorumm olucak aracın 1.4 olması dezevantaj mı? (indirim de) Motor hacmi 1.6 olanlarda engelli indirimi daha fazla mı düşüyor yani bunu merak ediyorum.

Seat leon alırsam 1.4 fr 150bg olan modeli tercih etmeyi düşünürsüm büyük ihtimalle yakıt tüketimi olarak honda civic hb ile farkı nasıldır sizce birde 105.000 tl civic hb de 182ps ayrıca daha mantıklı geliyor şuanlık bana aksi bir şeyler söylemezseniz.

Ayrıca bana opel de çok mantıklı geliyor araç 1.6 200 beygir çok yüksek bir perfoemansı olucağını süşünüyorum 0 100 de olsukça iyi içi çok dar mı orasını bilemiyorum birazda aile arabası olucağını da düşünmek lazım yakıt da kafam da muallak ancak 6.1 lt diyor fabrika verisi 7 lt filan yaksa gayet iyi sanırsam.

Astra da motorlar arası fark çok az örneğin 150ps den 200 e geçerken fiyat farkı 5bin tl diğer düşük modeller de 90 binin üstünde astra alıncaksa oğc donanımlı 200 bg lik model bana çok mantıklı geliyor. Biraz daha ayrıntılı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Gelişen motor teknolojisi ile 1.4 ile 1.6 gibi hacim aralıklarında artık 2000li yıllar kadar fark yok. Zaten biriken sıkıştırma oranı tecrübeleri ve turbo sayesinde hacmin tüketici için çok bir farkı kalmadı.

Honda hiç aklıma gelmemişti 1.5 182 ps hem yeni bir araba,hem Japonlar genel olarak risk alan bir millet olmadığı için gecte olsa getirdikleri turbo benzinli motor eminim sorunsuzdur. Bu açıdan daha yüksek performansı,aynı vergi dilimi ve daha güncel kasasıyla Honda dediğiniz gibi bir adım önde gibi. Ancak yakıt konusunda dsg-tsi kadar uyumlu olduğunu hiç zannetmiyorum Civic tahminimce 9-10 litre yakar karma olarak.Leonda dsg konusunda endiselenmeyin zaten sıfır alıyorsunuz uzatılmış garanti servis bakımı ile bir problemle karşılaşmasınız dsgnin konforu da cabası olur.

Ben mazda kullanıyorum opelin 1.6 atmosferik ve dizel hariç motorları hakkında pek bir bilgim yok,bir de marka olarak pek haz etmiyorum şikayet orani yüksek diye hatırlıyorum. Yine de opelciler daha iyi kıyas yapabilir.

Fiyatı bütçeye uygun mu bilmiyorum ama kırmızı 1.5 civic hatchback harika görünüyor. Veya mavi cam tavan Leon Fr .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: garmen

quote:

Gelişen motor teknolojisi ile 1.4 ile 1.6 gibi hacim aralıklarında artık 2000li yıllar kadar fark yok. Zaten biriken sıkıştırma oranı tecrübeleri ve turbo sayesinde hacmin tüketici için çok bir farkı kalmadı.

Honda hiç aklıma gelmemişti 1.5 182 ps hem yeni bir araba,hem Japonlar genel olarak risk alan bir millet olmadığı için gecte olsa getirdikleri turbo benzinli motor eminim sorunsuzdur. Bu açıdan daha yüksek performansı,aynı vergi dilimi ve daha güncel kasasıyla Honda dediğiniz gibi bir adım önde gibi. Ancak yakıt konusunda dsg-tsi kadar uyumlu olduğunu hiç zannetmiyorum Civic tahminimce 9-10 litre yakar karma olarak.Leonda dsg konusunda endiselenmeyin zaten sıfır alıyorsunuz uzatılmış garanti servis bakımı ile bir problemle karşılaşmasınız dsgnin konforu da cabası olur.

Ben mazda kullanıyorum opelin 1.6 atmosferik ve dizel hariç motorları hakkında pek bir bilgim yok,bir de marka olarak pek haz etmiyorum şikayet orani yüksek diye hatırlıyorum. Yine de opelciler daha iyi kıyas yapabilir.

Fiyatı bütçeye uygun mu bilmiyorum ama kırmızı 1.5 civic hatchback harika görünüyor. Veya mavi cam tavan Leon Fr .

Dediğiniz araçlara ben de yakınım ancak yakıt da kafamı çok karıştırıyor ülkenin durumu ortada benzin yetiştirememe durumu olmamalı

• .mRcan. . kullanıcısına yanıt
    Civic için şehir içi 6,5-8 arası, karma tüketim de 7,1 civarı söyleniyor. O kadar abartılı değil. Cvt şanzımana alışırsanız econ moduyla tasarruf sağlanabilir fakat bir peugeot 308 kadar düşük olmaz elbette.

• quote:

Orijinalden alıntı: EternalFK

Civic için şehir içi 6,5-8 arası, karma tüketim de 7,1 civarı söyleniyor. O kadar abartılı değil. Cvt şanzımana alışırsanız econ moduyla tasarruf sağlanabilir fakat bir peugeot 308 kadar düşük olmaz elbette.

Peugeot 308 alınabilir mi acaba ya

• garmen G kullanıcısına yanıt
    Gerçekten birçok açıdan çok ideal bir araç. Gerek tasarım, gerek fonksiyonellik, gerekse motor şanzıman uyumuyla rakiplerinden öne çıkıyor bence. Değerlendirin derim. Biz de civic hb ile 308 arasında gibiyiz. Kişisel isteklerimden ötürü civic'e daha yakınım.

• Doğrudur hocam. Ancak fabrikanın ölçümleri ile kullanıcı deneyimi aynı olmuyor biliyorsunuz. Onların şehirdişi ortalaması dediği şey 80-90la ancak alınıyor ama ortalama kullanıcı 110-150 arası gidiyor dahi 6-7 yakacağını düşünüyorum.

• .mRcan. . kullanıcısına yanıt
    Hocam genel olarak haklısınız fakat şöyle bir durum varmış; honda'yı iyi bilen insanlar fabrika verilerinin çok daha gerçekçi rakamları yansıttığını söylüyorlar diğer markalara nazaran.

Ama şunu da göz ardı etmemek gerek, 182 beygir turbo benzinli bir araç. Agresif kullanımlarda 9-10 litreleri görmek işten bile değil veyahut yoğun trafikte dur kalk yapıldığında. Her güzelin kusuru misali... Ekonomi beklentisi yüksek fakat performans konusunda da inceden tatmin olmak isteyenler zaten 308 gibi modellere yönelmeli.

• Arkadaşların dediği gibi Honda Civic Hatchback önerebilirim bende. Güç konusunda da tatmin olmak isterseniz size göre bir araç 182 PS gücünde zaten. Her zaman dediğim gibi Honda araçları servisi sevmez, ikinci elde değer kaybettirmez. Bana kalırsa bir düşünün derim forumda hb kullanan arkadaşlarda var onlarda bende yardımcı olabildiğimiz kadarıyla sorularınızı da cevaplayabiliriz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.