Şimdi Ara

10 YIL KULLANABİLECEĞİM ARAÇ TAVSİYESİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
4.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyecek sözüm yok sizler renault almaya devam edin:)Başta söyledğim gibi 10 yıldır aynı arabaya bindiğiniz için kalite algınız farklı oluşmuş.Bunu ilk mesajımdada belirtmiştim.Söyleyecek söz yok renault almak isteyen alsın sonuçta benim paramla almıyor diğer markalar satıldığında cebime girecek para da yok.Ayrıca bol paçadan sallamadığımı arabdan anlayan arkadaşlar farkına varmıstır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyuka

Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır R19 1.4 kullanmaktayım. Artık aracı değiştirme vakti geldi. Bundan sonra 10 yıl daha sorunsuzca kullanabileceğim bir araç tavsiye eder misiniz?
    Araçlardan pek anlamam. Aradığım özellikler güvenlikli olması, aile yolculukları yapabileceğim, yol tutuşu sağlam, bazen köy yolunda kullanabileceğim altı vurmayacak kasası sağlam, yakıt tüketimi fazla olmayacak bir araç.
    Bulunduğum şehirde tüm markaların servisleri bulunmadığından sevis ağının geniş olması tercihim.
    BÜTÇE 30-40 arası. Sıfır yada 2. el önemli değil.
    İncelediğim marka modeller Civic, Corolla (ya da Auris), Focus. Aradığım özelliklere en uygun Focus diye düşünüyorum. Yine de emin olamadığımdan sizlerin bilgi ve önerilerinize başvuruyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.
    (Benzin-LPG veya Dizel önerileri de önemli bu arada.)

Renault scenic 1.5 Dizel tavsiye ederim. 15 yıl tepe tepe kullanırsınız.

• 2006 Corolla Kalitesi 2013 clio a taş çıkarır

Örnek 2006 Dizel toyota Coralla 130 km de 60 TL civarı yakıyor yakıt bakımından da üzmez ama 10 yıl sonra çok eskimiş oluyor ucuz yeni modellerden bulmanız gerekecektir

Bakım ücretleri pahalı özel serviste yaptırırsan onu da uyguna halledersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 2 Mayıs 2014; 22:11:55 >
  • Ayrıca renault sahibi arkadaş tercihlerinin arsına hiç renault koymamış farkettiniz mi bilmiyorum:)Yaşasın stockholm sendromu:)
  • Olay Renault'u beğenmek değil Renault kullanıcısı olarak ben nefret ediyorum diyebilirim ama gerçek şu ki elini sallasan Renault servis var,parça ucuz,bakım ucuz,1.5 dci motor az yakıyor,araba traktör gibi vur dağa bayıra,koltukların kalitesi falan fena değil kolay kolay yormuyor yoksa malzeme kalitesi hele o ön konsol berbat ama adam 10 yıllık bir yatırım diyor 10 yılda 1.5 dci sayesinde, ucuz bakım fiyatları sayesinde oldukça karda olacağı da aşikar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaaaan_95

Olay Renault'u beğenmek değil Renault kullanıcısı olarak ben nefret ediyorum diyebilirim ama gerçek şu ki elini sallasan Renault servis var,parça ucuz,bakım ucuz,1.5 dci motor az yakıyor,araba traktör gibi vur dağa bayıra,koltukların kalitesi falan fena değil kolay kolay yormuyor yoksa malzeme kalitesi hele o ön konsol berbat ama adam 10 yıllık bir yatırım diyor 10 yılda 1.5 dci sayesinde, ucuz bakım fiyatları sayesinde oldukça karda olacağı da aşikar...

Son sattığım araba mitsubishi asx ti.3 yılda 92000 km yaptım ve satmak zorunda kaldım.Km 30 kr benzin yakıyordu.(şehiriçi)İster inanın ister inanmayın arabaya toplam masrafım bu süre zarfı içerisnde 6 yağ değişimi Bir kere buji değişimi bir kere fren balataları değişimi olmak üzere toplasan 1000 tl ya tuttu ya tutmadı.Servise hiç sokmadım sokmamda yağını suyunu koy git.Triger derdin yok V kayısı bile uzun yıllar kullanabiliyorsun.Şimdi parça ve ucuzluk konusuna bir daha göz atalım renault mu ucuz en son kullandığım suv segmentindeki asx mi ucuz.?Renault kullanan arkadaşlara tavrım yok marka fan atikliğide yapmıyorum.Ama gerçekleride konusmak kimseyi rahatsız etmesin...

• İlla yakıt konusunda, servis ve parça ucuzluğu arasam renault alacağıma dacia alırım en azından fiyatını bilerek alıyorsun tüketiciyi aldatma yok.
  • asikartal1327 A kullanıcısına yanıt
    Dacia zaten Renault'un yan sanayisi bakımları bile aynı servisler yapıyor ne değişir ki! Fazla kurcalamanın bir anlamı yok filolara bakarsanız linea,fluence gibi araçları görürsünüz ki sebebi ortada fiyatı ucuz,bakımı ucuz,az yakıyor.alıcı için böyle şeyler sorun değilse zaten adam bunu almıyor ki adam BMW kullanıyor hadi 10 sene kullanmak için mercedes kullanıyor volvo kullanıyor.Her ne kadar beğenmesenizde Renault dar gelirli ve orta sınıf için uzun süre kullanılacak bir araç üretiyor, kaldı ki bende beğenmiyorum kalite,yol tutuş olarak berbat olduğu su götürmez bir gerçek, hatta güvenlik de sınırda denebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaaaan_95

Dacia zaten Renault'un yan sanayisi bakımları bile aynı servisler yapıyor ne değişir ki! Fazla kurcalamanın bir anlamı yok filolara bakarsanız linea,fluence gibi araçları görürsünüz ki sebebi ortada fiyatı ucuz,bakımı ucuz,az yakıyor.alıcı için böyle şeyler sorun değilse zaten adam bunu almıyor ki adam BMW kullanıyor hadi 10 sene kullanmak için mercedes kullanıyor volvo kullanıyor.Her ne kadar beğenmesenizde Renault dar gelirli ve orta sınıf için uzun süre kullanılacak bir araç üretiyor, kaldı ki bende beğenmiyorum kalite,yol tutuş olarak berbat olduğu su götürmez bir gerçek, hatta güvenlik de sınırda denebilir.

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama fiyat konusunda size katılmıyorum.Dacia önermemim nedeni de zaten fiyatının ucuz olmasıydı.Neyse konuyu fazla dagıttıysam kusura bakmayın...

• Mitsubishi lancer diyerek aklınızı biraz daha karıştırayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır R19 1.4 kullanmaktayım. Artık aracı değiştirme vakti geldi. Bundan sonra 10 yıl daha sorunsuzca kullanabileceğim bir araç tavsiye eder misiniz?
    Araçlardan pek anlamam. Aradığım özellikler güvenlikli olması, aile yolculukları yapabileceğim, yol tutuşu sağlam, bazen köy yolunda kullanabileceğim altı vurmayacak kasası sağlam, yakıt tüketimi fazla olmayacak bir araç.
    Bulunduğum şehirde tüm markaların servisleri bulunmadığından sevis ağının geniş olması tercihim.
    İncelediğim marka modeller Civic, Corolla (ya da Auris), Focus. Aradığım özelliklere en uygun Focus diye düşünüyorum. Yine de emin olamadığımdan sizlerin bilgi ve önerilerinize başvuruyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Aylık kazancım 4-5 bin tl giderim 2 bin tl olmasına ve nakit param ve evim olmasına rağmen 2001 vectra cdx kullanıyorum.

Sıfır arabaya 90 bin tl veripte (50 bini vergi) ilkokul mezunu adamları 06AK plakayla görmektense eski ama temiz araç alma taraftarıyım.

Tamam 2001 olmasın ama 2005-2006 mercedes, BMW falan olabilir 10 yıl düşünülüyorsa.

Edit: Köy yolu olayını şimdi gördüm. Suv olabilir yine 2. el.

Samimi bir şekilde yazdım tercih sizin.

• Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. bütün yorumları ilgiyle takip ediyorum. Ancak şu ana kadar yapılmış yorumlardan Disconnectus_Erectus ve Asilkartal arkadaşların yorumları daha fazla yararlı oldu benim açımdan. Her iki arkadaş ta farklı düşünseler de tartışmaktan daha çok bilgi vermeye çalıştılar. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Aslında konuyu çok fazla sürdürüp değerli vaktinizden çalmak istemiyorum.

ASİLKARTAL arkadaşa sorum olacak. Sayenizde LANCER de seçenekler arasına girdi. İkinci eli diğer araçlara göre daha hesaplı. Bu aracın ikinci eline yönelsem çok fazla bir şey kaybetmem diye düşünüyorum. Kalite bakımından diğerlerinden bir eksiği yok. Zaten ikinci elde fiyatı taban seviyesine inmiş durumda. Merak ettiğim (servis konusunda deneyimili olduğunuzu düşünüyorum) ufak tefek arızalar konusunda sıkıntı yaşar mıyım? yedek parçası çok pahalı mı? yorum yazarsanız sevinirim.

Köy yolunda fazla araç kullanmıyorum. Sadece yılda birkaç kez. Öncelikli tercihim geniş bir hacme sahip olması (eh altı az biraz yüksek olsa fena olmaz)
    Tüm bunların yanı sıra TOYOTA, RENAULT, VW, OPEL gibi araçların benim açımdan ikinci planda kalmasının nedeni fiyat konusundaki şımarıklıkları. Bu konuda biraz inatçı yapım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyuka -- 2 Mayıs 2014; 23:34:33 >

• Eğer bütçenizi 6-7 bin tl daha arttırabilirseniz kesinlikle Skoda Yeti 1.6 TDI tavsiye ederim. Aile dostumuzun var uzun süre kullanmak nasip oldu. sağa sola tatile gitmek için müthiş bir araba açıkcası ne bwm ne mercedes bence türkiyede kullanılabilecek en iyi arabalardan birisidir.

10 YIL KULLANABİLECEĞİM ARAÇ TAVSİYESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 66cem -- 2 Mayıs 2014; 23:32:58 >
  • Babamın Lada Samara'sı geldi aklıma. 12 sene bindi adam. Yalvar yakar sattırdık. Hala daha yolda Lada Samara görünce iç çeker. Yani diyeceğim odur ki sevince her arabaya 10+ sene biniliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Aylık kazancım 4-5 bin tl giderim 2 bin tl olmasına ve nakit param ve evim olmasına rağmen 2001 vectra cdx kullanıyorum.

Sıfır arabaya 90 bin tl veripte (50 bini vergi) ilkokul mezunu adamları 06AK plakayla görmektense eski ama temiz araç alma taraftarıyım.

Tamam 2001 olmasın ama 2005-2006 mercedes, BMW falan olabilir 10 yıl düşünülüyorsa.

Edit: Köy yolu olayını şimdi gördüm. Suv olabilir yine 2. el.

Samimi bir şekilde yazdım tercih sizin.

Fikirlerimiz çok benzeşiyor. Ancak babalarına Lada Samarayı yalvar yakar sattıran arkadaşın benzer hali bizde yaşanıyor. Araba yenileme benim teşebbüsüm değil. Yoğun çevre baskısı var üzerimde. Her şeye rağmen zaten sıfır araba alıp, bedelin yarısının vergiye gitmesini asla düşünmüyorum. Bu nedenle alacağım araç kesinlikle ikinci el olacak. Samimiyetinizden dolayı teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyuka -- 2 Mayıs 2014; 23:42:32 >

• quote:

Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. bütün yorumları ilgiyle takip ediyorum. Ancak şu ana kadar yapılmış yorumlardan Disconnectus_Erectus ve Asilkartal arkadaşların yorumları daha fazla yararlı oldu benim açımdan. Her iki arkadaş ta farklı düşünseler de tartışmaktan daha çok bilgi vermeye çalıştılar. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Aslında konuyu çok fazla sürdürüp değerli vaktinizden çalmak istemiyorum.
    Asilkartal arkadaşa sorum olacak. Sayenizde LANCER de seçenekler arasına girdi. İkinci eli diğer araçlara göre daha hesaplı. Bu aracın ikinci eline yönelsem çok fazla bir şey kaybetmem diye düşünüyorum. Kalite bakımından diğerlerinden bir eksiği yok. Zaten ikinci elde fiyatı taban seviyesine inmiş durumda. Merak ettiğim (servis konusunda deneyimili olduğunuzu düşünüyorum) ufak tefek arızalar konusunda sıkıntı yaşar mıyım? yedek parçası çok pahalı mı? yorum yazarsanız sevinirim.
    Köy yolunda fazla araç kullanmıyorum. Sadece yılda birkaç kez. Öncelikli tercihim geniş bir hacme sahip olması (eh altı az biraz yüksek olsa fena olmaz)
    Tüm bunların yanı sıra TOYOTA, RENAULT, VW, OPEL gibi araçların benim açımdan ikinci planda kalmasının nedeni fiyat konusundaki şımarıklıkları. Bu konuda biraz inatçı yapım var.

Hocam yararlı olduysam ne mutlu bana.Öncelikle yere yakınlık konusunda bahsettiğimiz araçların birbirinden çok farklı değiller.Eğer kullandığınız bölge engebelliyse suv tarzı araçlara yönelmeniz daha faydalı olacaktır.Özellikle mazda ve mitsubishi ikinci elde uygun fiyat veriri ve bu arabların temizi size zarar ettirmeden satılır.Tabiri caizse bilen alır mantığı vardır bu araçların piyasasında.Araçların yedek parça fiyatlarına gelince ben ne kadar söylesem boş.Siz internetten yedek parça satan siteleri dolaştığınız zaman zaten fiyatlarının pahalı olmadığını hatta birçok parçasının renaulttan daha uygun oldugunu göreceksiniz.Yalnız bu arabalar euro 5 motor kullanır ve subabplar magnezyumdan olustuğu için tüp konsunda sıkıntı yaratabiliyor.Sorun yasayanda var yasamayanda bu konuda markaların kendı formlarında size yeteri kadar bilgi vereceklerdir.Onun dısında yine söylüyorum servisle işiniz olmaycak.Bugüne kadar birçok marka kullandım ama japonların sorunsuzlugun lafta değil özde olduğunu tecrübe ettim.Şahsen mazda aracım olmamakla birlikte bir mazda hayranıyım ama dediğim gibi seçtiğiniz arabların hiçbiri sizi kesinlikle üzmez.Paranıza ve zevkinize göre bir araç seçebilirsniz.Yalnız mazda ve mitsubishi de özellikle belirtiyorum donanım açısından sizi daha mutlu eder.Diğer markalarda da donanım var ama hepsi ekstra ücrete tabi.En basitinden mazdanın en alt paketini alsanız bile 8 hava yastıgı ve esp standarttır.Gönlünüzce olsun....

• Bu arada lancer bakıyorsanız size özeliklle 1.8 cvt leri öneriririm gerçekten hem diğer lancerlardan hem de kendi segmentinden daha dolu dolu bir araç.Verdiğiniz vergi farkını kesinlikle fazlasını alırsınız.Temiz düşük lilomtreli olanı da 37 civarına alabilirsniz saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: asikartal1327

quote:

Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. bütün yorumları ilgiyle takip ediyorum. Ancak şu ana kadar yapılmış yorumlardan Disconnectus_Erectus ve Asilkartal arkadaşların yorumları daha fazla yararlı oldu benim açımdan. Her iki arkadaş ta farklı düşünseler de tartışmaktan daha çok bilgi vermeye çalıştılar. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Aslında konuyu çok fazla sürdürüp değerli vaktinizden çalmak istemiyorum.
    Asilkartal arkadaşa sorum olacak. Sayenizde LANCER de seçenekler arasına girdi. İkinci eli diğer araçlara göre daha hesaplı. Bu aracın ikinci eline yönelsem çok fazla bir şey kaybetmem diye düşünüyorum. Kalite bakımından diğerlerinden bir eksiği yok. Zaten ikinci elde fiyatı taban seviyesine inmiş durumda. Merak ettiğim (servis konusunda deneyimili olduğunuzu düşünüyorum) ufak tefek arızalar konusunda sıkıntı yaşar mıyım? yedek parçası çok pahalı mı? yorum yazarsanız sevinirim.

Hocam yararlı olduysam ne mutlu bana.Öncelikle yere yakınlık konusunda bahsettiğimiz araçların birbirinden çok farklı değiller.Eğer kullandığınız bölge engebelliyse suv tarzı araçlara yönelmeniz daha faydalı olacaktır.Özellikle mazda ve mitsubishi ikinci elde uygun fiyat veriri ve bu arabların temizi size zarar ettirmeden satılır.Tabiri caizse bilen alır mantığı vardır bu araçların piyasasında.Araçların yedek parça fiyatlarına gelince ben ne kadar söylesem boş.Siz internetten yedek parça satan siteleri dolaştığınız zaman zaten fiyatlarının pahalı olmadığını hatta birçok parçasının renaulttan daha uygun oldugunu göreceksiniz.Yalnız bu arabalar euro 5 motor kullanır ve subabplar magnezyumdan olustuğu için tüp konsunda sıkıntı yaratabiliyor.Sorun yasayanda var yasamayanda bu konuda markaların kendı formlarında size yeteri kadar bilgi vereceklerdir.Onun dısında yine söylüyorum servisle işiniz olmaycak.Bugüne kadar birçok marka kullandım ama japonların sorunsuzlugun lafta değil özde olduğunu tecrübe ettim.Şahsen mazda aracım olmamakla birlikte bir mazda hayranıyım ama dediğim gibi seçtiğiniz arabların hiçbiri sizi kesinlikle üzmez.Paranıza ve zevkinize göre bir araç seçebilirsniz.Yalnız mazda ve mitsubishi de özellikle belirtiyorum donanım açısından sizi daha mutlu eder.Diğer markalarda da donanım var ama hepsi ekstra ücrete tabi.En basitinden mazdanın en alt paketini alsanız bile 8 hava yastıgı ve esp standarttır.Gönlünüzce olsun....

Alıntıları Göster
    Teşekkür ediyorum. Asilkartal arkadaş isminden Beşiktaş taraftarı olduğunu tahmin ediyorum. Ben de BJK'liyim.
    Diğer forumlara girmeden, eğer biliyorsanız sizin bilginize başvurmak istiyorum. Mitsubishinin subapları değiştirilebiliyor mu?
    Tüm arkadaşlar sağolsun.
    Son kararım Mitsubishi ve Focus.
    Bu aşamada artık kendi kararımı kendim vermem gerekiyor.
    Sizleri daha fazla yormamak adına son yorumları aldıktan sonra konuyu sonlandırmak istiyorum. Forumda konu nasıl kapatılıyor. Yardımcı oursanız sevinirim. Herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyuka -- 3 Mayıs 2014; 0:06:16 >

• Mitsubishi konusunda kafanız rahat olsun.Yaşayacağınız tek sıkıntı subaptır o da tüp varsa onun dısında kesinlikle sorun çıkarmaz.Focusta güzel tercihtir.Konu kapatmayı bende bilmıyorum.Allah utandırmasın...
  • 2. el mazda 3 derim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.