Şimdi Ara

1. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
18
Favori
132.724
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kargonun giriş tarihleri sizinkiyle aynı ama hala torbadan alındı ukim. kımıldama yok
  • Arkadaşlar sizce gümrüğe mi takıldı ki
    PTT'de böyle görünüyor
     1. 	Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip
    Burdaki sonuçta ise;

• quote:

Orijinalden alıntı: blank42

Arkadaşlar sizce gümrüğe mi takıldı ki
    PTT'de böyle görünüyor

Burdaki sonuçta ise;

Cep telefonu ise evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Motorcycle

quote:

PTT'de böyle görünüyor

Burdaki sonuçta ise;

Cep telefonu ise evet.

Telefon değilde telefon malzemesi sayısı biraz fazla 10-15 gibi ama yasaklı ürün değil,Aynı isime bir tane daha sipariş etmiştim oda ukime gitmiş deli olcam ne varsa ukime gidiyor

Bu arada tek harf hatası sıkıntı oluyor mu arkadaşlar ?
    Mehmet kapatak
    Mehmet kapalak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blank42 -- 10 Şubat 2014; 21:40:02 >

• malesef her önüne gelen tel almaya çalıştığı için ve haddinden fazla almaya çalıştığı için şuani durumlar yaşanıyor her konuda olduğu gibi bu konudada !kunu çıkarma abiyane tabirle söz konusu.. ayrıca herkese açık yerlerde bu tip yazılar ile bi nevi gumrukculere kendi elinizle bilgi veriyorsunuz herkes okuyor bu yazıları sonuçta ona görede önlem alınıyor tabiki.. ayrıca paketlerin alıcısı olmadan açılmasıda haksız keyfi bi işlemdir paket sizin yanınızda açılmalıdır açılacaksa, ben nereden bilebilirim ordaki memurun paketin içinden birşey alıp sonra kapatmıyacağını! tamamen insan haklarına aykıdırır tel yasağıda insan haklarına aykırıdır madem öyle bavulla getirmeyide kokten yasaklasınlar yada doğudaki binlerce tel sokanların peşine düşsünler önce, bunun anlamı şudur arkadaşlar senin gidip makul fiyattan ürün almaya hakkın yok! gidip türkiyedeki distrolardan %60 vergilerle balon fiyatlarla ürün alacaksınki! bize para gelsin! her sene bu zamanlarda yeni yıldan sonra bu tür sıkılaşmalar başlar geçen senede boleydi tabi bambaşka farklı bi durumda olabilir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Motorcycle

quote:

PTT'de böyle görünüyor

Burdaki sonuçta ise;

Cep telefonu ise evet.

Telefon değilde telefon malzemesi sayısı biraz fazla 10-15 gibi ama yasaklı ürün değil,Aynı isime bir tane daha sipariş etmiştim oda ukime gitmiş deli olcam ne varsa ukime gidiyor

Bu arada tek harf hatası sıkıntı oluyor mu arkadaşlar ?
    Mehmet kapatak
    Mehmet kapalak gibi

Ptt bu ama kapıya gelirse eğer dikkat çekmez okadar küçük hata.

Yanlız vergisini ödeyip alabilirsin 10-15 çok fazla istediğin kadar küçük olsun ticariye giriyor gümrüğe takılacaktır vergisini ödeyip kar edip satabileceğini düşünüyorsan al yoksa geri göndert.

• Aslında vergiye razıyım ama gümrük müşaviri felan gerekiyor diye biliyorum.Keşke resmi yoldan getirtmenin kolay yolu olsada %20-30 vergi verip getirmeye razıyım :)
  • Arkadaslar bende telefon getirttim hala ukimde bu arada ebaydan case acmistim bugun para iadesini aldim takipte hala postada gozuktugu halde teslim suresi asildigi ve takipte posta icerigi gozukmedigi icin ebay beni hakli buldu belki para iadesi almak isteyen arkadaslara yardimci olur bu bilgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim durumum şu an itibariyle aynı, değişen birşey yok. Sanırım Ukimde sadece 1-2 kişi çalışıyor. Yaklaşık 1 haftadan bu yana aynı fotoğrafta görüldüğü üzere. 7 gün içinde gelmezse aliexpress üzerinden dispute açacağım ama para ödemesi nasıl olur bilmiyorum. Başına böyle bir durum gelenler yardımcı olabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A_f_B -- 11 Şubat 2014; 9:46:31 >

• westing W kullanıcısına yanıt
    ne yaptın var mı bir gelişme? Bende durum aynı benim ki hala torbadan alındı ama bir türlü torbaya eklenmedi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A_f_B -- 11 Şubat 2014; 10:26:26 >
  • Herhangi bir değişiklik yok.
    Zimmet edildi. Zimmet alındı.
    Bana zor gelir gibi görünüyor. Ptt'ye göre anormal bir şey yok ama diğer forum başlıklarında benim gibi olanlara kağıt gelmiş.
    Bana muhtemeldir.
  •  1. 	Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)

Bugün pakette fazla hareketlilik oldu.Gümrükten Çıktı diyor arkadaşlar geçti mi acaba ?
  • Arkadaşlar bende 68 dolar değerinde bir adet saat siparişi verdim. Şu an olan durumu;

1.Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 07/02/2014 08:55:57
    2.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 07/02/2014 10:00:22

Aramalarım sonucunda UKİM'e gideceğini öğrendim. Sorun ise saatler yasaklı ürünler kategorisine girer mi? Ayrıca bu saat Replika yani marka bir saatin birebir kopyası. Sizce problem olur mu gümrükten geçerken?
  • benim pakette Ukimden harekete geçti sanırım, bakalım sonuç ne olacak,
  • Benim kargomda bugüm ukime gitti yaşasın telefon resmi olarak takılsada kurtulsak böle bi umut bekleyince olmuyor
    Benım dayım milletvekili akpartiden desek telefonu verirlermi acaba

• Benim kargoda aynı durumda umarım sorunsuz gelirhttp

• quote:

Orijinalden alıntı: nrrl

Benim kargoda aynı durumda umarım sorunsuz gelirhttp

Nuri bey hoş geldiniz

• Teşekkürler
  • Son durum:
    1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    28/01/2014 18:18:33
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    29/01/2014 11:50:37
    3.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
    11/02/2014 15:44:09

Bakalım ne olacak
  • dx.com dan aldıklarımı ptt kargo getirmişti. buyincoins den son gelen parçalardan birini postacı postanız var dedi. ben kağıt filan getirdi sandım sallamadım. sonra aşağıya inmem gerekti baktım benim kara poşeti yere atmış gitmiş. sizde de böyle mi demiyor da paketin var. ptt kargonun getirmesi gerekmez mi? kargocular üşendi de kapıma gelmedi diye bir de şikayet ettim halbuki postacıymış sonradan çözdüm olayı.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.