Şimdi Ara

1. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
18
Favori
132.652
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bunda durum ne ukime götürmüşler teslim edememişler sonra ukimde torbaya eklemişler gümrükle ilgili bişey yazmıyo şimdi bulunduğum ile getirip ordamı kontrol edicekler

1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    16/01/2014 09:41:42
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    16/01/2014 12:18:17
    3.
    PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    30/01/2014 16:49:02
    4.
    Teslim Edilemedi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    31/01/2014 09:56:20
    5.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
    31/01/2014 16:36:42
  • Arkadaşlar biraz rahatlama var galiba. 21 ocakta aldığım ve cumartesi günü Türkiye'ye gelen cep telefonu bugün dağıtıma çıkmış.

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    25/01/14 19:29 2014-01-25 19:29:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) SINGAPORE (Yurt Disi)
    27/01/14 23:50 2014-01-27 23:50:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi SINGAPORE (Yurt Disi)
    01/02/14 11:26 2014-02-01 11:26:15 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    02/02/2014 13:44:52
    2.
    Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR P.İ.M)
    03/02/2014 06:57:27
    3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - İZMİR BORNOVA DAĞITIM VE TOPLAMA

• Eğer telefon veya başka yasak bir şey getirtiyor sanız ve Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) yazıyorsa gümrüğe takıldı geri gidecek demektir.

2014 itibariyle gümrük kontrolleri sıkılaştırıldı 20 kişiden 1-2 kişinin kargosu geliyor direk.. (telefon vs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluem

Arkadaşlar biraz rahatlama var galiba. 21 ocakta aldığım ve cumartesi günü Türkiye'ye gelen cep telefonu bugün dağıtıma çıkmış.

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    25/01/14 19:29 2014-01-25 19:29:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) SINGAPORE (Yurt Disi)
    27/01/14 23:50 2014-01-27 23:50:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi SINGAPORE (Yurt Disi)
    01/02/14 11:26 2014-02-01 11:26:15 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE

SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    02/02/2014 13:44:52
    2.
    Torbaya Eklendi - İZMİR(İZMİR P.İ.M)
    03/02/2014 06:57:27
    3.
    DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - İZMİR BORNOVA DAĞITIM VE TOPLAMA

Bende de Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) yazısı var 10 dk önce cihazı teslim aldım. Bu işler hiç belli olmuyo ama PİM değil UKİM'e giderse takılıyo diye biliyorum.

• Urun neydi bluem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cep telefonu Zopo ZP998
  • Gümrüğe girmesi birşeyi değiştirmez incelendikten sonra yasaklı ürün değilse(cep tel. vs..) tekrar upim e gönderiliyor. sorgulama ekranındaki bilgilere aldanmayınız. en sağlıklı bilgiyi ptt dağıtım bürosundan alabilirsiniz. Onlar gümrüğe takılıp takılmadığını kendi sistemlerinden görebiliyorlar.
  • edevlet uzerinden bakinca ptt barkod sorgusunda cikmayan 'ukim torbadan alindi' bilgisi cikti fazladan

Ptt sorgusu

SN İŞLEM / YER BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 21/01/2014 14:47:25
    2.Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) 22/01/2014 09:12:52

Edevlet uzerinden yapilan sorgu

No Merkez Adı Tarih İşlem
    1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 21/01/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 22/01/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 30/01/2014 Torbadan Alìndì
  • benim telefon takıldı gümrüğe tebligat geldi yasaklı eşya 3 gün içinde kayıt belgesini getir al malını yazıyo yoksa geri gidecek diyor.
    mecbur geri gidecek
  • cnytkilic C kullanıcısına yanıt
    sa hocam bende esenyurtta oturuyorum.ıngıltere den bır sıparıs verdım degerı 17 euro kargo ucretıyle 27 euro...bu ürün bana royal mail fırmasıyla gelıyor..adamlara helal olsun sıparıs verdıgım ertesı gunu ıstabula ulastı fakat ptt takıp sorgulamada 1cı torbada dıyor ne zaman elıme ulasır bır bılgın varmı?
  • Kaçkez telefon getirdim tam bu son bidaha getirmicem dedim ilkkez Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) yazıyor ne demek bu bilgisi olan var mı ?
    gümrüğe gidermi giden her kargo açılırmı? yoksa vergisini almak için mi ne dir bunun aslı astarı arkadaşlar ?

1. 	Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
  • blank42 kullanıcısına yanıt
    hocam kargonun son durumu nedir benim kargomdada yazılan senınkıyle birebir bırde urun neydi acaba ?
  • hakanbrs87 H kullanıcısına yanıt
    Ukime gitti bekliyorum.Benimki yasaklı ürün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blank42

Ukime gitti bekliyorum.Benimki yasaklı ürün değil.

@blank43
    @hakanbrs87

Rica etsem gönderinihttps://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip sayfasindan sorgulayip yapistirabilir misin?
    orasi daha ayrintili veriyor. Örnegin torba alindi adimi yok ptt nin kendi sayfasinda.
    Benim gönderinin durumu $öyle:

Selamlar

• sailor404 S kullanıcısına yanıt
    aynı hocam değişen bişey yok bizim kargoda ukime gidecek galiba peki telefonun ukimden çıkma ihtimali var mı? yoksa direk gümrük masrafını ödetmek için mi böyle yapıyorlar.
  • Bende de durum aynı, araç içi kamera idi ürün ama gönderici 100 küsür dolar yazmış uyarıma rağmen gelirse ona vereceğimi biliyorum ben.
    Acaba durumunda değişiklik olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A_f_B -- 5 Şubat 2014; 15:31:07 >
  • A_f_B kullanıcısına yanıt
    Az önce benim gönderide bir kiprdanma olmus.
    Muhtemelen Bu haftasonu ya da pazartesi elime gecer diye düsünüyorum.

Yilbasi ve dini bayramlarin 1ay öncesi ve 1ay sonrasinda postalanan gönderilerde 75 yerine 300 Euroya kadar muafiyet var diye biliyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailor404 -- 5 Şubat 2014; 16:48:04 >
    yılbaşı ve bayram muafiyetleri kaldırıldı diye bilyorum, Buradan da 75 euro limitini düzenleyen kanuna ulaşılabilir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A_f_B -- 5 Şubat 2014; 17:19:12 >
    ben edevletten de sordum ama sonuç aynı. Yakacağım o çinliyi ürün bi gelsin :)

hocam ürün yasaklı bi ürünmüydü...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.