Şimdi Ara

1 TEMMUZ 2020 SARMA SİGARA YASAĞI GELİYOR. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
5
Favori
21.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasak bir şeyi çözmüyor ki uyuşturucu yasak ama hala bir sürü kişi kullanıyor hem de sağlık bütçesine bindirdigi yük boşa gidiyor hiç vergi alamıyor
    Mesela amerikada uyuşturucu yasallastiriliyor yasak çözüm olsa orada yasağı kaldırmazlardi

Ayrıca bindirdigi yükü sigara içenlerden zaten karşılıyorsa neden yasaklasın insan sağlığı bireysel olarak onemli değil ki toplumsal sorun oluşturmadigi sürece sıkıntı olmaz ama sıkıntı Türkiyenim sağlık sistemi Amerika gibi değil Amerika gibi olsa vergisiz satılsın sıkıntı yok ama bu durumda vergi kaldırilsa benim verdiğim vergiler birileri kendini zehirledi diye onların bakımına gidecek

Ayrıca hastane masraflarına hiç aşina değilsiniz 90 TL ne ki o paraya, adım atılmaz

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdde-62-gun-hastanede-kalip-koronavirusu-yenen-adama-hastane-faturasi-soku-41541444

ÜÇ GÜNLÜK YATIŞIN BEDELİ 50 BİN DOLAR
    Bu sorunu yaşayan onlarca kişi, hastane faturalarını Business Insider'la paylaştı. New Jersey'den bir kişi göğüs filmi için 1528 dolar ödedi. Milwaukee'li bir hasta triaj çadırında 30 dakika geçirdikten sonra 1186 dolarlık faturayla karşılaştı.
    https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/corona-virusu-hastalarina-yuklu-fatura-5829826/

Bir göğüs filmi sadece 10 bin TL 90 lirayı konuşuyorsunuz sigara içen birisi kaç kere göğüs filmi çektirir siz hesaplayın kanser ilaçların fiyatlarına hiç girmiyorum bile yani o 90 TL hiçbir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 26 Haziran 2020; 17:0:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    kola yasak değil . zararlı mı? zararlı, ben demiyorum bilim diyor. . obeziteden tut, şekere, kansere vb. yol açıyor. ama sana göre aynı değil, piki, öyle olsun.

"amerikada uyuşturucu yasallastiriliyor " vay babam vay. duyan da gerçek sanır. bazı eyaletlerde marihuana yasallaştırılıyor. öyle ero.n , koko falan yasal değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 26 Haziran 2020; 18:10:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Sigara içmeyen biri olarak zerre umurumda olmayan durum

"Erkek olduğum için başörtüsü yasağı beni ilgilendirmiyor " diyene ateş püskürüyordun belki de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oksijen de zararlı suda zararlı tavukda zararlı zararlı olmayan birşey yok olay zararın boyutu bir hastanye gittiğinizde hangi bölüme giderseniz gidin sigara içiyormusun yerine kola içiyormusun diye sorduklarında kolayada aynı vergi gelsin (ki zaten ötv alınıyor bildiğim kadarıyla)

yoksa su da kansere sebep olabilir arayın makaleleri bulursunuz

bu saçma mantığı anlamıyorum zararlının derecesi var hepsi aynı değil bunu çözün önce

• marihuana ney şeker mi sanki ben eroin yasal oluyor yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Sigara icmedigim için ilgilendirmiyor içenlerde leş gibi kokuyor

6 ay yurtdışı 6 ay yurtiçi kalanlarda otomobile ÖTV ve sigara içkiye gelen zamlara aynı şeyi diyor hatta zevkten 4 köşeler ne kadar zam gelirse o kadar mutlular itibarları artırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Nasıl yani ciddi ciddi içemeyecekler mi sarma sigara?

Makinasını alıp kendin saracaksın

nerede hangi makaleyi arayacağım? kafanız mı güzel? suyun hangisi zararlı? içine ağır metaller işlemiş tüm doğal yiyecek içecek zararlıdır. ama kola kanser yapma yönü kuvvetli bir şey. su ne laka? tavuk olayına girmiyorum bile. hadi kolay gelsin.

ciddi bir anlama, analiz sorunun var. uyuşturucu serbest bırakılıyor yazan sen değil misin? neyse Allah şifa versin .

• quote:

Orijinalden alıntı: tekin-71

Tütün satan dükkanlar ne olacak peki bilen var mi

Tütün satmaya devam edecekler de Türkiye'de 2 sene sabit iş yapmak zor. Durmadan yeni vergiler nedeniyle insanlar devamlı iş değiştirmek zorunda kalıyor

• Arada doğru şeyler yazıyorsun tebrikler  

• Yasağa bak hele bi tarafımla güldüm resmen , sarma sigara yasaklanmış.

Tütün almak serbest - Kağıdını almak serbest - sarma makinası serbest = Sarma Sigara

Eeee amünüümm

• Şimdiden tütün filtre ve kağıt stoklamaya başlayın. Ben başladım bile. 4 5 aylık stoğum var. Almaya dan old holborn kağıt filtre siparişi verdim. İnternette de old holborn bulunmaya başladı. İçen tiryakiler stoklamaya başlasın.

• ya gerçekten insanımızda okuma sorunu var. biri de çıkıp açıklamamış işin doğrusunu. yasaklanan şey şu tütüncülerin en b*ktan tütünlerle merdiven altı kendileri sarıp naylon poşete koyup 3 liraya sattıkları sigaralar ve samanla karıştırılmış ilaçtan geçilmeyen naftalin kokan açık tütünler. kaliteli sarma sigaraya dokunulduğu falan yok. bir kere de boş eleştirmeyin be. aklınız yok fikriniz var.

ki zaten bu şeylere 2017'de de bi düzenleme gelmişti diye hatırlıyorum yamulmuyorsam. yasağı takan yoktu demek ki caydırıcı değildi muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA -- 26 Haziran 2020; 22:2:26 >
  • tütüncüler kapanacak mı yani

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

tütüncüler kapanacak mı yani

Kapanmayacak , yasadan anladığım yaprak sigara kağıdı diyor , hani şu genelde keşlerin kullandığı kağıt var ya dilleriyle yapıştırıyorlar felan uyuşturucu içiyorlar o kağıtdan bahsediyor. Filtreli sigara kağıdın dan bahsetmiyor yasada.

• yaprak kağıdı dediğin elle sigara sarılan kağıttır. senin aklın fikrin uy.şturucuda sanırım, hemen o iş aklına geliyor. filtreli sigara kağıdı diye de bir şey yok. makaron denilen içi boş sigara gibi bir ürün var.

forum iyice dellendi yine.

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Bırakmayı denemedik mi sanıyorsun! Nikotin sakızından banda champixe bir çok yol denedim ve BIRAKAMIYORUM! Yoksa ayda 500-600 lira vermeye biz de meraklı değiliz!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.