Şimdi Ara

. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
50.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekonomin bitik, kendi gencini istihdam edemiyorsun dışarı borcun hayat kadının bir tarafı kadar ve nice çukurun içindesin ama onları kabul edebiliyorsun. Verilen vatandaşlıklar, hibeler, çalışıp çalışmaması farketmeksizin verilen maaşlar, açılan evler, suriyeli için çıkarılmayan yasalar (?) Ben ilk girerken tepkimi gösterdim zaten ama evinde oturan %50 ve başı...

Girmede o konuya zaten ülkenin çöplük kısmının fabrika sahipleri onlar..

Ben hali hazırda zaten Türkiye bu denli batıkken üstüne bu 5 gündür poşette bekleyen balık kokulukları üstüne eklemesine sinirleniyorum. Ve bunları savunanlara da sözümü esirgemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imSfenks

Ekonomin bitik, kendi gencini istihdam edemiyorsun dışarı borcun hayat kadının bir tarafı kadar ve nice çukurun içindesin ama onları kabul edebiliyorsun. Verilen vatandaşlıklar, hibeler, çalışıp çalışmaması farketmeksizin verilen maaşlar, açılan evler, suriyeli için çıkarılmayan yasalar (?) Ben ilk girerken tepkimi gösterdim zaten ama evinde oturan %50 ve başı...

Girmede o konuya zaten ülkenin çöplük kısmının fabrika sahipleri onlar..

Ben hali hazırda zaten Türkiye bu denli batıkken üstüne bu 5 gündür poşette bekleyen balık kokulukları üstüne eklemesine sinirleniyorum. Ve bunları savunanlara da sözümü esirgemiyorum.
    Yani ben savunma yada saldırma taraftarı değilim hali hazırda varlar nefret beslemenin anlamı yok.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Öyle bir duruma getirdiler ki haklı yada ezilen olduklarında bile ruhsuzluğumu korur hale geldim. Saldırmaya (buradaki saldırma gidip dövme vs. tabi ki değil ) başlamazsak toplum olarak kafamıza çıkmışken konuşmazsak kafamızı kuma gömmeye devam edersek kendi ülkemizde ikincilik statüsüne düşmüşken daha da aşağı ineceğiz bunun farkına varmadığınız sürece bunlar yaşanacak.

Siz böyle ılımlı olun ucu size dokununca sakın ağzınızı açmayın ama. Böyle giderse bunların hepsi olacak ve bunları söylemiştik bile diyemiyeceğiz..

• alpalp84 kullanıcısına yanıt
    Trt çocukta yayınlanan elifin düşleri çizgi filminde yine kreşe gelen suriyeli çocuk karakterine yer verdiler bir bölüm hoş geldin şirin kardeş merhaba modunda. Baya baya bize empoze ediyorlar çocukları alıştırıyorlar gizliden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imSfenks

Öyle bir duruma getirdiler ki haklı yada ezilen olduklarında bile ruhsuzluğumu korur hale geldim. Saldırmaya (buradaki saldırma gidip dövme vs. tabi ki değil ) başlamazsak toplum olarak kafamıza çıkmışken konuşmazsak kafamızı kuma gömmeye devam edersek kendi ülkemizde ikincilik statüsüne düşmüşken daha da aşağı ineceğiz bunun farkına varmadığınız sürece bunlar yaşanacak.

Siz böyle ılımlı olun ucu size dokununca sakın ağzınızı açmayın ama. Böyle giderse bunların hepsi olacak ve bunları söylemiştik bile diyemiyeceğiz..
    Ben senin kadar karamsar değilim. Olanların küreselleşmenin sonucu olduğunu düşünüyorum. 30 40 yıl içinde sınır vb şeylerin hiç bir önemi kalmayacak bana göre.

Biliyorsun temel hak ve hürriyetler içinde seyahat etme özgürlüğü var. Zaten sınırlar ve devletler bu hakkı gasp ediyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 13 Eylül 2019; 19:23:21 >

• Treth kullanıcısına yanıt
    30 40 yıl içerisinde keşke tek derdimiz suriler olsaydı diyeceğiz (:

• 1. sınıftaki ilkokul çocuğuna zorbalığı ve etnik ayrımcılığa dayalı milliyetçilik mi öğretseler daha iyi mi olurmuş?
    Keşke daha önceden kitaplara böyle şeyler ekleselerdi de böyle konulara ve saçma sapan ırkçı yorumlara maruz kalmasaydık.
  • İyi yapmışlar. Ülkeden çıkmayacakları ortada olunca en azından alışalım, her gün üzülmeyelim diye yapmışlar. Reis bizi düşünüyor üzülmemizi istemiyor, helal reis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelecek nesiller çok sağlam küfür edecek sağlam lanetler okuyacak önceki nesillere hatta ana ve babalarına ülkenin içine edilmesine nasıl izin verdiniz nasıl desteklediniz diye çünkü geçmişte olan olaylarında sebebi önceki nesiller her önceki nesil sonrakine düzeltilemez yaralar ve enkazlar bırakıyor.İmkanı olan ise ve geleceğini ailesini düşünen var ise ülkeden kaçıyor normaldir.Bu ülkenin geleceği(nesillerinin) yok.
  • Ortadoğu bataklığına hoş geldiniz. Artık tamsmıyla ortadoğu ülkesi olduk. Ülkede bir tane ab li turist yok ist da. Siz yemene ıraka turist olarak gidermiydiniz

• Kitabın kapağının fotoğrafını çekebilir misin yayınevini öğrenmek istiyorum

• aleyküm selam valaa hoşgeldiniz biz ensarız
  • Suriyelileri sevenler alsın evlerinde baksınlar.Yüzyıllardır Türk'ü sırtından vuran Osmanlının yıkılmasının baş mimarı arapları kendi evlerinde beslesinler. Daha 2 gün önce rum tarafını tuttuğunu söyleyen arabistanın soylarıyla birlikte mutlu mesut aynı evde yaşasınlar.
  • 3. Sınıfa giden ikiz kız kardeşlerimin kitabında da aynı tarz da birçok örneğe rastladım. Bunun dışında kitapların içinde bulunan çoğu kadın figürünün tesettürlü olması da dikkatimi çekti. Çok acı. Yorum yapamıyorum artık. Sadece çok kızgınım ve yorgunum.

• May Allah grant them afiyah and ghanimah inshallah zindabad Türkiya ben 2 dukkan var.
    Respect from Pakistan

• Selamün aleyküm diye başlayan diyalog ... Suriyeliler ... iyice ümmet yaptılar bizi şaka gibi

• Irkçı , Arap düşmanı , islam düsmanı olanların zihniyeti, pkk ıle aynı anlayışa sahıptir. Ikiside bölücü ayrımcı zihniyet. Ülkemıze zarar veriyor. Malesef eğıtim müfredatımiz halen bu ırkci ve islam düsmanı zihniyetin etkilerinden arındırılmadı. Bu ırkçı mufredatın meyvelerini bugun bu konuda görebiliyoruz. Hukümet eğitim konusunda yeterince başarılı olamadı. Sistemi değıştiremedi. Irkçılık - islam düşmanlığı bir hastalıktır. Bu hastalıkla ciddi mücadele etmek gerekiyor.

• .

• DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Tekkaş
    Arap atı teni
    Başörtüsü

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.