Şimdi Ara

1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI İSTANBUL HADIMKÖY varmı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
52.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler teslim olacağımız gün cep telefonlarımız yanımızda olmayacağından buluşup öyle gitmemiz zor gibi..
    O yüzden tugayda tanışırız.. Her gelen donanımhaber mevzusu açsın, ordan atlarız muhabbete zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskisehirli_26 -- 13 Aralık 2008; 2:06:24 >
  • ben pazar 14 00 de atatürk havaalanında olacağım
    saat 13 de izmirden bineceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: enalbant

Bir kaç sorum daha olacak. Cevaplayan herkese teşekkürler.

1-) Hangi banka şubeleri/atm leri var, postane var mı ?

2-) Edirneye gitmek mümkün mü ?

ziraat, garanti, akbank, aklıma gelenler. olmayan vakıfbank vardı. Aramıştık ordan aklıma geldi bulamamıştık.

Edirneye gitmek mümkün mü, evet mümkün ama garnizon dışına çıkmak yasak ve edirne garnizon dışında. öyle sanıyorum. Ama çıkanlar oluyordur muhakkak.
  • Arkadaşlar şimdi Tugay kışlalardan oluşuyor demiştim. Sancaktepe Akpınar Dumlupınar ana kışlalar oluyor. Sancaktepede acemilik yapcaksınız. Tugay merkez kışlalara göre daha düzenli tertipli olmak zorunda komutan makamının orada bulunduğu için. O yüzden tahsil durumu olarak lise, yüksek okul mezunu uzun dönemler görev yapıyor. Kışlalarda daha çok okuma yazma bilmeyen, tahsil durumu tugaydan daha az askerler bulunuyor. Sancaktepede 1 ay kadar acemiliğimizde bir sürü askerle tanıştık. Ama zararlı olacak herhangi bir durum olmuyor. Tabi istisnalar olabilir herzaman, laf dalaşına girebilirsiniz vs.. Ama siz daha makul olun. Usta birliğinde orada bulunan kısa dönem (323) arkadaşlar var şuan. Okuma yazma bilmeyen uzun dönemlere okuma yazma öğretiyorlardı. Çavuş olduktan sonra ictima alırsınız bölüğün cavuşu yada takım çavuşu olursunuz. Şimdilik bunları söyleyebilirim. Sıkıntı yapmayın, rahat olun derim. Acemilik keyifli geçecektir umarım. Bizim öyle olmuştu. Acemilikte birçok şeyi öğreneceksiniz, öğrendikten sonrada askerlik bitecek zaten Hadi hayırlı teskereler şimdiden...

• quote:

Orjinalden alıntı: ceryan67

Arkadaşlar şimdi Tugay kışlalardan oluşuyor demiştim. Sancaktepe Akpınar Dumlupınar ana kışlalar oluyor. Sancaktepede acemilik yapcaksınız. Tugay merkez kışlalara göre daha düzenli tertipli olmak zorunda komutan makamının orada bulunduğu için. O yüzden tahsil durumu olarak lise, yüksek okul mezunu uzun dönemler görev yapıyor. Kışlalarda daha çok okuma yazma bilmeyen, tahsil durumu tugaydan daha az askerler bulunuyor. Sancaktepede 1 ay kadar acemiliğimizde bir sürü askerle tanıştık. Ama zararlı olacak herhangi bir durum olmuyor. Tabi istisnalar olabilir herzaman, laf dalaşına girebilirsiniz vs.. Ama siz daha makul olun. Usta birliğinde orada bulunan kısa dönem (323) arkadaşlar var şuan. Okuma yazma bilmeyen uzun dönemlere okuma yazma öğretiyorlardı. Çavuş olduktan sonra ictima alırsınız bölüğün cavuşu yada takım çavuşu olursunuz. Şimdilik bunları söyleyebilirim. Sıkıntı yapmayın, rahat olun derim. Acemilik keyifli geçecektir umarım. Bizim öyle olmuştu. Acemilikte birçok şeyi öğreneceksiniz, öğrendikten sonrada askerlik bitecek zaten Hadi hayırlı teskereler şimdiden...

Çok sağolasın kardeşim, bilmiyorum orda karşılaşırmıyız ama karşılaşamazsak hayırlı teskereler şimdiden..

• bilgi için teşekkür birde tugayda boş zamanlarınızda neler yapıyordunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: eskisehirli_26

quote:

Arkadaşlar şimdi Tugay kışlalardan oluşuyor demiştim. Sancaktepe Akpınar Dumlupınar ana kışlalar oluyor. Sancaktepede acemilik yapcaksınız. Tugay merkez kışlalara göre daha düzenli tertipli olmak zorunda komutan makamının orada bulunduğu için. O yüzden tahsil durumu olarak lise, yüksek okul mezunu uzun dönemler görev yapıyor. Kışlalarda daha çok okuma yazma bilmeyen, tahsil durumu tugaydan daha az askerler bulunuyor. Sancaktepede 1 ay kadar acemiliğimizde bir sürü askerle tanıştık. Ama zararlı olacak herhangi bir durum olmuyor. Tabi istisnalar olabilir herzaman, laf dalaşına girebilirsiniz vs.. Ama siz daha makul olun. Usta birliğinde orada bulunan kısa dönem (323) arkadaşlar var şuan. Okuma yazma bilmeyen uzun dönemlere okuma yazma öğretiyorlardı. Çavuş olduktan sonra ictima alırsınız bölüğün cavuşu yada takım çavuşu olursunuz. Şimdilik bunları söyleyebilirim. Sıkıntı yapmayın, rahat olun derim. Acemilik keyifli geçecektir umarım. Bizim öyle olmuştu. Acemilikte birçok şeyi öğreneceksiniz, öğrendikten sonrada askerlik bitecek zaten Hadi hayırlı teskereler şimdiden...

Çok sağolasın kardeşim, bilmiyorum orda karşılaşırmıyız ama karşılaşamazsak hayırlı teskereler şimdiden..

Karşiılaşabiliriz belki , ben kışla kışla gezip kazanların kontrolünü yapıyorum. Kalabalık bir grup görürsem yeni kamuflajlarla sizi olursunuz muhtemelen:D

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eskisehirli_26

quote:

Karşiılaşabiliriz belki , ben kışla kışla gezip kazanların kontrolünü yapıyorum. Kalabalık bir grup görürsem yeni kamuflajlarla sizi olursunuz muhtemelen:D

Kesin öyle olur walla.. İlk günler sürü psikolojisi ile hareket ediliyormuş..
    Peki her dönem kaç tane yeni kısa dönem asker alınıyor oraya?

• Biz 323 ler 76 kişiydik. Sizin toplam mevcudunuzu emin olmamakla birlikte 190 civarında duydum.
  • Arkadaşlar Dumlupınarda da acemilik olacakmış. Şimdi haberini aldım. Sancaktepe ve dumlupınar kışlalarında acemilik. ikiye ayırmışlar anlayacağınız.
  • quote:

Sıkıntı yapmayın, rahat olun derim. Acemilik keyifli geçecektir umarım. Bizim öyle olmuştu. Acemilikte birçok şeyi öğreneceksiniz, öğrendikten sonrada askerlik bitecek zaten

birader hakkaten cok iyi demissin ya hosuma gitti bu.... :)

quote:

Orjinalden alıntı: uzay1982

ben pazar 14 00 de atatürk havaalanında olacağım
    saat 13 de izmirden bineceğim

devrem bende aynı saatte gelicem, orda haberlesebilecek olsak, iyi olurdu aslinda.. bnm ucagimda 14.00da inisi.. Gaziantepten, OnurAir... eger firsatin olurda dikkatini cekerse...elinde yesil valizle :) ustunde yesil köpük montla....

• şurayı bi canlandırayım benimde usta birliğim hadımköy arkadaşlar 28şubatta inşallah ordayım 1.zh tug. loj des. k.lığı geri destek bölüğü
  • Hayırlı olsun. Umarım iyi bir askerlik dönemi geçirirsiniz.
  • inşallah.. teşekkür ederim
  • adaş bende oraya düştüm görüşürüz inşallah
    ismail hakkı kurt
    trabzon
    piyade
  • Bügün İzinden Geldim Sosyal Tesislerindeyim Salı Günü Fast Food Geçicem İzinden Gelmek Çok Zor Oldu Şafak 215 Herkeze Hayırlı Teskereler
  • beyler kısa dönem deyilim aynı konuya yazayım ben uzun dönem olarak usta birliğim hadımköye çıktı sancaktepe ne kadar aradıysamda bilgi bulamadım anlatabılecek war mı biraz :) şu an dagıtım iznindeyim ne ile karsılkasacagımı cok merak edıorum dogrusu
  • Nu. 64420
    Adı ve Soyadı MUSTAFA PEKER
    Baba Adı İBRAHİM
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI ÇATALCA HADIMKÖY İSTANBUL
    ÖNEMLİİİİİİİİİİİİ!: Arkadaşlar aranızda bazıları c.tesi geleceğim falan diyorda .... İyimisiniz gençler ya
    12'sinde akşama kadar teslim olmanız gerek normalde.. sonra gelen geç çıkar sonraaaaaaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imliimza -- 10 Ağustos 2009; 12:34:20 >
  • Vay bee. Askerlik bitti de bu topike bakmak ta varmış tekrardan :)
  • 331. dönem (2009)

Aday Nu. 91730
    Adı ve Soyadı OKAN POSTACI
    Baba Adı OSMAN
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Muhabere
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI
    ÇAKMAKLI/ÇATALCA HADIMKÖY İSTANBUL
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.