Şimdi Ara

1 gb kaç mb yapar bilen lütven söylesin (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
3
Favori
523.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Alfredo Pacino

seagate e mail atıyom bakam onlar ne dücak,yarın yollarım cevabu

Seagate'e atılan mail:

Sevgili Seagate.

Sizin halt yemeniz yüzünden forumda millet birbirinin ağzını burnunu kırdı, gözünü patlattı. Yani olur mu şimdi kardeşim böyle? Zahmet olacak söyler misiniz 1 GB kaç MB?() 1024 se eğer siz neyinize 1000 yazıyosunuz? Keriz miyiz biz kardeşim?

Bak sevgili Seagete. Akıllı ol, disklerin, düzelt, uğruna daha fazla cinayet işlenmesin. Ayıp...

Saygılar...

Mr.Alfredo Pacino Multarrini Prezzo Volte Aldair Maldini
    DonanimHaber Forum Member

• quote:

Orjinalden alıntı: salpyilmaz

quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo Pacino

seagate e mail atıyom bakam onlar ne dücak,yarın yollarım cevabu

Seagate'e atılan mail:

Sevgili Seagate.

Sizin halt yemeniz yüzünden forumda millet birbirinin ağzını burnunu kırdı, gözünü patlattı. Yani olur mu şimdi kardeşim böyle? Zahmet olacak söyler misiniz 1 GB kaç MB?() 1024 se eğer siz neyinize 1000 yazıyosunuz? Keriz miyiz biz kardeşim?

Bak sevgili Seagete. Akıllı ol, disklerin, düzelt, uğruna daha fazla cinayet işlenmesin. Ayıp...

Saygılar...

Mr.Alfredo Pacino Multarrini Prezzo Volte Aldair Maldini
    DonanimHaber Forum Member

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: collossus

Allahım allahım..... Sanki bilimsel veriler tartışmaya açık şeyler gibi tartışmışlar.İsterseniz referanduma gidelim gönlümüzden geçen neyse o olsun dicektim ama biri anket açmış.Bencede 1000 olsun ne o öyle 1024.Allah akıl fikir versin.Hadi vermedi diyelimwww.google.com vermiş bari onu kullan.Onuda kullanamıyosan fotosentez yap artık ne diyim.

Not: Sözlerim bir kişiye değil ortaya.

Mesaj yerine gitmiştir kanımca:)

"gitmiş midir" bi referanduma gidelim

tabi Allah akıl fikiri bu işin espirisini anlamayan muhabbeti akıllarınca küçük görenlere versin...

şurda kendimizce hoş ve yaratıcı birşeyler yazılıyor..

tutup da süper zekalı insan belirtisi olan, yok google, yok vivisimo, yok altavista arama motorları var; hatta yahoo nun dahi search engine'i var , gidip bakın öğrenin demek biraz garip geliyor bana. sanırım süper zeka deilim

not: sözüm, bir kişi yada kuruluşa ithafen deildir kimseye cevap hakkı oğmaz

• quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

quote:

Orjinalden alıntı: Deitel

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Biz de ben de monitörlü camlı mıdır yoksa camsız mıdır onu tartışıyorduk

anlayabiliyorum

Kardeş farkında olmadan bir sürü cümle hatası yapmışım ya. Neyse düzelttim yukarıda

olsun kardeşim, hatalar biz insanlar içindir

• quote:

Orjinalden alıntı: hakoşsayar

1024mb

ama mesela telekom kota hesaplamasında 1gb ı 1000 mb olarak alıyor yani 1 mb= 1000 kb cinsinden ki hesaplamalarda kolaylık olsun diye.

yok be telekomda 1024den hesaplıo kotanda mb cinsinden ile gb cinsinden olan farka bakarsan anlarsın
  • quote:

quote:

quote:

Allahım allahım..... Sanki bilimsel veriler tartışmaya açık şeyler gibi tartışmışlar.İsterseniz referanduma gidelim gönlümüzden geçen neyse o olsun dicektim ama biri anket açmış.Bencede 1000 olsun ne o öyle 1024.Allah akıl fikir versin.Hadi vermedi diyelimwww.google.com vermiş bari onu kullan.Onuda kullanamıyosan fotosentez yap artık ne diyim.

tabi Allah akıl fikiri bu işin espirisini anlamayan muhabbeti akıllarınca küçük görenlere versin...

tutup da süper zekalı insan belirtisi olan, yok google, yok vivisimo, yok altavista arama motorları var; hatta yahoo nun dahi search engine'i var , gidip bakın öğrenin demek biraz garip geliyor bana. sanırım süper zeka deilim

Google olayını ilk ben dedim, sayfa başına bak. Ayrıca ciddi ciddi 1000 olduğunu iddia eden arkadaşlar da var koskoca seagate falan diye artık bilmiyorum ciddi miydi yoksa dalga mı geçiyorsu ama gayet ciddi grünüyordu.

• quote:

Arada dalga geçen arkadaşlardan bahsetmiyorum ama ciddi ciddi 1 GB'ta 1000 MB diyen, hatta gaflete düşüp "ram mi bu kardeşim 1024 olsun) tarzında dalga geçenler gördüm. Korkunç bir durum. Bu insanlar sözümona forum üyesi. Elinizin altında Google var ve Googe'ın kullanımı ücretsiz. Üstelik bu sorunun yanıtı 1 Google kadar uzak.

Ya arkadaşlar, inanamıyorum size! Google'ı açın hemen:www.google.com.tr

aynen şu anahtarları yazın: 1 GB kaç MB

ahanda burada yazılmışı var:http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=1+GB+ka%C3%A7+MB&btnG=Ara&meta=

Çıkan ilk linke girin

ahanda burada girilmişi var :
    http://www.byte.com.tr/drf1/default.asp/Soru/49

Yuh diyorum sadece işkembeden sallayan, arama yapmaktan yoksun insanlara. Forumun bu halde olduğunu düşünmüyordum... Üzüldüm......

Çok kızmışım belli

• hadi gelin şu
    1gb 1000 mb yapalım kimse darılmasın

24 mb daha sonra isteyen eklesin
  • quote:

quote:

quote:

Ben geyik muhabbetini küçük görmedim hiç bi zaman.Ama geyik muhabbetinin bile bi mezesi olur yencek cinsten yani.Şimdi bu ne yenir ne yutulur.Donanım haber çatısı altında google yazmışım ama bende hata etmişim "arama" diye bişey var orada.

Küçük görme meselesine gelince küçük görürüm.Görmek lazım.İnsanlar böyle gelişir.Ben küçük görürüm o hırs yapar bişeyler öğrenir.Yoksa buraya yok efendim 1000 mb değil 1024 mb yazmak balık tutmayı öğretmek değil balık vermektir.Bu kadar basit soru olmaz artık.Hatta bunun üzerine geyik bile çevrilmez.Geyiğin bile bi kalitesi olmalı anladınmı güzel kardeşim.

İnsanlar hata yapabilir.Ama hata yapabilir.Bu bir hata değil cehalettir.

• quote:

Ben geyik muhabbetini küçük görmedim hiç bi zaman.Ama geyik muhabbetinin bile bi mezesi olur yencek cinsten yani.Şimdi bu ne yenir ne yutulur.Donanım haber çatısı altında google yazmışım ama bende hata etmişim "arama" diye bişey var orada.

Küçük görme meselesine gelince küçük görürüm.Görmek lazım.İnsanlar böyle gelişir.Ben küçük görürüm o hırs yapar bişeyler öğrenir.Yoksa buraya yok efendim 1000 mb değil 1024 mb yazmak balık tutmayı öğretmek değil balık vermektir.Bu kadar basit soru olmaz artık.Hatta bunun üzerine geyik bile çevrilmez.Geyiğin bile bi kalitesi olmalı anladınmı güzel kardeşim.

İnsanlar hata yapabilir.Ama hata yapabilir.Bu bir hata değil cehalettir.

Son cümle altına imzamı attığım "nokta"dır...

• yok yok yanlışınız var 1gb 1000 mb tır

devam devam
  • arkadaşim 1024 mb dır
  • quote:

Orjinalden alıntı: zevk alan

arkadaşim 1024 mb dır

yok yanlışın var 1000 mb tır o istersen say.
  • arkadaşlar size yuhh diyorumm 1gb 1000mb dir..........

konu kilitlenmiştir..
  • yaww anakartmı bu kardeşim ne alakası var 1024 müş de 1000miş de bu kadar cahil olunmaz 3 sayfa konu uzamış kimse çözememiş 1500 mb yapar arkadaşım hiç mantık alıyomu 1000 yada 1024? mantıklı olun biraz
  • 5sayf olur bu konu
  • o değil de hakkaten kaç mb?

• Bence ıspatlasın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cidik

yaww anakartmı bu kardeşim ne alakası var 1024 müş de 1000miş de bu kadar cahil olunmaz 3 sayfa konu uzamış kimse çözememiş 1500 mb yapar arkadaşım hiç mantık alıyomu 1000 yada 1024? mantıklı olun biraz

ula o kadar sazan bekledim çıkmadı resmimi de hazırlamışdım neyse ben genede koyam içimde kalmasın

• quote:

quote:

yaww anakartmı bu kardeşim ne alakası var 1024 müş de 1000miş de bu kadar cahil olunmaz 3 sayfa konu uzamış kimse çözememiş 1500 mb yapar arkadaşım hiç mantık alıyomu 1000 yada 1024? mantıklı olun biraz

ula o kadar sazan bekledim çıkmadı resmimi de hazırlamışdım neyse ben genede koyam içimde kalmasın

biz kaç gündür bkeliyoruz(konu açıldından beri epey düşürdüler gerçi)

bu iş sabır işi azim işi

kardeşim
    1gb=1000mb

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.