Şimdi Ara

1.6 mondeo için LPG dönüşümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2009 model 50bin km de 1,6 Mondeo titaiıum kullanıyorum, malum biraz yakıyor kendileri, LPG takıp takmamakta kararsız kaldım. Önerilerinize ihtiyacım var. Yılda yaklaşık 15-20 bin km yapıyorum. prins yağlamalı sistem öneriyor ve 3000 tl fiyat veriyorlar. yaklaşık bir birbuçuk senede kendini amorti eder, sizce değermi? araba çok hantallaşırmı ki zaten hantal :)

• Doğru montajla çekişte benzinle farkı hissetmezsiniz. Bence Prins'e gerek yok. Brc, Lovato, Landirenzo, Romano vs 2000 TL civarı kitler yeterli.
  • mondeoların subapları magnezyum olduğu için yağlı sistem öneriyorlar ...
  • Bugün sanayiye gittim, usta illaki romano tak dedi. Varmı romano hakkında bilgisi olan ?
  • aktila_eee A kullanıcısına yanıt
    Eğer ustası iyiyse Romano çok iyidir. (Forumda tüple yaşadığım sorunlara açtığım konular var ama sorunları Romano ile değil tesisatını yapan beyinsiz usta yüzünden yaşadım.)

Bende 2007 Honda Civic 1,6 Otomatik var. Romano LPG takılı. Performansta en ufak bir değişiklik yok. Yokuşta bile 150 rahat yapıyor ve bassam yine de gidiyor.

Yakıtı konusunda şöyle bir değer vereyim kıyaslamayı sen yap.

Ramazan bayramında Samsun'dan Trabzon'a gittim. Arabada 5 kişi ve bagaj ful. Hız ortalama 105-110 klima ara ara açık. Yakıt 300 km'de 22.8 litre LPG. Lpg'yi de 2.45'den aldım yani km'de 18,6 krş yaktı.
  • İnternette araştırdıkça LPG den midem bulandı, anlaşılan katlanacaz çok yakmasına, orjinal kalsın en azından :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.