Şimdi Ara

1.6 corolla life & 1.6 edition plus astra (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Bende Astra Sedan 1.4 T var gayet yeterli. Şahsen Civic Corolla Astra arasında gidip geldim ben otv indirimli aldık 2017 Kasım ayında ve memnunum kol dayama 150 TL bütün sorunun bu olsun otomatik vites geçişler pamuk gibi, yakıt konusunda ilk 10 bin önemli ben 10 bine kadar 9 litre üzerinde falandı şuan 8 civarında uzun yolda 110-120 arası 4 buçuk litre. Yol tutuş konusunda çok iyi arkadaşın 2017 Civic 140 km ile viraja girip savrulmaya başladı ve iddia etti benimki de savrulur dedi 160 ile girdim çıktım

Atmosferik araçlar beni tatmin etmediği için Astra ya yöneldim. Aracım 13 bin km de çok memnunum.

Corolla arka diz mesafesi çok güzel Astra dan geniş tek iyi yanı bu...

Size tavsiyem hepsinde test sürüşü yapın ve alın hangisine içiniz sinerse onu seçin.
    Savrulma yaşatmıyor, diz mesafesi ve motor-lpg uyumu dışında astra daha iyi. 150 tl olanlar çok rezil Günüm kolçak araştırmakla geçti :) alternatifte yok gibi birşey. Gördüğüm kadarıyla en iyisi Armster markasına ait olan. İsterseniz bir göz atın.

• Slvn S kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende onu aldım taktirdim. Serviste navimex taktirmistim 1900 TL ye araba dan memnunum ben. Lpg konusunda daha taktirmadim ama J kasalar uyumluymus. K olan 150hp lik uyumsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 7 Temmuz 2018; 20:17:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavexle

Geçen sene bu zamanlar edition plus 60k, corolla 1.33 metalik renk 63k idi. İkisini de detaylı inceledikten sonra tercihimiz corolla oldu. 1.6 life varken astraya o parayı vermek hiç mantıklı değil. Elmas gümüş gri veya inci beyazı alıp dışarda çelik jant eklerseniz tadından yenmez şimdiden hayırlı olsun.
    Dayanıklılık, motor ve diz mesafesi iyi corollada ama çok boş bir araç sunuyorlar. En azından ekran dijital olsun, hız sabitleyici olsun veya direksiyondan kumanda olsun... Bunlar çok temel ihtiyaçlar.
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Uyumu nasıl peki armsterin ?

Navimex 2250 tl istiyorlar düşünme aşamasındayım. Tamponu deldirip park sensörü takmaktansa mantıklı geliyor aslında. Sonuç olarak modelli olduğu için her yapılan işlem değer katıyor araca.

Hocam lpg neredeyse 15 bin km'de amorti ediyor. Ben yıllık 26-30 bin arası yapıyorum. Taktırmak mantıklı geldi. Bayi anlaşmalı firmadan fiyat aldım.
    Gayet iyi ve tam oturdu. Zam gelmiş navimexe ben tamponu deldirmedim tamponun altındaki siyah plastik akşamı deldirdim. Siz 1.6 atmosferik mi alacaksınız? Lpg için fiyat ne verdiler.

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama ne yazık ki pahalı bir ülkede yaşıyoruz.

Sandero kısmına gelince bana pek emniyetli gelmiyor yanı sıra bagaj yok. Astra veya corolla daha ağır basıyor.

Tatil bölgelerine yakın bir ilde yaşıyorum ve ailemle gezerim sürekli dolayısıyla bagajda her daim lazım oluyor. Oyuncak, bisiklet valiz derken koltuga taşmaya başlıyoruz.

Dizel kısmına gelince tecrübe ettim bana göre değil. Şu anki aracımda dizel mesela. Bana göre değil çünkü şehir içinde de çok km yapıyorum ve iş yeri evvarası 7 km dolayısıyla lpg'den pahalıya geliyor yanı sıra gittiğim tatil yerleri max 150-200 km uzaklıkta yolun ceyreginden sonra motor ısınıyor ve az yakmaya başlıyor. Lpg yine ağır basıyor.

Ama şunuda belirtmek lazım dizel araç her zaman bir tık daha keyifli kullanım sunar.
    Evet birkaç uygulama gördüm bayide renk uyumu hoşuma gitmedi parlak siyah takıyorlar ve istemedim. Sizin kolçak uyumunu görmek adına foto paylaşabilir misiniz ? Bende sipariş edeceğim ona göre.

Evet 1.6 atmosferik alacağım. Turbolar pahalıya geliyordu.

Prins teknomax 2750

Landirenzo 4200

500 tl gibi bir rakamda işletmesine falan çıkıyormuş.
  • Her türlü Corolla
  • İkisini kiyasliyan astra almali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sabah foto çeker yollarım kardeşim. Turbo değilse Landirenzo taktırma... Turbo fiyatlarına arasında ne kadar rakam var

Biz alırken fiyatı 82,700 otomatik 1.4T fiyatı ( 2017 Kasım ayı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 7 Temmuz 2018; 22:6:0 >
  • İki arabaya binen astra tercih eder ben gecen sene Megane 4 astra j corolla arasında kaldım corolla o zaman 1.33 gibi saçma sapan motora sahipti torpido desen dümdüz direksiyon boş cc yok jant yok sis yok bomboş araba Megane çok trim sesli ve kalitesiz geldi astra j ep almıştım dizel aracımı satınca 2 ay önce 3100 tl landirenzo lpg taktırdım sonradan 9” mujtimedya taktırdım ikinci aracım zaten uzun yolda vs astra kullanıyorum lpgden sonra gayet ekonomik oldu 34-36 litre arası gaz alan depo ile uzun yolda 380-390 km yol yapıyor şehir içi 330-340 km arası gidiyor. Hantal diyen adam kime göre hantal neye göre hantal araç 1400 kg 2 kişi ile 1600 kg ye kadar ağırlığa ulaşan bir araç sanatsın yerinden kalkmıyor boşbagaz insanlara bakma yol tutusu gayet iyi olan bir araç ben bu araçla ralli yapmayacam ekonomi fp aracı. Gönül ister benzinli binelim ama fiyatlar malum.

Size tavsiyem serviste aksesuar ve multimedya taktırmayın şuan piyasada satılan çoğu navigasyon soket sistemli kesme biçme yok ben 9 inç android 7.1 ön arka kamera 1200 tl arka kapı hoparlör 170 tl cam önüne oval 225 tl usa 505a amfi 350 tl subwpofer 250 tl taktırdım serviste öpülmeye gerek yok. 50-100 arasıda işçilik eklemek lazım serviste sadece navi parasına komple araca ses sistemi yaptım. Serviste 250 tl dedikleri kol dayama ya 130 tl omsaline aldım gayet sorunsuz 1 senedir kullanıyorum ses yapmıyor amstrer güzel ama delme işlemi olduğu için almamıştım.

Yazıda yanlışlıklar olabilir telden yazdım kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoctorEconomy -- 7 Temmuz 2018; 23:7:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bu ikilemde kalsam Corolla alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

İki arabaya binen astra tercih eder ben gecen sene Megane 4 astra j corolla arasında kaldım corolla o zaman 1.33 gibi saçma sapan motora sahipti torpido desen dümdüz direksiyon boş cc yok jant yok sis yok bomboş araba Megane çok trim sesli ve kalitesiz geldi astra j ep almıştım dizel aracımı satınca 2 ay önce 3100 tl landirenzo lpg taktırdım sonradan 9” mujtimedya taktırdım ikinci aracım zaten uzun yolda vs astra kullanıyorum lpgden sonra gayet ekonomik oldu 34-36 litre arası gaz alan depo ile uzun yolda 380-390 km yol yapıyor şehir içi 330-340 km arası gidiyor. Hantal diyen adam kime göre hantal neye göre hantal araç 1400 kg 2 kişi ile 1600 kg ye kadar ağırlığa ulaşan bir araç sanatsın yerinden kalkmıyor boşbagaz insanlara bakma yol tutusu gayet iyi olan bir araç ben bu araçla ralli yapmayacam ekonomi fp aracı. Gönül ister benzinli binelim ama fiyatlar malum.

Size tavsiyem serviste aksesuar ve multimedya taktırmayın şuan piyasada satılan çoğu navigasyon soket sistemli kesme biçme yok ben 9 inç android 7.1 ön arka kamera 1200 tl arka kapı hoparlör 170 tl cam önüne oval 225 tl usa 505a amfi 350 tl subwpofer 250 tl taktırdım serviste öpülmeye gerek yok. 50-100 arasıda işçilik eklemek lazım serviste sadece navi parasına komple araca ses sistemi yaptım. Serviste 250 tl dedikleri kol dayama ya 130 tl omsaline aldım gayet sorunsuz 1 senedir kullanıyorum ses yapmıyor amstrer güzel ama delme işlemi olduğu için almamıştım.

Yazıda yanlışlıklar olabilir telden yazdım kusura bakmayın
    Teşekkür ederim benim için faydalı ayrıntılar içeriyor. Bayii dışında multimedia taktırmak garanti bozuyor. En ufak hata çıkarasa üstüme yıkmalarını istemiyorum çünkü ne olacağı belli olmuyor. Örnek verecek olursak 1000 km de şu anki aracım olan astra j hatchback debriyaj yedi. Hele ki elektronik aksamda astraya güvenmek mantıklı gelmiyor :) Armster kol dayamaya gelince haklısınız delme işlemi gerekiyormuş. O yüzden gerek yok.

Hocam inanın o kadar çok araç baktım ki hatırlamıyorum yanlış bilgilendirmek istemem.

• DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    Dediklerinize bende katılıyorum hocam bide Astra hantal demezler mi resmen çıldırıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 8 Temmuz 2018; 1:0:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Astra sedan aldim. 4 kişilik aile (cocuklar da kucuk) uzun yolda esyalari sigdiramadik. Eger birden fazla çocuk varsa astra düşünmeyin.
    Komple ev mi taşıdiniz zira Astranin iç hacmi Corolladan daha büyük?

Astra'nin kalitesi Corolla'dan her zaman bir tık öndedir (fanboyluğu bırakıp test sürüşüne giderseniz anlarsınız), daha teknolojik ve dolu bir arabadır. Orijinal yedek parçası daha ucuzdur. (GittiGidiyor-hepsiburada-ptt avm) Daha iyi yol tutar.

https://youtu.be/FZ1moH3TDBQ

https://youtu.be/fA8AVXgn8WY

Tercih mantiken kesinlikle Astra olmalı Toyota sevdalısı değilseniz ve ailenizin canını düşünüyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 8 Temmuz 2018; 1:8:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Komple ev mi taşıdiniz zira Astranin iç hacmi Corolladan daha büyük?

Astra'nin kalitesi Corolla'dan her zaman bir tık öndedir (fanboyluğu bırakıp test sürüşüne giderseniz anlarsınız), daha teknolojik ve dolu bir arabadır. Orijinal yedek parçası daha ucuzdur. (GittiGidiyor-hepsiburada-ptt avm) Daha iyi yol tutar.

https://youtu.be/FZ1moH3TDBQ

https://youtu.be/fA8AVXgn8WY

Tercih mantiken kesinlikle Astra olmalı Toyota sevdalısı değilseniz ve ailenizin canını düşünüyorsanız.

Alıntıları Göster
    Onceki aracim jetta 510 lt bagaj hacmi. Corolla 452 lt bagaj hacmi. Astra sedan 420 lt bagaj hacmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Onceki aracim jetta 510 lt bagaj hacmi. Corolla 452 lt bagaj hacmi. Astra sedan 420 lt bagaj hacmi.

Alıntıları Göster
    Sizi yemişler Astra J Sedan 460lt.

https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Opel/60207/Opel-Astra-J-Sedan-16-115HP-Selective.html

Corolla 348lt

https://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/toyota/corolla/2012/base/ce/

Jetta 440lt

https://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/volkswagen/jetta/2012/base/25l-comfortline/

Not: 2012 modelleri baz aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 8 Temmuz 2018; 1:57:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Sizi yemişler Astra J Sedan 460lt.

https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Opel/60207/Opel-Astra-J-Sedan-16-115HP-Selective.html

Corolla 348lt

https://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/toyota/corolla/2012/base/ce/

Jetta 440lt

https://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/volkswagen/jetta/2012/base/25l-comfortline/

Not: 2012 modelleri baz aldım.

Alıntıları Göster
    Turkce en az 3-4 kaynaktan baktim ben rakamlara. Ayrica Jetta ile astra sedani yan yana koysam zaten bagaj farkini herkes görür. 7 yil Jetta kullandim. 3 aydır astra sedan var.

• 2017 Astra j Sedan için katolog vermişlerdi evde duruyordu oradan çektim 420 litre bagaj hacmi 1.6 corolla life & 1.6 edition plus astra

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.