Şimdi Ara

1.5 ay oldu aracı hala çözemedim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: mrcanadian

opel'i geç o hepsinden pahalı,

gelelim vw ye senin doblonun parçaları 3 defa bozulurken o bir defa bozulur dolayısıyla sen zararlı çıkarsın hemde öyle odun bir markaya binmek zorunda kalırsın.

quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

bu masraf ford için mi geçerli yoksa dizellerin mutad masrafı mı ?

quote:

2.5 sene fiesta diesel kullandım beni ford düşmanı yaptı
    aman hocam uzak dur
    dieseli diğer diesellerden çok yakıyor
    yedek parça oldukça pahalı
    her 6 ayda kaç km yaparsan yap servise uğrayacaksın (6 ayda 170-200ytl)
    servisleri ve müşteri hizmetleri duyarsız
    hocam uzak dur

ben şu anda idea 1.3 multijet ve doblo 1.9 jtd kullanıyorum servis ve parça masrafları ve yakıt ekonomisi yönundan neredeyse yarı yarıya
    ama bir vw de ve opelde de servis ve parça fiyatları yüksek olabilir

odun diye doblodan bahsediyorsan ya hiç dobloya binmedin yada araçlardan anlamıyorsun
    doblonun neresi odun açıklarmısın

• her marka araç kullandım odunda gördüm dobloyu odundan başka bir şeye benzetemiyorum. malesef seninle tartışmak veya seni üzmek için söylemiyorum kardeş ama bence gerçek bu araçtan in biraz uzaklaş ve dön bak bana katılacaksın.

quote:

quote:

gelelim vw ye senin doblonun parçaları 3 defa bozulurken o bir defa bozulur dolayısıyla sen zararlı çıkarsın hemde öyle odun bir markaya binmek zorunda kalırsın.

quote:

quote:

quote:

aman hocam uzak dur
    hocam uzak dur

ben şu anda idea 1.3 multijet ve doblo 1.9 jtd kullanıyorum servis ve parça masrafları ve yakıt ekonomisi yönundan neredeyse yarı yarıya

odun diye doblodan bahsediyorsan ya hiç dobloya binmedin yada araçlardan anlamıyorsun

• clio dizel önerisi sunan arkadaş fiyatı 20.000 yazmış ancak sıfır en düşük clio dizel araç 24.000 den başlıyor.

"aracınız kaç km de ne kadar yakıyor" daki puntonun kullanıcısınn verdiği rakamlar ile fabrika verileri tam uyuşuyor o zaman.

punto 1.2 benzinli ile punto multijeti arasında 2.000 ytl fark var. ancak dizel almaya değer diye düşünüyorum.

araçların yeni dizaynlı 2006 modelleri gelince; ellerinde kaalan sfır bir önceki modellerinin fiyatları ne kadar aşağıya ine acaba.
  • Dostum Fiesta vb araç alacaksan 200.000 TL in altı üstü bakmayacaksın, sonuçta küçük araba hiç yakmıyor değil, araba aldınmı öyle çok amortisman giderleri varki toplamda 170 binyakmış 230 bin yakmış çokta önemli değil.

Hadi az yakıyor diye aldın bi fiesta , hayırlı olsun 1 sene bilmem nekadar kar ettin , yıl son zank bir arıza gitti ettiğin kar , yada durduk yerde çizdiler arabayı verdiğin boya masrafı götürdü paranı

ee nerde kaldı memur arabası ??? Eğer araba alıyorsan kesenin ağzını açmaya hazır ol, ya git yerli bir araç al yada avrupa araba alcaksan 220 bine 150 bine bakma

kolay gelsin.
  • quote:

her marka araç kullandım odunda gördüm dobloyu odundan başka bir şeye benzetemiyorum. malesef seninle tartışmak veya seni üzmek için söylemiyorum kardeş ama bence gerçek bu araçtan in biraz uzaklaş ve dön bak bana katılacaksın.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aman hocam uzak dur
    hocam uzak dur

dert etme senin lafınla üzülmem
    bence sen hiç doblo kullanmadın ve sende fiata karşı ön yargı ile bakanlardansın
    yaklaşık 20 yıldır araç kullanırım ve kendime ait bu güne kadar 13 yada 14 aracım oldu en fazla zevk alarak kullandığım araç doblo ve 78 opel record 1.9 oldu
    bunu doblocular bilir
    diğer araçlar kötü zevksiz demiyorum ben bu güne kadar birtek forddan zevk almadım ve satana kadar göbeğim çatladı, onun dışında diğer araçlarla bi sorunum olmadı
    dobloda geniş görüş açısıyla her yere hakimsin
    geniş iç hacim ve bagaj hacmi
    ayrıca yüksek performans a sahip
    kasislerde öyle takırtı tukurtu olmaz
    frenler 41 m idare eder
    yaf bunun neresi odun

• quote:

Orjinalden alıntı: muallim35

clio dizel önerisi sunan arkadaş fiyatı 20.000 yazmış ancak sıfır en düşük clio dizel araç 24.000 den başlıyor.

"aracınız kaç km de ne kadar yakıyor" daki puntonun kullanıcısınn verdiği rakamlar ile fabrika verileri tam uyuşuyor o zaman.

punto 1.2 benzinli ile punto multijeti arasında 2.000 ytl fark var. ancak dizel almaya değer diye düşünüyorum.

araçların yeni dizaynlı 2006 modelleri gelince; ellerinde kaalan sfır bir önceki modellerinin fiyatları ne kadar aşağıya ine acaba.

hocam diesel al ve doya doya gez
    insan ister istemez dieselde arabaya fazla biniyor

• quote:

Orjinalden alıntı: muallim35

hoca yanılıyorsun. o 5.5 litre yarısı çevre yolunda giderek elde edilen değer. açıkçası bence fazla yakıyor o araba. ama bakım masrafı makul(15000 bakımı 135tl sanırım), seri sonu olduğu için de iyi indirimler gelecek. onun için mantıklı bi alışveriş.
  • bunların dışında "skoda fabia larda" alınacak seçeneklerden olabilir mi?

çünkü kullananlar çok memnun .

bizim müdür yardımcısnın var .

İzmir'in en yoğun trafiğinde bile 5.5 - 6'lı litrelere düşüyormuş araç. aracı 2001 skoda fabia 1.4

sanırım araçta polo motoru varmış. servisi ve yedek parçası da wv den çok daha ucuzmuş. donanım ve sağlamlığıda iyi diyordu.
  • kasası sağlam ama yol tutuş ii değil biraz yüksek olması virajlarda falan hızlı girme sakın
  • hocam clio 1,5 dci al ve doya doya gez
    bende de o var
    masrafı az
    ii yuol tutuyo
    parçası ucuz
    bi depoyla 1000 kmye yakın yapar
    tabi kullanımına bağlı
    ama tam memur arabası kredi fazi oranlarıda uygun oluyo
    ya da kangoo 1,5 dci al
    1,20 faiz oranı 25000 ytl o da
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.