Şimdi Ara

1.4 SIFIR EGEA VS 1.4T ASTRA 2013 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kalite, yol tutuş ve güvenlik konularında astra daha üstün. Her ne kadar kronik sorunlardan bahsedilse de (1.4 t subap erime) benim tercihim astra olurdu. Sırf sıfır km diye performans yoksunu 1.4 atmosferik egea almazdım. Gerçekten performansı kötü. Test sürüşü yapma imkanınız varsa deneyin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadım neye ihtiyacın varsa onu al. Bende 1.4 urban plus egea var. Sıfır aldım çok memnunum. Araç uzun yolda sessiz ve konforlu, iç hacmi çoğu c sedandan daha geniş, bagajı kocaman. Şehir içi 29, şehirler arası 24 kuruş yakıyor lpg ile. İnan aynı mesafeyi çok daha ucuza gitmek kadar keyif veren bir şey yok. Performans konusu tamamen senin sürüş alışkanlıklarınla alakalı. Motorun teknik verileri ortada. Şahsen yakıt ibresine bakmaktansa usul usul gönlümce gezmeyi yeğlerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Atmosferik=ÇÖP
  • crssover C kullanıcısına yanıt
    Forumda astra j de Lspi yasayan gordum.Riske girmeye gerek yok.1.4 fire-1.4t rakip degil ama iki aracin +- leri bilmek lazim.Ayni sorun eski aracim renault 1.2 tce de vardi.İade ettim kurtuldum.Dusuk hacim+turbo riskli.

• Aldıktan sonra hepsi aynı hocam. Sıfır al garantisi olur kafan rahat olur ikinci el ne olursa olsun soru işareti. Sıfır al derim ben kaldı ki egea da kötü araç değil. 96 binde araç 100 de sen sürsen 196 satarken 100 binde egea satarmış gibi olmaz. sıfır al kesinlikle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni yenidir kesinlikle 7 yasindaki astra yerine egea

• asadem kullanıcısına yanıt
    Lpg takmayı düşünmüyorum alırsam benzinde çok yakmaz umarım

• DrMobile kullanıcısına yanıt
    Ww ye gücüm yetmez şu anda

• Bu karşılaşma sonucu astrayi seçerim. Egea alıp yağ yakma sorunuyla uğraşacağıniza Astra alın. (Farklı marka yağ çözüm değil kendim yasadim)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fuji kullanıcısına yanıt
    Hocam lspi sorunu yaşayan araçlar yazılımlı, yanlış yağ seçimi yapan, bakımsız ve aşırı zorlanan araçlar. Astra J de bir kaç münferit olay olabilir. Bu bütün markalarda olabilir. Komple motor sorunlu denemez ki A14net 10 seneden fazla kullanılan motor. Sorunlu olan Astra K daki motora 2 senede güncelleme geldi.

Örneğin Tsi larda da piston kirma yaşayanlar oldu. Ancak bu bütün tsi lari zan altında bırakmamamıza mı sebep olacak.

Günümüzde düşük hacim ve turbosuz araç kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crssover -- 3 Eylül 2020; 8:35:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasar012

Lpg takmayı düşünmüyorum alırsam benzinde çok yakmaz umarım
    Benzinde 6.8 ortalamam 3200km de araç şu an. Ancak kesinlikle lpg taktırmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asadem -- 3 Eylül 2020; 8:52:53 >
  • Sizin arabadan ne istediğinize bağlı bir soru olmuş. Yani cevabı kendinizde.

Performans önemliyse, yol tutuş, tasarım ve kalite diyorsanız 1.4 t astra. Daha az masraf, tatminkar performans ve kafam rahat olsun diyorsanız egea.

Uzun yola giden veya şehirler dışına ayda bir çıkıyorsanız benim önerim astra olur. Performans bir arabada çok önemli.
  • Kalite kalite kalite.... yazılmış bir çok mesajda, Astra J ile Egea Urban arasındaki kaliteyi merak ettim. İşyerinde arkadaşımda Astra J 2017 model sedan edition plus var, Egea urbandan neresi daha kaliteli bilmiyorum. Her iki araçtada sert ve yumuşak malzeme kullanımı aynı neredeyse. Kullanılan malzeme birisinde hint kumaşı, ötekinde buldan bezi değil ya da birisinde ceylan derisi ötekinde leğen plastiği değil.

Ciddi ciddi bu 2 araç arasında kaldıysanız bayiye gidin, urban egeayı inceleyin, sonra arkadaşınızın astra aracını inceleyin farkı kendiniz görün, görebileceğiniz bir fark olursa tabi. İki araç arasındaki bariz fark birinin motoru süründürür (Egea) Diğeri tatmin edici performans verir.

Egea konusunda da 1.6 atmosferik bile bu kasayı zorluyorken 1.4 ün tatmin edeceğini hiç sanmıyorum. Ama arkadaş bu paraya başka "0" araba yok, bu paraya ancak bu performans olur derseniz ayrı, ama sürüş tarzınızı değiştirin v.s. lafları zorlama laflar. Uzun yolda araç sollayım deseniz araba devrini alana kadar saniyeler geçiyor o arada arkadan başka araçlar gelmiş oluyor, çok yaşadım bunu. Bir daha araç alacak olsam ve bütçem yetiyorsa mutlaka turbolu olacak.

Siz de kararınızı bunlara göre verin,

- İki araç arasında gözle görülür, elle tutulur malzeme kalitesi farkı yok.
    - İki araç arasında 1.4 Egeanın yağ eksiltme sorunu var ama Astralarda da kronik sorunlardan bahsediliyor.
    - İki araç arasında Egea performans olarak üzer, Astra üzmez.
    - Yakıt tüketimlerini bilmiyorum ama fazla devir çevirmek gerekeceğinden Egea daha çok yakar görünüyor.
    - Bakım, parça maliyeti olarak Egea öne çıkar.
    - "0" Olması hasebiyle yine egea öne çıkar.
    - Güvenlik açısından 2013 astra Ncapta ne yapar bilemem o yüzden Astra bariz üstündür diyemiyorum ki zaten sedan Egea teste girmedi.

• temizse astra. egea'nın kalitesi kötü ve 1.4 motor gitmiyor.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    iki araç arasındaki kalite farkını göremeyen ya duygusal davranıyordur ya da arabadan çok anlamıyordur malesef.
  • Astra

• Turbolu 0.9 syembol o nasıl bir çeker gidiş hayret

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.