Şimdi Ara

1.3Cdti Yakıt Tüketimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Nirvana333

Bu millet nasıl araba kullanıyor anlamıyorum. 5 yıl astra 1.3 cdti kullandım.ş.içi maksimum 6 lt yaktı. 8-9 u nasıl başarıyonuz,arabayla napıyorsunuz?
    hocam sakin kullanımda yakıyor bunu çevreyoluna baglanmadigim kosullar altından bahsediyorum.sehiricinde istediğin kadar sakin sur 8 in altina inemiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .Rigby kullanıcısına yanıt
    Bakım yaptıralı 100km oldu diyorsun bakımdan sonra aracın performansı artar göreceli yakıt tüketimi azalır.

Bence senin bakımda eksik olan birşeyler var.Yağın sahte olabilir filtrelerin yan sanayi olabilir

Filtreyi şu marka aldım diyemiyorsun.

Bence bakımda kullandığın yağ sahte. Hepsiburada'dan yeni yağ satın al ve bir daha bakım yap.sana maliyeti 300TL geçmez çok kurcalatma bence

İki tane filtre kullanacaksın yetkili servisten hava ve yağ filtresi satın al.

Sonra emin olduktan sonra diğer yerlerde sorun ara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slowfood

Açıkçası güvendiğiniz, gerçekten doğrudur dediğiniz bir usta yoksa kurcalatmanızı tavsiye etmem. Dediğim gibi eğer doğru biliyorsam motor 1.3 multijet. (Hatta motor bloğu üzerinde ikisinde de gm arması olabilir diye hatırlıyorum.) Enjektörlerimiz çok ucuz malzemeler değil çünkü. Ama içiniz rahat edecekse enjektör, turbo grubuna baktırmanız eksik kalmadan bilgi edinmenizi sağlar diye düşünüyorum. Bir de çok üstünde durmadığınız bir konu yazılım. Donanımı çok kurcalamadan yazılım eğer olağanüstü gerekli değilse devreden çıkarsanız. Bu arada yağ konusunda yukarıda bir üye bahsetmiş, liqui moly nin aşağıdaki setini kullandım. Aracım 220000 km de ve yaşını ve km' sini belli etmiyor. Bildiğim kadarıyla bu yağın 50000 km bakım aralığı mevcut.

Edit: İmla.
    Ülkemiz koşullarında 50.000km kullanılacak bir yağ olamaz.

Mikserin,damperli kamyonun arkasında seyireden,tozlu topraklı ülkemin yollarında bu trafik yoğunluğunda mümkün değil?

• quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Bakım yaptıralı 100km oldu diyorsun bakımdan sonra aracın performansı artar göreceli yakıt tüketimi azalır.

Bence senin bakımda eksik olan birşeyler var.Yağın sahte olabilir filtrelerin yan sanayi olabilir

Filtreyi şu marka aldım diyemiyorsun.

Bence bakımda kullandığın yağ sahte. Hepsiburada'dan yeni yağ satın al ve bir daha bakım yap.sana maliyeti 300TL geçmez çok kurcalatma bence

İki tane filtre kullanacaksın yetkili servisten hava ve yağ filtresi satın al.

Sonra emin olduktan sonra diğer yerlerde sorun ara.
    Hocam aracın ikinci bakımı bu diyorum, hala aynı tas aynı hamam farklı yerlerde yaptırdım bakımını.son bakımı tanıdığım bir ustada yaptırdım araçta her hangi bir problemin gözükmedigini yazılımdan kaynaklanabilecegini soyledi

• yazılımla egr, dpf gibi elemanları iptal mi edilmiş?

• Bugün servise gittim arkadaşlar aracın baska balatasının bitmek üzere olduğunu söylediler, yakıt tüketiminin yüksek olmasının sebebi oymuş

• Dpf’ye gereksiz harcama yapmışsınız, 200.000 km’e boyunca yıllarca kullandım 2011 ecoflex sport paket , asla dpf sıkıntısı yaşamadım yüksek devir 50-60 km boyunca seyir ettiğiniz zaman düzeliyor, temizliyor zaten, ayrıca benim ortalamam her seferinde 7.1’e sabitlenip kalıyordu, yüksek devir ve ekonomik sürüşe hiç dikkat etmeme rağmen. Genellikle İstanbul-Bursa arası kullanmıştım.

• Mantıklı. Değişimden sonra sürüşte de rahatlama hissedeceksiniz.

Not: Araç sabit volant mı hareketli volant mı bilmiyorum. Ancak siz sorunu bir süredir gözlemliyorsunuz. O yüzden bütçeyle bağlantılı olacak şekilde volant değişimi de yaptırmanız sizi daha fazla rahat ettirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slowfood -- 6 Kasım 2019; 23:33:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

15 litre yakıyorum deseniz yine normal derler. 9 litre mazot normal olabilir mi?
    1.6 dizel aracımla istanbul şehir içinde spor kullanımda 9 litre ortalamayla geziyorum.
    Fakat şehir dışı sakin kullanımda 4 litrelere kadar düşüyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.