Şimdi Ara

1.3 mjet egea sedan alınır mı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
110.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.4 fire olanını kullandım ben de tatilde. otomatik şanzımanını da motorunu da hiç beğenmedim. filolarda 1.3mjet de 1.4 fire da bulunuyor genelde. yorumlardan ziyade 2-3 gün kiralayıp kendiniz kullanın derim.
  • performanslı olsun diyorsanız ve alabiliyorsanzı 1.6 mjet derim zaten 1.4 tüplüsünü almayın almayan bir pişman alan bin pişman
  • uzun yol yapıp 120 km gibi hızlara cıkıyorsanız ve genelde böyle kullanıyorsanız 1.3 almayın hız yükseldikce devir artıyor doğal olarak 1.3 motor yuksek hızlarda 1.6 ya göre çok yakıyor. ancak sehir içi genelde kullanıyorsanız ve yine sert kalkışlar yapıp performanslı kullanmıyorsanız 1.3 avantajlıdır. yinede ne yapıp edip 1.6 almanızı tavsiye ederim. bu arada 170 binde 1.3 multijet punto sattım motoruna tek masrafım yakıt pompası revizyonu ve enjektör hortumlarının yenisi almak oldu. araç 11 yaşına kadar motordan bir sorun sıkıntı vermedi. alan kişide arkadaşım halen sorunsuz ve çok memnun kullanıyor.
  • Bana kazadan dolayi ikame

Linea 1.3 95 bg vermislerdi 0 km.

O arabayi 6-7 gun kullandim. 2015 model.

O zaman fiyati 42.000 liraydi 0 km olarak.

Resmen aile icin bicilmis kaftan bir arbaydi.

Egea ise Lineainin gelistirilmis versiyonu.

Kesinlikle memnun eder az yakar ici genis bagaji genis 2. Elde kaybettirmez aninda paraya döner.

Bakimlari ucuz vergisi az. Yerli mali parcasi ucuz.

Kesinlikle tercih edilebilir bir otomobil.

Hele Urban paketi olursa uzun zaman baska araba aratmaz insana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Bana kazadan dolayi ikame

Linea 1.3 95 bg vermislerdi 0 km.

O arabayi 6-7 gun kullandim. 2015 model.

O zaman fiyati 42.000 liraydi 0 km olarak.

Resmen aile icin bicilmis kaftan bir arbaydi.

Egea ise Lineainin gelistirilmis versiyonu.

Kesinlikle memnun eder az yakar ici genis bagaji genis 2. Elde kaybettirmez aninda paraya döner.

Bakimlari ucuz vergisi az. Yerli mali parcasi ucuz.

Kesinlikle tercih edilebilir bir otomobil.

Hele Urban paketi olursa uzun zaman baska araba aratmaz insana.

Niye boş satır bırakarak yazıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravaman -- 23 Aralık 2017; 23:56:57 >
  • Hocam şimdiye kadar passat, a4,a5 binicisi olmadıysanız gayet güzel alınır sağda solda yazıldığı gibi kötü bir araba değil ben izmirden kayseriye gittim geldim otomatik versiyonu ile şanzumanı bence başarılı vuruntu sarsıntı yoktu, malzeme kalitesi vasat üstü, sürüş pozisyonuda güzel, yolda kendinize macera aramıyorsanız alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: iakbay06

quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

1.6 301 yada c ellyse yakıt daha az boşver egeayı

Egea nın vergi avantajı var 1.3motor olduğundan en alt dilimde motor küçük olduğundan bakımları da 301den daha düşük 3.2litre yağ alıyor motor triger zincirli diğerinde kayış triger i uzun süre değiştirmeye gerek yok motoru söylemiyorum bile en sağlam motorlar 1.3multijettir.yakıt tüketimleri aşağı yukarı aynıdır performansta da geri kalmaz egea sonuç olarak 301egea ile kıyaslanacak araba değil 301i symbolle kıyasla egea her anlamda 301den daha iyi bir arabadır. Yanlış yönlendirme yapmayalım.

Bence 1.6 HDI 1.3 mj motordan iyi ve az yakıyor yanlış yönlendirme yapmayalım BMW gibi araçlara takılan bir motor bu HDI bilginize .egea hangi konuda üstün anlatın öğrenelim güvenlik ? B sınıfı yoksa c miydi ?

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Mesajımda genel anlamda bir değerlendirme yaptım egea daha az yakar demedim aşağı yukarı aynı yakar dedim ve resmi yakıt tüketimi verilerini buldum ve aşağıda paylaşıyorum resmi verilere göre karma tüketimde egea daha az yakıyor . Bunun haricinde egea nın gerek bir alt vergi diliminde oluşu gerekse de bakım vs daha ekonomik olduğundan bahsettim. 301 düşük maliyet öngörülek üretilmiş bir araç cam açma kapama tuşlarını bile ortada konumlandırmışlar 301/C elyse kalite algısı düşük araçlar üstelik bu araçlar B sınıfı egea ise C sınıfı bu arada bildiğim kadarıyla BMW PSA gruptan 3 silindirli benzinli motorları alıyor. Madem motor dediniz dacia da kullanılan dci motor Mercedes te de kullanılıyor dacia kalitesi yüksek bir araç mı?

http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma/2-1-207871-1-207580

• 2016 23 bin km'de 1.3 mjet easy buldum arkadaşlar, boyasız araç. ilk sahibinden. 53 bin tl ye bıraktı alınır mı bu fiyata ne dersiniz?
  • 2 gün kiraladım egea, bana sorarsan performansı felan güzel,linea daki gibi gelmedi bana, linea da daha ağır gibi geliyordu bana bide alt devirlerde ölü idi linea, sanki egea da o alt devirlerdeki turbo boşluğunu düzeltmiş gibi geldi bana.3 kişi klima açık gezdik. tam hatırlamıyorum miktari ama az yaktı baya.aracın çekişinden pişman olucağınızı sanmam, yol tutuşu felan da linea gibi değil. linea yolda geziyordu. bu 130-140 a kadar bildiğin güzel C sınıfı arabalar gibi.oturaklı geldi bana, motor seside fena değil, yalıtımı iyi, 1.6 sını lpg lisini felan boşverin. gazla guzla uğraşılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crizantem

2016 23 bin km'de 1.3 mjet easy buldum arkadaşlar, boyasız araç. ilk sahibinden. 53 bin tl ye bıraktı alınır mı bu fiyata ne dersiniz?

Easy almayın 3-5 daha verin urban almaya çalışın.Easyler filo çıkması oluyor ki, 2016 23 bin km araç 1 yıllık 25 bin km sözleşme imzalanmış araçtır.Sözleşmesi bitmiştir satılığa çıkmıştır.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.