Şimdi Ara

1.2 TSİ kronik sorun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
21.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.2TSI leon , 1.0 TSI ibiza ve şu anda da 1.4 TSI passat kullanıyorum, hiçbirinde motorla ilgili bir sorun yaşamadım. ilk ikisini sıfır almıştım 30-40bin kullanıp sattım. , passat 100.000Km de , 15bin de yağ değiştirdim 100ml bile eksiltme olmadı.

İçlerinde en yakanı 1.0TSI , 1.2 ve 1.4 diye devam eder.

Tüketim konusunda benzinli motorlar içerisinde en iyisi TSI'dır. öyle 3-4 litre yakmaz ama kullanmamış olanlar bolca hakkında konuşur. ortalama şehir içi 6-8 LT arası yakar.

Uzun yolda hız kurallarına uyarsan 5lt görmek normaldir.

Ben karışık ortalama 8-9 LT arası yakıyorum , genelde sport modunda kullanıyorum.

• The Division Bell kullanıcısına yanıt

Hocam çözüm nedir öğrenebilir miyim?

• Ailemizde iki jetta var;
    2012 1,2 Tsi 105hp manuel (bluemotion olmayan nesil)
    2015 1,4 Tsi 150hp dsg (bluemotion)

Bildiğim ve emin olduğum iki kronik sorun var.

İlk nesil mk6 jettalarda arka kapı kilit mekanizmaları kroniktir. Er ya da geç mutlaka bozuluyor. (İkisi de bozuldu)

Makyajlı kasa denen ikinci nesil bluemotion mk6 jettalarda fren servosu (westinghouse) hatası kroniktir.

Bunlar dışında kronik bir hataya rastlamadım.

Ek olarak; Bmt (bluemotion) olmayanlar daha fazla yakar.
    Örneğin 150lik jetta, 105lik jettadan daha az yakıyor.

Fazladan bir ilave: 1,4 Tsi ünitelerin hepsinde zamanlama zincirli değildir. Bazı ustalar bile bilmiyor. Mesela benimki kayışlı.

Yukarlarda birisi 150hp piston kırma yazmış. O da yanlış bilgi.
    Piston kıran 140 ve 160lık bmt olmayan ilk nesil tsi motordur. (Scirocco motoru)

Piston kırma sebebi de segman çentiklerindeki tasarım hatasıdır.
    Detaylar için;
    https://www.youtube.com/watch?v=K--MEXnyNbA&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 17 Aralık 2021; 0:7:43 >

• 1 senedir 1.2 tsi leon kullanmaktayım bi problemle karşılaşmadım ekonomik gidişi üzmüyor titreşim vs yok çabuk ısınır güzel motor. fakat poloya daha çok yakıştığını düşünmekteyim

• benkemalgeliyorum B kullanıcısına yanıt
    Devirdaim değişicek :))
  • TSI bir mak. müh. olarak hayranı olduğum nadir ünitelerdendir. Düşük yakıt tüketimi ve uzun ömrü ile bugün piyasada ki motor ünitelerinin çoğunluğunun düşük hacim turbo beslemeli olmasının müsebibidir.

Uzun zamandır piyasada en çok satan otomobillerde TSI olduğu için veri bolluğu yaşanan bir ünite, özellikle kullanıcı yorumlarının olumlu olması benim gibi dizelcileri bile heveslendiriyor. Yine de 1.4 TSI 150 lilik bana performanstan ötürü daha çekici geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.