Şimdi Ara

1.0 Turbo Fiesta 9.5L yakıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25 km ortalama köprü trafiği ile bmw 3.18 (1.5 3 silindir) motor 10,5 litre civarı yakıyor. ortalama hız düştükçe bu tüketimler normal.

• Benzinli araç kullanıyorsan lpg şart artık. Hele de İstanbul’da yaşıyorsan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

Avs ortalama hız aslında :D

Valla süper yakmış maşallah diyelim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

olur mu öyle şey. ben aynı hız ortalamalarında istanbul'da 1.4 golf ile 7.5 lt civarında yakıyordum. fiesta'nın 6 civarı yakması gerekir, daha hafif, küçük bir araç, motor da 1.0 turbo. atmosferik olsa haklısın da. 9.5 çok fazla.

• dursung_ kullanıcısına yanıt

rodaj diye bişey kalmadı artık, o eski motorlardaydı. yakış fazla.

• Maşallah hocam 100 km dağdan mı indin 1.0 Turbo Fiesta 9.5L yakıyor 

• ALBAY kullanıcısına yanıt

Hiçbir bilgi yok neyine yorum yapıyorsunuz ki :)) büyük ihtimalle bolu-sakarya arası bir yolda yapılmış yokuş aşağı

• masterap M kullanıcısına yanıt

Ortalama hız var, yapılan km var. Ortalama hız 90km dediğine göre 100-115 arası bir hız yapılmış gibi. 100km yokuş aşağı gittiyse bilemem tabi :D

• ALBAY kullanıcısına yanıt

%90 ankara-istanbul otobanı, kullananlar görsel hafızasından hatırlar. Ve evet o yolda bolu dağından sonra 100km yokuş aşağı yol var. Düzce-sakarya arası seyir halindeyken fotoyu çekmiş. Yani bolu dağından deniz seviyesine inmiş

• Araçların bazılarında ortalama hız verisi yok. Burada bazı arkadaşlar şehiriçi kullanımda aracı 40 50 ile sürdükleri için ortalamaları da öyle sanıyor. Bunun dur kalkı ışığı parkı vs o ortalama hız 20lere düşüyor. 2024 corolla 1.5 araçta da 22 km ortalama hızla 9.5 10 litre yakıyorum

• rubelhizb kullanıcısına yanıt

Öyledir hocam, daha önce yazdığım gibi (istisnası elbet olabilir), Gündelik kullanım sonucu ulaşılmış 20 km/s ortalama hızla (tamamı şehir içi trafiğinde elde edilmiş olmalı, dur kalk olacak, ışık olacak, iniş-çıkış olacak) herhangi bir benzinli aracın 9 lt altında tüketim yakalaması çok olağan görünmüyor.

• Yine sidik yarışına dönmüş konu.

Yakıt tüketimi çok fazla değişkene bağlı. 20 km hızlarda bu tüketim değerleri normal.

Yakıt tüketimi bir tık daha azaltmak istiyorsan

Arabanın bakımları yaptır. Hava filtresi vs.

Arabanda gereksiz yük varsa onları at.

Lastik hava basınçlarını kontrol et.

Ani hızlanmalardan kaçın.

Trafikte dur kalkı azalt. Öndeki araç yarım metre gidip duruyorsa sende peşinden yarım metre gidip durma. Aradaki mesafenin biraz artmasını bekle tek kalkışta kapat mesafeyi.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Beylikdüzü, Kartal arasını tam iş çıkışı saatlerinde geçmiştim. Köprü,yokuş,durkalk vs herşey var. Ortalama hız 20, ortalama tüketim 7.5. İnceden klimada açıktı. Araçta full yüklü. Eşya taşıyordum.

Araç 1.0 golf.

Bu araçla şehirlerarası yollarda hız sınırında kullanım ile, 50 litre alan tek depoyla 1000 kmyi rahat devirebiliyorsunuz. Bunu c segment 1.6 hiçbir atmosferik kolay kolay yapamaz.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz şekilde 7,5 lt tüketim harika. Uzun yolda ben de 1.6 atmosferik ve otm. Egea ile 1000 km olmasa da rahat 900 km yol yapabilecek tüketim elde edebiliyordum. Araç çok yüklü değilse 5.2 - 5.3 lt/100 km (hadi siz ona 5,5 lt deyin) yakaladığım çok olmuştur. Citroen c4x ile daha uzun yol hiç denemedim, belki bayramda Ankara-İstanbul-Ankara yapma durumum var, o zaman bakacağım ona da.

• Evet burda sidik yarışına gerek yok her Araç ortalama 20-25 km hızlarda 10 litre ve üzerine rahatlıkla çıkabilir mesela ben 180 beygir üzeri tuscon 3008 ve chery örneği vermişim onlar da 10 değil de bu şartlarda 11 yaksın demişim hemen atlamış bazi chery düşmanları oltaya gelmişler sidik yarışına gerek yok trafiğe kapalı alanlarda drag yarışlarına davet ediyoruz kendilerini

• Benzinli arabaların, özellikle 1.0/1.2/1.4/1.5/1.6 hacimlerin zaten 9 litre altı yakma ihtimali şehir içinde yok. 9.5 litre normal bir değer o araç için.

Bu forumda ki üyelere bakarsan hayat standartların yalandan ibaret olur.

1.5TSI Passat ile 6 litre yakıyorum falan diyenlerden ne bekliyorsun?

• 9.5 çok yüksek.

ceed 1.0 ile 20kmh ortalama hızla, start-stop kapalı 7.5 ortalama tüketim görüyorum. start stopla 7.0 hatta. ki araba fiestadan 200kg ağırdır tahminen.

ama tabii ki agresif kullanmamak gerek.

1.0 Turbo Fiesta 9.5L yakıyor

1.0 Turbo Fiesta 9.5L yakıyor

• 1.0 Turbo Fiesta 9.5L yakıyor

bi de ben ortalama yakıt tüketimi resmi koyyim dedim.. 1.0 Turbo Fiesta 9.5L yakıyor 

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    ceed i tavsiye eder misiniz? Görüş açısı yere yakınlığı vs sorun olur demişler. Bir de ortalama yakıtı nedir 1.0 ın acaba

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.