Şimdi Ara

0x0000007B 0xF78D2524 oxC0000034 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
14.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yeni sıfır Lenova laptop aldım, vista kurulu olarak, xp kurmak için taktım xp cd sini ve aynı mavi ekranlı hata ile karşılaştım. Hemen internette taramaya başladım ve bu başlığı buldum. Sorunu yazana ve cevaplayanlara tşk ederim çünkü sorunu çözdüm.

Bahsettiğiniz gibi BIOS'tan ahci'yi ide yaptım ve sorun çözüldü.
    Dejavu Mod arkadaş BIOSta sadece
    -Internal Hard Disk Drive
    -External Device
    -Internal Optical Disc Drive
    bölümleri var demiş. Evet bende de öyleydi zaten ama bu ahci --> ide dönüşümünü BOOT bölümünden değil configuration bölümünün altındaki seçeneklerden yaptım.

Bu arada ahci ---> ide dönüşümünün ne işe yaradığını bilmiyorum, bunu formattan sonra eski haline getireyim mi?

tekrar tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopernik

Yeni sıfır Lenova laptop aldım, vista kurulu olarak, xp kurmak için taktım xp cd sini ve aynı mavi ekranlı hata ile karşılaştım. Hemen internette taramaya başladım ve bu başlığı buldum. Sorunu yazana ve cevaplayanlara tşk ederim çünkü sorunu çözdüm.

Bahsettiğiniz gibi BIOS'tan ahci'yi ide yaptım ve sorun çözüldü.
    Dejavu Mod arkadaş BIOSta sadece
    -Internal Hard Disk Drive
    -External Device
    -Internal Optical Disc Drive
    bölümleri var demiş. Evet bende de öyleydi zaten ama bu ahci --> ide dönüşümünü BOOT bölümünden değil configuration bölümünün altındaki seçeneklerden yaptım.

Bu arada ahci ---> ide dönüşümünün ne işe yaradığını bilmiyorum, bunu formattan sonra eski haline getireyim mi?

tekrar tşk ederim.

bende yeni casper bi notebook aldım Nirvana(2440D), malum vistadan kurtulduk win7 çıktı =) xp yükliyim dedim en başta arkadaşın belirttiği hata mesajı ile karşılaştım, bi hışımla soluğu burda aldım ama alıntı yaptığım arkadaş gibi bu ahci yi değiştirince işe yaradı. İşe yarayınca kapat sayfayı çek git olmaz dedim iki çizittirdim. Sorunu yaşayanlar biosu iyi gözden geçirin derim en baştaki arkadaş aceleden atlamış o ksımı gibi geldi =)

• Dejavu Mod un bios unda yoktu sanırım ahci, bende kopernikin olduğu gibi lenovo vardı. xp kurdum her sey güzel hadi birde temiz temiz ghost image alayım dedim.alamadı.e o zaman vazgeçtim alma dedim bu seferde aynı mavi ekran..xp cd lerinde kurulum yarım kalıp aynı ekran gelince arastırayım dedim..neyse kopernikin bahsettiği sekilde çözüldü..herkese selamlar kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimist_ghost_0121

ismi aklımda degil ama biosta acpı diye bir bölüm var tam bunu ide yaparsan sorunun çözülür

çok tşkler aynı sorun bendede var acpı ide cevırdım oldu

• Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu süre zarfında ben 15 aylık askerliğimi bitirip geldim :) Sony e veda edip kendi bilgisayarımı topladım. Şuan gayet mutluyum. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Askere gidecek olan kardeşlerimede bol sabır ve bol şans diliyorum.
  • Arkadaşlar teşekkürler beyin fırtınanız için işe yaradı galiba şu an diski formatlıyor.Bide bu biosatan değiştirdiğimiz ahci yi eski haline getirsemmi ben bide cd den boot için olan bölümüde değiştirmiştim cd den başlasın diye?
  • Bende bu sorunun aynısını yaşadım.Gerçektende biosstuptan acpi'ı ide yapınca düzeldi.üstelik formata bile gerek duymadı.paylaşımı yapanlara çok teşekkürederim Allah razıolsun beni buseferlik, kendini beğenmiş pc serviscilerinden kurtardınız.
  • herkese iyi geceler ve iyi bayramlar. konuyu hortlatıyorsam çok özür dilerim ama başka çarem yoktu :(

bnm sorunum şu:

hp g62-b10st marka laptop kullanıyorum. içinde win 7 yüklü. buna gta 4 oyununu kurdum; ancak işletim sisteminden dolayı çok kasılmalar yaşıyorum, yoksa donanımlarım yeterli sayılır. her neyse. xp' ye geç daha çok performans alırsın dediler. ancak; önceden 2' ye ayrılmış hdd min boş kısmına win xp kuramıyorum. oto kurulum cdlerimi taktığımda cdlrtin kendinde sorun çıkıyordu, bu mavi ekran yoktu. ben de cd' den çalışan xp indirip çektim cd' ye. onu takınca bu mavi ekran geliyor. acaba bios' tan denilen yeri ayarlarsam; bu, şu an halihazırda kullanmakta olduğum windows 7' me zarar verir mi? ben, cd' nin içine sata driverları gömmeyi düşünmüştüm. bunu yapsam işe yarar mı?

sistemim:

windows 7 32 bit ultimate işletim sistemi
    intel core i5 2. 53 ghz işlemci
    2 gb ram
    500 gb hdd
    1 gb ati radeon hd 5470 paylaşımsız ekran kartı

• quote:

Orijinalden alıntı: nevdar_1986

herkese iyi geceler ve iyi bayramlar. konuyu hortlatıyorsam çok özür dilerim ama başka çarem yoktu :(

bnm sorunum şu:

hp g62-b10st marka laptop kullanıyorum. içinde win 7 yüklü. buna gta 4 oyununu kurdum; ancak işletim sisteminden dolayı çok kasılmalar yaşıyorum, yoksa donanımlarım yeterli sayılır. her neyse. xp' ye geç daha çok performans alırsın dediler. ancak; önceden 2' ye ayrılmış hdd min boş kısmına win xp kuramıyorum. oto kurulum cdlerimi taktığımda cdlrtin kendinde sorun çıkıyordu, bu mavi ekran yoktu. ben de cd' den çalışan xp indirip çektim cd' ye. onu takınca bu mavi ekran geliyor. acaba bios' tan denilen yeri ayarlarsam; bu, şu an halihazırda kullanmakta olduğum windows 7' me zarar verir mi? ben, cd' nin içine sata driverları gömmeyi düşünmüştüm. bunu yapsam işe yarar mı?

sistemim:

windows 7 32 bit ultimate işletim sistemi
    intel core i5 2. 53 ghz işlemci
    2 gb ram
    500 gb hdd
    1 gb ati radeon hd 5470 paylaşımsız ekran kartı

Windows 7 32 bit aslında Gta 4 ü rahat oynatması gerekiyor. 64 bit olsaydı haklısın. 2 Gb daha ram desteklersen rahatlama yaşayabilirsin. Birde hangi ayarlarda ne sonuç alıyorsun onuda yazarsan daha iyi olur.

GTA 4 Minimum Sistem Gereksinimi

İşletim sistemi : Windows Vista + Service Pack 1 yada Windows Xp + Service Pack 3
    İşlemci : Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz yada Amd Athlon X2 64 2.4 Ghz
    Hafıza : Ram 1.5 Gb
    HDD Alanı: 15 Gb
    Ekran Kartı: 256 Mb Nvidia 7900 yada 256 Mb Ati X 1900

GTA 4 Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimi

İşletim sistemi : Windows Vista + Service Pack 1 yada Windows Xp + Service Pack 3
    İşlemci : Intel Core 2 Quad 2.4 Ghz yada Amd Phenom X3 2.1 Ghz
    Hafıza : Ram 2 Gb Xp - 2.5 Gb Vista
    HDD Alanı: 18 Gb
    Ekran Kartı: 512 Mb Nvidia 8600 yada 512 Mb Ati 3870

• Hocam aynı sorunla bende karşı karşıyayım Laptobumun markası ASUS F83V Bana yardımcı olurmusunuz ??
  • Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı.
    Bu durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin:
    Bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicileri kaldırın. Sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin.
    CHKDSK /F komutu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Teknik bilgiler:
    *** STOP: 0X0000007B (0XF78D2524,0XC0000034,0X00000000,0X00000000)

BENDE BU HATADAN ALIYORUM YALNIZ BENİM MASAÜSTÜM GELMİYORUM
    BAŞLANGIÇTA WİNDOWS BAŞLATILIYOR EKRARNINDAN HEMEN SON ÜSTTE YAZAN HATA GELİYOR EKRANA VE LAPTOP KENDİNİ YENİDEN BAŞLATIYO FARKLI İŞLETİM SİSTEMLERİYLE FORMAT ATMAYI DENEDİYSEM SÜRÜCÜ SEÇERKEN c: GÖRÜNMÜYOR D: BÖLÜMÜ GÖRÜNÜYOR ANCAK D: BÖLÜMÜNE BİLE WİNDOWS KURAMIYORUM...

• pesimist_ghost_0121 P kullanıcısına yanıt
    saol kardesım sayende olsu .:)))
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.