Şimdi Ara

0 COROLLA MI? 2. EL A SERISI MI? 0 BOŞ QASQAI MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz günlerde severek kullandığım arabamı manuel vites olduğu için satmak durumunda kaldım. (Malum İstanbul trafiği) Bu yüzden otomatik vites ve dizel bir araç bakmaktayım. Sizlerin fikirleri benim için onemli.
    Aracı genellikle şehir içinde kullanacağım. (günlük 50-60 km) Yaz aylarında da şehirlerarası yol yapacağım. Birkaç seçenek arasında kaldım. Biliyorum hepsi ayrı sınıf ancak fiyatlarında yakınlık olduğu, tiplerini beğendiğim ve dizel otomatik olduğu için bana uygun gozukuyorlar. Sizce hangisi ve neden?

1-) TOYOTA Corolla 0km Advance (otm dizel)

2-)Mercedes A serisi 2. el (10-20bin km kadar) style (otm dizel)

3-)Nissan Qashqai 0 km Boş otomatik dizel

Bunların haricinde bunlara yakın fiyatlarda önerebileceğiniz araclar neler olur?

Yardımlarınız için teşekkürler

• Severek kullandigin arabanin otomatigini al.
  • Focus vardı. Dizel otomatigi yeni cıktı ve değiştirmişken farklı bir araba olur tercihim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucheman

Focus vardı. Dizel otomatigi yeni cıktı ve değiştirmişken farklı bir araba olur tercihim.
    Hocam mercedeslerin parçası pahalı , qashqai çok boş , corollanında o paraları hak ettiğini düşünmüyorum bence siz makyajlı focus 3 bakın
  • Toyotanın dizel otomatiğinde otomatikleştirilmiş manuel şanzıman bulunuyor ondan konforlu değil ben olsam onu elerdim.
    Araba yüksek diye boş qasqai'ye de o kadar para verilmez bence.
    Ben olsam yumuşak suspansiyonlu olması şartıyla Mercedes a serisi alırdım (urban veya style paket)

Alternatif olarak Volvo v40'a da bakın derim
  • Mercedes a serisi diyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutayf1

Hocam mercedeslerin parçası pahalı , qashqai çok boş , corollanında o paraları hak ettiğini düşünmüyorum bence siz makyajlı focus 3 bakın

Alıntıları Göster
    Dizel otomatik olması zorunlu mu? Eğer zorunlu değil ise ilk seçenek olarak tüplü corolla cvt şanzımanlı aracı öneririm. En az sorun çıkaracak araçlardan biridir. Aynı şekilde tüplü olursa honda civic de düşünebilirsiniz.

Dizel otomatik olması zorunlu ise önerim edc şanzımanlı 1.5 renault megane olabilir.

Mercedes de olsa A serisi iç mekan genişliğinde corolla'dan oldukça geride kalır. İç mekan ve bagaj genişliğine ihtiyacınız varsa mercedes'e o kadar para vermeyin.

Nissan Qashqai'nin dizel otomatiğinde kullanılan şanzıman cvt olduğundan hiç önermem. Dizelin yüksek torku nedeniyle bu şanzımanda sorun olabiliyor. Forumda aratırsanız Nissan Qashqai'nin dizel otomatik seçeneğinde epey sorun yaşanıyor.

Crossover konusunda biraz çekimserim. Bana crossover'ların çoğu sedanlara göre sadece yerden yüksek olduğu için gereksiz geliyor. Subaru xv tarzı arazide de gidebilecek araçlar olmadıkça crossover almaya pek sıcak bakmıyorum ama kişisel zevk tabi ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan5408

Mercedes a serisi diyorum ben
    Mercedes a serisi candır bakarsanız 2.el amg paket blueffiency dizel var 85000 tl civarı
  • Bütçe tam ne kadar civarı? Eğer bu 3 seçenek arasından olacaksa bence A serisi
  • Peugeot 308, Hyundai i30, Citroen C4 bakın sıfır olarak, Corollanın dizeli alınmaz hele hele otomatik dizeli hiç alınmaz, bu araba gitmiyor deyip durursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutayf1

Dediğim gibi hazir uzerine para ekleyip birşeyler alıyorken farklı bir marka tercih edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siklopentan

Toyotanın dizel otomatiğinde otomatikleştirilmiş manuel şanzıman bulunuyor ondan konforlu değil ben olsam onu elerdim.
    Araba yüksek diye boş qasqai'ye de o kadar para verilmez bence.
    Ben olsam yumuşak suspansiyonlu olması şartıyla Mercedes a serisi alırdım (urban veya style paket)

Alternatif olarak Volvo v40'a da bakın derim

Evet dediğiniz gibi şanzıman bende en büyük tereddütü yaratan Toyota tarafında. Yazın C4 Cactus kiralamıştım ondaki sanzıman tepkilerini veriyorsa çok büyük dezavantaj. V40 i inceleyeceğim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Dizel otomatik olması zorunlu mu? Eğer zorunlu değil ise ilk seçenek olarak tüplü corolla cvt şanzımanlı aracı öneririm. En az sorun çıkaracak araçlardan biridir. Aynı şekilde tüplü olursa honda civic de düşünebilirsiniz.

Dizel otomatik olması zorunlu ise önerim edc şanzımanlı 1.5 renault megane olabilir.

Mercedes de olsa A serisi iç mekan genişliğinde corolla'dan oldukça geride kalır. İç mekan ve bagaj genişliğine ihtiyacınız varsa mercedes'e o kadar para vermeyin.

Nissan Qashqai'nin dizel otomatiğinde kullanılan şanzıman cvt olduğundan hiç önermem. Dizelin yüksek torku nedeniyle bu şanzımanda sorun olabiliyor. Forumda aratırsanız Nissan Qashqai'nin dizel otomatik seçeneğinde epey sorun yaşanıyor.

Crossover konusunda biraz çekimserim. Bana crossover'ların çoğu sedanlara göre sadece yerden yüksek olduğu için gereksiz geliyor. Subaru xv tarzı arazide de gidebilecek araçlar olmadıkça crossover almaya pek sıcak bakmıyorum ama kişisel zevk tabi ki.

Dizel otomatik tercihim ozellikle yazın yaptığım uzun yollar sebebi ile. Haftaiçi genelde tek kişi veya 2 kişi oluyorum. Ama yazın yolculuklarda 3-4 kişi ve 2 valiz oluyor. Mercedes'in bagajı yeterli olabilir ancak iç mekan yorabilir. CVT şanzıman'ı hiç kullanmadım ama kötü yorumları hem forumlarda hem de internetteki test videolarında görüyorum. Sanırım şu an en iyi otomatik EDC.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucheman

quote:

Dizel otomatik tercihim ozellikle yazın yaptığım uzun yollar sebebi ile. Haftaiçi genelde tek kişi veya 2 kişi oluyorum. Ama yazın yolculuklarda 3-4 kişi ve 2 valiz oluyor. Mercedes'in bagajı yeterli olabilir ancak iç mekan yorabilir. CVT şanzıman'ı hiç kullanmadım ama kötü yorumları hem forumlarda hem de internetteki test videolarında görüyorum. Sanırım şu an en iyi otomatik EDC.

Alıntıları Göster
    Madem a serisi bagaj iç mekan olarak ihtiyacınızı karşılıyor o zaman corolla yerine 308, c4 ya da i30 gibi seçenekler düşünebilirsiniz. Corolla dizel otm bence de fiyatını haketmeyen zevksiz bir otomobil.

Otomatik corolla alınacaksa benzinli cvt alınmalı. Cvt hakkında kim olumsuz yorum yapmış bilmiyorum ama gayet başarılı, akıcı ve konforlu bir şanzuman. Performanslı kullanımda çok başarılı değil(gürültülü ve performansı biraz zayıf) onun dışında her türlü memnun eder. Normal kullanım için en iyi şanzuman bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Madem a serisi bagaj iç mekan olarak ihtiyacınızı karşılıyor o zaman corolla yerine 308, c4 ya da i30 gibi seçenekler düşünebilirsiniz. Corolla dizel otm bence de fiyatını haketmeyen zevksiz bir otomobil.

Otomatik corolla alınacaksa benzinli cvt alınmalı. Cvt hakkında kim olumsuz yorum yapmış bilmiyorum ama gayet başarılı, akıcı ve konforlu bir şanzuman. Performanslı kullanımda çok başarılı değil(gürültülü ve performansı biraz zayıf) onun dışında her türlü memnun eder. Normal kullanım için en iyi şanzuman bence.

Alıntıları Göster
    aynı kararsızlık bende de var şu anda. ben qq ve corolla arasında kalmıştım. corolla daha ağır basıyor ama alternatiflere de bakmak lazım

• ucheman U kullanıcısına yanıt
    Sadece uzun yol için dizel düşünüyorsanız tüplü araçlar hem dizelden daha az yakar hem de daha ucuza satın alınır. Tüpe tamamen karşı değilseniz dizel otomatikle hiç uğraşmayın. Benzinli otomatik alıp tüp taktırın. Misal civic'in fabrika çıkışlı tüpe uyumlu araçları var.

Cvt şanzıman sürekli değişken olduğu için hem az yakar hem de diğerlerine göre oldukça konforludur. Tek sorunu tam otomatikler gibi dizel motor ile çok uyumlu olmaması.

Dizele uyumlu robotize şanzımanlarda ise renault edc oldukça iyidir. Araçları bir test edip kesin kararınızı öyle verin.
  • quote:

Sadece uzun yol için dizel düşünüyorsanız tüplü araçlar hem dizelden daha az yakar hem de daha ucuza satın alınır. Tüpe tamamen karşı değilseniz dizel otomatikle hiç uğraşmayın. Benzinli otomatik alıp tüp taktırın. Misal civic'in fabrika çıkışlı tüpe uyumlu araçları var.

Cvt şanzıman sürekli değişken olduğu için hem az yakar hem de diğerlerine göre oldukça konforludur. Tek sorunu tam otomatikler gibi dizel motor ile çok uyumlu olmaması.

Dizele uyumlu robotize şanzımanlarda ise renault edc oldukça iyidir. Araçları bir test edip kesin kararınızı öyle verin.

Tüpe karşı değilim ancak aracımı kapalı şirket otoparkına koyacağım ve Avm lere sıksık gittiğim için giriş çıkışta sıkıntı yaşamak istemiyorum.

• Nissan alınacak araç değil hocam
  • siklopentan S kullanıcısına yanıt
    yumuşak süspansiyon tercih edilecekse v40 en son tavsiye olur.
  • Cevap veriyorum. Tekna Paket Nissan Qq.

Aslinda Visia bile fazlasiyla yeterki. Elektrikli park freni hiz sabitleyicisi falan standart. Donanim olarak gayet zengin bir araba kullaniyorum boş Qq alsam fazlasiyla yeterli olurdu benim icin sizi bilmem tabi.

Ama 0 km Visia 1.6 dCi parasina cok az kullanilmis 2. El 5-10.000 de tekna qq bulunabilir rahatlikla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.