Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar cok bilgili kisiler var . Onlara soru sourcam. Mekanik klavye alicaktim. Babama sordum alabilir miyiz diye dedi ki eskiciden gidip alalim daha ucuz olur dedi. Bende merak ediyorum cok bi farki var mi simdiki mekanik klavyelerle o zamanki mekanik klavyelerin(2000lilerin basinda varmis babamda bu mekanik klavyelerden) ?
    Eger yoksa nasil ikna ediyim :D (g710+ dusunuodum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketoc -- 12 Kasım 2014; 20:26:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ketoc K kullanıcısına yanıt
    Psikolojik birşey. Herkes için göreceli kavramlar bunlar. Mesela logitech g910 çıktı şimdi.. Halbuki var olan mekaniklerin bazi özelliklerinin 1 tanesinde birleşmesi
  • _ELNINO_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Şuan Türkiye'de Rapid'in üst versiyonu olan Rapid-i bulabilirsiniz. Özellikle ışıklandırması değişik.

http://www.youtube.com/watch?v=Ad2oIlO2F3g#t=416

Şuan Türkiye'de bulabileceğiniz mekanik klavyelerimiz

XT (TR) blue switch
    ULTIMATE (TR) brown switch beyaz led
    TRIGGER-Z brown switch beyaz led
    TK blue switch mavi led
    RAPID-I brown switch beyaz led
    MECH blue switch beyaz led
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marauder1905

K70 RGB veya G910 Orion kullanan var mi? Şu ışıklandırma olayı çok hoşuma gitmeye başladı. G910 biraz çocuksu olmuş sanki ama...K70 RGB süper gözüküyor. Kullanılan malzemeden kalite akıyor...

K70 degil de TKL modeli K65 RGB'yi deli gibi bekliyorum amazon'da stoklara girerse hic acimayacagim. yada yurtdisina ciktigimda 1 tane alacagim illaki. Kesinlikle malzeme kalitesi olarak inanilmaz gorunuyorlar. switchler zten tartisilmaz cherry mx kalitesi. fakat bazi kullanici yorumlarinda RGB serisindeki swtichlerin eski serilere gore bazi farkliliklar gosterdiklerini okudum. mesela RGB serisinin brown switchleri eski seriye gore daha sert ve tok basiyormus. bunu yazan kisi keske red switch alsaydim demis. ilginc seyler.
  • Bende Logitech G103 klavye var. Mekanik klavye denemek istiyorum. Bu iki klavye arasında kaldım.Gigabyte Aivia Osmium mu Steelseries 7G mi tercih edilmeli?

• Türkiye'de böyle konular görmek gerçekten güzel.
    G710 Brown - Blackwidow Blue - Steelseries 6gv2 Black klavyelerini kullandım bilgi almak isteyenler alıntı yapabilir.
    Ayrı olarak Diğer switchleri denemiş birisinden Cherry MX Red switch hakkında bilgi almak istiyorum.
    Extra olarak yurtdışından önerebilceğiniz siteler mevcut mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchutZ

Türkiye'de böyle konular görmek gerçekten güzel.
    G710 Brown - Blackwidow Blue - Steelseries 6gv2 Black klavyelerini kullandım bilgi almak isteyenler alıntı yapabilir.
    Ayrı olarak Diğer switchleri denemiş birisinden Cherry MX Red switch hakkında bilgi almak istiyorum.

cyborg v7 almak istedim ama türkçe klavye olmadığı içi sıcak bakmamaya başladım önereceğiniz mekanik klavye varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y£K£

quote:

cyborg v7 almak istedim ama türkçe klavye olmadığı içi sıcak bakmamaya başladım önereceğiniz mekanik klavye varmı acaba

Steelseries 6gv2 (black swith) tavsiye etmıyorum onun dısında beğendiğinizi alabilirsiniz..Ayrıca Razer 2013 den sonra cherrry kullanmamaya basladı sanırım gecen de 2014 kullandım biraz sert geldi beğenmedim.
    Şiddetle Logitech önerilir..Hem kalite hemde Türkiye desteği açısından

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Y£K£

quote:

Steelseries 6gv2 (black swith) tavsiye etmıyorum onun dısında beğendiğinizi alabilirsiniz..Ayrıca Razer 2013 den sonra cherrry kullanmamaya basladı sanırım gecen de 2014 kullandım biraz sert geldi beğenmedim.
    Şiddetle Logitech önerilir..Hem kalite hemde Türkiye desteği açısından

logitech te model önere bilirmisiniz

• Logitechin turkiyedeki tek mekanik klavyesi g710+ diye biliykrum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • n0hero kullanıcısına yanıt
    K65 Amerikada BestBuy only. Amazona gelmicek malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastJoker

K65 Amerikada BestBuy only. Amazona gelmicek malesef.

bilgilendirme icin tesekkurler tesadufe bakin subat ayinda amerikaya gidiyorum. bu bilgi cok iyi oldu :D
  • Sizce Logitech G510 mu yoksa giriş seviyesi bir mekanik klavye mi?
    Pc başında zaman geçiririm, çok yoğun olmasa da kod yazarım arada oyun oynarım. İki tür klavyeyi de kullanmış arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

G510 (yada alternatif) vs giriş seviyesi mekanik klavye
  • quote:

Orijinalden alıntı: SS10

Sizce Logitech G510 mu yoksa giriş seviyesi bir mekanik klavye mi?
    Pc başında zaman geçiririm, çok yoğun olmasa da kod yazarım arada oyun oynarım. İki tür klavyeyi de kullanmış arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

kesinlikle mekanik klavye
  • quote:

Orijinalden alıntı: gareher

quote:

Yalnız bütçem çok yüksek değil. 200-250 lira aralığında da almaya değer mekanik klavyeler var mı?
  • quote:

quote:

quote:

Yalnız bütçem çok yüksek değil. 200-250 lira aralığında da almaya değer mekanik klavyeler var mı?

Gigabyte Osmium tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

türkiyede hem çeşit az hem de fiyatları yüksek tavsiyem amazondan coolermaster veya ducky marka klavyelere bakman amazondan ucuza klavye mouse alma konusunda almış arkadaşlar vardı ama illa türkiyeden alıcam diyosan üzerine para eklemen lazım veya indirimden 6gv2 veya blackwidow alman ama razer ürünlerini pek tavsiye etmiyorum ve 6gv2 nin mekanik olması dışında hiçbir artısı yok

edit: bende gigabyte osmium tavsiye ederim hatta kullandığım klavye osmium fakat şu an sitelerde kalmadı diye biliyorum önceden 250tl falandı şimdi 400tl bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aitheph -- 30 Kasım 2014; 23:11:51 >

• Tamamdır teşekkürler bir araştırayım şu işi. Ya SSD alacağım ya mekanik klavye. Şu an klavye ağır basıyor bakalım
  • Amazonda turkce klavye olmadigindan alamiyorum
    Turkce
    Kablolu
    Aydinlatmali
    Mekanik
    En ucuz klavye hangisi
    Macroya gerek yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.