Şimdi Ara

FİLBOX HUMAX HTR-1000S FULL HD UYDU ALICISI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
6
Favori
39.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aynen öyle yaptim 1den baslayan cihazdan usb flasbellege aldim 301 den baslayan cihaza atiyorum oldu fakat cihaz acikken elektrik kesilince 301 den acilıyor..

• enginsen10 E kullanıcısına yanıt

irhd 1000s v101102 L29.sdl ve irhd 100s v10305 L82.sdl usb flasımda var yüklenmiyor filbox un 2016 yazılımı atıyorum yukleniyo.enterasan

• bugün cihazı üst kapağını açtımcihazın anakartında humax hd-mini yazıyor bizim cihazlar htr-1000s değil hd-mini'ymiş

https://me.humaxdigital.com/product/hd-mini//

bu hd-mini modelinin yazılımını bulsak bizim cihazlara olabilir bi araştırma yapıcam

FİLBOX HUMAX HTR-1000S FULL HD UYDU ALICISI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 24 Ocak 2021; 21:4:31 >

• ustam yazılımını ben bulamadım humax hd mini nin varsa gönder deneyelim..

• quote:

Orijinalden alıntı: hsynömer0003

ustam yazılımını ben bulamadım humax hd mini nin varsa gönder deneyelim..

hocam bulamadım ya ama bein 2 tane yazılım yayınlamış 1000s cihaz için bi dennemekte fayda var

https://alzabeele.com/software-update-bein-humax-1000s/

• bence bu cihaz olabilir yanlarında usb giriş yeri önünde kapatma tuşu aynı yer https://btech.com/en/bundle-of-humax-hd-mini-digital-satellite-receiver-bein-sport-subscription-for-1-year.html

• kanal liste sıralı bak :)

• humax hd mini ye cok benziyor ama malesef yazılımı yok...

• araplarda vardır yorumda yazılım istedim

• enginsen10 E kullanıcısına yanıt

bence bu cihaz olabilir yanlarında usb giriş yeri önünde kapatma tuşu aynı yer https://btech.com/en/bundle-of-humax-hd-mini-digital-satellite-receiver-bein-sport-subscription-for-1-year.html malesef yüklenmiyor hocam

• https://alzabeele.com/software-update-bein-humax-1000s/ malasef yuklenmiyor hocam muhtemelen hd mini olan yazılımı olsa da denesek....

• bu cihazlara cihazdan cihaza nasıl yükleriz rs232 yuvası yok. bu cihazdan 7 adet var iki adedi 9 apr 2015 123456 olarak kanal buluyor tarattigimda. digerleri 20 aug 2015 301 olarak buluyor..cihazı soktum demistin onun sordum usta..

• quote:

https://alzabeele.com/software-update-bein-humax-1000s/ malasef yuklenmiyor hocam muhtemelen hd mini olan yazılımı olsa da denesek....

Merhaba,

IR-HD1000S 'in donanım versiyonuyla HTR-1000S in donanım versiyonları aynı değil.

HTR-1000S:

I01=0f (Main Code,hex olarak verilmiş, onluk sayı sisteminde karşılığı: 15)

I02=45 (Bu kısım hardware versiyonu, hex olarak verilmiş, onluk sayı sisteminde karşılığı: 69)

I03=035 (Load Ver, aynı zamanda signature versiyonunun bir parçası.)

IR-HD1000S:

I01=0f

I02=49

I03=010

Yukarıda görüldüğü gibi iki cihazın donanım versiyonları farklı.

Denildiği gibi HTR-1000S'e en yakın cihaz HD-Mini modeli. İkisinin de donanım versiyonları aynı.

HD-Mini:

I01=0f

I02=45

I03=004

Fakat, signature ve variant versiyonları farklı olduğu için HD-Mini yazılımı da HTR-1000S'e atılamıyor, atmaya çalıştığınızda variant versiyonu hatası veriyor. Variant versiyonu HTR-1000S 'de 5 , HD-Mini 'de ise 6

HD-Mini Yazılımında ilgili kısmı değiştirip 6 'yı 5 yaptığınızda sistem Checksum hatası veriyor. Checksum hatasını düzelttiğinizde de signature versionu HTR-1000S'in signature versiyonundan düşük olduğu için yine hata veriyor ve yazılımı yüklemiyor.

Cihazda yüklü olan filbox yazılımından daha eski versiyona dönülememe sebebi de daha büyük versiyonlu signature değerinden daha düşük versiyonlu signature değerindeki yazılımı cihazın kabul etmemesi. Mesela Ekim 2016 yazılımında 43:0:35, Ağustos 2016 yazılımında 43:0:25

HD-Mini yazılımının signature versiyonu ise 43:0:04

Hex editörle HD-Mini yazılımının signature versiyonunu 43:0:36 yaptığımızı varsayalım. Bu sefer de yükleme esnasında signature self check hatası alınacak.

Bu arada her bir değişiklik sonrası yeni checksum değerini hesaplatılması gerekiyor. Filbox yazılımını herhangi bir hex editörle ya da notepad++ gibi herhangi bir text editörle açarsanız, en altta yükleme için kullanılan config dosyasını görüntüleyebilir, diğer benzer cihazlarınkiyle karşılaştırma yapabilirsiniz.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revxen74 -- 30 Ocak 2021; 23:55:0 >

• revxen74 R kullanıcısına yanıt

peki cihazdan cihaza nasil yukleyebiliriz rs232 yuvasi yok humax htr 1000s cihazda yüklenemez mi ustam

• quote:

peki cihazdan cihaza nasil yukleyebiliriz rs232 yuvasi yok humax htr 1000s cihazda yüklenemez mi ustam

Sadece USB üzerinden yazılım yüklenebiliyor maalesef. Cihaz üzerinde JTAG pinleri olup da özel yazılımlarla cihaz üzerindeki yazılım okunabilir mi onu bilmiyorum.

• peki ustam usb den cihazdan cihaza yüklenebilirmi bende 7 tane var htr 1000s iki adedi kanal aratdigimda 123456 olarak kanal buluyor 9 apr 2015 yazılımı var bunlarda sorun yok diger 5 i 301 olarak kanal buluyor 20 aug 2015 yazılımı. 123456 olarak kanal bulan cihazdan usb flasima alıp digerlerine atiyorum 123456 olarak oluyor fakat calisir halde elektrik gittiginde bunlar yine 3001 den basliyor ayni flastan atigim liste 301oluyor..ustam ben de uyducuyum..bu cihazlara güncel kanal listesi yapamazmisiniz 123456 olarak saygilar..

• quote:

peki ustam usb den cihazdan cihaza yüklenebilirmi bende 7 tane var htr 1000s iki adedi kanal aratdigimda 123456 olarak kanal buluyor 9 apr 2015 yazılımı var bunlarda sorun yok diger 5 i 301 olarak kanal buluyor 20 aug 2015 yazılımı. 123456 olarak kanal bulan cihazdan usb flasima alıp digerlerine atiyorum 123456 olarak oluyor fakat calisir halde elektrik gittiginde bunlar yine 3001 den basliyor ayni flastan atigim liste 301oluyor..ustam ben de uyducuyum..bu cihazlara güncel kanal listesi yapamazmisiniz 123456 olarak saygilar..

Merhaba,

USB üzerinden cihazdan cihaza yüklenemez. Kanal listelerini incelediğimde her bir liste baştan sona birbirinden tamamen farklı. Yani kanal listelerinin hex kodlarına bakıldığında herhangi bir başlık içermiyor. Muhtemelen özel bir sistemle kodlanıyor ve o kodun nasıl çözüldüğünü bilmiyorum.

• HxD editör programla yazılım yükseltsek mini-hd cihazın yazılımı

• ustam olmuyor mu olsa ne kadar güzel olur...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.