Şimdi Ara

ZOTAC GTX-295 ÇİFT MONİTÖR SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende zotac gtx-295 var.Bu ekran kartına sansung t260 monitör bağlı.Aynı zamanda toshiba 46xf355 lcd tv var.

Daha önceden palit 8500 gt ile ikisini çok güzel şekilde nvidanın multimönitör seçeneğinden ister görüntüyü clone yapıyordum ister dual görüntü yapıp masaüstünü iki monitör arasında uzatıyordum.
    Şimdi ise 181,22 numaralı son sürücüyü kullanmama rağmen multimönitör seçeneği çıkmıyor ve görüntüyü toshibaya aktaramıyorum.

Bazende görüntü modu değiştiğinde(biostan,açılışa veya açılıştan masaüstüne) ekrana direk olarak görüntü gelmiyor.monitörü kapatıp açınca görüntü geliyor.

Palit 8500 gt kullandığımda böyle sorunlarım yoktu.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

Saygılar

• 180 sürücülerinde multimonitor seçeneği kaldırılmış en azından artık clone yapamıyorsunuz. Bende bu durumdan muzdaribim, ekranı sadece Extend edebiliyorsunuz, masaüstünde sağ tıklayıp özelliklerden 2. monitore extend ederek kullanabilirsiniz.
    NVidia kontrol panelde de Set up monitors gibi bir kısım var fakat ben oradan kullanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hserdark

180 sürücülerinde multimonitor seçeneği kaldırılmış en azından artık clone yapamıyorsunuz. Bende bu durumdan muzdaribim, ekranı sadece Extend edebiliyorsunuz, masaüstünde sağ tıklayıp özelliklerden 2. monitore extend ederek kullanabilirsiniz.
    NVidia kontrol panelde de Set up monitors gibi bir kısım var fakat ben oradan kullanmıyorum.

cevabın için teşekkürler

Ya bu kartın üzerinde 2 tane dvi birde hdmi çıkışı var.Yani mantık olarak 3 tane monitör bağlayabilmemiz gerekli.
    Neden böyle bir yapmışlar anlayamadım.

Özellikle clone olarak çok kullanıyordum.

Şimdi clone kullanmak için eski sürücümü kullanmak gerekiyor ?
    Ondada performans düşüklüğü olacak sanırım...

• 3 monitor bağlayabiliyorsunuz fakat clone vs. gibi seçenekler malesef yok yeni sürücülerde. En son 178'de vardı.
    Ben de şu an bir monitor 1 LCD bağlı kullanıyorum fakat clone modunda değil çünkü yok
    Görüntüyü extend ederek kullanıyorum, aslında işimi görüyor, clone olması pek gerekmiyor. Salonda hanım film vs. seyrediyor ben odada işimi yapıyorum, Extend olarak kullanmak daha bir güzel oldu
  • Peki sizin monitörde mod değişikliğinde yani açılışta biosa girdiğinizde veya windows açıldığında monitöre görüntü gelmeme sorunu varmı?
    Bende monitörü kapatıp tekrar açınca görüntü geliyor.Buda ilginç yani
  • Evet oluyor, o sürücü ile alakalı malesef. Ben çift ekranı kullanacağım zaman windows'un display properties kısmından Extend ediyorum, kapatırken de kaldırıyorum. Zahmetli gibi görünse de aslında çift monitorü her zaman kullanmıyorsanız bu daha iyi, neden? Çünkü 2 monitore görüntü verince ekran kartı düşük güç moduna geçmiyor, masaüstünde normalde hızlarını düşürüyor ya işte iki ekran bağlı olunca onu yapmıyor. Çift ekranı her daim kullanmadığım için bana bir sıkıntı vermiyor, görüntü gelmemesinden iyidir
  • quote:

Evet oluyor, o sürücü ile alakalı malesef. Ben çift ekranı kullanacağım zaman windows'un display properties kısmından Extend ediyorum, kapatırken de kaldırıyorum. Zahmetli gibi görünse de aslında çift monitorü her zaman kullanmıyorsanız bu daha iyi, neden? Çünkü 2 monitore görüntü verince ekran kartı düşük güç moduna geçmiyor, masaüstünde normalde hızlarını düşürüyor ya işte iki ekran bağlı olunca onu yapmıyor. Çift ekranı her daim kullanmadığım için bana bir sıkıntı vermiyor, görüntü gelmemesinden iyidir

Yanlız ben sadece tek monitör samsung t260 kullandığımda da , mod değiştiğinde görüntü bazen gelmiyor.Monitörü kapatıp tekrar açınca düzeliyorYani sadece monitör takılıykende yapıyor aynısını,oda kafamı karıştırdı.Acaba sürücüden kaynaklanabilirmi?

• Onu bilemiyorum ama büyük ihtimal öyledir. Zaten SLI'da çoklu monitör desteği yeni geldi 180 sürücülerle, ondan olabilir.
  • Dün win7 kurdum.nvidianın sitesinden uyumlu sürcü indirip kurduğumda bayağı başarılı bir şekilde clone ve dual kullanma seçenekleri eklemişler.
    Ama nedense win xp sürücüsünde böyle bişey yok.Gerçekten neden böyle oluyor anlamadım.Benim için clone kullanmak önemli.
  • Hangi sürücüyü yüklediniz Win7'de?
  • valla sitede win 7 driveri diyordu bende indirdim kurdum.
    Şimdi işyerindeyim eve gidince bakar yazarım.
    Yeni arayüz ile geliyor.Ama bütün bağlı olan monitörleri bir kranda gösteriyor.1a-1b yada 2a-2b şeklinde gösteriyor.tam istediğim gibi çalışıyor

quote:

Hangi sürücüyü yüklediniz Win7'de?
  • Nvidia'nın sitesinde Win7 diye görünmüyor hocam, o siteden aldığınıza emin misiniz?
    İyiyse ben de yükleyeyim onu
  • nvidianın sitesinde şöyle bir not gördüm

"Note: The following SLI features are only supported on Windows Vista: Quad SLI technology using GeForce 9800 GX2, 3-way SLI technology, Hybrid SLI, and SLI multi-monitor support. "

Acaba vista damı multi monitör desteği veriyor?
  • Sadece SLIda mı veriyor acaba? Bende Vista var, 180 sürücüleriyle Clone yapamıyorum şu anda, 178 sürücüleriyle yapıyordum en son.
    Sizin indirdiğiniz sürücünün linkini bir verir misiniz?
  • evet eminim.Ben başka yerden yüklemem.
    sen win7 mi kullanıyon?
    eğer öyleyse akşama rapid atarım ordan çekersin

quote:

Nvidia'nın sitesinde Win7 diye görünmüyor hocam, o siteden aldığınıza emin misiniz?
    İyiyse ben de yükleyeyim onu
  • Win7 değil, Vista var bende. Nvidia'nın sitesinde Windows 7 ile ilgili bir sürücü göremedim, oranın linkini veremz misin?
  • hay allah'ım ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: terran48

evet eminim.Ben başka yerden yüklemem.
    sen win7 mi kullanıyon?
    eğer öyleyse akşama rapid atarım ordan çekersin

Sadece Windows 7 Update ile kurulabiliyor anladığım kadarıyla, neyse problem değil, bir şekilde hallederim ben

quote:

Orjinalden alıntı: extremevga
    hay allah'ım ya

Hayırdır?

• 9800gx2 + 22''+42'' te aynısını ben yaşadım :D skıntı yapıyor ya bu çift kart olunca hdmıdan bağlanıyordum lcd tv de dediğin gibi hele ben kabloyu çıkarıp takıyordum ya daha neler neler çok fena ya ati o konuda çok başarılı açılışta görüyor ekranları nvıdıanın menüleri berbat bide her çöz. yok deli ediyor
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: extremevga
    hay allah'ım ya

Hayırdır?

sanırım , biz bişey alamazken adam neler almış derdine bak ya demek istemiş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.