Şimdi Ara

Bu bilgisayara bağladığınız en son usb aygıtı arızalı olduğundan...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
79.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu bilgisayara bağladığınız en son usb aygıtı arızalı olduğundan windows aygıtı tanımadı. hata tam olarak bu.

harddiskim var ve evdeki 3 ayrı bilgisayarda sorunsuz çalışıyor fakat dün aldığım lenovo ideapad 520'de harddiskimi çalıştıramıyorum. sadece bu çalışmıyor usb bellek veya telefon bağlantısında sorun yok. 2 saattir tüm çözümleri araştırdım hala sonuç yok.

• bende 3 saattir bununla uğraşıyorum çözüm bulamadım.
  • Hocam diğer bilgisayarlar masaüstü mü?Belki usb yeterli gücü sağlayamıyor olabilir.Linkteki gibi çift girişe takılan kablolardan varsa deneyebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/s-link-sl-3020-usb3-0-1m-harici-disk-2li-data-sarj-micro-usb-kablosu-p-BS400194?magaza=Smallman&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMIsO_jtvW21gIVV4myCh0c3QInEAQYAyABEgL99fD_BwE

• quote:

Orijinalden alıntı: matematiqci

bende 3 saattir bununla uğraşıyorum çözüm bulamadım.

aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırıp donanım değişikliklerini tara ya basın bu şekilde duzelttim.
  • 4 tane usb girisi var. Hangi birini kaldırayim. Birde donanım değişikliğini taramayı nerden yapıyoruz.
  • aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırıp donanım değişikliklerini tara ya basın bu şekilde duzelttim.

sorunu bu şekilde çözüyordum artık bu da olmuyor
  • güncel. bu sorunu daha önce çözdüğüm şekilde çözemiyorum.usb girişlerinin hepsi çalışıyor bağlamaya çalıştığım hdd de başka bilgisayarlarda çalışıyor yani ikisinde de sorun yok.
  • kesin çözebilen var mı ?
  • IE 10 kullanıyorum aynı sıkıntı bende de var..
  • sorunu hala çözebilen yok sanırsam?
  • Bu gün itibariyle ben de dahil oldum konuya.

Android telefonu bağlıyorum win10 a, aynı şeyi diyor.
    Şimdilik denediğim hiçbir şey işe yaramadı.

Edith Piaf; Şöyle şimdi tüm usb deki aletlerin yerini değiştirdim. yani klavyeyi başka porta, oradakini başka porta vs taktım. Şuan oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 5 Ocak 2018; 14:5:2 >
  • Axiaziz kullanıcısına yanıt
    hocam benim sorunum biraz daha farklı. bendeki wd harddisk usb 3.0 portlarda çalışmıyor bazı bilgisayarlarda hiç tepki vermezken bazılarında bu hatayı veriyor 3.0 portunda. harddisk ile alakalı bir durum ama şöyle de bir şey var bazen çalışıyor usb 3.0 portlarında. belirli bi süreklilik yok yani,şansa.
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle şansa, mesela o gün benim çalıştı telefon, sonradan aynı veya başka usd portlarına aynı telefonu takıyorum, bazısında oluyor, bazısında, yine aynı "Bu bilgisayara bağladığınız en son usd aygıtı arızalı olduğundan......." diye hatayı veriyor. Böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axiaziz

Aynen öyle şansa, mesela o gün benim çalıştı telefon, sonradan aynı veya başka usd portlarına aynı telefonu takıyorum, bazısında oluyor, bazısında, yine aynı "Bu bilgisayara bağladığınız en son usd aygıtı arızalı olduğundan......." diye hatayı veriyor. Böyle saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz ya.

hocam pc yi yeniden başlatın öyle deneyin.
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Hocam 2-3 kere usb yi çıkarıp takıyorum veya dediğiniz gibi yeniden başlatıyorum vs oluyor bir şekilde zaten de :D
    Bu kadar saçma sapan şey olmamalı bence.
  • bu konuyu sürekli uplamaktan ben de sıkıldım fakat belli bir çözümü yok mudur bunun ya? levono notebookumun 2 tane usb 3.0 girişi var başka usb girişim yok büyük ihtimal benim problemim usb 3.0 girişten kaynaklı çünkü 2.0 girişlere taktığımda sıkıntısız çalışıyor.bunun yanında ara sıra usb 3.0a taktığımda da çalışmakta bir stabillik yok yani.
  • sorunun tam değil ama mağdur etmeyecek bi çözümünü buldum. usb kablo uzatıcı varsa elinizde(bir ucu usb girişi diğeri çıkışı) hard diski usb uzatıcıya bağlayın usb uzatıcıyı da pcye bağlayın benim sorun dolaylı olarak bu şekilde çözüldü.
  • arkadaşlar hala bu sorunla cebelleşen varsa bugün başıma geldi aynı şey ve yabancı bir forumda verilen çözümü uyguladım benim problemim çözüldü.
    bilgisayarın güç kablosunu (laptop desktop fark etmez) prizden çıkartıp 15-20 saniye bekleyip tekrar takın. benim problem böyle halloldu
  • Aynı sorun bende de oluştı arkadaşlar. usb girişine taktığım yeni aldığım oyun konsolu çalışmıyor. Ama eski konsol ve mouse çalışıyor. Laptop Lenovo ideapad 320
  • alper 3333 arkadışıma teşekkürler aynı sorun ben de de oldu bilgisayarın pilini çıkardım çalışırken fişini çektim o halde iken start yaptım tabi ki çalışmadı fişi takıp açınca usb sorunu kayboldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.