Şimdi Ara

Zotac GPU madenciliğini destekleyen tweet attı, üstüne oyuncuları etiketledi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısın ekran kartı bulamadıgımdan miningcilere kuruldum o yüzden onlar da ekran kartı bulamasın istediğim için böyle söyledim  

• Vay bubağun kemuğune

• Madencilere güzel reklam olmuş

• ZOTOC firmasından kesinlikle uzak durmam gerekiyor diye aldığım kararın ne kadar doğru olduğunu tekrar görmüş oldum. Teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: Fivesecond

Lan Hatta bunun kafasıyla bir de pandemiyi birleştirip bir haftasonu evde geçirince öfff

Sazan balığı vardır biliyor musun? Sazangiller familyasından dip balığıdır ne bulursa yer. Tam bir çöpçü balığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Yani? Bunun konuyla ne alakası var? Saçmalamayınız lütfen.
  • adam fabrika kapisinda mezatla satarken oyuncunun duasini almak icin gemiye yukleyip dunyanin obur ucuna gotursun hemde daha az karla satsin istiyoruz malum ki buyuk hayal ama uzun sure bu hezimet decam edicek gibi oyun yerine premier e felan sarilcak zaman tamda video editing i ugras edincek her donanim var halihazirda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fivesecond

Yani? Bunun konuyla ne alakası var? Saçmalamayınız lütfen.

Anlayan anladı. Anlamayan da konuyla ne alakası var dedi.

• İkinci el rtx kart hayatta almam board u kraker olmuştur lehimler çatlamaya başlamıştır kapasitorlerleri yıpranmıştir gerek yok
  • Nvidia ile iş yapan bir firma bu konuda korkusuzca, oyuncularla dalga geçebiliyorsa demek ki mining işi artık çok uzun süreler devam edecek. Kart ihtiyacı olan varsa elbet düşer ya diyerek beklemesin alsın ilk fırsatta. Kart fiyatları artmaya devam edecek muhtemelen.

• senelerdir bu ülkede fiyatı azalan tek ürün gördüm o da konsollar. ilk fırsatta da ps 5 aldım kendime. ekran kartlarından soğudum sanki. güzel güzel optimizeli oynatıyor işte daha fazla grafiğe ihtiyaç duymuyorum.

• 2 tarafada sevimlilik yapıyor artık kim alırsa

• canskru kullanıcısına yanıt

Ucuz dediğin konsollar geçen sezon 1500 tl idi bu sezon

• BozDozNarkoz kullanıcısına yanıt
    İlk başta 8300 olup sonradan 7500 e indi ya onu diyorum. Yoksa inanilmaz derecede pahalı tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Biri de çıkıp bu karaborsacılıklar için dava açmayacak mı acaba? Şöyle mahkemede okkalı ceza yeseler filan güzel olurdu.

Serbest piyasa var. Bahsettiğin serbest piyasa doktrinine aykırı. Bahsettiğin kontrollü piyasa oluyor.

• zotac'ı tebrik ederim. cloud gaming'e büyük katkı sağlıyorlar. yarın bir gün miningciler asic'e geçince aynı platformdan ağlarlar ama iş işten geçmiş olur

• Elinde bir kitlen var ve bu kitle teknoloji geliştikçe senden alışveriş yapan bir kitle, şimdi sen bu kitlenle dalga geçer gibi madencilik paylaşımı yapıyorsun. Madencilik bugün var yarın yok ama oyuncular daimi olarak senden bu kartları alacaklar. Şahsi olarak söylüyorum bir daha ZOTAC'ın hiçbir ürününü kullanmayacağım alternatifi bol benim bunu yapmam bir işe yaramaz ama toplum olarak bunu başarırsak o zaman yaptıkları hatanın farkına varırlar. Kriz yönetimi adına rezalet bir paylaşım, yazık olmuş

• Stok azlığı vs yokluğu derken yapmadıklarını nerden biliyoruz :) Çıkan kartların bir kısmı ile yapıyorda olabilirler. Böyle bir haber çıksa mesela "zotac kendi mining tesisini kurdu" şaşırmam doğrusu...

• orcnd kullanıcısına yanıt

yada ekran kartı üretmeyi bırakıp asic bileşenlerini üretmeye geçerler.

• "Oyuncuya 1 kart satacağına madenciye 100 kart satıyor" deyip firmayı haklı bulmak, aşırı sığ görüşlü olmaktır.

Madenci sadece kendisi kazanıyor, hiçbir şekilde fiziksel üretim yapmıyor. Kazanırken sadece ekran kartı firmasına, o da ekran kartı satın alırken faydası dokunuyor.

Ancak oyuncunun kazandırdığı işletmeler: Oyun firmaları, donanım firmaları, teknoloji firmaları, kargo firmaları, online oyun sektörü...

Oyuncu olmayıp render, grafiker'larında ekran kartı ihtiyacı var. Onlarda engellenmiş oluyor. Bu da farklı sektörlere darbe olarak yansıyor.

Yani olay sadece oyunda bitmiyor. Birçok iş kolu etkisiz hale gelmeye başlıyor.

Bir de şöyle düşünün: Parası olan ve mükemmel bir oyunculuk sistemi kurmaya çalışan oyuncusunuz. Her şey mükemmel! Oda tamam, kasa, çevre birimler vs. her şey tamam. Ama ne eksik? Güçlü ekran kartı! Bu kişi ya aşırı pahalıya ekran kartı alacak ya da bu hobisinden vazgeçecek.

Özetle: madencilik, teknoloji katliamıdır. Ekran kartı firmaları bunun önüne geçmezse, ciddi sorunlar hepimizi bekliyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.