Şimdi Ara

ZAMAN MAKİNASI BULUNDU!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
3
Favori
8.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önyargılı davranmak istemiyorum ama zor.. herşey kolay hatta insansın tıpa tıp aynısı yaparlar yeni gezegen bile yaparlr ama zamanda yolculuk sanmıyroum yinede büyük konuşmayalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Yav söylemim söylemim dedim gene konuşturdunuz, beni zaman diye bir şey yoktur. Zaman bir anı başka bir anla kıyaslama yöntemidir. Gerçekte zamanın nasıl akıp akmadığını bilemeyiz zaman sadece bir algı biçimidir. Kısacası tüm insanlar şu anda yaşamış ve şu anda ölmüştür. Kimse için bir ben zamanı ya da bir başkası için akan bir zaman yoktur. Her şey şu anda olmuş ve bitmiştir...

ayynen oyle kardes zaman senin uydurdugun bir isimden ibaret sadece zaman dedigin olmus insanlarin canlilarkenki durumunu anlamak icin gosterilmis bisi
    sen one nasil mudahele edeceksin ki zaten
  • Üff ne karışık hiç anlayamıyorum bu mevzulardan...Hele buradakiler fizik profesörü sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: *MelaNKoliK*

Üff ne karışık hiç anlayamıyorum bu mevzulardan...Hele buradakiler fizik profesörü sanki

Şu Mert arkadaşımızın yazdıklarını okudum kafam patlamak üzere hiç bu kadar bilgiyi aynı anda almamıştım
    Bu uzay olayı zaman kavramı bizim gibi daha küçük beyinlerin anlayacağı işler değil bi 400-500 sene geçsin insanlar bi zekileşsin onlar çözer zaman nedir? uzay nasıldır vs.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpyildirim749

quote:

Orjinalden alıntı: *MelaNKoliK*

Üff ne karışık hiç anlayamıyorum bu mevzulardan...Hele buradakiler fizik profesörü sanki

Şu Mert arkadaşımızın yazdıklarını okudum kafam patlamak üzere hiç bu kadar bilgiyi aynı anda almamıştım
    Bu uzay olayı zaman kavramı bizim gibi daha küçük beyinlerin anlayacağı işler değil bi 400-500 sene geçsin insanlar bi zekileşsin onlar çözer zaman nedir? uzay nasıldır vs.

Beni yazının uzunluğunu görünce sıkıntı basıyor..Mert arkadaşımız kimbilir ne gibi bir psikoloji içinde

• şöyle birşey okumuştum bizim görüntülerimiz ve seslerimiz uzayboşluğunda sürekli olarak gidiyor yani kaybolmuyor(ayrıntısını tam olarak hatırlamıyorum) ve ilerde yapılacak bir makine ile bu sesler sonraki teknoloji ile de görüntüler tutulabilirmiş fakat geçmişteki olaylar kesinlikle değiştirelemez sadece izlenilebilirmiş.

bu da imkansız diyemeyiz belki böyle birşey olabilir fakat geleceğe gitmek gibi birşey olsaydı inanın bana geleceğe giden insan %99 kafayı yiyerek geri dönerdi şöyle bir düşünün mesela gelecekte var olduğun kesin değil ne zaman öleceğini bilmiyorsun geleceğe gidince kendinizi ölü olarak gördüğünüzü düşünseniz ya o insan bir daha geçmişe dönünce toparlayabilir mi kafayı sürekli ölüm tarihi aklına gelir ve kafayı yer

geçmişe gitme diye birşey olur geleceğe gitme olmaz demiş bazı arkadaşlar peki şöyle düşünün zaten sadece geçmişe gidilme olsa gelecekten gelen biri günümüze gelebilir e peki bu da bir nevi geleceğe gitme olmuyor mu sonuçta o insan gelecekten geçmişe geliyor ama biz gelecekten gelen birisini görüyoruz

insan 1 saat bile düşünse çok fazla fikir,düşünce atabiliyor ortaya mantıklı ya da mantıksız
    zaten zaman makinesi de günümüze göre ne kadar mantıklı ki ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reneli -- 6 Temmuz 2008; 2:58:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sezgu

quote:

Yav söylemim söylemim dedim gene konuşturdunuz, beni zaman diye bir şey yoktur. Zaman bir anı başka bir anla kıyaslama yöntemidir. Gerçekte zamanın nasıl akıp akmadığını bilemeyiz zaman sadece bir algı biçimidir. Kısacası tüm insanlar şu anda yaşamış ve şu anda ölmüştür. Kimse için bir ben zamanı ya da bir başkası için akan bir zaman yoktur. Her şey şu anda olmuş ve bitmiştir...

ayynen oyle kardes zaman senin uydurdugun bir isimden ibaret sadece zaman dedigin olmus insanlarin canlilarkenki durumunu anlamak icin gosterilmis bisi
    sen one nasil mudahele edeceksin ki zaten

bu sözleri bilim kongresinde vede einstain karsısında dedıgınızı farzedın

• quote:

Orjinalden alıntı: midgardxxx

şöyle birşey okumuştum bizim görüntülerimiz ve seslerimiz uzayboşluğunda sürekli olarak gidiyor yani kaybolmuyor(ayrıntısını tam olarak hatırlamıyorum) ve ilerde yapılacak bir makine ile bu sesler sonraki teknoloji ile de görüntüler tutulabilirmiş fakat geçmişteki olaylar kesinlikle değiştirelemez sadece izlenilebilirmiş.

bu da imkansız diyemeyiz belki böyle birşey olabilir fakat geleceğe gitmek gibi birşey olsaydı inanın bana geleceğe giden insan %99 kafayı yiyerek geri dönerdi şöyle bir düşünün mesela gelecekte var olduğun kesin değil ne zaman öleceğini bilmiyorsun geleceğe gidince kendinizi ölü olarak gördüğünüzü düşünseniz ya o insan bir daha geçmişe dönünce toparlayabilir mi kafayı sürekli ölüm tarihi aklına gelir ve kafayı yer

geçmişe gitme diye birşey olur geleceğe gitme olmaz demiş bazı arkadaşlar peki şöyle düşünün zaten sadece geçmişe gidilme olsa gelecekten gelen biri günümüze gelebilir e peki bu da bir nevi geleceğe gitme olmuyor mu sonuçta o insan gelecekten geçmişe geliyor ama biz gelecekten gelen birisini görüyoruz

insan 1 saat bile düşünse çok fazla fikir,düşünce atabiliyor ortaya mantıklı ya da mantıksız
    zaten zaman makinesi de günümüze göre ne kadar mantıklı ki ;)

bu yuzden herkese ızın verılmez yada onlem alınır zaten
    bu araba deıl kı bınıpte gelecege gıdeyım dıye..
    kısıler zamanı degıstırır,
    belkıde bulunsada ıptal edılır
    ısteseydı einstain yapardı..

• Zaman makinesi deyince neden anında binip gidebileceğiniz bir makine geliyor aklınıza.... (muhtemelen filmden)

Adamların deneyleri parçacıklar boyutunda daha sadece bir aşama....
  • Bence de eğer böyle birşey mümkünse sadece geleceğe gitmek mümkün olur. Eğer geçmişe gitmek mümkün olsaydı zaten çoktan bunu görürdük.. e tabi giden de gelemeyeceğine göre pek bişeyi değiştirmez.. benim kafama takılan da ne kadar ileri gideceklerini nasıl ayarlayabilecekler? diyelim ayarladılar adamı 2 saat sonrasına yolladılar.. kafa karıştırıcı bi durum..
  • evet babam kaybetmişti geçen:

nerede bulmuşlar makinamızı ?

• Bence böyle birşey olmaz düşününce o zaman belki biz geçmişiz gelecekte yaşayanlar bu olayı yaptılar ve gelip piramit vede harita mı yapacaklar bizim için nedir yani bu piramit yapmaktaki amacın ne adam gibi birşey yap işe yarasın ne kadar boş beleş şey var yapıp yapıp geleceğe mi kaçmışlar
  • benim anlamadığım, eğer 3000 gibi bir tarihten bizi ziyarete geleceklerse, 2001i de ziyaret edebilirlerdi, 1993ü de ziyaret edebilirlerdi. bu zamana kadar gelecekten bizi ziyaret etmediklerine göre böyle birşey olmayacak hiçbir zaman
  • Çok fazla film izliyorlar.

Olmayan biryere gidilir mi?
  • zaman makinesi yalan o zmn şu an gelecekti insanlar zaman makinesini bulmuştur niye yanımıza gelmiyorlar? bizi ziyaret etmiyorlar demekki zaman makinesi bulunmamış bu duruma örnek :dejavu filmi ama mümkün olursa kendimi m.ö.753e yollatirim roma legionlarıyla savaşlara gitmek için
    edit: forumu okumadım forumun yarısı benle aynı fikirde
    ama birde şöyle bir durum var. gelecekten gelecek adam cıkıp hey ahali bni 3000 yılından yolladılar gelin diyecek değil.bu görev içn özel adamlar seçilir ses cıkarmaz amerigaya gider onlara öter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhileoSophia -- 6 Temmuz 2008; 8:21:25 >

• quote:

Yavaş itsinler,

• quote:

Orjinalden alıntı: dmc 12

ZAMAN MAKİNASI BULUNDU!!!

tek geçerim

Geleceğe Dönüş 10 numara film

• He oldu.

Ben gidiyorumm şimdi 2020'ye 2 saate dönerim ahali.

Bakayım orda bilgisayar olarak ne kullanıyorlar

Yarın Einstein'da yanımızda olur zaten.
  • Akıl var mantık var adam gelecekten gelicek olsa 5000 yılından 1000lere gider orada bir şeyler yapardı böyle saçma kavram mı var ucu açık bir şey 50000den 4000e gider öyle öyle uzar bu...
  • Yine de çabalıyorlar,tebrik etmek lazım,biz içeride nelerle uğraşıyoruz bir de bu yönden bakmak lazım,bu tip gelişmeleri duyunca;kendimi ortaçağda yaşıyor gibi hissediyorum,roller değişti tabiki.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.