Şimdi Ara

ZAMAN MAKİNASI BULUNDU!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
3
Favori
8.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buldum bunu okuyun mutlaka.. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Einstain Teorisinin Bilinen Tek deneyi [ PROJECT RAİNBOW ] ve Görünmezlik

28 Mart 1943 de ABD'li bilim adamı Dr. Morris Jessup'ın, Einstein'ın birleşik alanlar kuramına dayanarak bir 'ışınlama' deneyi yaptığı iddia edildi. Bu deneyde amaç; Birleşik Alanlar Teorisinin deneye uygulanışıydı .Bu teoriye göre ; çok güçlü bir elektromanyetik alan oluşturup gemi üzerine gelen ışığı (ve de radar sinyallerini) kırarak ya da bükerek optik görünmezlik sağlanabilirdi. Deneyin yapılışında ise; özel senkronizasyon ve modülasyon devreleriyle diğer ekipman,oluşan kütlesel elektromanyetik alanları kullanılırlığa indirgerken yani kutupları birbirinden ayırırken , kırılmış ışınlar ve radyo dalgaları gemiyi saracak ve sonuçta gemi düşman gözlemcileri için görünmez olacaktı. Fakat söylenilenlere göre deneyin başlamasıyla gemiyi bir sis bulutu sarmış ve gemi bir anda yok olmuştu.

Deneyin resmi ve bilimsel adı 'PROJECT RAİNBOW' (Gökkuşağı Projesi)idi.Deneyi gerçekleştiren Allende notlarında 22 Haziran 1943 de jeneratörlere güç vererek başladığını yazarak kaleme almıştı. Devamı ise şöyle;

Bir an sadece geminin çıpasını görebildim, sonra oda kayboldu, ortada artık ne sis ne USS Eldridge vardı; bomboş denize bakıyorduk, bizim gemide bulunan üst rütbeli subaylar ve bilim adamları korku, dehşet ve heyacan içinde nefeslerini tutarak bu inanılması güç başarılarını seyrediyorlardı.Gemi ve mürettebatı hem radarda hemde gözlerimizin önünde yok olmuştu.Her şey planlandığı gibi yürüyordu, 15 dk. sonra emir verildi ve jeneratörlerin şalteri kapatıldı. Önce hiçbir şey olmadı, arkasından yeşil sis tekrar ortaya çıktı ve USS Eldridge yeniden görünmeye ve ortaya çıkmaya başladı ama gemi nereye gitmiş ve nereden geliyordu? Sis azalırken, birşeylerin tuhaf gittiğini hissediyorduk.Hemen gemiye yanaştık, ilk önce mürettebatın çoğunun geminin yanından sarkıp kustuklarını gördük,diğerleri ise geminin güvertesinde şaşkın şaşkın dolaşıyorlardı,sanki hiç birinin bilinci yerinde değildi.Yetkili ekipler gemiye girerek bütün mürettebatı kısa süre içerisinde uzaklaştırdılar ve yerlerine hazır bekletilen yeni bir mürettebat aldı. Bir iki gün sonra, yeni bir deneye daha karar verildi.Gemi istenilen radar görünmezliğine ulaşmıştı, donanım değiştirildi ve 28 Ekim 1943'te deney yine aynı gemide tekrarlandı.Jeneratörler çalışmaya başladıktan hemen sonra Destroyer hemen hemen görünmezlik çizgisine ulaşmıştı, sadece burnu ve arkası görülüyor, arada ise bazı çizgiler belli belirsiz seçiliyordu. Sonra sadece su üzerinde tekne boyunda bir çizgi kaldı.Bir iki dakika sonra mavi bir ışık parladı ve o çizgide yok oldu. Şimdi gemi tamamen yokolmuştu. Bir kaç dakika sonra millerce uzakta Norfolk'ta ortaya çıktı. Göründükten biraz sonra bilinmeyen bir nedenle yine kayboldu ve Philadelphia'da tekrar ortaya çıktı. Bu kez durum çok ciddiydi, tüm mürettebatın başı beladaydı. Bazıları yok oldu ve bir daha geri dönmediler.Bu olayın en korkunç bölümü ise beş tane denizcinin geminin eriyen ve sonra yine katılaşan metal levhalarının içinde kalmalarıydı.Bu çok feci bir durumdu. Denizcilerin birisi kurtuldu fakat bir daha eski haline dönemedi.Aklını tamamen yitirmişti ama yapacak hiçbir şey yoktu.Bazılarının psişik yetenekleri gelişmişti, sokakta yürürken kaybolan ve yine ortaya çıkan insanlar vardı. Manyetik alanın içinde kalan mürettebattan kaybolanlar ancak birisinin yüzüne ve eline dokunulmasıyla görünür hale geliyorlardı, yani dokunmanın giysinin olmadığı bir yere yapılması gerekiyordu. 'Donma' adı verilen bu olay saatlerce, günlerce sürebiliyordu, hatta bir tayfa tam altı ay donmustu ve altı ay sonra kurtarılabilindi. Elektronik kamuflaj başladıktan sonra geminin ve mürettebatının bütünüyle kaybolup,çok uzak bir yerde ortaya çıkıp ve sonra yeniden geri dönmesine neden olan neydi?

Işınlanma deneyinde tesadüfen görünmezilk bulmuşlardı. Fakat 2. deneyde de yazdığı gibi bazı kişiler bu deneyde hayatını kaybetmiş, hatta mürettebattan bazıları garip kuvvetlere sahip olmuşlardı.Fakat bu olay Amerika tarafından yalanlandı. Ardından yapılan araştırmalar ise bu olayın olabileceği kanısındaydı.Hatta olayı yaşayan kişiler istenilirse hipnoz seansına katılabileceklerini ya da sodyum pentatol (bilinci uyuşturarak iradeyi kıran doğruyu söyleten bir ilaç) alarak gördüklerini anlatabileceklerini savunuyorlardı. Geçen zaman içinde bu olayın filmi , kitapları çıktı fakat Amerika'nın bu kitap ve film için çok zor izin vermesi bu olayın gerçek olabileceği kanısını güçlendirmekte.

haberın kaynagı vede resımler
    http://www.gothicsacred.com/gothzine/forum/viewthread.php?forum_id=19&thread_id=133

• quote:

Orjinalden alıntı: TqMaqe

Atıyorum x kişisi bu zamanda kalıyor ben y yim
    y 2000 yılına gitmek istiyor ve gidiyor (atıyorum)
    şimdi x istemiyor x ten 2 tane mi oluyor?

Bi y nin gittiği zaman(2000 yılı)'daki x
    bir de şuandaki x...

evet senden ıkı tane var
    buna paralel ıkı boyut denıyor,bır yerde yazıyordu..
    yanı aynı mekanda parlel ıkı zaman vede boyut var
    ama ıkısıde aynı yerde vede zamanda
  • zaman makinesi die bisi varsa ben kobay olmaya hazırım.....
  • quote:

bir de şuandaki x...

Fizikçiler milyonlarca paralel evren ve bizim o evrenlerde yine milyonlarca kopyamız olabileceğini savunurlar.Sen gülsen bile gerçek bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

quote:

bir de şuandaki x...

Fizikçiler milyonlarca paralel evren ve bizim o evrenlerde yine milyonlarca kopyamız olabileceğini savunurlar.Sen gülsen bile gerçek bu.

Milyonlarca tugay...
    Ve milyonlarca Büşra...

Teşekkür ederim generall

• bence zaman makinası bulunursa ama kötü şeyler için kullanılırsa kıyamet gelir ama iyi şeyler için kullanılırsa dunya daha bı kac bin yıl daha yaşar
  • quote:

quote:

bir de şuandaki x...

sadece savunurlar ama
    ortada bir bilimsel teori yok daha paralellikle ilgili.

• Şimdide size albertin bulduğu çılgın teorilerrr

Evrenin işleme sistemini ve genişlemesini durdurmanın yollarını
    Zamanda nasıl seyahat edilebileceği
    Atomların nasıl sayılacağı.
    Nesneleri ışığa ve ışığı nesnelere dönüştürmenin yolları

"Sabit veya düz hareketli olup olmadığınızı size gösterebilecek hiçbir ölçüm yoktur" yani hiç hareket etmeseniz bile dünya hareket ediyor dolasıyla sizde hareket etmiş oluyosunuz gibi...
    "Ne kadar hızlı giderse gitsin,ışık hızı herkes için aynıdır"diyelim ki ışık hızındaki bi trende hareket ediyosunuz trenin arka vagonlarına baktığınızda karanlık olduğunu düşünebilirsiniz çünkü arka vagondan gelen ışın gözünüze ulaşamaz dersiniz ama einsteinin yapmış olduğu hesaplara göre bu böyle değil yani arka vagondaki ışık aynı hızda gözümüze ulaşır...
    "Hareketli bir araç içindeki zaman yavaşlar" Diyelim ki ışık hızına yakın bi araçta bulunan bi insana baktığımızda hareketlerinin oldukça yavaş nerdeyse hareketsizmiş gibi olduğunu görürüz oysaki araç içindeki kişi kendi hareketlerini normal olarak görürÖRNEĞİN: Elinizde iki tane saat olsun birincisi kolunuzda diğeride saatte 75 km hızla uzayda 1 yıl boyunca hareket etsin ve bi yıl sonunda bu saate baktığınızda elinizdeki saate göre 1 sn geri kaldığını göreceksiniz

"Hareket eden nesneler kısalır" Yine bi treni düşünelim ışık durmuş haldeki boyu 12 m olsun tren saatte 120 milyon metre giden bi treni dışardan ölçtüğümüzde boyunun 11 m olacağı bulunuyor..
    "Yer çekimi zamanı yavaşlatır" Tatil için çocuklarını bırakıp kara deliğe giden bir aile düşünün anne baba tatil dönüşü çocuklarının kendisinden çok yaşlandığını görecektir ve kendileri için geçen zamanda aynıdır.
    "Ağır demek hızlı demektir"einstein a göre bir parçacığın ışık hızında gitmesi mümkün değildir. E=mc2denklemine göre hareketsiz bir cismin içinde bulunan kitli enerji o maddenin kütlesiyle ışık hızının karesinin çarpımına eşittir buda oldukça büyük bi rakamdır.yani bi kum tanesinde 10 milyon çaydanlik dolusu suyu kaynatacak kadar enerji vardır

• quote:

Orjinalden alıntı: DARKRUSE

bence zaman makinası bulunursa ama kötü şeyler için kullanılırsa kıyamet gelir ama iyi şeyler için kullanılırsa dunya daha bı kac bin yıl daha yaşar

Bu da doğru dünyada 3 adamdan 1i kötü niyetli...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thy majesty

quote:

quote:

bir de şuandaki x...

sadece savunurlar ama

Okuyalım öğrenelim.

Var var araştırırsanız bulursunuz.

• dünyayı patlatmasın bunlar yanlışlıkla
    cidden ama ciddi bişeye benziyor,nasıl izin veriyorlar böyle bi deneye?
    kıyametimiz kendi ellerimizden olcak desenize
    deney yapa yapa elbet yokederiz bi gün yani dimi
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: thy majesty

quote:

quote:

bir de şuandaki x...

sadece savunurlar ama

Okuyalım öğrenelim.

Var var araştırırsanız bulursunuz.

arkadaşım bildiğim kadarıyla, bunu savunan bilim adamları var.
    ama bir görelilik teorisi gibi bilimsel bir delili ya da denenebilirliği vs. yok.
    ancak uyarını dikkate alacağım,teşekkürler

• Harcadıkları paraya yazık.Çünkü böyle birşey olmayacakİnanmazsanız hep birlikte görürüz
    Çünkü gelecekte zaman makinesi icat edilmiş olsaydı gelecekten biri gelirdi değilmi ?İstiyorlarsa deney faresi olarak beni kullanabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seF[o] -- 6 Temmuz 2008; 2:19:59 >
  • deney bu gün içerisinde gerçekleşecek galiba.
  • deney sonucunu saptırmıcakları ne malum
    yanı cogu sey gızlı kalıyor
  • Yav söylemim söylemim dedim gene konuşturdunuz, beni zaman diye bir şey yoktur. Zaman bir anı başka bir anla kıyaslama yöntemidir. Gerçekte zamanın nasıl akıp akmadığını bilemeyiz zaman sadece bir algı biçimidir. Kısacası tüm insanlar şu anda yaşamış ve şu anda ölmüştür. Kimse için bir ben zamanı ya da bir başkası için akan bir zaman yoktur. Her şey şu anda olmuş ve bitmiştir...
  • kuran da zaman kavramı var ama
    bu dedıgın kuranı yalanlamakla aynı seydır
  • boyle birseyin gercek olabilecegini hayal bile etmek istemiorum
    dusunsenize herkes gecmise gider ve trafik kazasinda bilmemnede kaybettigi sevdigini geri getirir

ve ayrica boyle birsey mumkun diil
    ancak ve ancak gecmisi izleyebilirsin belki tekrardan ama o kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: seF[o]

gelecekte zaman makinesi icat edilmiş olsaydı gelecekten biri gelirdi değilmi

çok mantıklı

işte buna katılıyorum

ama gelecekten birileri geçmişe gelmeye çalışırken zaman tünelinde aksaklıklar olmuş olup kişinin atomları parçalanmıştır ve geri toparlanamamışda olabilir
    yani afedersiniz mok yoluna gitmiş tabiri caizze
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.