Şimdi Ara

Zaman da seyahat etmek imkansız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinan02

quote:

Orijinalden alıntı: Man Of War

geçmişi görebilme mantıklı fakat geçmişe gidebilmenin mantıklı açıklaması yok.

ayrıca zaman makinesi olmuş olsaydı ve geçmişe gidip bişey değiştirilmiş olsaydı fark etmezdin bile.

atıyorum geçmişe gidip babanı öldürseydim sen hiç olmıcaktın senin arkadaşların seni tanımicaktı hiç var olmamış olucaktın.

ya da belki normalde bu sene bilimkurgu filmlerindeki gibi yaşıyabiliyoken biri geçmişe gidip bunu engelleyip teknolojiden geri kalmamıza sebep olmuş olabilirdi. böylece makine hiç icat edilmemiş olur makinanın yarattığı bütün sorunlar silinmiş olur makineyi yapan insan da herşeyden habersiz olurdu.

çok mu film izlemişim ne

Geçmişe gidip babanı öldürürsen sen olmazsın ama sen olmazsanda geçmişe gidip babanı öldürecek biri olmaz

paradox

böyle olunca evren çöker.

paralel evrenden devam

• arkadaşlar aslında zamanda yolculuk yapılabilir şöyle birşey var ve zamanı gelince deniyecekler şimdi karadelikler bir gezegen yok olunca oluşur yada bi başka şekilde bu karadeliğin içine girmek şu anda imkansız çünkü seni atomlarına bölüyor ama eğer onun çevresinde dönerek gidersen bildiğim kadarıyla zamanda değişiklikler oluyor zaman daha hızlı yada daha yavaşmı geçiyordu öyle birşey var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan02

quote:

Orijinalden alıntı: Man Of War

geçmişi görebilme mantıklı fakat geçmişe gidebilmenin mantıklı açıklaması yok.

ayrıca zaman makinesi olmuş olsaydı ve geçmişe gidip bişey değiştirilmiş olsaydı fark etmezdin bile.

atıyorum geçmişe gidip babanı öldürseydim sen hiç olmıcaktın senin arkadaşların seni tanımicaktı hiç var olmamış olucaktın.

ya da belki normalde bu sene bilimkurgu filmlerindeki gibi yaşıyabiliyoken biri geçmişe gidip bunu engelleyip teknolojiden geri kalmamıza sebep olmuş olabilirdi. böylece makine hiç icat edilmemiş olur makinanın yarattığı bütün sorunlar silinmiş olur makineyi yapan insan da herşeyden habersiz olurdu.

çok mu film izlemişim ne

Geçmişe gidip babanı öldürürsen sen olmazsın ama sen olmazsanda geçmişe gidip babanı öldürecek biri olmaz

Çok kitap okuyosunuz valla. Yormayın kafanızı böyle boş işlerle

Aslında teknik olarak biz "donarsak" zamanda ileri gitmiş oluruz. Bu yüzden uyku da küçük çaplı bir zamanda yolculuktur diye düşünüyorum.
    Geçmişe yolculuk ise şu an için pek mümkün görünmüyor.

• Geçmiş ya da gelecek. Bunlar yoklar. Her şey eş zamanlı yaşanıyor. Bu benim teorim şu anda üzerinde çalışıyorum. İlerleme falan yok her şey eş zamanlı ve o an için gerçekleşiyor. Biraz karışık. Bu yüzden zamanda yolculuk mümkün. Önce bi isim yapıp sonra bu teoriyi patlatmayı düşünüyorum. Önümüzdeki yıl ders kitaplarında okursunuz muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fofo

İşık hızında seyahat edersen geleceğe gidersin bu doğru tabi yolda başına bi iş gelmezse ama geri dönüşün mümkün değil yani imkansiz ışık hızına insanın ulaşması

Zaten ışık hızında seyahet edersen senden geriye bir şey kalır mı orası da ayrı.
  • İnsanoğlu ışık hızına hiçbir zaman ulaşamayacaktır.

İnsanoğlu peygamberlerin sahip olduğu birtakım "mucizelere" sadece yaklaşabilirler.

Peygamberimiz Mirac hadisesi'nde ışık hızına yakın bir hızda seyahat etmiştir ve insan işte sadece bu yakın hıza "yaklaşabilir"

Kalın sağlıcakla
  • nargile suyuna rakı katıyosun yanında da absent içiyosun hooopp 1 hafta sonrası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: disstortion-EP

nargile suyuna rakı katıyosun yanında da absent içiyosun hooopp 1 hafta sonrası...

ehhehe güzeldi

böylece peygamberin mucisesine de yaklaşılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tango-1

İnsanoğlu ışık hızına hiçbir zaman ulaşamayacaktır.

İnsanoğlu peygamberlerin sahip olduğu birtakım "mucizelere" sadece yaklaşabilirler.

Peygamberimiz Mirac hadisesi'nde ışık hızına yakın bir hızda seyahat etmiştir ve insan işte sadece bu yakın hıza "yaklaşabilir"

Kalın sağlıcakla

Paradoks.
    Peygamberler insan değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XRacer

quote:

Kalın sağlıcakla

Paradoks.

Bak bakayım ben peygamber ulaşmış demiş miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tango-1 -- 1 Ağustos 2010; 1:00:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XRacer

quote:

Kalın sağlıcakla

Paradoks.

Bak bakayım ben peygamber ulaşmış demiş miyim ?

Merhaba,
    Tamam FAIL kabul ediyorum. Yakınlar birbirine karıştı,yakına yakın olmak filan, tam anlamamışım mesajı.Uykum gelmiş demek ki, yatıyorum.
    İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 1 Ağustos 2010; 1:02:15 >

• XRacer Estağfirullah :)

Kafa karıştırıcı yazmışım olabilirim biraz

İyi Geceler
  • Merhaba,
    önemli değil hata bende.löp diye atladım konuya.
    iyi geceler.
  • işi gene dine döndürmeyin ..peygamber uçmuşta,ışık hızına yaklaşmışta,seyahat etmişte mışta muşta galipten gelen nerden çıktığı belli olmayan saçma şeyleri bırakalım..

konuya dönersek zamanda yolculuk teorik olarak mümkündür . ancak pratik için çoook yıllar geçmesi gerekir ..şu anda dahi dünya yörüngesindeki uydularda zaman dikkate alınırken hız ve yerçekimide dikkate alınır ...(ışık madde olduğundan ve yerçekiminden etkilendiğinden dolayı yerçekiminin fazla olduğu ortamlarda zaman farklı akar) madde ne kadar hızlı giderse zaman o madde için o kadar yavaşlar...matamatiksel kanıt olarak mesela yol kenarında durup arabalara bakıyor olun..ışık hızında bir araba geçtiğini(batıya doğru) ve arabanın içinde koltuktan tavana doğru(güney-kuzey farzedin) inip çıkan bir ışık hüzmesi farzedin...o ışık hüzmesi arabadaki şöfer için 1 sn de 300.000 km\sn hızla hareket ediyor olacaktır.ancak senin için arabada batı yönünde ışık hızında hareket ettiğinden sen o ışık hüzmesini güney-batı yönünde (çapraz şekilde) hareket edeceğini göreceksin..yani ışığın aldığı mesafe dolayısıyla artacak ancak zaman sabit kalacak..300.000 km hızla giden ışık artan yolu 1 sn de değilde atıyorum 2 sn de tamamlayacak..bunun sonucunda şöför için 1 sn geçmişken senin için 2 sn geçmiş olacak...yani sen ışık hızında 1 yıl yol alıp dünyaya dönüş yaptığında dünyada 100 yıl geçmiş gibi olacak...geçmişe gidemeyeceksin ancak geleceğe kısa yoldan gitmek ilerde mümkün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi groll -- 1 Ağustos 2010; 1:28:28 >

• benim,zamanda seyahat eden arkadaşım var , söz size yarın onu da getiricem
  • Merhaba beyler 30dk sonra M.S 1382 yılına gidip gelicem manita var orda istediğiniz birşey varmı? Geri gelirken getiririm ama 5 tane bişey getirebiliyorum alet biraz eskide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAS -- 1 Ağustos 2010; 1:32:55 >
  • groll

senin saçma dediğin şeyler bizim inancımızın birer parçası terbiyesizliğin alemi yok
  • quote:

Kalın sağlıcakla

Bilimda tanrı(Allah) yoktur. Tövbe de şirk koşma diyerek ilerleyemeyiz.
  • hakikatin olmadığı yerde inanç başlar ..bu yüzden insanlık çözemediği şeylere yüzyıllarca taptı.(ateş,güneş vs.)fakat bilim kesindir.kanıtlanmıştır.yukardaki ifadenin nerden geldiği,nerde yazdığı,ne kadar doğruluk payı olduğu kanıtlanmamış fantastik-kişiye göre değişen öğeler taşımaktadır..ayrıca bende senle aynı şeyleri paylaşıyorum !

quote:

terbiyesizliğin alemi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi groll -- 1 Ağustos 2010; 1:51:43 >
  • quote:

Kalın sağlıcakla

sen bana 500 yıl önce uçan insanları idam edenleri hatırlattın nedense
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.