Şimdi Ara

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
79
Favori
358.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yurtdışından tablet alsam gümrüğe takılır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Growlithe

Banggood dan tablet aldım en son "PTT işyerinde bekliyor." yazıyor. Bu ne anlama geliyor?
    Takip kodu: RU467190259CH
     Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

Takılmış. Sim kart takılmıyorsa vergisini ödeyip alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu millet nekadar entreasan yapısı var anlamış değilim

beyler satıcılar ürün satmak için china post takipli bedava kargo hizmetini cezbedici olarak kullanıyor , size karşı malını satmak için

eletronik olmayan ürünler saat toka bileklik tişört vs ürünler 15-20 günde elinizde olur

hertürlü elektronik şey 30gün yolu var ve beklemeyin daha az sürede glemesini 30günü geçtimi dispute açın

muhatap olmayın satıcıyla direk dispute

satan adamda bilirki elektronik oldumu 40 gün koruma süresi koyar çünkü bilir 40 güne kadar veya daha fazla zamanda

elinizde olucaktır siz dispute açsanızda 10gün aliexpress uzlaşma için bekleyecek taraflardan savunma istiycektir zaman dolduğunda

olayı yönetim karar verecektir 2--3 gün içinde satıcı zaman kazanır 53 gün falan sürer ozamana kadar satıcı tarafından takib kodları her gün düzenli olarak bakılır

china post ile elektronik ürün hemen gelmez gelirsede 60gün yolu var gelmeyebilirde bazen satıcıya ürün gümrükten geri döner tracking de gözükmez satıcı oyalar bekletir

herzaman negatif feedback verin kötü yorum yazın ve sizinle uzlaşmayı dener dispute kapanmasını isterse kanmayın önce para iadesi hediye olarak aynı ürünü ücretsiz gönderirse önce vaad etikleri şey gelsin ondan sonra

basın gitsin yorumu

Singapur post ile istediğiniz söyleyin yoksa almayın 20-25$ kadar ürün daha ederli bişeyse ems ile getirtin 7günde elinizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iFruit -- 12 Nisan 2015; 21:16:04 >

• China Post bataryalı ürünlerde sıkıntı çıkartıyor. O yüzden başka firmaları kullanıyor satıcılar.
  • heryerde frees shiping yazıyor yanwen /chinapost başka ücretsiz yok zaten pilli değil hertürlü elektronik üründe sorun çıkarıyor
  • Hocam onu anladım zaten ancak eve kadar gelir mi yoksa benim mi almam gerekir?
  • Valla bu 3'cu alışverişim.ilk ikisi 20 gunde elimde oldu. Birisi tablet ikincisi projeksiyon cihazı idi. Sorunsuz bir şekilde teslim aldım. En son verdiğim siparişte adam 45 gün süre zarfı vermiş, yanisi bekleyecez aga hertürlü. 17trackta baktığımda ise ayın 9'un da işlemler yapılıp yola cıkmış gozukuyor ki bakalım bu kac günde sağ salim gelecek. Şu anda 8.günü devirdik 9'a giriyoruz.((:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teneke_kupa -- 13 Nisan 2015; 0:56:56 >
  • RN674348899NL

İçin de tohum var sıkıntı mı çıktı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farmcanna -- 13 Nisan 2015; 15:27:46 >
  • 30 martta ayakkabı sipariş ettim son durum bu. Kaç gün içinde gelir ? RC296088378HK
  • quote:

Orijinalden alıntı: teneke_kupa

Valla bu 3'cu alışverişim.ilk ikisi 20 gunde elimde oldu. Birisi tablet ikincisi projeksiyon cihazı idi. Sorunsuz bir şekilde teslim aldım. En son verdiğim siparişte adam 45 gün süre zarfı vermiş, yanisi bekleyecez aga hertürlü. 17trackta baktığımda ise ayın 9'un da işlemler yapılıp yola cıkmış gozukuyor ki bakalım bu kac günde sağ salim gelecek. Şu anda 8.günü devirdik 9'a giriyoruz.((:

bekliyceksin bu saatten sonra nezaman gelir forumdan kimse kahinliklik yapamaz çinden çıkış yaptığı andan itibaren maksimum 60 gün sonra gelir

oyüzden belli aralıklarla bak her 7 günde bir her gün her saat başı bakıp kafaya takarsan kafayı yersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iFruit -- 13 Nisan 2015; 21:51:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Growlithe

Banggood dan tablet aldım en son "PTT işyerinde bekliyor." yazıyor. Bu ne anlama geliyor?
    Takip kodu: RU467190259CH

http://www.17track.net/tr/result/post.shtml?nums=RF323070294SG%2CRU467190259CH

benimki ile sizinki tamamen aynı tarihlere sahip. Gümrüğe gidip 75 euro altındaysa kanıtınızı göstereceksiniz.

Aldığınız siteye gümrük memuru bilgisayarından giriş yapıp, kredi kartı slibi ile. 75 üst vergi verip alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: farmcanna

RN674348899NL

bu hiç gümrük işlemine girmemiş bir posta. bugün ya da yarın elinizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masternuker

30 martta ayakkabı sipariş ettim son durum bu. Kaç gün içinde gelir ? RC296088378HK

kutu büyüklüğü nedeniyle gümrük incelemesine gidiyor. henüz gümrük incelemesi yapılmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokomind

quote:

RN674348899NL

Saat 00:24 da yurtçi merkeze sevkedilmiş :) adamlar ileri görüşlü. Bak bi :

Şaka maka ben tıraıyorum çünkü lale tohumu var içinde.araştırdım kaçakcılıktan gözaltına alınabiliyomuş şubeden alcm bide. Bu saatte postacılar çalışırmıydı ?

Allla alla şimdi de silinmiş gözükmüyor had bakalım hayırlısı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farmcanna -- 13 Nisan 2015; 22:35:45 >
  • Urun gumruge sevk edildi ne anlama geliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sokomind

quote:

RN674348899NL

Saat 00:24 da yurtçi merkeze sevkedilmiş :) adamlar ileri görüşlü. Bak bi :

Şaka maka ben tıraıyorum çünkü lale tohumu var içinde.araştırdım kaçakcılıktan gözaltına alınabiliyomuş şubeden alcm bide. Bu saatte postacılar çalışırmıydı ?

Allla alla şimdi de silinmiş gözükmüyor had bakalım hayırlısı..

UKİM
    Uluslararası PİM
    Uluslararası KİM

UPİM

bu ifadelerin hiçbiri yok sizde.

AVPİM
    AYPİM ve şehir adları olunca sıkıntı yok yolda geliyor demek.

Başında uluslararası olmadan PİM ya da herhangi pim posta işleme anlamında. gideceği bölgenin aktarma ve dağıtım servisine doğru işlenmesi demek.

• Dün eve ihbarname geldi. 1 hafta içerisinde gidip alacağım. Tablet 103$ dı vergisini verip alacağım.

• Seçimler malum. miting, propaganda, reklam afiş, tanıtım. Bunlar bedava olmuyor. Seçimlerden sonra gümrük rahatlarsa rahatlar yoksa yurtdışı alışveriş işi biter resmen. 15 milyonluk şehir, trafiği keşmekeşi içinde pendik'teki adamın kalkıp upim'e gidip gelmesi 6 saat sürer. üstüne vergi verecek. Almaz ki adam artık yurtdışından birşey.
  • Beyler sizce ne zaman gelir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cubukluforma -- 14 Nisan 2015; 14:04:59 >
  • çinden 5$'a favori makinesi almıştım, gümrüğe takılmış galiba şaka gibi

1 01/04/2015 17:14:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi)
    2 02/04/2015 17:56:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi)
    3 14/04/2015 15:45:01 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    4 14/04/2015 15:49:38 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAKIRKÖY İSTANBUL(AVR)
    5 14/04/2015 18:49:38 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.