Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.998
Cevap
95
Favori
432.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yayınlar 1080i zaten en iyisini yazsanızda alacağınız yayın belli.
  • Teşekkürler ilgi ve alakanız için
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 15:40:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

cihazı bu sabah aldım,teşekkürler+

ilk görüşlerim olarak,cihaz çok iyi çıktı DS yi deneyemedim çünkü abonelik sürem şu anda aktif olmadığı için deneyemedim ama cihaz DS uyumu konusunda
    denenmişti daha önce ve sorun yok,FTA+DS+kaliteli bir görüntü kalitesi için bu fiyata F/P olarak mükemmel bir cihaz tavsiye ediyorum+

aslın da ben alırdım ve niyetim de böyle idi ve bunu da yazmıştım daha önce,ancak Astra HD+ Card için okuyucu slot desteği yok! işime yaramayacak
    bu durum da,ayrıca Modül alsam o zaman da fiyatı pahalıya gelecek v.s

cihaz şu anda ben de ancak almak isteyen olursa bana ulaşsın,ben cihazı ona gönderirim,ücretini ise cihazın sahibine (tema59) yaparsınız+

Not;yazılım olarak üreticinin sitesinden baktım,cihaz güncel! Techni de zırt-pırt zaten FW çıkmaz,her sene de "yeni model" diye cihaz çıkmaz!

CAN++

sayın can hocam kati 932 mi kathrein ufs 913 mü tavsiye edersiniz

• Bu konuya girdiğimde F/P yani fiyata göre performans arayışındaydım.
    Sınırlı bütçe ile 200-250 TL gibi rakamlara alınabilecek cihazlar için yaptığımız yorumları lütfen büyük büyük abileri ile kıyaslamayın.
    Elbette ki 500-1000 TL aralığındaki cihazlar daha iyi olacak, iyi kelimesini özellikle kullanıyorum çünkü onlar da mükemmele yaklaşamazlar.Ben bütçeme göre aldığım üründen fazlası ile memnunum ve TV izlerken de hangi görüntünün ne kadar güzel olduğunu anlayabiliyorum.
    Herkeze iyi yorumlar ve tavsiyeler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmokx -- 11 Nisan 2014; 22:56:37 >
  • bazen hiç ummadığımız ve burun kıvırdığımız cihazlardan çok iyi performans alabiliyoruz mesala kathrein913 şu anda fiyatı belli ama bir opticum9600hd kadar görüntü vermiyor mesala şu anda can beyde olan technisat.technibox s.1 veya sayın sabitkalenin satışa çıkardığı kathrein932. 250 veya 300 tl bütçeyle alınacak cihazlar ve görüntü olarak çok iyi cihazlar d.smart modül sorunlarıda yok

not:bu cihazların hepsini kullandım ve test ettim
  • Kati 932 wendor'a satılmıştır, pio 6090 ile müthiş ikili olacağı kanısındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Bende daha önce phil 9705 ile kullanıyordum, şimdi w905 ile kullanıyorum, ikinci el düşünürsen bendeki kati cihaz olabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-kathreine-ufs-932-ci-plus-159722006/detay/

Satmadiniz ise ben filbox icin hd ye gececegim..pazarlik yapabilirim uygun olursa..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• albani kullanıcısına yanıt
    albani @ 10 Nisan 2014; 23:39:55

Beyler yine sallıyor bazılarınız,SD ler süper HD ler süper v.s diye bazı cihazlar için,yaw atmayın Din kardeşiyiz

DB800 veya hangi DB ler de süper HD oldu,atmayın;ya da sizler adam gibi görüntü veren cihaz görmediniz;ayrıca DB yi kullanan adam(geçmişte bende 2,5 sene kullanmıştım)
    bunu ne için aldığını bilir ya da bir alay cihaz alanlar da ne için aldığını bilir,"yemeyelim birbirimizi" kısaca sallamayın!

NOT;Bu arada şu şutlanan "Andy1" denen densiz yine "fake" girmiş galiba!geçen yine fake girdi yakaladım ve şutlattım çakalı,oraya buraya girip provoke tarzı msg lar atıyor
    yakalarsam bu sefer çok kötü olur ona göre sahtekar herif!! milleti yeme,adam ol efendi ol,şutlandın ve gelme bir daha

Sayın albani yukarıda bahsettiğin kişileri isim olarak verirseniz bizler de bilgi sahibi oluruz.

Ayrıca bu konu içerisinde yine çok saygın ve üstat denebilecek bir arkadaşın tavsiyesi ile DB 800HD aldım çünkü şiddetle bunu önerdi ve benim de bu konuda bilgim yoktu.
    Cihazı aldım, tabi ki klon cihazdı bütçem buna elveriyordu; sadece 2-3 gün içerisinde cihazın hiçte bana uygun olmadığını anladım ve yine burada bir arkadaşa sattım.
    Sizlerin de yorumlarını okuyarak bütçeme göre yeni bir cihaz arayışına geçtim ve buldum marka vermiyorum ama benim için gerçekten yeterli bir cihaz.(40" LCD TV)
    Kendi görüşlerimi de sadece bu doğrultuda paylaşmak istedim, yoksa süslü laflarla kimseyi yönlendirmeye niyetim yok.
    Varsa yoksa Görüntü üzerinde durdum ve sadece Ulusal Kanalları izlediğim içinde benim sonuca ulaşmam kolay oldu.
    Arayışta olan arkadaşlar da bu yönde davranırlarsa hem fazla para harcamazlar hem de benim yaşadığım kötü tecrübeyi yaşamazlar....
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmokx -- 11 Nisan 2014; 23:26:15 >

• Daha önce serkan güzel üstad başka bir konu başlığında değinmişti. (yanlış veya eksik hatırlıyorsam düzeltin lütfen)
    şu an uydudan izlediğimiz HD yayınlar mpeg-2 ve bu 720p dir. Kullandığımız uydu cihazları bunları (ne kadar yapıyor tartışılır) 1080i yapar ve bir çok cihazın katoloğunda 1080i'yi okursunuz. Ancak ileride daha kaliteli mpeg-4 yani 1080p yayınına geçildiğinde birçok HD uydu alıcısı bunları alamayacak çöp olacak ve yeni pazarlar oluşacak demişti. Alabiliyorsanız şimdiden mpeg-4 destekleyen yani katoloğunda 1080p yazan cihazları tercih etmeye çalışın demişti.

Bu konuda bilgisi olan, bu bilginin artısı veya eksisini bilen varsa lütfen paylaşın doğruysa eğer şimdi cihaz alan birisi belki 3-5 sene sonra yeniden mi cihaz almak zorunda kalacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabitkale

Daha önce serkan güzel üstad başka bir konu başlığında değinmişti. (yanlış veya eksik hatırlıyorsam düzeltin lütfen)
    şu an uydudan izlediğimiz HD yayınlar mpeg-2 ve bu 720p dir. Kullandığımız uydu cihazları bunları (ne kadar yapıyor tartışılır) 1080i yapar ve bir çok cihazın katoloğunda 1080i'yi okursunuz. Ancak ileride daha kaliteli mpeg-4 yani 1080p yayınına geçildiğinde birçok HD uydu alıcısı bunları alamayacak çöp olacak ve yeni pazarlar oluşacak demişti. Alabiliyorsanız şimdiden mpeg-4 destekleyen yani katoloğunda 1080p yazan cihazları tercih etmeye çalışın demişti.

Bu konuda bilgisi olan, bu bilginin artısı veya eksisini bilen varsa lütfen paylaşın doğruysa eğer şimdi cihaz alan birisi belki 3-5 sene sonra yeniden mi cihaz almak zorunda kalacak?

720p kısmı ile ilgili değindiğiniz yer doğrudur. Ama Mpeg 2 değildir.

Yataydaki tarama sayısını esas aldığımızda, Mpeg 2 yayınlarda en yüksek çöznürlük seviyesi, 576i 'dir. Yani Mpeg 2 çözünürlük seviyesi, 720 x 576 olarak ifade edilir. Buradaki 720 dikey taramadaki satır sayısını ifade eder.

Tekrar HD yayınlar ile ilgili çözünürlük seviyelerine göz atacak olursak ;

Mpeg 4 çözünürlük sahası ( yatayda ); 720p ila 4320p çözünürlük seviyesi taramayı kapsamaktadır. ( Dikkat ; Bu değerler yataydaki tarama satırıdır. )

HD yayınların çözünürlük seviyelerini yatay ve dikey olarak ifade edecek olursak ;

1280 x 720p 50 Hz. ( Uydu yayını vardır. Hotbird SRG Swiss paketine ait HD yayındır. 720p kamera ile çekilen medyalardır. )

1920 x 1080i 25 Hz. ( Uydu yayını vardır. 720p 50 Hz. kamera ile çekilen ve 2 x 720p = 1088i 25 Hz. olarak uyduya çıkarılan medyalardır. )

1920 x 1080i 25 Hz. ( Uydu yayını vardır. 1080p 50 Hz. kamera ile çekilen ve 1080i 25 Hz. 'ye indirgenerek uyduya çıkarılan medyalardır. Örneğin; hotbird uydusu, BBC HD kanalının yayını. )

3840 x 2160p 50 Hz. ( Uydu yayını vardır. UHD olarak adlandırılır. Bazı uydularda 1080p ölçekte ve dört kanala bölünmüş olarak yapılan H.265 codec destekli test yayınlarıdır. )

3840 x 2160p 50 Hz. ( Uydu yayını vardır. UHD olarak adlandırılır.Hispasat uydusunda bulunmakta olup, tek kanal ve H.265 codec destekli test yayınıdır.)

Uydu cihazlarının 1080 i/p desteklerine gelince ;

İlk çıkan HD uydu cihazlarında kullanılan işlemciler, genelde 1080i çözünürlük desteği ile kullanıma sunuldu. Daha sonraları çıkan uydu cihazlarına, usb'den oynatma v.b. medya işlevleri de eklenince, 1080p çözünürlüğü destekleyen işlemcili uydu cihazları kullanıma sunuldu.

Örneğin ; ALI 3602 model işlemciler, 1080i çöznürlüğe kadar desteklemektedir.

Kısaca; Her bir marka işlemcinin, değişik model numaralarına göre, 1080 i yada 1080 p desteği mevcuttur. Kullanıcılar, cihazlarında kullanılan işlemcinin model numarasına göre araştırıp, maksimum hangi çözünürlüğe kadar desteği olduğunu öğrenebilir.

1080p yayına geçilip geçilmeyeceği konusuna gelince;

Uzakdoğulular H.265 codec destekli işlemcileri devreye alarak, şimdiki kullandığımız uydu cihazlarımızı işe yaramaz hale getirmeye hazırlanıyorlar. Sebebi ; yeni teknoloji ürünü satarak, üretim - tüketim döngüsünü, dolayısı ile para kazanma döngüsünü sağlama üzere çalışmaktadırlar.

Eğer H.265 codec destekli yayınlar devreye alınırsa, şimdiki uydu cihazlarımızdaki işlemcilerin, H.265 codec desteği bulunmadığı için, gelecekte yapılacak uydu yayınlarını dekode edemeyecektir. Yani kısaca, uydu cihazlarımızı bu defa codec desteği olmadığı için değiştirmek zorunda kalacağız.

H.265 codec destekli yayınların standartlaşmış ve yaygınlaşmış halini, 2020 'de Japonya'da yapılacak olimpiyatlarda göreceğiz. Bu yayınlarda kullanılan kameralar, 1080p çözünürlük seviyesinde olsa bile, H.265 codec kullanımından dolayı, mevcut uydu cihazlarımız tarafından dekode edilemeyecektir.

Zinciri ; Ka band uydu transponder'leri + H.265 codec destekli stream + H.265 codec destekli uydu cihazı işlemcileri olarak ifade edebiliriz.

Umarım ufuk katabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 12 Nisan 2014; 18:47:30 >

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 14 Ocak 2016; 15:42:11 >
  • Technisat digit isio s1 var sifir cihaz almak isteyen olursa verebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ts61h

Technisat digit isio s1 var sifir cihaz almak isteyen olursa verebilirim

Güzel cihaz ama sanırım fiyatı da güzeldir, en azından beni aşacağı kesin.
    Rakamı da belirtseydin iyi olurdu.
    Resmen merak ettim...
  • 900 tl

• Abi yeni aldın niye satiyorsun memnun kalmadinmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 12 Nisan 2014; 23:11:17 >
  • Kaldim benim huyum oyle goruntu on numara hd sd simdi aklimda vantage var bide onu denemek istiyorum

• Hadi hayırlısı keşke humax evletion alsanda bizde test etsek merakımızı gidersek ama çok pahalı meret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 13 Nisan 2014; 10:05:32 >
  • Ziya senmisin ??
  • Once vantage sonra humax niyetim simdilik oyle

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.