Şimdi Ara

Yoğuşmalı kombi baca tesisatı ve kombi seçimi hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bursada mevcudunda doğalgaz sobası kullanılan evimizi tadilata soktuk ve kombiye çevireceğiz. Evimiz yaklaşık 90 m2. Kalorifer tesisatını çektirdik.

Kombiyi mutfakta kullancağız. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir bağlantı yapmayı düşünüyoruz. Evimizin mutfak duvarı, 2. ve 3. katla aynı hizada.

Proje için gelen kişi yoğuşmalı kombi bacasının çatıya kadar çıkarılması gerektiğini söyledi. Bunun doğruluk payı nedir? Bana biraz saçma geldi.

Bunun dışında kombi olarak Falke Condense 24 KW düşünüyoruz.

Radyatörlerde Demirdöküm PP düşünüyorum. Toplam uzunluk 7.3 metre gibi düşünüyorum.

Salon ve odalarda termostatlı vana düşünüyorum. Danfross RA2000 serisi.

Radyatör arkaları içinse İzopan radyatör arkalığı kullanacağım.

Bursa için tavsiye verebilecek veya bir mühendislik firması önerebilecek arkadaş olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

• resimden anladığım kadarıyle kombi pencerenin yanında ise mutfağın penceresi delinerek
  • En heyecanli yerinde kalmış :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mutfakta kombinin monte edileceği yer resimdeki gibiyse sakınca yok monte edilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 27 Ocak 2015; 13:35:01 >
  • Resimdeki gibi değil malesef. Kombiyi takacağımız duvarın tam arkasında bacanın çıkacağı yer. Komibinin tam üzerinden delip dışarıya çıkarmayı düşünüyoruz. Ancak böyle bir şey mümkün değilse resimde gösterdiğiniz gibi bir alternatif düşüneceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tajima

Resimdeki gibi değil malesef. Kombiyi takacağımız duvarın tam arkasında bacanın çıkacağı yer. Komibinin tam üzerinden delip dışarıya çıkarmayı düşünüyoruz. Ancak böyle bir şey mümkün değilse resimde gösterdiğiniz gibi bir alternatif düşüneceğiz.

kombinin tam arkasındaki duvar atmosfere açılıyorsa kombinin montajı olur.
    kombi tercihiniz güzel:baymak falke condense
    resimdeki kombi baymak duo tec,yani sizin almayı düşündüğünüz baymak falke condense ile tıpatıp aynı kombidir
    piyasadaki en geniş modülasyon aralığına sahip kombilerin başındadır: %19,5 - %100
    modülasyon aralığı geniş bir kombidir ve sessiz çalışır
    radyatör dd plus tercihiniz de doğru
    danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar da güzel tercih

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Mayıs 2013; 12:40:33 >

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Bahsettiğiniz model Baymak Luna3DuoTec240 olarakmı geçiyor. Falkeden biraz daha pahalı. Bu arada bayileri arayıp konuşuyorum ama 1700 den fiyat çekiyorlar Falke Condense 24'e. Internette ise kargo dahil 1510 liraya geliyor. Resmi baymak distribütör ürünü diye belirtmiş özellikle.

Radyatörler içinde Demirdöküm koçtaşta avantajlı fiyatlar diye duymuştum. Üstelik ücretsiz kargo seçeneği var.

İnternetten alım için düşünceleriniz nedir.

Baymak yetkili servisi ile görüştüm. Gelip takmak için 200 TL fiyat verdiler. Bağlantı setleri v.s dahil dedi. Baca içinden çıkıyormuş zaten.

Radyatör montajı için ise 5 radyatör ve 1 havlupana 100 TL fiyat verdi.

Sayaçtan mutfağa kombi ve ocak için doğalgaz borusu çekimi, eski doğalgaz sobası borularının sökülmesi ve proje onayı için ise 600 TL fiyat aldım. başka birinden. Bursagazdan onaylatacaklarmış v.s

Konu hakkında düşünceleriniz nedir. İnternetten en uygun yerden alayımmı yoksa riske girmeden Baymak yetkili bayine fazla para vermeye değermi?
    Verilen fiyatlar uygunmudur?

Değerli yorumlarınız benim için önemli.

Teşekkürler.

• baymak luna 3 duo tec eski kasa,yenisi baymak duo tec olarak geçiyor ve sizin almak istediğiniz baymak falke condense ile tıpatıp aynıdır
    birinde kombinin üstünde falke yazıyor diğerinde duo tec yazıyor.baymak şirketinin satış politikası yüzünden falke her zaman 100-200lira daha ucuza satılır,oysaki aynı kombi.beyaz eşyada siemens ve bosch veya arçelik ve beko gibi düşünün.aynı ürünler farklı logolar
    baymak falke condense ve baymak duo tec montajları yaptırmış ve bu kombileri bilen birisi olarak kesinlikle öneririm
    kombinin altına da mümkünse plastik kombi bağlantı seti değil (S) borulu metal setler tercih edin

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

Yoğuşmalı kombi baca tesisatı ve kombi seçimi hakkında  Yoğuşmalı kombi baca tesisatı ve kombi seçimi hakkında

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

baymak falke condense montaj dahil 1700lira fiyat aldıysanız bence yaptırın.ama sadece kombi satış 1700lira ise bence pahalı
    internetten bu kombiyi alırsanız yanında mutlaka orijinal baymak hermetik bacasını da isteyin.bazen bacaya ilave para istiyorlar.bazen de başka markanın bacasını gönderiyorlar.bunları en başta konuşun
    koçtaş internette dediğiniz gibi dd plus radyatörler uygun fiyatta bence almaya değer,ama bursada tekliflerde dd plus radyatör montaj dahil ne kadar fiyat yazıyorlar bu da önemli.aradaki fiyat farkı az ise yerel piyasada yaptırın.ama teklifte metresine 180lira yazıyorlarsa size tabii ki internetten alın
    danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar genelde yerel piyasada bulunmuyor.genelde internetten alınıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.