Şimdi Ara

Vaillant Marka Kombi Almayı Düşünüyorum Yardım!!..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
24.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a. arkadaşlar.. Araştırmalarıma göre Vaillant marka kombi almayı düşünüyorum.. Tavsiye eder misiniz?*..
    İlk defa kombi bağlatıyorum pek bi bilgim yok açıkçası.. Nelere dikkat etmeliyim.. Yoğuşmalı ve 20.000 kcal/h modellerinden tavsiyelerde bulunabilir misiniz?*..

• naz1f N kullanıcısına yanıt
    Vaillant kombiler iyidir ama şu an istenilen fiyatı hakketmiyor. O fiyata Buderus GB 072 almayı tercih ederim.

Buderus GB072 Broşür: http://213.155.100.140/bayi/uploaded_files/file//Buderus/Buderus_GB072_NeoPlus_Yogusmali_Kombi_08_2011.pdf

• Tavsiyeniz için teşekkür ederim.. 2 marka içinde servis ağı nasıl acaba yeterli mi?*.. İlgileniyorlar mı?*..

Birde Vaillant ecotec Plus VUW 236 / 3-5 nasıl sizce?*..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naz1f -- 25 Ağustos 2013; 1:03:39 >
  • naz1f N kullanıcısına yanıt
    Vaillant sitesinde özellikleri fena gözükmüyor. Oldukça yeni bir cihaz 20kW (17.000kcal) kapasitesi var. Küçük mekanlara hitap ediyor. Eğer kapasitesi sizin için yeterli ise 296 yerine tercih edilebilir.

Not: Modülasyon aralığı diğer yoğuşmalı kombilere göre yine dar sayılır %28-%100 arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Vaillant sitesinde özellikleri fena gözükmüyor. Oldukça yeni bir cihaz 20kW (17.000kcal) kapasitesi var. Küçük mekanlara hitap ediyor. Eğer kapasitesi sizin için yeterli ise 296 yerine tercih edilebilir.

Not: Modülasyon aralığı diğer yoğuşmalı kombilere göre yine dar sayılır %28-%100 arası

Vaillant ecotec Plus VUW 236'nın modülasyon aralığı %35 - %100

Vaillant ecotec Plus VUW 236 / 3-5

http://www.vaillant.com.tr/stepone2/data/downloads/26/43/00/ecoTECPlus%20yogusmali%20%20bro%FE%FCr.pdf

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.1kw.............>modülasyon aralığı %35 - %100

• quote:

Orijinalden alıntı: naz1f

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.. 2 marka içinde servis ağı nasıl acaba yeterli mi?*.. İlgileniyorlar mı?*..

Birde Vaillant ecotec Plus VUW 236 / 3-5 nasıl sizce?*..

servis ağı bölgeden bölgeye değişir.biraz da çalışanların karakter yapısı da ile ilgili,bu yüzden kombi markalarında şu markanın servisi iyidir diye söyleyemiyoruz.kombi alırken pazar günü çalışan servisleri ve 7x24saat yetkili servisleri tercih etmekte fayda var
    vaillant'ın müşteri hizmetleri vasıtasıyla servis çağırılıyor.vaillant'ın tek merkezden yönlendirilen mobil gezici servisleri var.

ama vaillant kombilerinin yedek parçaları pahalıdır.vaillant kombi alırsanız bence garantisini uzatın
    vaillant premix yoğuşmalı kombilerinin hepsinin (296,286,226,236) malzeme kalitesi çok iyidir.ama hepsinin modülasyon aralığı dardır.cihazlar dar aralıkta modülasyon yapar
    vaillant 236'nın modülayon aralığı diğer vaillant premi yoğuşmalı kombilere göre modülasyon aralığı birazcık daha geniştir:%35 - %100
    vaillant 296 ve 286'nın modülasyon aralığı %38 - %100
    236'nın minimum ısıl gücü düşük ve kapasitesi 20kw.yani 100m2 ve daha küçük evler için kullanılabilir
    hangi kombiyi alırsanız alın kombinizi termostatik vanalarla kullanın.esas tasarruf yaptıran trv vanalardır
    trv vanada en iyisi danfoss ra 2000'dir öneririm

• Vaillant kullanıyorum. Kombiyi satana kadar gayet iyi hizmet veriyorlardı. Şimdi bir sıkıntımız çıkıyor, bir haftadır "tamam geleceğiz" diyorlar, gelmiyorlar. Asla tavsiye etmiyorum. Çok isteyen varsa ben yarı fiyatına satarım.
  • Ailemin evinde 17 yil Vaillant bacali kombi kullanıldı.

Ev komple tadilat yapıldı babam yine illa Vaillant alacağım dedi 5.000 lira vererek yoğuşmalı kombisini aldi.

Babamlarin evine bakima felan gelen adamlar artik babamla kanka olmus. Beni oldurseler baska marka kombi almam diyor.. 17 yilin 15 yili ayni adam geldi her sene bakıma. Adam emekli oldu artik genc birisi geliyor o da on numara çocuk.

Yani bu iste calisanlarin karakteri onemli. İstediği kadar iyi marka olsun yada kotu marka olsun.

Size kotu gelen servis baskasina ultra süper gelebilir.

Mesela babama ustune para verseniz Vaillant'tan baska kombiyi evin kapisinin onunden gecirmez. Bir başkasına hayatta Vaillant'a para vermeyebilir.

Tamamen kullanim öyküsü, ve servis ile ilgili.

17 yil kombi tik demedi. Bir kere esanjor degisti bir kerede NTC sensoru. Daha bi 3-4 yil giderdi kesin ama ev tadilat yapilinca kombi balkona alindi zaten bacali kombide yasak oldugu icin mecbur değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 9 Ocak 2019; 12:6:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sakın alma 5para etmez bende turbo tec 35kw vardı sürekli dalgalanma oluyordu sıcak suda 1yil bile olmadan değiştirdim daikin premix kombi 35kw aldım müthiş memnunum eski kombinin ateşlemesi 7 mahalle yayılıyordu ve çok sesliydi daikin kombi almanı çok tavsiye ediyorum Benim ev 330m2 yalıtımsız dört tarafı açık 3katlı rüzgar alıyor daikin kombi 35kw kullanıyorum günlük 10m3 ü zor görüyorum daikin kombi ile eski kombi 18m3 yakıyordu vaillant değil kazıklant
    DAİKİN KOMBİ
    www.daikin.com.tr/Urunler/Daikin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.