Şimdi Ara

Yeni Üyelik Cgnat ve Ankara/Yıldızevler kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır kullandığım ttnet fiberi fiyatların uçuk olması sebebi ile superonlinea taşımayı düşünüyorum ancak yeni üyelikler kesin cnat mı oluyor yoksa şans denk gelirse gerçek ip de oluyor mu 25 tl yi fiyata katmalı mıyım?

Birde Ankara Çankaya Yıldızevelr bölgesinde kullananpozitif negatif yorum yapabilecek biri var mı?

• cgnat ile doğuyor hizmet. ilk gün göz boyama bir dinamik verdiler.

1 PİNG bile düşmedi statik ip aldım. Tüm trafik halen aynı rotadan geçiyor. Tek olay artık port vs açabilirsin.

Ben şikayet edeceğim.

1- İnternet hızını düşürüyor. Bunu trafiğinizi izleyerek yapıyor.

2- Trafiğin izlenemeyeceği tüm protokolleri kapıyor. (özel vpnlerinizi bile)

3- speedtest gibi sunucularda yalancı sonuç veriyor. test ettiğiniz sunucudan dosya çekmek istediğinizde 100kb gibi değelere bile düşüyüor. bir daha speedtest yapıyorsunuz 30-40-50 artık kafasına göre sonuç veriyor.

4- kurulum yapılmadı mesela zaten taşındığımda hat çekili idi vs. modeme takıldı devam. 400tl yazmışlar.

5- verdikleri modem dandik beyaz bir kutu.

6- söyledikleri hızı yalandan 10km öteye kurdukları sunucu bile vermekte zorlanıyor.

100mbit aldık hesapta ama yurtdışı çıkışı 23 mbit ve evin altından cat6 kablo çıkıyor modeme direkt. hız bir 50-60-70 mbit oluyor sonra bam 500kb. En son superonline 98 'de kullanmıştım. Turkcell'de böyle.

Bu tip firmalardan uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aether -- 8 Nisan 2021; 20:17:11 >

• platin tarifelere uygulanmıyor cgn, onun dışında yeni eski fark etmeksizin cgn'de herkes.
  • Superonline FTTH kullanıyorum. Ben de görüşlerimi paylaşacağım.

1) CGN IP veriliyor. Statik IP almak isterseniz pingler daha da artıyor.

2) VPN protokollerinin çoğu engellenmiş durumda. Ben oyunlarda pingimi vpn sayesinde hallediyordum onu da engellediler.

3) Netflix'te görüntü çamur gibi. Netflix'te 4K'yı geçtim 1080p zar zor açılıyor.

4) Hız kısıtlaması var.

5) Ağ yönlendirmeleri çok kötü. Bu konuda herhangi bir aksiyon almıyorlar. Türk Telekom Fiber'de Aydın'dan İzmir'e 2ms te ulaştırırken Superonline 19ms ile ulaştırıyor.

6) Verilen tüm modemlerde kronik Wi-Fi kopma sorunu var. Adam akıllı cihaz vermek haram kendilerince.

Sonuç olarak aldığım hizmete puanım: 4/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanbb -- 8 Nisan 2021; 23:38:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

platin tarifelere uygulanmıyor cgn, onun dışında yeni eski fark etmeksizin cgn'de herkes.

Son zamanlarda Platin Mlatin fark etmeden CGNat'ı dayadıklarına dair bildirimler var. Statik IP'leri de birkaç blok dışında CGNat'tan bile kötü durumda.

• Aether kullanıcısına yanıt

kalıbımı basarım 35 lik pakette speedtest 60-70 kafasına göre çıkıyor. yurtdışı çıkışları desen rezalet. binamda sol fiber ve telekom vdsl var. taahütüm bitince ilk iş telekoma geçmek olacak

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

İsmi platin kendisi tahta tahta. Çok büyük umutlar ile geçmiştim. En yüksek platin paket + statik ip den konuşuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Aether

İsmi platin kendisi tahta tahta. Çok büyük umutlar ile geçmiştim. En yüksek platin paket + statik ip den konuşuyorum

hocam tracert vie.valve.net sonucu atabilir misiniz statikte kaç aktarmadan kaçıyor merak ettim

• Yeni Üyelik Cgnat ve Ankara/Yıldızevler kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aether -- 9 Nisan 2021; 17:38:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aether

benimki de cgnat biraz daha dolaşıyor ama ping 55

yurtdışındakileri görünce insan üzülüyor ben sanal ağa 8 ms de geçerken onlar viyanaya 8 msde ulaşıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdRenaLime -- 10 Nisan 2021; 0:40:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AdRenaLime

benimki de cgnat biraz daha dolaşıyor ama ping 55

yurtdışındakileri görünce insan üzülüyor ben sanal ağa 8 ms de geçerken onlar viyanaya 8 msde ulaşıyorlar

Alıntıları Göster

Fazla anlamam ama mümkün olduğunca Firma fark etmeksizin Taahhütsüz firmları tercih ediyorum.

oyun oynamıyorum çok fark edermi bilmiyorum ama netflix youtube te download da sıkıntı çekmiyorum 4k tv yok FullHD de görüntüler cam gibi geliyor. WiFi laptopdan test yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Fazla anlamam ama mümkün olduğunca Firma fark etmeksizin Taahhütsüz firmları tercih ediyorum.

oyun oynamıyorum çok fark edermi bilmiyorum ama netflix youtube te download da sıkıntı çekmiyorum 4k tv yok FullHD de görüntüler cam gibi geliyor. WiFi laptopdan test yaptım.

Alıntıları Göster

hocam turknet fiber mi vdsl mi. kesinti probleminiz oluyor mu biraz o konudan çekiniyorum. superonlineda 1.5 yıl içinde 1-2 kez kesinti yaşadım yani bu yönü hoşuma gidiyor. ama yurtdışı çıkışları csgo için kötü. millet telekomda daha düşük ping alıyor

• Pingler kesinlikle size atanan IP'nin ana taşıyıcı olarak neyi kullandığıyla alakalı. DTAG, Level3 ve GTT olduğunda genelde Viyana düşük ping çıkıyor. TATA ise pek şansınız kalmıyor. Level3 IP'si ile Viyana sonuçlarım aşağıda. Ülkemizdeki en çok ping sorunu yaşanan İzmir'den :).

Tracing route to vie.valve.net [146.66.155.1]

over a maximum of 30 hops:

1    1 ms   <1 ms   <1 ms 192.168.0.1 [192.168.0.1]

2    6 ms    1 ms    1 ms csp3.zte.com.cn [192.168.1.1]

3    5 ms    5 ms    4 ms 10.41.92.1 [10.41.92.1]

4   67 ms    4 ms    3 ms 10.36.5.66 [10.36.5.66]

5   19 ms   18 ms   17 ms 10.40.141.37 [10.40.141.37]

6   18 ms   16 ms   17 ms 10.40.140.39 [10.40.140.39]

7   17 ms   18 ms   18 ms 10.36.6.2 [10.36.6.2]

8   50 ms   51 ms   50 ms vie.valve.net [146.66.155.1]

• AdRenaLime kullanıcısına yanıt
    Taahhutsuz firmaları denemekten çekinmeyin. Hem Vdsl de hemde fiberde sıkıntı çekmedim Biri internet, Fixnet , GibirNet Türknet sırası ile kullandım sıkıntı çekmedim. Alt yapınizda problem yok sa sıkıntı çekmezsiniz.
    Taahhüt olmadığından beğenmezseniz basarsın tekmeyi işte bu kadar. Taahhütlu firma seçersen özgürlüğünden feda edersin.
    Dene ne zararı olacak ne kaybedeceksin.

superonline malesef tata kullanıyor

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

2 sene superonlinea taahhüt yaptık bu ekimde bitiyor. dediğiniz gibi taahhüt bitsin vdslleri tek tek deniyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdRenaLime -- 10 Nisan 2021; 13:49:38 >

Yukarıdaki veriler SoL aboneliğimden ve Level3 kullanıyor.

benim şehrimden sol tata ile yurtdışına çıkıyor hocam. izmirde şanslısınız

Burada da çok fazla TATA IP bloğu var. Ancak değiştire değiştire GTT, DTAG veya Level3 bulmaya çalışıyorsunuz. TATA geldiğinde Viyana 80-90'larda geziyor :(. Aldığım en son sabit IP Level3 gelince hiç gıpraşmadım :). Aynı IP ANkara veya İstanbul'da olsaydım çok daha düşük Viyana pingi veriyor olacaktı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.