Şimdi Ara

10 mbps ve 4.5G hiz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
29.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    https://www.turkcell.com.tr/kurumsal/kampanyalar/internet/superbox-4-5g-internet-kampanyasi

bu linkteki limitsiz paketlerden alacagim. ancak 2 tane var.

Superbox 10 Mbps İnternet
    Superbox 4.5G İnternet

olmak uzere. ben internet hizlarini mbps olarak biliyorum ve bu konuda bayaa bilgisizim. yani 10 mbps'nin hizi nedir vs. bilmem cok. hangisi daha hizli, ve aralarinda cok bi fark var mi? birisi aydinlatirsa cok sevinirim.

• kardesm sana tavsiyem türkcell'den uzak dur 20 gündür birşey yapamadılar destek sıfır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redwhite1548

kardesm sana tavsiyem türkcell'den uzak dur 20 gündür birşey yapamadılar destek sıfır
    ne konuda? biraz daha acar misin? bulundugum yer yalova/cinarcik dag basi sayilir ki gercekten bayaa tepede issiz bir yerde ev. yazlik sayilir..
  • 4.5G paketi alırsan bulunduğun yerde ne kadar hız alabilirsen onu kullanıyorsun.

Örneğin bulunduğun yer baz istasyonuna yakın ve çok kişi bağlanmıyorsa 400 mbps 500 mbps gibi indirme hızı alabilirsin.

10 mbps pakette 10 mbps'e kadar alabilirsin 1,25 megabayt/saniye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 26 Nisan 2019; 19:20:53 >
  • 4.5G olan paket bölgedeki hattın desteklediği en üst hızı sınırsız olarak verir. ÖRN 200 Mbps indirme 50 Mbps yükleme

10 Mbps olan paket ise yine sınırsız fakat 10 Mbps indirme ve 10 Mbps yükleme hızından yukarı çıkmaz.

1 kişi kullanacaksan ve aynı anda diğer bilgisayar telefon vs. çok yoğun İnternet kullanmıyorsan 10 Mbps işini görür. Ekononik imkanın varsa 4.5G paketini alıp geçin en iyisi o :)
  • Coutinho kullanıcısına yanıt
    kardesm konu açtım zaten ama sen oyun için alıyorsan kesinlikle alma aşırı oyundan düşme problemleri ile karşı karşıya kalırsın bendede var süperbox cafeye almıstım cafede performans alamadım evde kullanıyorum ...
  • Redwhite1548 R kullanıcısına yanıt
    İyi ping için 5g li versiyonu beklemeniz lazım 4.5g de ping olması normal superbox ile alakalı bir problem değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

İyi ping için 5g li versiyonu beklemeniz lazım 4.5g de ping olması normal superbox ile alakalı bir problem değil
    ben oyun vs oynamayacagim. normalde amerika'da yasiyorum. uzun bir tatile geldim buraya ancak calismam gerek ve pc'den calisiyorum. sosyal medya hesaplari yonetiyorum ve e-ticaret sitem var. ftp'den cok upload yapmam gerekiyor websiteler icin. ve sunucular hep amerika sunucusu oldugu icin ekstra yuk biniyor internete. interneti alacagim yer yalova/cinarcik normal turk telekom maksimum 8 mbps verebilecegini ayni sekilde turkcell'de 8 verebilecegini soyledi. cunku altyapi yokmus. ve sonrasinda turkcell'de ki adam bana superbox onerdi. 4.5 hiz alip 10mbps kullanmak istemiyorum korkum o...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

4.5G olan paket bölgedeki hattın desteklediği en üst hızı sınırsız olarak verir. ÖRN 200 Mbps indirme 50 Mbps yükleme

10 Mbps olan paket ise yine sınırsız fakat 10 Mbps indirme ve 10 Mbps yükleme hızından yukarı çıkmaz.

1 kişi kullanacaksan ve aynı anda diğer bilgisayar telefon vs. çok yoğun İnternet kullanmıyorsan 10 Mbps işini görür. Ekononik imkanın varsa 4.5G paketini alıp geçin en iyisi o :)
    hocam bolgede ki hattin destekledigi ust siniri nasil gorebiliriz? turkcell'de ki adam maksimum 8 mbps verebiliriz yada superbox demisti bana telefonda
    Türkcell hatlı bir telefona Speedtest uygulamasını kurup test yapın genelde orda çıkan sonuçtan daha yüksek oluyor bölgenin hızı
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    cok tesekkur ederim, 2 gun sonra gidecegim sirf test yaptirmak icin. test sonuclarini size atsam bana yol gosterir misin hocam :p
    Elbette :)
    Zaten evinize kadar fiber olsa bile 4 mbps 5 mbps upload veriyor bu şirketler.

Evinizi kontrol edip kaç mbps verebileceklerine bakıyorlar diye biliyorum ayrıca kurulum yaparkende kontrol ediyorlarmış.

Verdikleri cihaz 600 mbps download 50 mbps upload destekliyor.

Telekomdan alacağınız 8 mbps paket simetrik değil verdikleri upload hızı 1 mbps bile değil 800 kbps civarında olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coutinho

ben oyun vs oynamayacagim. normalde amerika'da yasiyorum. uzun bir tatile geldim buraya ancak calismam gerek ve pc'den calisiyorum. sosyal medya hesaplari yonetiyorum ve e-ticaret sitem var. ftp'den cok upload yapmam gerekiyor websiteler icin. ve sunucular hep amerika sunucusu oldugu icin ekstra yuk biniyor internete. interneti alacagim yer yalova/cinarcik normal turk telekom maksimum 8 mbps verebilecegini ayni sekilde turkcell'de 8 verebilecegini soyledi. cunku altyapi yokmus. ve sonrasinda turkcell'de ki adam bana superbox onerdi. 4.5 hiz alip 10mbps kullanmak istemiyorum korkum o...

Alıntıları Göster
    10 mbps seni kesmez,4.5G paketine geç 279 TL mi öyle bir şey yani 50$ bile değil,artık püfür püfür kullanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

10 mbps seni kesmez,4.5G paketine geç 279 TL mi öyle bir şey yani 50$ bile değil,artık püfür püfür kullanırsın.

Alıntıları Göster
    dedigim gibi eger 4.5G paketi ile yine 10-12 mbps hiz goruyorsam mantiksiz olur :/
    Şöyle bir şey var düşük paket ile başlayıp yüksek paketlere gecersiniz sonra sonra ki ay düşük paketler ilk paket dönme hakkınız var Yüksek paket ile başlayıp düşük paketlere geçemezsiniz.
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    799 kbps
  • /

testi yap bununla paylaş...
  • Bende 4.5G var evde 3mbps dowland hızı var vodafone kullanıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.