Şimdi Ara

YENİ SKODA SUPERB 2015-2016 ANA KONU (2016 Türkiye Yılın Otomobili) (188. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.773
Cevap
118
Favori
478.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turker41

Arkadaşlar benim araçta ön tekerlekten hafif çukura girince gelen kütleme (arabanın ön takım kırılacakmış gibi) sesi lastik basıncını 2.0 bara düşürmeme rağmen devam ediyor. Bunun yanında sol ön tekerden tıkır tıkır ses geliyor hafif bozuk yolda.
    Bunların yanında aracı kullandıkça fark ettiğim şey şu elektrikli park freni bazen düz zeminde devreye giriyor ama bazen yokuşta girmiyor kafasına göre çalışıyor. Aynı şekilde yokuş kalkış desteği tuş ışığı yanarken mi aktif yanmazken mi almadım o da kafasına göre çalışıyor.

Ayrıca araçta cd çalar olmaması çok saçma.

Peugeot bile bukadar sorunlu değildi ısınamadım bu arbaya 3.5 ay oldu sürekli bir saçmalıklar devam ediyor. herşey görüntü ve içinde kullandığın VW motoru ile olmuyor anlaşılan çok daha yol almaları gerekiyor. İlan verip satmayı düşünüyorum varsa talip vereyim.

İlk yaşadığım sorun farların soğuk havada buğu yapmasıydı bunu da belirteyim.

Süperb'in olumlu taraflarının dışında sizin gibi olumsuz taraflarını da belirtmek gerçekten çok faydalı oluyor. Genellikle bu tür forumlarda almayı düşünen yada aracı alan insanlar subjektif değerlendirmelerde bulunuyor. Objektif olduğunuz için teşekkür ederim. Bu arada umarım bu aracı almaya tamamen karar verebilirim. Bütçe sorunu ve hafif kararsızlıklar yaşıyorum. Ancak tasarım olarak araç gerçekten çok hoşuma gidiyor.

• Merhaba, bugün bende lazer beyazı 1.6 DSG dizel style paket aracı alarak aranıza katıldım. Herkese kazasız belasız keyifli kullanmayı nasip etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K@K@ K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ışık82

superb 16 tdı dsg prestij paket beyaz içi siyah koltuklar alkantra deri degil komple deri full + full salı günü inşallah teslim alacam yeni tiguan 14 tsi highline la arasında gittim deldim ama superb e karar verdim hayırlısı artık inşallah pişmam olmam

Bende yeni tiguani merak ediyordum. Ama beklemeden superb siparisi verdim. Bu hafta inceledim ve hayal kirikligina ugradim. Iyiki Superb siparisi vermisim dedim. Hayirli olsun.

• Teşekkür ederim inşallah memnun kalırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ZITIPAŞA

Iyi gunler arkadaslar prestige paket ve metalik renkli araclar su anda indirimle kaca birakiliyor dizel manuel bilginiz var mi 100bin butcem var ancak az biraz yukarisina cikabilirim dizel manuel prestige ve metalik renk 108e falan gelir mi acaba ve style donanimla arasinda 12bin tl fark var deger mi bu farka

Arasindaki 12 bin tl fark kimilerine gore deger kimilerine gore degmez. Sonucta beklenti meselesi. Size tavsiyem 1.6 style manuel alip birkac donanim(elektrikli bagaj, ambiyans aydinlatma, 18 jant, anahtarsiz calistirma vs.) ekleterek 106 bin civarına maledebilirsiniz. Zaten geriye alkantra doseme koltuk isitma ve arka park kamerasi kaliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolbaser -- 12 Mayıs 2016; 20:11:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turker41

Arkadaşlar benim araçta ön tekerlekten hafif çukura girince gelen kütleme (arabanın ön takım kırılacakmış gibi) sesi lastik basıncını 2.0 bara düşürmeme rağmen devam ediyor. Bunun yanında sol ön tekerden tıkır tıkır ses geliyor hafif bozuk yolda.
    Bunların yanında aracı kullandıkça fark ettiğim şey şu elektrikli park freni bazen düz zeminde devreye giriyor ama bazen yokuşta girmiyor kafasına göre çalışıyor. Aynı şekilde yokuş kalkış desteği tuş ışığı yanarken mi aktif yanmazken mi almadım o da kafasına göre çalışıyor.

Ayrıca araçta cd çalar olmaması çok saçma.

Peugeot bile bukadar sorunlu değildi ısınamadım bu arbaya 3.5 ay oldu sürekli bir saçmalıklar devam ediyor. herşey görüntü ve içinde kullandığın VW motoru ile olmuyor anlaşılan çok daha yol almaları gerekiyor. İlan verip satmayı düşünüyorum varsa talip vereyim.

İlk yaşadığım sorun farların soğuk havada buğu yapmasıydı bunu da belirteyim.

Benim henüz aracım yok, bekliyorum.
    Sizin yazdıklarınızdan bir sorunlu araba imajı almadım. Size ait 1 sorundan bahsediyorsunuz. Cd çalar olmamasını sorun olarak görmeniz anlamsız. Alırken bakmadınız mı?
    Yokuş kalkış desteği konusunda da servise başvurabilirsiniz. Kullanım şartlarını kılavuzdan da bulabilirsiniz.

Ama siz genel olarak negatif durumda olduğunuzdan pejo.ya dönebilirsiniz. Tabi eş değer bir araç bulabilirseniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erolbaser

quote:

Orijinalden alıntı: ışık82

superb 16 tdı dsg prestij paket beyaz içi siyah koltuklar alkantra deri degil komple deri full + full salı günü inşallah teslim alacam yeni tiguan 14 tsi highline la arasında gittim deldim ama superb e karar verdim hayırlısı artık inşallah pişmam olmam

Bende yeni tiguani merak ediyordum. Ama beklemeden superb siparisi verdim. Bu hafta inceledim ve hayal kirikligina ugradim. Iyiki Superb siparisi vermisim dedim. Hayirli olsun.

bende tiguana baktim bugün arac genel olarak iyi ancak benim için çok önem arz eden 2 özelliği beğenmedim tiguanda
    1 - bagaji cok dar
    2 - çok yüksek oturus pozisyonu
    sırtım rahatsız olduğu için benim icin cok önemli bir de sandalyede oturur gibi arac kullanmayi sevmiyorum
    ek olarak 4x4 un sadece 2.0 motorda oluşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal6579 -- 12 Mayıs 2016; 21:30:02 >

• turker41 T kullanıcısına yanıt
    Oncelikle saydiginiz seylerden cd calar haric her aracta olabilecek sorunlar. Servise goturursunuz her sekilde hallolur. Yok ben sifir problemli arac istiyorum derseniz sizi BMW 7 serisine ve Mercedes S Class bolumune alalim..

Yokus kalkis desteginin isik yanarken mi yanmazken mi aktif oldugunu sormussunuz. Yokus kalkis destegi her zaman acik. Bir dugmeyle alakasi yok. Dugmede olan sey auto hold denilen ozellik. Yani ayaginizi frenden cektiginizde araci daima tutan ozelik.. Onu kapatsaniz bile yokus kalkis her zaman devrede olur ve yokusta araci 3-4 saniye kadar tutar. Autohold ozeligini actiginizda (dugme aktif ve isigi yanarken) duzde ve yokusta araci daima tutarken yokus kalkis hicbir dugmeye basmaksizin sadece belli bir egimin uzerinde kendisi devreye girer..

• Superb44 S kullanıcısına yanıt
    Goodyear yumuşak lastik continental sert lastik büyük jantta sert lastik daha uygun kullanımıma göre

• Buyrun arkadaşlar meşhur talisman incelemesi teste göre superb ten daha kötü bir araç

• Hocam sipariş verdikten ne kadar sonra siparişinizle ilgili mail aldınız araç donanımlarını yazan vesaire ben siparişi vereli 3 hafta oldu bir ses seda yok acaba bi terslik mi var diye düşünmüyor değil insan.Teşekkürler.

Demek ki siz benim superb ime binseniz hemen inip kusarsınız. Benim aracımda sunroof tan gösterge tablosundan ön göğüsten kapılardan süspansiyonlardan kol dayamadan koltuklardan ve klima borularından ses geliyor. Ön camı çatladı, 2 gündür elektronik park freni sorun çıkartıyor kendi kendine freni devreden çıkartıyor. Geçen gün bolero ekran karardı ve uzun bir süre açılmadı. Sağ taraf su fıskiyesi yetersiz. Kapılar aynı sertlikte değil. Aracım 14600 km de ilk bakımı geldi oldu.

Ama ne yapalım bu sorunlar vw passat ta da oluyor BMW 5 serisinde de var, Mercedes e serisinden de şikayetçi olan var, Volvo ya bindik inince superb imizi öptük. Her araçta bir takım sorunlar muhakkak olur. Mesele bunları kafamızda halledebilmekte. Önceki aracım opel di bu sorunlar onda da oldu. Bugüne kadar 31 tane farklı araç kullandım hepsinde kendine has sorunlar vardı. Otomobil kul yapısı olduğundan illaki sorunsuz olmayacaktır. Bugün 800 bin tl fiyatı olan Mercedes S serisini getirin benim her gün gittiğim yolda istediğiniz itina ile kullanın. 1 ay sonra bakın bakalım ne olacak.

Tabiki de skoda markasının daha alacağı çok fazla yol var. Yaptıkları saçmalıkları defalarca en acımasızca eleştirenlerin başındayım. Cd çaların olmaması, ülkemize farklı aracın gelmesi bunlar büyük hatalar. Ama her aracın kesinlikle bir sorunu oluyor. Otomobil dediğimiz yolda yürüyen civatalar bütünüdür. Sorunlarının olması normal.

Farlarda buğu olayı kullanım kılavuzunda yazıyor ve her araçta olabiliyor. Umarım sizi mutlu eden aracı bulursunuz...

• Az paralara alınmıyor bu araçlar, neden o kadar para veriyoruz, konfor için güvenlik için, konfor yoksa dörtte bir fiyata araçlar da var, dediğiniz olumsuzluklar bu paralara kabul edilebilir olamaz bence

Yeni araba alınca böyle sorunlar yaşamak moral bozucu, bende de focus 3 vardı auris e geçtik sıfır otomatik, tamam Toyota sorunsuz vs ama focus Ford bambaşkaymış, güm diye kapısı kapanırdı,aracı sıfır almıştık 3 yıl 55 bin km, tık etmedi, auris cızırtı etmeye başladı 3 hafta oldu

• cello1234 C kullanıcısına yanıt
    testi izledim. superbten daha kötü bir araç olarak algılamadım. sadece fiyatı fazla. bu araç bu özelliklerle 120 olsaydı çok ciddi bir rakipti. fiyatı alınabilirliğini düşünüyor. izlediğimde çok şaşırdım bu kadar iyi beklemiyordum açıkcası. çok güzel özellikleri var. mesela arkada iki adet şarj usb ve aux bağlantı noktası çok akıllıca. tam skoda karakterinde aslında. fiyatı hariç benim bile aklımı çelmedi değil hani. ama hala kararım şu an için superb ten yana.

sonuç olarak suprbten kötü bir araç değil yarışabilir.
  • ERHAINSTEIN E kullanıcısına yanıt
    Alt yapı olarak her türlü superbten daha kötü sadece teknolojiyle bitmiyor bu iş
    Standart donanımdada her ikisininde artısı eksisi var
    Fiyat zaten bomba 140 bin
    Puanlama sistemine bakıncada Sadece motor ve şanzıman olarak yarım puan yukarıda onun haricinde superb arayı açmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cello1234 -- 13 Mayıs 2016; 11:50:49 >
  • cello1234 C kullanıcısına yanıt
    Yalnız baz donanım 100,500₺ tüm opsiyonlar + 160hp EDC motor ile 140/145.000₺ oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    tamam sıkıntı yok zaten full donanım ile konuşuyoruz. fiyatı daha az olmalıki tercih edilebilsin. yok bu fiyat ile zor.
  • Dörtte biri fiyatındaki aracın 20 bin km olmadan 4 adet fren balatasının tamamı değişti. Her gün bu kadar yokuş aşağı indiğimiz bir yolda can güvenliği olmadan o arabaya binmek ne kadar huzur verici olabilir ki?
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.