Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (641. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 52bin km de bir 2013 Ocatavia 1.6 TDI DSG sahibiyim. Ocak başında %70 iyi niyetle su pompası ve triger 620 TLye değişti. Yaklaşık bir haftadır da araba geri viteste ve ileri viteste kalkışlarda silkeliyordu. Zaman zamanda sağa sola dönüşlerde titretiyordu. Malum dsg kavrama mekatronik korkusuyla servise bugün gittim ve usta doğal olarak şikayeti dinledi teste bile gerek duymadan kavrama değişecek abi kaçarı yok dedi. Tabi içim bir cız etti aracımın garantisi de bitti geçen mayıs. Neyseki gif açtılar parçanın %100ü işçiliğinde %60-65 ini karşılayacaklar büyük ihtimal, haber verecekler bakalım. iki arıza üst üste canımı çok sıktı. Biraz showroomları gezdim satıp başa baş başka birşey alayım diye. Ama 60-70-80 bin istedikleri hyundai, pejo reno kalitesini falan görünce farkına vardımki octavia bir başka. Satmaya değmez varsın az buçuk sıkıntı versin ne yapalım iyi niyet dolana kadar-ki 5 yıl sanırım- kullanmaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cücü31 C kullanıcısına yanıt
    Motor kapağının arka tarafında yer alan kısımdan mi bahsediyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: gepe

Arkadaşlar 52bin km de bir 2013 Ocatavia 1.6 TDI DSG sahibiyim. Ocak başında %70 iyi niyetle su pompası ve triger 620 TLye değişti. Yaklaşık bir haftadır da araba geri viteste ve ileri viteste kalkışlarda silkeliyordu. Zaman zamanda sağa sola dönüşlerde titretiyordu. Malum dsg kavrama mekatronik korkusuyla servise bugün gittim ve usta doğal olarak şikayeti dinledi teste bile gerek duymadan kavrama değişecek abi kaçarı yok dedi. Tabi içim bir cız etti aracımın garantisi de bitti geçen mayıs. Neyseki gif açtılar parçanın %100ü işçiliğinde %60-65 ini karşılayacaklar büyük ihtimal, haber verecekler bakalım. iki arıza üst üste canımı çok sıktı. Biraz showroomları gezdim satıp başa baş başka birşey alayım diye. Ama 60-70-80 bin istedikleri hyundai, pejo reno kalitesini falan görünce farkına vardımki octavia bir başka. Satmaya değmez varsın az buçuk sıkıntı versin ne yapalım iyi niyet dolana kadar-ki 5 yıl sanırım- kullanmaya devam.

kavrama degistimi sorun biter.. ayrica bu fiyat gaminda alinacak baska araba yok bu rahati konforu bagaji bulamazsin, birde megatronik gidecek o da degistimi iyi niyetten hicbir sorun kalmayacak..

• çok geçmiş olsun. aslında astra sedan 1.6 cdti alınabilir diye düşünüyorum . octavia'dan eksileri olduğu gibi artıları da var. HB alırım deseniz şu günlerde 1.6 cdti sport astra j kasaları 69-70 civarı rakamlara bile bırakıyorlarmış. Ben astra almıştım aklımdaki ilk araba octavia idi ama o zaman hem optimal hem de elegance octavialar benim bütçemin üzerindeydi. astra'ya yöneldim. Astra'da octavia'ya bakarak ahh dediğim bir yakıt tüketimi bir de bagaj hacmi var ki astra'nın da HB'ler içinde kötü olmadığını belirtmeliyim.
    Saygılarımla

quote:

Arkadaşlar 52bin km de bir 2013 Ocatavia 1.6 TDI DSG sahibiyim. Ocak başında %70 iyi niyetle su pompası ve triger 620 TLye değişti. Yaklaşık bir haftadır da araba geri viteste ve ileri viteste kalkışlarda silkeliyordu. Zaman zamanda sağa sola dönüşlerde titretiyordu. Malum dsg kavrama mekatronik korkusuyla servise bugün gittim ve usta doğal olarak şikayeti dinledi teste bile gerek duymadan kavrama değişecek abi kaçarı yok dedi. Tabi içim bir cız etti aracımın garantisi de bitti geçen mayıs. Neyseki gif açtılar parçanın %100ü işçiliğinde %60-65 ini karşılayacaklar büyük ihtimal, haber verecekler bakalım. iki arıza üst üste canımı çok sıktı. Biraz showroomları gezdim satıp başa baş başka birşey alayım diye. Ama 60-70-80 bin istedikleri hyundai, pejo reno kalitesini falan görünce farkına vardımki octavia bir başka. Satmaya değmez varsın az buçuk sıkıntı versin ne yapalım iyi niyet dolana kadar-ki 5 yıl sanırım- kullanmaya devam.

• LDD L kullanıcısına yanıt
    Sogutma sivisindaki eksilme iyiye isaret degil.Kacak var aracinizda.Bende radyatorden eksiltme yapiyordu.

• Merhaba Arkadaslar. 2015 octavia aracima 15.000 km bakimi yaptirdim 2 gun once. 563 tl tuttu bilginiz olsun. Izmir skodada.

• @tolga2000, düşündüren bir noktada mekatronik kutu hocam. İyi niyet 100.000/5Yıl diye biliyorum eğer bu süre içerisinde mekatronik arıza vermezde sonrasında arıza verirse iyi niyetten faydalandırıyorlar mı bilemiyorum. İnşallah iyi niyet kapsamına yinede sokuyorlardır öyle bir durumda. Birde ilk 15.000 bakımında mineral yağ ile değiştirmişlerdi o durumda mekatronik arıza vermiyor falan diyende var artık kısmet.

@ppzrg, sağolun hocam. Opel astra kullanıcısıyım aynı zamanda. Babamda da 1.4-140 bg benzinli astra j hb var yeni LPG taktırdım, senede 3-4 ayda onu kullanırım. Opelide seviyorum, çokta memnunuz, benim bir önceki aracımda astra Hydi. Octaviaya geçme sebebimde astradan önce octaviaya biniyor olmamdı :) o da ayrı bir nokta. Yani biraz skodacıyım ben. Astrada kaliteli ve konforlu ama skodanın değeri başka benim gözümde 2005-2016 arası sırasıyla megane 2-octavia - astra-octavia kullandım kullanıyorum. Bundan sonrada Allah kısmet ederse Superb yoksa octaviadan devam diyordum, ilk dsg aracım olmasından biraz canımı sıktı bu arıza ama her güzelin bir kusuru var. Servisin yaklaşımıysa çok iyi mağdur etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar, başka sıkıntı yaşamam inşallah. Birde dediğiniz rakamlara astra dizel otomatik malesef mümkün değil ki zaten j kasada otomatiği yok, k kasada maşallah 100 bin bandına dayanmış. benzinli otomatik almam lazım o da lpgsiydi vs uğraşmak mesele ve ne bagaj ne yakıt nede konforu octaviayı yakalamaz bu da bir gerçek. Bir şekilde kızar octaviamı satar ve astra veya başka bir marka/modele geçersemde kendimi de biliyorum 1-2 sene sonra yine skodaya döneceğim. Özetle benim için boş bir macera olacak, bir önceki astrama da skodadan sonra 1,5 sene binmiştim. HAyırlısı bakalım bundan sonrası kısmet. teşekkür ederim ilginize ve tavsiyenize.

• r@inm@n R kullanıcısına yanıt
    MOTOR PLASTİK KAPAĞI ÇIKARTIR ÇIKARTMAZ ENJEKTÖRLERİN ALTINDAKİ PARLAK METAL PARÇA HOCAM EN ÜSTTE ÖN TARAFTA KAPAĞA LADIRIR KALDIRMAZ İLK GÖRÜNEN PARÇA
  • hakkınızda hayırlısı olsun efendim. octavia tüketim ve hacim açısından imrendiğim bir araba. maşallah. güle güle güzel günlerde kullanın.
  • kartalaraz kullanıcısına yanıt
    Tasarım özellikler vb gayet güzel de standart donanımım ABD'de 20.000 usd gibi tuzlu/pahalı bir fiyat dan piyasasaya sürelecek olmasının dezavantaj olmasından dem vurmuş yazıda.!!

2.0 lt. 184 beygir turbo dizel 0-100 km 7.8 sn ve ABD fiyatı 60.000 tl ye denk geliyor !! ve bu fiyatın bu araç için tuzlu olduğunu söylüyorlar orada ki uzmanlar!!

Bizde bu paraya 1.2 tsi boş octavia'yı zor alıyorsun !!!
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Bende de ortalama 20 günlük oldu araç

1750km civarında

Dün abime verene kadar bendeki yakıt ortalaması (yakıt aldıktan sonraki ortalamaya bakın) 5.8'di. Şehir içi istanbul kullanımında. Abim biraz rahat kullanır arabayı yani yakıtı düşünmez hızlı ve ani kalkışlar yapar. Dün abim bindi arca bir günde ortalamayı 6.9'a çıkarabildi :) agresif kullanımda 7 civarı yakıyormuş demekki hatta 5.8'den 6.9'a çıkardığına göre demekki kendi ortalaması 7.5-8 civarı falan.

Ben 5.8'den memnunum neticede daha açılmamış bir motor. Siz de canınızı sıkmayın tahminimce o değerler düşecektir. Bu sırada yakıt ortalaması için genelde "yakıt aldıktan sonrası" olarak bakın. Çünkü ben bayiden aldığımda araç 15km'de idi ve yakıt ortalaması 18di. Daha halen tam ortalama kendine gelebilmiş değil :) en başından beri bakınca ortalamam şuan 5.9'a kadar indi

• yakıt tükemi konusunda iyi puanlar almış, ortalama bir kanaat oluşmuş gibi...

http://www.arabalar.com.tr/skoda/octavia/2015/1-6-tdi-style-dsg-110-hp
  • quote:

@tolga2000, düşündüren bir noktada mekatronik kutu hocam. İyi niyet 100.000/5Yıl diye biliyorum eğer bu süre içerisinde mekatronik arıza vermezde sonrasında arıza verirse iyi niyetten faydalandırıyorlar mı bilemiyorum. İnşallah iyi niyet kapsamına yinede sokuyorlardır öyle bir durumda. Birde ilk 15.000 bakımında mineral yağ ile değiştirmişlerdi o durumda mekatronik arıza vermiyor falan diyende var artık kısmet.

@ppzrg, sağolun hocam. Opel astra kullanıcısıyım aynı zamanda. Babamda da 1.4-140 bg benzinli astra j hb var yeni LPG taktırdım, senede 3-4 ayda onu kullanırım. Opelide seviyorum, çokta memnunuz, benim bir önceki aracımda astra Hydi. Octaviaya geçme sebebimde astradan önce octaviaya biniyor olmamdı :) o da ayrı bir nokta. Yani biraz skodacıyım ben. Astrada kaliteli ve konforlu ama skodanın değeri başka benim gözümde 2005-2016 arası sırasıyla megane 2-octavia - astra-octavia kullandım kullanıyorum. Bundan sonrada Allah kısmet ederse Superb yoksa octaviadan devam diyordum, ilk dsg aracım olmasından biraz canımı sıktı bu arıza ama her güzelin bir kusuru var. Servisin yaklaşımıysa çok iyi mağdur etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar, başka sıkıntı yaşamam inşallah. Birde dediğiniz rakamlara astra dizel otomatik malesef mümkün değil ki zaten j kasada otomatiği yok, k kasada maşallah 100 bin bandına dayanmış. benzinli otomatik almam lazım o da lpgsiydi vs uğraşmak mesele ve ne bagaj ne yakıt nede konforu octaviayı yakalamaz bu da bir gerçek. Bir şekilde kızar octaviamı satar ve astra veya başka bir marka/modele geçersemde kendimi de biliyorum 1-2 sene sonra yine skodaya döneceğim. Özetle benim için boş bir macera olacak, bir önceki astrama da skodadan sonra 1,5 sene binmiştim. HAyırlısı bakalım bundan sonrası kısmet. teşekkür ederim ilginize ve tavsiyenize.

bakımları serviste yaptırdığınız sürece iyi niyet indirimi alırsınız, zaten megatronik 100 bine gelmeden gidecek...benim 2010 tsi da 30 binde kavrama 40 binde megatronik gitti, 100binde sattığımda problem yoktu..

• YA MİLLET BİR SERVET ÖDEDİĞİMİZ ARAÇTA KAYNAK VAR DİYORUM ALOO MOTOR PLASTİK KAPAĞINI ÇIKARTIN VE GÖRÜN.ŞİKAYETE HAZIRLANIYORUM BEN BUGÜN HAKEM HEYETİNE DOSYAMI SUNDUM BU ARADA MOBİL SERVİSEDE ŞİKAYET BİLDİRDİM İŞ YERİME GELİP ARACA BAKTILAR 2013 TEN SONRAKİ BÜTÜN OCTİLER BÖYLE DEDİLER AMA KAYNAKLI KISIMA MAKYAJ YAPILI BAZILARINDA BAZILARINDAYSA MAKYAJSIZ DEDİLER SİZLERDE Bİ ARA AÇIP BAKINIZ BURAYADA YAZINIZ DAVA OLUMLU SONUÇLANIRSA SERVİSİN BU KONUDA NAPACAĞINI MERAK EDİYORUM BURADAN PAYLAŞACAĞIM.NİHAYETİNDE NEDEN 0 ARAÇ ALDIK BAKARKEN MUTLU OLMAYACAKSAM MOTORU TOZSUZ KİRSİZ TERTEMİZ ARAÇ BEKLERKEN YAMALI MOTOR ÇIKTI

• cücü31 C kullanıcısına yanıt
    Forum takipçilerni aydınlatmak için fotoğraf vs ekler misiniz?
    Araştırdığınıza göre yurt dışında bu konu ile ilgili forumlardaki yorumlar nelerdir?

İyi Günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cücü31

YA MİLLET BİR SERVET ÖDEDİĞİMİZ ARAÇTA KAYNAK VAR DİYORUM ALOO MOTOR PLASTİK KAPAĞINI ÇIKARTIN VE GÖRÜN.ŞİKAYETE HAZIRLANIYORUM BEN BUGÜN HAKEM HEYETİNE DOSYAMI SUNDUM BU ARADA MOBİL SERVİSEDE ŞİKAYET BİLDİRDİM İŞ YERİME GELİP ARACA BAKTILAR 2013 TEN SONRAKİ BÜTÜN OCTİLER BÖYLE DEDİLER AMA KAYNAKLI KISIMA MAKYAJ YAPILI BAZILARINDA BAZILARINDAYSA MAKYAJSIZ DEDİLER SİZLERDE Bİ ARA AÇIP BAKINIZ BURAYADA YAZINIZ DAVA OLUMLU SONUÇLANIRSA SERVİSİN BU KONUDA NAPACAĞINI MERAK EDİYORUM BURADAN PAYLAŞACAĞIM.NİHAYETİNDE NEDEN 0 ARAÇ ALDIK BAKARKEN MUTLU OLMAYACAKSAM MOTORU TOZSUZ KİRSİZ TERTEMİZ ARAÇ BEKLERKEN YAMALI MOTOR ÇIKTI

Nerede bu kaynak?
    Sonrradan mi yapilmiş...?
    Yoksa egzost manifoltunun turbo borusundanmi bahsediyorsunuz....

• quote:

Orijinalden alıntı: cücü31

YA MİLLET BİR SERVET ÖDEDİĞİMİZ ARAÇTA KAYNAK VAR DİYORUM ALOO MOTOR PLASTİK KAPAĞINI ÇIKARTIN VE GÖRÜN.ŞİKAYETE HAZIRLANIYORUM BEN BUGÜN HAKEM HEYETİNE DOSYAMI SUNDUM BU ARADA MOBİL SERVİSEDE ŞİKAYET BİLDİRDİM İŞ YERİME GELİP ARACA BAKTILAR 2013 TEN SONRAKİ BÜTÜN OCTİLER BÖYLE DEDİLER AMA KAYNAKLI KISIMA MAKYAJ YAPILI BAZILARINDA BAZILARINDAYSA MAKYAJSIZ DEDİLER SİZLERDE Bİ ARA AÇIP BAKINIZ BURAYADA YAZINIZ DAVA OLUMLU SONUÇLANIRSA SERVİSİN BU KONUDA NAPACAĞINI MERAK EDİYORUM BURADAN PAYLAŞACAĞIM.NİHAYETİNDE NEDEN 0 ARAÇ ALDIK BAKARKEN MUTLU OLMAYACAKSAM MOTORU TOZSUZ KİRSİZ TERTEMİZ ARAÇ BEKLERKEN YAMALI MOTOR ÇIKTI

FOTO VAR MI..?
    Bu arada,imla kurallarına dikkat ederseniz, ne demek istediğinizi daha iyi anlamış oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 30 Ocak 2016; 9:27:05 >

• Hakem heyetine nasil dosya sunuyorsun arkadasim hakem heyeti fatura degeri 3300 tl ye kadar olan anlasmazliklara bakar?..

• quote:

Orijinalden alıntı: hipospadias

hocam merhaba size bir sorum olacaktı, profilde eski araç s60 görünüyor. Neden s60dan vazgeçip octavia'yı tercih ettiniz? merak ettim doğrusu..

Araç işi tamamen tercih meselesi...
    S 60 ,istanbulda pratik ve seri kullanima uygun bir araç degil ( seri dedigim hızlı gitmek değil).. Direksiyon turu az dolayisi ile manevra kabiliyeti de az...bagaji çok küçük,stepne yok,motor sesi çok ,yakit octiye göre çok fazla (1.6 drive) ,içi de daha dar...bakimlari gereksiz pahali ( ayni motorlu ford yada peugeot tan neredeyse iki kat pahali),en ufak bir boya yada degisen oldugunda ederi çok düşen bir araç...
    Octavia kullanimi kolay pratik ve ekonomik bir araç..
    S60 saglam,direksiyon sistemi daha iyi,koltuklari daha rahat bir araç..
    Prestij ise tartismasiz s60 lehine...

• quote:

Orijinalden alıntı: hipospadias

hocam merhaba size bir sorum olacaktı, profilde eski araç s60 görünüyor. Neden s60dan vazgeçip octavia'yı tercih ettiniz? merak ettim doğrusu..

Araç işi tamamen tercih meselesi...
    S 60 ,istanbulda pratik ve seri kullanima uygun bir araç degil ( seri dedigim hızlı gitmek değil).. Direksiyon turu az dolayisi ile manevra kabiliyeti de az...bagaji çok küçük,stepne yok,motor sesi çok ,yakit octiye göre çok fazla (1.6 drive) ,içi de daha dar...bakimlari gereksiz pahali ( ayni motorlu ford yada peugeot tan neredeyse iki kat pahali),en ufak bir boya yada degisen oldugunda ederi çok düşen bir araç...
    Octavia kullanimi kolay pratik ve ekonomik bir araç..
    S60 saglam,direksiyon sistemi daha iyi,koltuklari daha rahat bir araç..
    Prestij ise tartismasiz s60 lehine...

• 
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.