Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (489. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle sağol bora. diyosunki önce sanayide yaptır daha sonra kaskodan karşılat doğru anladım değil mi ?
  • boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    AĞLAMAK İSTİYORUM YAAAA....:D:D
    Kiaya da baktım. kia daha oturaklı duruyor ama karar veremiyorum. i20 de alaşımlı jant ve mihelen lastık var. rio da kapaklı jant ve kumho var. Aracların süspansıyonu sert olduğundan yumuşak lastik lazım bunlara. Gözüm rio da aklım i20 de. Rionun obuz çizgisi biraz dışarda. Hanım dar yerlerden geçerken zorlanabilir diye düşünüyorum. Sis farı yok. i20 de dönüşe duyarlı far var. sarfiyatları yakındır diye tahmin ediyorum. şuanda rio-9 / i20-10.. Haydi bakalım bi el atın da aracımı satiim bir an önce. fiyatlara zam gelecekmiş . YETİŞELİM.
    Sen ne dersin iyi bi incele şu araçları. Gençlerin kafası daha iyi basar bu işlere:D
  • varvara61 V kullanıcısına yanıt
    Yok hocam öyle demedim. Sanayide bi sor soruştur. İz bırakmadan yapabilecek var mı. Ya da kaç paraya yapıyorlar.
    Eğer uygun fiyat çıkartırlarsa, kafana yatarsa hiç kaskonu bozma demek istemiştim.
  • Abi sanırım i20 piyasa olarak biraz daha canlı geldi bana.
    Sanırım kia baz model alacaksın, i20 ise style yani dolu paket alacaksın değil mi ?
    Daha öncede dedim sen yok geldi demiştin. Sanırım kia için bi makyaj söz konusu gibi onu da aklımızın bir köşesinde bulunduralım.
    Bu arada dediğin gibi bagajlar hiç de ufak değil ben önyargı ile davrandım o gün :)
    Bu arada i20 için fiyata bakayım dedim site diyor ki güncelleniyor.
    Yoksa zam mı geldi ?
    Pazar günü de reno-dacia-fiat ve opel bayiilerini gezdim.
    40 bin civarı opel corsa var. Yeni kasa çıkarmış. Makyajlı da diyebilirim. Corsa ikinci el olarak tutuluyorda bu memlekette... Ona da bir bak 3. seçenek olarak. Tabi donanım olarak i20 ve rio'ya yanaşır mı incelemedim.

Not : Corsa önerimi geri çekiyorum 1.2 70 hp imiş :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraaaaa -- 2 Mart 2015; 12:00:25 >
  • lzk52 kullanıcısına yanıt
    Değişik bir çalışma yapmışsın hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: varvara61

Arkadaşlar bugun alışveriş merkezindeki otoparkta başımıza talhisiz bir olay geldi eşim arabayı sürerken kaldırımdaki direğe sürttü. sağ arka kapı boydan boya çizildi ve göçtü ön kapıda çok az var. resmi altta vereceğim. sizce hasar ne kadardır. bu durumda kasko bozdurulurmu sizce tavsiyeleriniz benim için çok önemli şimdiden sağolun

Gecmis olsun kardesim.
    Buyuk olcude boyanir kapilar cizik cok derin az olsaydi cekis ile duzeltilirdi yinede bir sormak gerek. Servisten fiyat al birde disarida bu isi iyi yapan birinden fiyat almani tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eyvallah kardeşim. rio 2015 makyajlı kasa imiş gördüm. baz modeli i20 stil paketten güvenlik olarak daha iyi arka perde air bag var artı olarak. Ama sis yok :( i20 de bizimkiler gibi dönüşe duyarlı sis var o beni tav ediyor işte:) ayrıca 2. el konusunda haklısın i20 daha avantajlı. Bagaja gelince bizimki 288 i20 301 litre .rio da ibiza gibi . listelerin de yenileneceği doğru ikisi için de.
    çorsa da hakkaten hp yi öldürmüş. hiç düşünmüyorum bile .Denekki i20 10 / rio 8 puana düştü.
    :D:D HAYDİ İBİZACI GELDİ HAANIIIIIM diye dolaşacam artık mahallede.:D:D
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    sağol sinan moralim biraz bozuldu. istanbul içi önerebileceğiniz iyi bir usta var mı sizin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrix

Kiaya da baktım. kia daha oturaklı duruyor ama karar veremiyorum. i20 de alaşımlı jant ve mihelen lastık var. rio da kapaklı jant ve kumho var. Aracların süspansıyonu sert olduğundan yumuşak lastik lazım bunlara. Gözüm rio da aklım i20 de. Rionun obuz çizgisi biraz dışarda. Hanım dar yerlerden geçerken zorlanabilir diye düşünüyorum. Sis farı yok. i20 de dönüşe duyarlı far var. sarfiyatları yakındır diye tahmin ediyorum. şuanda rio-9 / i20-10.. Haydi bakalım bi el atın da aracımı satiim bir an önce. fiyatlara zam gelecekmiş . YETİŞELİM.
    Sen ne dersin iyi bi incele şu araçları. Gençlerin kafası daha iyi basar bu işlere:D

http://hyundai.inallar.com.tr/model/yeni-i20/donanim-paketleri/82/

Abi bencede i 20 donanım olarak daha ii ama tek takıldım style da 2 hava yastıgı var 4 olsa daha ii olurdu.

rioda hiç bişe yok i 20 ye göre yani alıyorsan boşun bi üstü olsun bencede. Hakkında hayırlısı abi.

• quote:

sağol sinan moralim biraz bozuldu. istanbul içi önerebileceğiniz iyi bir usta var mı sizin ?

Cekicle duzeltmek icin var tanidik usta ama boya isi icin yok,en son boya isi icin gittigim ustayi dovecektim bir kapi boyamaya 450 tl istedigi icin sonra boyasiz halletmistim, can sıkmaya gerek yok,verirsiniz kaskoya yapilir gelir olmadi. Birde nerede oturuyorsunuz semt olarak.

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Beşiktaştayım Sinan Bey kaskoya mı girsem yoksa sanayide mi yaptırsam hangisi daha mantıklı gelir diye düşünüyorum.
  • quote:

Beşiktaştayım Sinan Bey kaskoya mı girsem yoksa sanayide mi yaptırsam hangisi daha mantıklı gelir diye düşünüyorum.

Sanayiye gidip bir sormak gerek bir kac yere maliyeti ne olur kaskosuz yapmanin,baktin cok fiyat cikiyor kaskodan yapmak gerekir, 300-400 tl yapilirsa kaskoya hic elleme bence heleki kaskonun ilk yili ise cunku bu sene 1.400 tl yaptirdiginizi var sayarsak seneye 800-900 tl iner indirim ile.

• araç eşimin üstüne ilk arabası gözüktüğü için 1700 küsür kasko vermiştik. birde boya olursa kapı komple boyanmaz değil mi ?
  • murrix M kullanıcısına yanıt
    i20 style için ne fiyat verdiler sana ?
    Bir de takas işini sorsan ne veriyorlar senin aracına hyndai'de ?
  • Selam arkadaşlar 1.2 tsi 2015 model ibiza almıştım 2 hafta önce, ancak arabanın genel olarak çukurlardan vs geçerken özellikle çok fazla sarsıldığını düşünüyorum. Bunun sebebini ise yine forumdan okuduğum kadarıyla bağımsız süspansiyon yerine torsiyon çubuk kullanılmasından olduğunu tahmin ediyorum doğrumudur?

Bir de lastikler bridgestone b250 diye otopark.com incelemerlerinde vasat diye belirtilen bir lastikmiş. Bundan dolayı da konforun azalması söz konusumudur?

Lastik alırsam michelin alıcam ama araç daha sıfır şimdi boşuna 1000 küsür para vermek de istemiyorum sırf sarsıyor diye. Sizce lastik değişimini kaç binde yapmalıyım?
    Dostum kasko bozulur çünkü aynı bu şekilde kapısı olan 2.el bir seat bakmıştım. Doğuş'a götürmüş ön kapıyı değiştirmişlerdi(onun daha çok ön kapıdaydı göçük) muhtemelen seninde arka kapıyı yeni kapı takarlar o yüzden herhangi bir servisten yaptır ve fotosunuda sakla satarken söyler ve gösterirsin.
    Dostum cevap verildi mi bilmiyorum da , ben arabayı ilk aldığımda o lastik basınç kontrol tuşuna lastikler dolu iken hafızaya alsın diye uzunca bir kez bastılar bip diye ses çıktı sanırım hafıza kaydetti. Ondan sonra eğer inerse uyarı veriyor diye biliyorum. Sende böyle birşey yapmışmıydın?
    Dostum cevap verildi mi bilmiyorum da , ben arabayı ilk aldığımda o lastik basınç kontrol tuşuna lastikler dolu iken hafızaya alsın diye uzunca bir kez bastılar bip diye ses çıktı sanırım hafıza kaydetti. Ondan sonra eğer inerse uyarı veriyor diye biliyorum. Sende böyle birşey yapmışmıydın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetaktasli23

quote:

Orijinalden alıntı: murrix

http://hyundai.inallar.com.tr/model/yeni-i20/donanim-paketleri/82/

Abi bencede i 20 donanım olarak daha ii ama tek takıldım style da 2 hava yastıgı var 4 olsa daha ii olurdu.

rioda hiç bişe yok i 20 ye göre yani alıyorsan boşun bi üstü olsun bencede. Hakkında hayırlısı abi.

Rionun boşu i20 style den iyi arkaperde yastıklarvar. Güneşliklerde ışıklandırma var
    ...

i 20 styl 41,500 adam teklif etti. Bende sen şimdi 30 dersim dedimm. Adam pispis sırıttı. Hiç fiyat almadım. Elimda kalması adamcağız
  • 
Sayfa: önceki 487488489490491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.