Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ispanya diye gördüm bayide ...alla alla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meksika diye ilk kez burada duydum. Ben de ispanya diye biliyorum.
    Ileride cinde de uretilecek.

• Doğrudur yanılıyor olabilirim bayii de sormuştum öyle dediler

• araç anahtarı ön kapağından bulabilen var mı?
    yarın birgün çok çizilirse değişim yaparız.

• quote:

Orijinalden alıntı: boylum

ispanyada üretiliyor.
    http://tr.aliexpress.com/item/Car-ABS-Chrome-Rear-Fog-Light-Cover-for-RENAULT-KADJAR-2016/1000001666842.html?spm=2114.49010108.5.4.DxuWc3&&scm=1007.12783.31581.0
    ben bu ürünü aldım. Yakışıyor.

ben de alicam ama bosluk kaliyor mu ? sonradan takilmis havasi var mi ?

• Arkadaslar aracimi aldim 2015 model icon EDC 1.5 DCI + panaromik + 19 jant

oncelikle bu araci secmemin sebebi bu fiyata bu motor seceneginde fazla arac olmamasi, QQ en az 10 bin tl fazla ve CVt sanziman

su an itibariyle 200 km yaptim. izlenimleri paylasmak isterim.

-aracimde trim sesi yok simdilik, hicbir yerinden ses duymadim , benzer kilometrede test aracindan ses geliyordu sanirim bu uretim serileriyle alakali.
    -19 inc tekerlekler tatli sert, ben begendim aman kirildi hissi yok, pat kut etmiyor 17 inc tabi ki daha guzel olurdu ancak bu gorunume biraz sertligi tercih ederim arac cok iyi gorunuyor
    -su anda ortalama yakitim 5.5 lt gosteriyor , dun 1 saat asiri trafikte kaldim ( mahmutbey giseler ) ve arac sifir buna ragmen yakit cok iyi rodaj bittikten sonra sanirim 5 lt dusecektir.
    -herkesin cok sikayet ettigi ic mekan kalitesi.. biraz kullandiktan ve benzerleriyle kiyasladiktan sonra kesinlikle kotu degill. Soyle ki ; on gostergeler ustunde dikisli deri parca var ( tucsonda legen plastigi var ) on kapi icleri dikisli deri, ekran cevresi ve bazi kisimlar PVC kaplamali yumasak plastik vs vs aracin %90'i guzel tek sorun arka kapi icleri o da bu fiyat seviyesini dusununce sorun degil. benzerlerinde cok kotu seyler gordukten sonra bu malzemeler bu fiyata cok cok iyi.
    -kapi sesine onem veririm bir mercedes degil, BMWden bir tik dusuk ancak alman rakiplerinden asagi kalmiyor kesinlikle mutsuz etmez.. ben QQ kapisini kapattigimda kosarak aractan uzaklasmistim.

Eksiler
    -katlanir aynalarin araci kitlediginzde otomatik katlanmamasi, cikmadan dugmeye basmaya alismaniz gerekiyor
    -anahtarsiz giris aractan uzaklasinca otomatik kilitlemiyor, elinizle kapidaki dugmeye dokunmaniz gerekiyor
    -start stop devreye girdiginde el freninin otomatik devreye girmemesi
    -torpidoda sogutma ve isik yok
    -arka ortada havalandirma izgarasi yok , havalandirma koltuk altindan verilmis ama arkadakilerin kapatip acma sansi yok
    -geri gorus kamerasi cok dandik, bundan 7-8 sene onceki cin mali telefonlarin kamera kalitesinde. ancak fonksiyonu guzel, direksiyon hareketiyle yer gosteren isaret var.
    -direksiyon 0-10 km hizda cok cok agir bir bayan sorun yasayabilir
    -eco modun cok eco olmamasi... yani arac hala kafa kaldiriyor.. biraz daha eco olabilirdi bunun yaninda spor vs hicbir mod yok sadece eco ve normal
    -serit takip sistemi geceleri iyi calismiyor
    -2 yil 60 000 km garanti suresi cok kisa.. kitapcikta yazan bu uzatilabiliyor mu acaba ?

artilar
    -sessiz motor , kabin ve yol yalitimi- daha once hic dizel kullanmamis birisi olarak beni cok sasirtti.
    -sanziman motor uyumu - bazi arkadaslar sansizman kararsizligindan bahsetmis ancak bana hic olmadi cok memnunum
    -multimedya sistemi-genel olarak cok iyi
    -hava kirliligi olcme sensoru olmasi-benim icin supriz bir ozellik cok kullanacagim belliki
    -on park sensorleri-bu ozellik listede yazmiyor bana supriz oldu. icon donanimda standartmis
    -motor performansi-kesinlikle beni sasirtti.. tork cok iyi boyle bir performans almak cok sasirtici..
    -10-15 km hizdan sonra direksiyon hissinin duzelmesi sehir ici hizlarda direksiyonun guven vermesi ( rodajda oldugum icin 110'u gecmedim daha )
    -dijital gosterge paneli ve modlari ( en luks almanlarda bile bilmem kac bin euroya opsiyon olarak sunulan seylerin standart gelmesi ve bunlarin iyi calismasi )
    -yakit - heralde bu segmentte daha az yakan yoktur
    -on sag koltugun one dogru tamamen yatmasi - esya tasimada faydasi olur
    -iconda stadart gelen yari deri koltuklar , hem dizayn olarak hem de konfor olarak 10 numara. spor dikisler yan destek vs vs bayildim
    -gunduz ledleri ve far performansi
    -serit takip uyari sistemi iconda standart - bu fiyata bunu sunmalari cok iyi
    -bakimlarinin 20000 km de ve ucuz olmasi - sanirim400-500 tl
    -fiyati

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CinliUV -- 13 Mayıs 2016; 13:10:03 >

• Merhaba, edc icon ful paket almaya niyetleniyorum, kullanıcı yorumları nı merak ediyorum. Beğendiğiniz ve eleştirdiğin yönleri yazabilirseniz sevinirim . Bayiden aldığım fiyat 108 bin tl.
  • CinliUV C kullanıcısına yanıt
    Turbosuz olduğuna eminmisiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Detayli bilgiler icin tesekkurler. Geri gorus kamerasi denedigimde kotu gelmemisti bana. Gule gule binin

• Sn cinliuv,
    İlk defa geri görüş kamerası ile kadjarda tanıştım. Digerlerini bilmemekle beraber oto dergileri test editörleri geri görüş kamerasının özellikle gece performansının bir çok premium araçdan daha iyi olduğumu söylüyorlar.
    Garanti süresi üç yıl diye biliyorum.
    Diğer bir artısı da her yıl yada 20.000 km de bir bakım ihtiyacı olması..
    Efsane motor efsane şanzuman güle güle kullanın.

• Start stop devreye girince el freni otomatik devreye girmiyor demişsiniz. Araç çalışınca normalde el freni zaten Çekili oluyor. Orada neyi kastettiginizi tam anlayamadım.

Tavan tek dokunuşla açılıp kapanıyor. Tuşa basılı tutmayın. Basıp çekin.
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Bu arada araç turbo beslemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: mazaik

Sn cinliuv,
    İlk defa geri görüş kamerası ile kadjarda tanıştım. Digerlerini bilmemekle beraber oto dergileri test editörleri geri görüş kamerasının özellikle gece performansının bir çok premium araçdan daha iyi olduğumu söylüyorlar.
    Garanti süresi üç yıl diye biliyorum.
    Diğer bir artısı da her yıl yada 20.000 km de bir bakım ihtiyacı olması..
    Efsane motor efsane şanzuman güle güle kullanın.

benim bu ucuncu geri kamerali aracim.. hatta bir tanesine ben Cin'den alip sonradan takmistim.. bu en kotu olani gercekten.. gece performansi fena degil ancak gunduz renkler sulu boya gibi gozukuyor,
    garanti suresini ben de 3 yil diye biliyordum ancak kitapcikta sadece ticariler icin 3 yil yazmis.. bir sonraki servise gittigimde soracagim
    20000 km bir bakim olmasi cok iyi bir artisi hem de onu yazmayi atlamisim
    tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: dedalus4040

Start stop devreye girince el freni otomatik devreye girmiyor demişsiniz. Araç çalışınca normalde el freni zaten Çekili oluyor. Orada neyi kastettiginizi tam anlayamadım.

simdi soyle bir durum ile karsilastim , bu yorumu yazdiktan sonra kesfettim.

start stop devredeyken surus halinde bir isiga geldiniz ve durdunuz. frenin 3 kademesi var.

1-eger sadece arabayi kaydirmayacak sekilde hafif fren yaparsaniz start stop devreye girmiyor
    2-biraz daha basarsaniz start stop devreye giriyor ancak ayaginizi frenden cekerseniz arac calisiyor. yani isikta bekleme suresince ayaginizla frene basmak zorundasiniz. bu Wv grubunda ve yeni bazi modellerde otomatik park freni devreye giriyor ve ayaginizi frenden cekebiliyorsunuz
    3-son kademede sonuna kadar frene basiyorsunuz ve park freni devreye giriyor, ic aydinlatma isiklari yaniyor ve gostergede "p" ye aliniz yazisi cikiyor.. yani arac seni park etti zannediyor. bu durumda gaza basmak frene basmak vs fayda etmiyor arac tekrar calismiyor. tekrar calistirmak icin "P" aliyorsunuz frene basip start tusuna basiyorsunuz arac calisyor tekrar "d" ye aliyorsunuz ve gidiyorsunuz tabi bu sirada arkadaki araclar kornaya basiyorlar...

bu yukaridaki durum bugun en az 4 kez basima geldi sonunda nasil devreye girdigini ogrendim ancak cok kullanissiz bu gercekten buyuk bir eksi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Judge Dredd

Tavan tek dokunuşla açılıp kapanıyor. Tuşa basılı tutmayın. Basıp çekin.
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

valla bugun her turlu kombinasyonu denedim bir turlu tek tusla kapatamadim.. bir servise gostereyim belki teknik bir ariza olabilir.. saolun bilgi icin..
  • quote:

evet simdi arastirinca gordum.. saolun duzeltme icin... bu arada satis elemani arkadaslarin ne kadar bilgili olduklarini da ogrenmis olduk.. bana turbo yok demislerdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CinliUV

quote:

evet simdi arastirinca gordum.. saolun duzeltme icin... bu arada satis elemani arkadaslarin ne kadar bilgili olduklarini da ogrenmis olduk.. bana turbo yok demislerdi...

Şuan piyasada turbosuz dizel araç yok.
    Hatta 65lik Symboller vardı ya, onlarda dahi turbo var.

Hayır gayet güzel ve sorunsuz orijinal gibi duruyor

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.