Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (539. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    32 km lik Halkalı Eminönü arası gündüz vakti yapıldı.Ort hız 54.
    Sıcak motor ve düz boş yolda 2 lt elde ederdim diye düşünüyorum.
    Araç 208 1,4 e-hdi auto5r.
    Ben böyle az yakan bir araç görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    hocam, benim araç 90 lık. full.
    1.4 motor 68 beygir hocam. çekilmez valla. 92 lik çok düşündüm de manueli yok.
    siz de benim gibi az yaktıranlardansınız.
    ben bütçemi active benzinliye kadar çıkardım da benzinden korktum. 2. eli biraz canlı olmadığı için yaz aylarına bıraktım. kısmet artık.
    308 işine giremesem de sizleri yakından takip ve sohbetlerinize katılımı bırakmayacağım.
    saygılar...
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    süper. en iyi şartlarda clio, 3 litreye düşüyor. daha aşağı imkansız. 68 beygir olmasa kesin alırdım. yeni nesilin 100 beygiri var. ama getirmiyorlar.
    az yakmakta sorun valla. totalden bonusa 4 defa 75 tl alacağım, 1.5 ayda. şişelemeden alamıyorum. yakıt bitmiyor bir türlü.
    aynen elcasın 68 lik clio yu küstürür sendeki veri, peki 208 lerde ki 1.2 dizeller kaç lık 75 hp diye biliyorum onları da 160 nm ye kadar
  • elcas kullanıcısına yanıt
    çok acil 308 e geçiyosun, uzman görüşüm :))) yoksa an gelir daha da soğursun 308 den; bu arada son msjımı düzeltemedim, aracın 90 lıkmış, ben 68 lik algıladım, düzeltiyorum bu msjımda , ama bak 2.7 ile sana meydan okuyan var,bunu da göz önünde bulundur, ben aradan çekiliyorum artık.
    208 yada Psa da 1,2 dizel yok.1,4 dizel 68 ve 1,6 92 hp var.
    1,2 dizel vag grubunda vardı,traktör gibi sesi vardı,zaten bıraktılar motoru.

Hocam satışta 1.4 e-hdi yok. Bu arada birşey dikkatimi çekti dizel de allure de yok ama sahibinden de var 2012 model. Buradan anladığım sonradan kaldırdılar fakat birşey daha var. 2012 de klima bölgesi çok daha güzel. Sonradan bozmuşlar.

Edit: biraz kurcaladım 1.6 hdi de ve vti de allure var ve klima digital

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusT_SmiLe -- 5 Şubat 2016; 22:03:01 >
    208 varken bende alamıyordum 4 defa.Bir keresinde taşmıştı,1 tl kalmıştı adama olsun doldur 25 tl bonus var dedim.Adam güldü,doldurmayı bıraktı 1 tl verdi,ama kartla tam parasını çektirip bonusu kaptım :))
    Bende zamanında 90 lık clio4 alıyordum ama icon larda ilk çıkanlarda arka camın manuel olması ve 208 lerdeki indirim puga yöneltti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 5 Şubat 2016; 22:03:30 >
  • JusT_SmiLe kullanıcısına yanıt
    1,4 e-hdi 68 hp active makyajdan sonra bitti.
    1,6 e-hdi 92 hp allure makyajdan sonra bitti.
    İkisini birleştirip makyajdan sonra 1,6 e-hdi active i getirdiler.
    Klima olayı allure dan kaynaklanıyor.Allure da tam otomatik klima mevcut active de manuel

teşekkürler, o zaman düşünürsem allure bakacağım. Bu arada 1.4 te allure hiç olmadı galiba ?

Yok olmadı.Dizelde sadece 1,6 da allure oldu ve pahalı satıldığı için çok az satıldı

• Halkalı -Balat
    Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

• Auto5 ile 6 nın farkı nedir icemy hocam

68 hp olan auto5r yani 5 ileri(r robotize sanırım)
    92 hp olan auto6r 6 ileri

Şehirdışında yakıt açısından sorun olmuyor 68 hp.90 km sabit 3 lt,110 km sabit hızla 3,8 lt yakıyor.kolay kolay 5 lt yi geçmiyor.
    Şehiriçinde ilk vitesler birazda otomatik şanzımanın etkisiyle hantal.
    Dci nin 75 liğini kullanmadım ama 65 lik sümbül ilk kalkışta atik gibi gözüksede hdi ye göre çok erken kesiliyor.

saygılar, sevgiler. üstadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemy

208 yada Psa da 1,2 dizel yok.1,4 dizel 68 ve 1,6 92 hp var.
    1,2 dizel vag grubunda vardı,traktör gibi sesi vardı,zaten bıraktılar motoru.

1,2 motor 110 beygir GTline donanım. benzinli. ancak 70 bin.
    hocam, araç alım sürecinde çok takip ettiğim için biliyorum. geçen seneki makyajdan önce 1,4 ler acces ve active, 1,6 lar allure idi. şimdi 1,6 yı active yaptılar. açıkçası makyajda çok bekledim 1,6 100 beygir motoru. 208 için çok iyi motor.

308 için bile getirmeleri gerekir bence.
    308, 53 litre. başka bir avantaj tabi ki. 8 litre böyle kampanya takip edenler için güzel. şu an ki fiyatlarla 3 tlye kaliteli yakıt alınabiliyor.

2012 modeller için en mantıklısını yapmışsınız. bende 2011, sıfırdan aldığım Corsa vardı. 1,3 95 beygir ECOflex.
  • Yaklaşık 2 aydır sağ ön lastiğim balonlu şekilde geziyordum dün artık değiştirmeye karar verdim. Mevcut lastiklerim yazlık 225/40/18 michelin sport modeli ama Sakarya da aynı lastiklerden bulamadığım için bende petlas almaya karar verdim. 1 lastik değişmeyeceği için 2 lastik birden değiştirdim. Arkadaki michelinleri öne, petlasları arkaya taktırdım. Tanesi 220 liraya geldi. Michelin için ise 430 lira fiyat vermişlerdi bir haftaya anca gelirmiş beklemek istemedim. Petlas almakla iyimi yaptım kötü mü bilmiyorum ama şuanlık bir fark göremedim.

Bu arada aracım 1.2 eat6 allure ortalama tüketim 9.2 gösteriyor. Bu aracı alırken hiç bu kadar yakacağını sanmıyordum ama gerçekten yakıyor. Aracımdan son derece memnunum ama bu tüketimde fazla. Araç daha 12 bin km'de.
  • 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.