Şimdi Ara

Yeni Opel Astra - Mazda 3 Sizce Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumdaki araç seçimleri için yazılan yorumları çok faydalı buluyorum ve sizin görüşünüzü değerlendirmeye alarak bir araç almak istiyorum. Seçenekleri 2 indirdim.

Yeni Opel Astra Sport 1.6 16V 115 HP Manuel veya Active Select (Otomatik)

Mazda 3 1.6 105 HP MZR Activematic

İkinci el piyasası yada fiyatlarının yüksekliği önemli değil çünkü fiyatlar üç aşağı beş yukarı tüm firmalarda aynı. İç tasarım bana göre şuan ki C segmenti araçlar arasındaki en iyileri dış tasarım bana göre Mazda daha ağır basıyor. Siz olsaydınız hangisi alırdınız? Aslında Golfte listemde ama biraz daha olgun arabası gibi ben yeni evliyim daha. Cevaplarınızı bekliyorum.

• Opel Astra
    Ama manuel...
  • ikiside cok guzel araç bana gore allah kolaylık versın dıyorum....
  • bizde opel astra var gayet güzelll
  • ben mazda 3 aldım. memnunum.
  • opel astra ama mümkünse 1.4turbo 140hp liğinden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: riznows

Merhaba Sevgili forum üyeleri,

Forumdaki araç seçimleri için yazılan yorumları çok faydalı buluyorum ve sizin görüşünüzü değerlendirmeye alarak bir araç almak istiyorum. Seçenekleri 2 indirdim.

İkinci el piyasası yada fiyatlarının yüksekliği önemli değil çünkü fiyatlar üç aşağı beş yukarı tüm firmalarda aynı. İç tasarım bana göre şuan ki C segmenti araçlar arasındaki en iyileri dış tasarım bana göre Mazda daha ağır basıyor. Siz olsaydınız hangisi alırdınız? Aslında Golfte listemde ama biraz daha olgun arabası gibi ben yeni evliyim daha. Cevaplarınızı bekliyorum.

valla dostum ben de ağustos eylül gibi düşünüyorum 2011 model alacağım inş. ve 3 araç arasında gidip geliyorum;
    leon 1.4 tsi
    mazda 3 1.6 impressive manuel
    yeni astra 1.4 turbo enjoy plus

şimdi ben bayadır bakıyorum araştırıyorum ve sana geldiğim noktadan araçların avantaj ve dezavantajlarını öğrenebildiğim,görebildiğim kadarıyla yazayım.

şu saydığım araçlar içerisinde en performanslı ve kaliteli motor leon'da. gel gör ki bu kadar harika motora dsg şanzıman koymuyorlar ah bir olsa direk alırım hiç düşünmem. leonun eksilerine gelince; kasa değişmek üzere bir de iç mekan diğer 2 modelle yarışamaz bile tamamen fiyasko. zaten leon senin seçeneklerin arasında olmadığı için sorun yok. gelelim mazda ve astra ya.

yeni astra'nın dizaynı bence hoş değil. leon çakması gibi ve arka taraf haddinden fazla uzun sanki yarı station wagon anlamadım yani sonra ön farlar gerçekten eski bir dizayn bilmiyorum dış görünüm olarak mazdadan da leondan da geri kalıyor. fakat opelin esas handikabı yüksek fiyatı ve sık sık duymaya başladığım opelin kronik sorunları. netice olarak yeni astra fiyat bakımında rakiplerinin gerisinde kalıyor; para kolay kazanılmıyor; o paraya biraz daha ilave edilip şahane d segmenti araç alınır. Bu yüzden astrayı listemden çıkardım ben. fakat yiğidi öldür hakkını ver derler ya; yeni astra iç dizayn konusunda gerçekten harika bir iş çıkarmış. kendi segmentindeki en iyi iç dizayn süper kaliteli.. bunlara lafım yok sonra o direksiyon falan harika ama dediğim gibi son dönemde opel alan yakın çevrem ve netten okuduklarım opellerin servislere çok sık uğramaya başladığını söylüyor. yani uzun vadede kötü bir seçim bence ve kötü tasarımı +yüksek fiyatı diğer handikapları.

gelelim MAZDA 3 e. şu anda sahip olmak istediğim 2 araçtan biri mazda 3 diğeri de leon. tercihlerimi 2 ye indirene kadar c segmentindeki bütün arabaları ve polo corsa dahil bazı b segmenti araçlarını okudum inceledim izledim durdum. yani leon ve mazda 3 finale kadar çok zorlu yollar teptiler ben de kendimi en çok mazda3 e yakın görüyorum FAKAT
    özellikle otomatik şanzımanlı mazda 3 ün yakıt tüketimi fena ve otomatik şanzımanının performansı da yetersiz. gerek dış görünüm gerek iç dizatn gerek teknoloji gerek frenler gerek yol tutuşu gerek güvenlik olsun kesinlikle astradan da leondan da üstün. ama 1.4 tsi bir leon la 1.6 105hp bir mazda arasında performans olarak gerçekten çok fark var. aynı şey 115hp astra ve mazda3 için de geçerli. zaten mazda rakipleri gibi iyi bir motora sahip olsaydı bugün yollardaki bütün astralar ve leonlar aslında mazdaydı

evet dostum bir yanda performans bir yanda şıklık ve cazibe. açıkçası ben de çok kararsızım. ama senin için söylüyorum; eğer money no problem diyorsan bugün en alınası c segmenti araç GOLF tür. ayrıca yeni evli genç bir çifte de cuk oturur yani daha olgun arabası falan değil kel alaka seninki. tam bir genç arabası. anladığım kadarıyla otomatik vites istiyorsun. o yüzden senin alacağın araç dsg şanzımanlı bir golf olmalı bence.

bu zor karar aşamasında sana da bana da başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 9 Haziran 2010; 0:33:53 >

• iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 9 Haziran 2010; 0:31:24 >
  • OPIL
  • mazda 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_tol

quote:

valla dostum ben de ağustos eylül gibi düşünüyorum 2011 model alacağım inş. ve 3 araç arasında gidip geliyorum;
    leon 1.4 tsi

şimdi ben bayadır bakıyorum araştırıyorum ve sana geldiğim noktadan araçların avantaj ve dezavantajlarını öğrenebildiğim,görebildiğim kadarıyla yazayım.

şu saydığım araçlar içerisinde en performanslı ve kaliteli motor leon'da. gel gör ki bu kadar harika motora dsg şanzıman koymuyorlar ah bir olsa direk alırım hiç düşünmem. leonun eksilerine gelince; kasa değişmek üzere bir de iç mekan diğer 2 modelle yarışamaz bile tamamen fiyasko. zaten leon senin seçeneklerin arasında olmadığı için sorun yok. gelelim mazda ve astra ya.

yeni astra'nın dizaynı bence hoş değil. leon çakması gibi ve arka taraf haddinden fazla uzun sanki yarı station wagon anlamadım yani sonra ön farlar gerçekten eski bir dizayn bilmiyorum dış görünüm olarak mazdadan da leondan da geri kalıyor. fakat opelin esas handikabı yüksek fiyatı ve sık sık duymaya başladığım opelin kronik sorunları. netice olarak yeni astra fiyat bakımında rakiplerinin gerisinde kalıyor; para kolay kazanılmıyor; o paraya biraz daha ilave edilip şahane d segmenti araç alınır. Bu yüzden astrayı listemden çıkardım ben. fakat yiğidi öldür hakkını ver derler ya; yeni astra iç dizayn konusunda gerçekten harika bir iş çıkarmış. kendi segmentindeki en iyi iç dizayn süper kaliteli.. bunlara lafım yok sonra o direksiyon falan harika ama dediğim gibi son dönemde opel alan yakın çevrem ve netten okuduklarım opellerin servislere çok sık uğramaya başladığını söylüyor. yani uzun vadede kötü bir seçim bence ve kötü tasarımı +yüksek fiyatı diğer handikapları.

gelelim MAZDA 3 e. şu anda sahip olmak istediğim 2 araçtan biri mazda 3 diğeri de leon. tercihlerimi 2 ye indirene kadar c segmentindeki bütün arabaları ve polo corsa dahil bazı b segmenti araçlarını okudum inceledim izledim durdum. yani leon ve mazda 3 finale kadar çok zorlu yollar teptiler ben de kendimi en çok mazda3 e yakın görüyorum FAKAT
    özellikle otomatik şanzımanlı mazda 3 ün yakıt tüketimi fena ve otomatik şanzımanının performansı da yetersiz. gerek dış görünüm gerek iç dizatn gerek teknoloji gerek frenler gerek yol tutuşu gerek güvenlik olsun kesinlikle astradan da leondan da üstün. ama 1.4 tsi bir leon la 1.6 105hp bir mazda arasında performans olarak gerçekten çok fark var. aynı şey 115hp astra ve mazda3 için de geçerli. zaten mazda rakipleri gibi iyi bir motora sahip olsaydı bugün yollardaki bütün astralar ve leonlar aslında mazdaydı

evet dostum bir yanda performans bir yanda şıklık ve cazibe. açıkçası ben de çok kararsızım. ama senin için söylüyorum; eğer money no problem diyorsan bugün en alınası c segmenti araç GOLF tür. ayrıca yeni evli genç bir çifte de cuk oturur yani daha olgun arabası falan değil kel alaka seninki. tam bir genç arabası. anladığım kadarıyla otomatik vites istiyorsun. o yüzden senin alacağın araç dsg şanzımanlı bir golf olmalı bence.

Oldukça detaylı açıklamışsınız olumlu olumsuz yönlerini,elinize sağlık.
    3'e indirdiğiniz araçlarla ilgili fiyat aldınız mı peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: drant

quote:

quote:

leon 1.4 tsi

Oldukça detaylı açıklamışsınız olumlu olumsuz yönlerini,elinize sağlık.
    3'e indirdiğiniz araçlarla ilgili fiyat aldınız mı peki?

hayır henüz hiçbir bayiden fiyat almadım çünkü benim de satın almama daha 3 ay gibi bir süre var ve o zamana kadar hem 2011 ler çıkacak hem de fiyatlarında az çok değişiklik olacaktır. şuan sadece markaların resmi sitelerinden yayınladıkları fiyat listeleri itibariyle değerlendiriyorum. ama bayiye gidince az da olsa o listelerden farklı fiyatlar vereceklerdir umarım. pazarlık etmek gerekiyor mutlaka.

• quote:

kendi segmentindeki en iyi iç dizayn süper kaliteli..

-----

iç dizatn gerek teknoloji gerek frenler gerek yol tutuşu gerek güvenlik olsun kesinlikle astradan da leondan da üstün.

hocam kendinle çelişiyosun

Teknik özellikler

0-100

Mazda manuel = 12.1sn
    Astra manuel = 11.7sn

Mazda otomatik = 13.1sn
    Astra otomatik = 13.3sn
    -------------------

Yakıt tüketimleri

Mazda manuel = ş.içi. 8.5 / ş.dışı. 5.3 / ort. 6.5
    Astra manuel = ş.içi. 8.3 / ş.dışı. 5.1 / ort. 6.3

Mazda otomatik = ş.içi. 10.1 / ş.dışı. 6 / ort. 7.5
    Astra otomatik = ş.içi. 9.8 / ş.dışı. 5.6 / ort. 7.1
    -------------------

Son hız

Mazda manuel = 181
    Astra manuel = 188

Mazda otomatik = 173
    Astra otomatik = 182
    ----------------------------

Mazda 3 impressive modelinde olup Astra sport modelinde olmayan donanımlar

-Mazda Gelişmiş Darbe Önleme Sistemi ve "triple H" tasarımlı gövde yapısı
    -Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)
    -ESP
    -TC
    -Arka koltuk kol dayama
    -6 lı cd changer
    -Elektrik Kontrollü Sunroof
    -16" alüminyum alaşımlı jantlar ve 205/55R16 lastikler
    -Arka, fasılalı silme, ayarlanabilir hız (yalnızca hatchback)
    -Ön far yıkaması
    -Elektrikli katlanabilir aynalar
    -Lastik basıncı izleme sistemi (TPMS)
    -Isıtmalı ön koltuklar

---------------------------

Astra sport donanımda olup mazda 3 dynamicte olmayanlar

-ESPPlus
    -TCPlus
    -Virajda tork kontrolü (CTC)
    -Virajda fren kontrolü (CBC)
    -Elektronik kalkış torku kontrolü (EDC)
    -Yokuşta kalkış desteği
    -Gündüz farları
    -Spor deri direksiyon simidi
    -USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme
    -12V elektrik çıkışı
    -Elektronik park freni
    -7J x 17 - 215 / 50 R17 hafif alaşım alüminyum jantlar

Not : Sitelerdeki verilere göre karşılaştırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 9 Haziran 2010; 1:56:19 >

• 2011 ler 1 aya düşmeye başlar.Eskiden Eylül-Ağustos ayından önce başlamazdı ama biraz daha satış olsun mantığı ile öne çekmeye başladılar.
  • @hakaniko

Mazda 3'de Impressive donanım dizel versiyonda mevcut değil, benzinli de var.Yalnız Impressive donanımlı Mazda'da olmayan şey yok sanırım tüm C sınıfı araçlar arasında.

Bence mazda3 de astrada çok iyi araçlar ama bomboş bir astra alcağım fiyata full bir mazda3 almak bana daha mantıklı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

quote:

kendi segmentindeki en iyi iç dizayn süper kaliteli..

-----

iç dizatn gerek teknoloji gerek frenler gerek yol tutuşu gerek güvenlik olsun kesinlikle astradan da leondan da üstün.

hocam kendinle çelişiyosun

Ayrıca impressive diye bi donanım göremedim sitesinde. Comfort ve Dynamic var.

Teknik özellikler

0-100

Mazda manuel = 11sn
    Astra manuel = 11.7sn

Mazda otomatik = 12.4sn
    Astra otomatik = 13.3sn
    -------------------

Yakıt tüketimleri

Mazda manuel = ş.içi. 9.3 / ş.dışı. 6 / ort. 7.2
    Astra manuel = ş.içi. 8.3 / ş.dışı. 5.1 / ort. 6.3

Mazda otomatik = ş.içi. 10.1 / ş.dışı. 6.8 / ort. 8
    Astra otomatik = ş.içi. 9.8 / ş.dışı. 5.6 / ort. 7.1
    -------------------

Son hız

Mazda manuel = 182
    Astra manuel = 188

Mazda otomatik = 174
    Astra otomatik = 182
    ----------------------------

Mazda Dynamic modelinde olup Astra sport modelinde olmayan donanımlar

-MAIDAS Darbe önleme sistemi
    -Özel 3H Gövde Yapısı
    -ESP
    -TC
    -Arka koltuk kol dayama
    -6 lı cd changer
    -Elektrik Kontrollü Sunroof
    -205 / 55 R16 90V Lastikler / Alüminyum Alaşım Jantlar

---------------------------

Astra sport donanımda olup mazda 3 dynamicte olmayanlar

-ESPPlus
    -TCPlus
    -Virajda tork kontrolü (CTC)
    -Virajda fren kontrolü (CBC)
    -Elektronik kalkış torku kontrolü (EDC)
    -Yokuşta kalkış desteği
    -Gündüz farları
    -Otomatik yanan farlar (tünel algılama özelliği)
    -Işığa duyarlı kararan iç dikiz aynası
    -Yağmur sensörü
    -Park sensörü (arka)
    -Hız sabitleyici (Cruise Control)
    -Spor deri direksiyon simidi
    -Kırmızı iç mekan aydınlatması
    -Kırmızı kapı içi aydınlatmalar
    -Kırmızı ışık aydınlatmalı yarı saydam kumanda düğmeleri
    -AUX girişi ile harici müzik cihazı bağlayabilme özelliği
    -USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme
    -12V elektrik çıkışı
    -Elektronik park freni
    -7J x 17 - 215 / 50 R17 hafif alaşım alüminyum jantlar

Not : Sitelerdeki verilere göre karşılaştırdım.

valla hacı mazda 3 o kadar beğeniyorum ki hızımı alamamışım orda.
    bu arada siz muhtemelen mazdanın eski sitesinden aldınız o özellikleri. onlar eski kasanın özellikleri. şu adresi kullanın;
    http://www.mazda-tr.com/

mazda3 ün impressive inde arka araç izleme sistemi, koltuk ısıtması gibi orjinal özellikler var ayrıca duyduğum kadarıyla ses sistemi de bir hayli başarılıymış. astranınki hakkında bir fikrim yok tabi kötülemek babında değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 9 Haziran 2010; 1:22:06 >

• ilk tercihin 1.4 140hp Astra olsun
    ikinci tercihin Seat Leon 1.4 TSI olsun
    3. Tercihin Mazda 1.6 olsun
    4. Tercihin Astra 1.6 olsun.
  • Valla zor karar ama yollarda görüyorumda Mazda3 ün özellikle beyazı tam genç arabası bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CouragePapillon

ilk tercihin 1.4 140hp Astra olsun
    ikinci tercihin Seat Leon 1.4 TSI olsun
    3. Tercihin Mazda 1.6 olsun
    4. Tercihin Astra 1.6 olsun.

neye göre kime göre biraz açın lütfen.
  • evet hemen düzeltiyorum.

düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 9 Haziran 2010; 1:39:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.