Şimdi Ara

JAGUAR X-TYPE 2.0 DİZEL ALINIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
24.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

T25 Avensis 2.0 Dizel ile Jaguar X-Type arasında kaldım.Hangisini tavsiye edersiniz?

• Jaguar tabii ki. Duruşu bile yeter.
  • Parça fiyatları nasıl acaba?Kronik sorunları var mıdır?

İkinci el de fiyatları anlam veremedim şekilde dalgalı, aynı model 35.000 e de var 70.000 e de
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Parça fiyatları nasıl acaba?Kronik sorunları var mıdır?

İkinci el de fiyatları anlam veremedim şekilde dalgalı, aynı model 35.000 e de var 70.000 e de
    Boş ver dostum bulaşma, parça sıkıntısı servis sıkıntısı. Traktör gibi vasat motoru, arkadaşımda vardı ilk sahibinden almıştı 30bin km de. İki sene bindi sattı masraf çıkarmaya başlayınca. Alacaksan da düşük km ve ilk sahibinden almaya çalış yüksek km li olanları elden çıkarmak zor olur.
  • Ön ve arka kaput değiştirilmiş ayrıca 4 parça boyalı. Bana pek mantıklı gelmedi hocam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-kupon-aracimizi-satiyorum-ruhsat-sahibinden-228897088/detay
  • Motor ve yürüyen önemli benim için,çok büyük hasar kaydı olmadıktan sonra değişen parçanın önemi yok İstanbul gibi yerde..

Parça sıkıntısı felan varsa Avensis bakayım o halde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Motor ve yürüyen önemli benim için,çok büyük hasar kaydı olmadıktan sonra değişen parçanın önemi yok İstanbul gibi yerde..

Parça sıkıntısı felan varsa Avensis bakayım o halde..

Bu arabanın hemen hemen çoğu parçasını hep orijinal almak zorundasınız ve ha deyince her herde bulamazsınız, yurt dışından sipariş vermek gerekir onuda mecbur distribütör firmadan vermek gerek. Onlarda kaldırıp beklediği için kol gibi fiyatlarla karşılaşırsınız, altı ay bir manifolt yüzünden arabasını garajda yatıranı duymuştum.

X type de ahım şahım kaliteli bir araba değil jaguar olması sizi aldatmasın. C sınıfı gibi iç hacimide unutmamak gerek.
  • Hocam sanırım ağır bir araba almak istiyorsun ama 35K'ya çok güzel Civic, Jetta vs. buluruz. İlla Avensis veya Jaguar olması şart mı? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 2 Eylül 2015; 20:36:24 >
  • allstar34 kullanıcısına yanıt
    O halde Jaguar dan vazgeçeyim,tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam..
    @allstar34

Hocam, Civic günümüzde genç tayfa tarafından kullanıldığı için kesinlikle düşünmüyorum,güzel araçlar lakin o paralar edeceğini de düşünmüyorum,gençlerin yüzüne piyasası da arttı o araçların

Bende şuan 2004 Avensis T25 2.0 147Hp Elegant var.Şehir içi 55-60 hor kullanınca da 1TL gibi bir rekor kırdığım için dizel araçlara bakıyorum.Jettaların dizelleri bütçemi aşıyor ki zaten tanıdığım bir akrabamın jettası var,Avensis daha konforlu ve daha güvenli geliyor bana..

O yüzden ilk önceliğim Avensis 2.0D4D Dizel.8-10.000 Lira daha bulabilirsem tercihimi Volvo S40 1.6D veya Volvo V50 1.6D Dizel den yana kullanacağım..
    @Dreamers.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 2 Eylül 2015; 20:45:12 >

• Şahsen S40'ı Avensis'e tercih ederim. Şu iki ilana bakar mısınız? S40 piyasasına tam hakim değilim, büyük olasılıkla hasat kayıtlı araçlardır herhalde. Ama belli olmaz belki de fırsattır.

226861899
    217142939

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 2 Eylül 2015; 20:51:51 >
  • İlki, 1.8 Motor Benzinli,benim şuanki aracım ile hemen hemen aynı belki daha fazla bile yakabilir,ikincisininde rengi güzel değilmiş :)

2007-2009 model aralığındaki Volvo S40 dan bahsediyorum şu ilanda ki araç mesela,

224630458
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Dizel değilde lpg uyumlu benzinli bir motor daha iyi olur bence, alacağınız 2,0 dizeller 9-11 litre arası yakacaktır çokta ekonomik sayılmaz.
    LPG den oldum olası korkuyorum hocam,LPG ye tam uyumlu motora sahip araçları da bulmak zor.Şehir içi kmde 35krş u geçmeyen araç lazım :)
  • Bütçe 35 diyorsun, 45'lik araç gösteriyorsun usta.
  • S40 olursa ondan aşağısını almam diyorum , Para olsa direk o ilandakini kaparım yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 2 Eylül 2015; 21:22:53 >
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Ben 530i ye biniyorum 35 kuruş İstanbul da. uzun yolda 120 sabit gidersen 20 kuruş.
    Hangi kasa hocam Az yakıyormuş ya,ben Avensis ile 120 sabit gidemiyorum,sıkıntı basıyor,sendeki araçla da gidilmez ki
  • Bu araba pratikte bir ford mondeo. Sasi motor ayni diye biliyorum. Ayni leon golf a3 gibi. Parca sikintisi yasanacagini sanmam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.