Şimdi Ara

Yeni NISSAN QASHQAI -2014 Fiyatı Ne Olur/ OLDU? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
2
Favori
31.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aman piyasaya ayar versin..dört gözle bekleyen millete ayar vermesinler de
  • millet ayar tutmuyor artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baz model 70 bin den başlar derim.
  • Alakasiz olacak belki ama 2WD ler otomatik olabiliyorda 4WD ler neden sadece manuel?
  • 4wd lerde otomatik riskli olabilir. Yoksa neden olmasın!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta paket 1.5 dizel manuele 70000 çalışır.Ama biraz hayal gibi.
  • acıklanmadımı fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syntor

quote:

Orijinalden alıntı: drnero

Bu da 1.2 DIG-T 'nin ilk test videosu...Araç hiç de 1.2 değil gibi sanki..kullanan elemanın yorumu da bu yönde zaten..2:45 'den itibaren hızlanmayı izlemenizi öneririm..

http://youtu.be/F2pg_PLXMak

1.2 DIG-T yi merak edenler Renault Captur 1.2 TCe araca baksınlar, aynı motor. yine bir reno motoru araklamış nissan.

Eh be kardeşim senin otomotiv kültürün dCİ motorun Nissan patentli olduğunu bilmeyecek kadar küçükse biz ne yapalım. Hakaret etmiyorum yanlış anlama ama bilip bilmedende sallanmazki Renault bu motoru kullanıyor diye Renaultun mu oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhiym

Orta paket 1.5 dizel manuele 70000 çalışır.Ama biraz hayal gibi.

Biraz mı
  • quote:

Bu da 1.2 DIG-T 'nin ilk test videosu...Araç hiç de 1.2 değil gibi sanki..kullanan elemanın yorumu da bu yönde zaten..2:45 'den itibaren hızlanmayı izlemenizi öneririm..

Gerçekten çok iyi sonlara doğru kadranda ibrenin hareketlerini gösteriyo, inanılmaz. Bu böyleyse Clio uçuyodur heralde...
  • micranın 1.2 en donanımlı paketi 63 bin olduğuna göre qashqaının 1.2 si 65 binden başlar
  • freemont kugaya göre pahalı 2.0 motoru olduğundan ama güzel araç
    tek eksıgı xenon...
  • 1.6 dci test

• quote:

Orijinalden alıntı: pua

quote:

Orijinalden alıntı: syntor

quote:

1.2 DIG-T yi merak edenler Renault Captur 1.2 TCe araca baksınlar, aynı motor. yine bir reno motoru araklamış nissan.

Eh be kardeşim senin otomotiv kültürün dCİ motorun Nissan patentli olduğunu bilmeyecek kadar küçükse biz ne yapalım. Hakaret etmiyorum yanlış anlama ama bilip bilmedende sallanmazki Renault bu motoru kullanıyor diye Renaultun mu oldu.

dinime küfreden müslüman olsa bari!

hadi ben bilmiyorum, sen doğrusunu yazsaydın ozaman.

eh be kardeşim iyice araştırmadan millete laf yetiştirecek kadar "yaşın" küçükse biz ne yapalım.

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_K-Type_engine

Renault K-Type dCi

The K9K is a family of straight-4 turbocharged diesel engines co-developed by Nissan and Renault. The tubocharger is provided by Borg-Warner.[9] It has a displacement of 1461 cc and is called 1.5 dCi (diesel Common-rail injection). Fuel injection systems were supplied by Delphi on the lower power level versions (up to 66 kW/90 hp) however Delphi was sent out by Bosch at Euro 5 version. and by Continental (ex Siemens) on the higher power level versions (70 kW/95 hp and higher).

• syntor S kullanıcısına yanıt
    Renault kullanmıyorum ama bu markayı çalakalem kötüleyenlerin yaş ortalamasının epey düşük olduğunu biliyorum. Kullanan ve eleştirisi olanlar açıkça yazıyor neden beğenmediklerini. ama o ondan çaldı bu bundan çaldı meselesi sataşma oluyor her sayfadada en az bir tane görüyoruz. Yaşım 35 hangi motor kimin patenti altında iyi biliyorum.http://tr.wikipedia.org/wiki/Nissan_Motors
  • quote:

Orijinalden alıntı: pua

Renault kullanmıyorum ama bu markayı çalakalem kötüleyenlerin yaş ortalamasının epey düşük olduğunu biliyorum. Kullanan ve eleştirisi olanlar açıkça yazıyor neden beğenmediklerini. ama o ondan çaldı bu bundan çaldı meselesi sataşma oluyor her sayfadada en az bir tane görüyoruz. Yaşım 35 hangi motor kimin patenti altında iyi biliyorum.http://tr.wikipedia.org/wiki/Nissan_Motors

linkini verdiğin sitede "DCI Nissan patentlidir, fakat Renault da kullanıyor" diye bir yazı görmedim.

benim link verdiğim sitedekinin benzeri yazıyor.

• Sanki mesajlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 24 Ocak 2014; 21:46:37 >
  • SON HABER...

ÜRETİMİ BAŞLAYAN YENİ QASHQAİ, ŞUBAT'TA TÜRKİYE'DE

25-Ocak-2014 Cumartesi 00:01
    22 Ocak'ta üretimi başlayan yeni nesil Nissan Qashqai'nin Türkiye fiyatları 18 Şubat'ta açıklanacak.

22 Ocak tarihinde, Nissan'ın İngiltere'deki Sunderland Fabrikası'nda üretimi başlayan yeni nesil Qashqai, Renault ile ortak geliştirilen CMF adlı platform üzerinde yükselen Avrupa'daki ilk Nissan üretim araç oluyor. Tasarımı, mühendisiği ve üretimi İngiltere'de yapılan ve ilk kez 2006 yılında yollara çıkan ilk nesil Qashqai, aradan geçen sürede, yaratıcısı olduğu kompakt crossover segmentinde Avrupa'nın en çok tercih edilen modeli olmayı başarmıştı. Yenilikçi teknolojisinin yanında şık ve sportif tasarımı ile dikkat çeken yeni nesil Qashqai'nin, Sunderland'deki tesislerde üretime alınması için 534 milyon Pound yatırım yapılmış. Nissan'ın elektrikli aracı Leaf'in de üretildiği tesisler, 2010 yılından bu yana talebi karşılayabilmek için 24 saat esasına dayalı olarak çalışıyor. Fabrika'nın 28 yıllık tarihinde, ilk kez çalışan sayısının 7.000'i aşmasını sağlayan yeni Qashqai'nin üretimi, İngiltere'de toplam 40.000 çalışana dolaylı yoldan iş imkanı sağlıyor. Üretimi 22 ülkedeki 224 tedarikçi tarafından desteklenen yeni nesil Qashqai, ülkemizinde aralarında bulunduğu 130'dan fazla ülkeye ihraç edilecek. Sunderland'deki fabrika'da her 61 saniye de bir üretilecek, Yeni Nissan Qashqai’nin, ülkemizdeki satışına Şubat ayının ortalarında başlanması bekleniyor.

kaynak: ototeknikveri.com.tr

• İlk Türkçe incelemesi yayında:
  • otomatik sadece 1,2 ve 1,6 dizel de olacak sanırım bir de 1,6 benzinli gelir mi ilerde acaba_
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.