Şimdi Ara

Yeni nesil Xbox duyuruldu: 8K grafikler, 120fps desteği, SSD depolama ve ışın izleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah aşkına ne var ?? Ne çıktı ? Bütün gaming içeriği üreten kanallar,insanlar ortada bir şey yok yine fiyasko bir E3 diyor da siz ne gördünüz ? Adamlar çıktı uçan kaçan konsol yaptık diyor 4 sene önceki CGI trailerla yarışan Halo Infinite'in CGI traileri yayınlıyor. Adamlar her sene bu sene o sene diyip diyp hype trenine bindirdiler sonuç, ortada hiç bir şey yok. Hangi marka geldi hangi marka adam akıllı devam ettirildi, Xbox one nesilinde ne gördük ? Elle tutulur ortada hiç bir şey yok bom boş bir nesil geçtiler, dır dır 3.parti oyunlar var diyorsunuz ya millet keriz mi diğer platformlarda yok mu o oyunlar gördük zaten piyasada ezildiler rakibi tarafından. Death Stranding'in 8-9 dk lık traileri adamların koskoca konferansından daha fazla heyecan uyandırıyor, 45 dakika hayatında oynamayacağın etmeyeceğin Indie oyunlar gördük her konferansı gibi. Birde gelmiş kinaye yapıyon, ortada ne var neye kinaye yaptın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: .TT.

Nasıl bir oyun tasarlayıp one x üzerinde çalıştıramadılar da aceleyle duyuruldu bu cihaz? One x için bir iki lezzetli oyun göreydik, mesela 10 sene sonra xbox one x dendiğinde ha bilmem ne ne güzel oyundu dedirtecek cinsten. Yok ben on sene sonra one x ne konsoldu be 10 teraflops basıyordu diye anacağım. Sonunda şu donanım yarışı, kuru donanım üzerinden tatmin etmeye çalışma konsola sıçradı ya. Alıyorsun koyuyorsun televizyon altına bir iki remastered oyun ile oyalıyorlar seni, oynuyorsun bir iki güzel oyun çıkana kadar pat işte yeni konsolumuz, aptal yapay zeka garabet fizik ile 8k çözünürlük buluştu.
    One X artık standard bir bütçe oyuncu bilgisayarı ile aynı güçte. Forza Horizon 4 ve RDR2 gibi iki tane kendi kategorisinde en iyi oyunu güzel grafiklerde oynattı ama artık o oyunlarda da çağın gerisinde kalan bazı teknolojilerini belli etmeye başladı. Örneğin Forza'da çok hız yaparsanız (400km üzeri ki yapan onlarca araç var) araç kendiliğinden duruyor ve map yüklemesi yaptığını görebiliyorsunuz. 5400RPM harddisk oyunu kesmiyor. Yükleme ekranları aşırı uzadı, oyunun açılmasını veya yarışın yüklenmesini beklerken çay yapıp geliyorum Xbox One X'te.

Bu yeni güçlü donanımlar sayesinde Forza gibi oyunlar çok daha iyi fizik simülatörleri ile gelebilecek. Forza'nin fizikleri PC'yi veya konsolu grafikleri kadar kullanıyor. Daha güçlü donanım ile çok daha büyük haritalar, yüksek çözünürlükte yüksek FPS ve daha iyi fizikler ile oynayabileceğiz. SSD ile yükleme oldukça kısalacağından içerikler daha az sıkıştırılmış olacak ve daha fazla içerik yüklenebilecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

One X artık standard bir bütçe oyuncu bilgisayarı ile aynı güçte. Forza Horizon 4 ve RDR2 gibi iki tane kendi kategorisinde en iyi oyunu güzel grafiklerde oynattı ama artık o oyunlarda da çağın gerisinde kalan bazı teknolojilerini belli etmeye başladı. Örneğin Forza'da çok hız yaparsanız (400km üzeri ki yapan onlarca araç var) araç kendiliğinden duruyor ve map yüklemesi yaptığını görebiliyorsunuz. 5400RPM harddisk oyunu kesmiyor. Yükleme ekranları aşırı uzadı, oyunun açılmasını veya yarışın yüklenmesini beklerken çay yapıp geliyorum Xbox One X'te.

Bu yeni güçlü donanımlar sayesinde Forza gibi oyunlar çok daha iyi fizik simülatörleri ile gelebilecek. Forza'nin fizikleri PC'yi veya konsolu grafikleri kadar kullanıyor. Daha güçlü donanım ile çok daha büyük haritalar, yüksek çözünürlükte yüksek FPS ve daha iyi fizikler ile oynayabileceğiz. SSD ile yükleme oldukça kısalacağından içerikler daha az sıkıştırılmış olacak ve daha fazla içerik yüklenebilecek.

Alıntıları Göster
    Sanki 5-6 sene öncesinden bahsediyorsunuz, one x çıkalı 1.5 sene oldu. Seneye çıksa diyelim bu konsol demek ki konsol ömürleri artık 3 seneyi zor tamamlayacak. Yeni teknoloji çıktı hemen yenileyelim olayı konsolun fıtratına ters, baştan iyi tasarlanıp piyasada kaldığı müddetçe elindekilerle idare edebilmeli, edemiyorsa bir şeyler değişecek belli ki. Microsoft yavaşça pc'ye kaydırıyor konsol işini, öte yandan server üzerinde render edilip ekranına görüntünün yansıtıldığı servisler üzerinde çalışıyor, var ama altyapı dünya için yetersiz. Benim düşüncem konsollar iyice para tuzağı olmaya başladı: Cihaz fiyatları, cihaz ömürleri, oyun fiyatları, üyelikler vs hiçbir şekilde karlı çıkılmıyor bu işten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .TT. -- 10 Haziran 2019; 20:49:3 >

• quote:

Sanki 5-6 sene öncesinden bahsediyorsunuz, one x çıkalı 1.5 sene oldu. Seneye çıksa diyelim bu konsol demek ki konsol ömürleri artık 3 seneyi zor tamamlayacak. Yeni teknoloji çıktı hemen yenileyelim olayı konsolun fıtratına ters, baştan iyi tasarlanıp piyasada kaldığı müddetçe elindekilerle idare edebilmeli, edemiyorsa bir şeyler değişecek belli ki. Microsoft yavaşça pc'ye kaydırıyor konsol işini, öte yandan server üzerinde render edilip ekranına görüntünün yansıtıldığı servisler üzerinde çalışıyor, var ama altyapı dünya için yetersiz. Benim düşüncem konsollar iyice para tuzağı olmaya başladı: Cihaz fiyatları, cihaz ömürleri, oyun fiyatları, üyelikler vs hiçbir şekilde karlı çıkılmıyor bu işten.

Alıntıları Göster
    Xbox One X Ara konsol olarak; One'ın performans sürümü olarak tanıtıldı, tamamen yeni bir konsol olarak değil. iPhone'daki S muhabbeti gibi düşünebilirsiniz. Scarlett'in de üstüne ara konsol çıkacaktır mutlaka. Ömür olarak suanki konsollar 360 veya PS3'ten daha az kullanılmadı.

• .TT. . kullanıcısına yanıt
    Ayrıca, Scarlett çıkınca yeni oyunlar One, One S ve One X'e de gelecek elbette. One S ve X'in tamamen ölü olması için Scarlett'in potansiyelinin tamamen kullanılması lazım ki buna bayağı var.

• quote:

Xbox One X Ara konsol olarak; One'ın performans sürümü olarak tanıtıldı, tamamen yeni bir konsol olarak değil. iPhone'daki S muhabbeti gibi düşünebilirsiniz. Scarlett'in de üstüne ara konsol çıkacaktır mutlaka. Ömür olarak suanki konsollar 360 veya PS3'ten daha az kullanılmadı.

Alıntıları Göster
    Sonuçta farklı bir deneyim sunuyor çıkan makineler, isimlendirilmesi bir anlam ifade etmiyor. Yeni oyunları tam deneyimleyebilmen için artık 3 senede yaz kenara 500$. Artık hem donanım hem oyun fiyatları bakımından konsol pc'yi aşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .TT. -- 10 Haziran 2019; 20:55:43 >

• quote:

Sonuçta farklı bir deneyim sunuyor çıkan makineler, isimlendirilmesi bir anlam ifade etmiyor. Yeni oyunları tam deneyimleyebilmen için artık 3 senede yaz kenara 500$. Artık hem donanım hem oyun fiyatları bakımından konsol pc'yi aşıyor.

Alıntıları Göster
    En son grafiklere yetişmek istiyorsanız tabi ki öyle. Teknoloji yerinde saymıyor.

• quote:

En son grafiklere yetişmek istiyorsanız tabi ki öyle. Teknoloji yerinde saymıyor.

Alıntıları Göster
    Tabi ki, bu konsol ortamında bir şartla kabul edilebilir eski makineye çıkan oyun daha ucuz olabilir, yoksa konsol mantalitesi bitmiştir. Pahalı donanım artı pahalı oyun, PC tercih etmemek için bir sebep yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .TT. -- 10 Haziran 2019; 21:6:33 >
  • .TT. . kullanıcısına yanıt
    Aklı olan pc geçer konsol devri kapandı bu ülke de ps satıp en kısa zaman da pc toplucam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jermines kullanıcısına yanıt
    Sen haberi çok yanlış okumuşsun 8kda 120 fps değil 8k + 1080p veya 2kda 120 fps gibi düşün

• Boragungoren kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış okumadım da kelime oyunu yapmasınlar. 8k falan boş her oyunda 4k 60 fps stabil veriyor mu onu söylesinler yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi anlamadığınız şeyler var burada:
    8K çözünürlükte oyun oynamak diye bir olay yok ortada. Video falan izlersin ki o bile adam gibi gpu gerektirecek bir iş.
    4k 60 fps olayı ancak nvidia dlss gibi bir sistemle 500 dolarlık konsolda mümkün olabilir. Fiyat dışında form faktörü olayı var, soğutmanın zorluğu var. 1080ti ile yapabiliyorum mesela ben bu işi (götün götün yapıyor o da yakında yapamayacak) ama 330W elektrik çekiyor kasadan çıkan havayla oda hamam gibi oluyor. Turing rasterizasyonda mesela daha verimli değil.

DLSS dediğim olayı açayım: yeni konsollar oyunları 19020x1080 render edip 4kya upscale edecek. Bunu da "yapay zeka" ile yapıp bir pikselin yanına üç tane daha tahmin edecek. Gauss'un çan eğrisi var ya, onunla olacak o iş. Televizyonlardaki true motion vs saçmalıkları gibi düşünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

quote:

Orijinalden alıntı: doblocu_

2014'te PS4, geçen yılda Xbox One S aldım. Xbox her türlü ps4'ün önünde.

Ps'nin tek kozu ülkede neredeyse herkeste olması ve mp girebilmen.

Forza Horizon 4 bile Xbox almak için bir sebep. Direksiyona alışan ben bile rahatlıkla kullanabiliyorum çünkü kolu çok daha ergonomik. Ps4'ün dandik kolu ne ergonomik ne kaliteli.

Hele 4'ün kontrolcüsüne gelelim, 2 ayda tetikleri dağılan, analogları soyulan, geri bildirimi vasat, tek özelliği arkasındaki ışık çubuğu olan konsol mu daha iyi?

Xone'da tetik düğmelerinde bile geri bildirim var.

Ps4'ün muhteşem touchpad'ini de killzone'da kullandık. Ne GTA'da ne başka mp oyunda kullanılmayan boş beleş donanım.

Aynen hacı

Sırf Forza Horizon 4 için alınır çünkü Microsoft un Türkçe çıkardığı ilk oyun.

Mesela PlayStation 4 te Last of Us var, ıyyyy iğrenç oyun. Unchertad gibi berbat bir oyun var(Türkçe dublaj oyun mu olur ıyyy)
    . Spiderman ne yaaa

God of War ki vasatın da vasatı.

Sırf alltaki oyunlar yüzünden Xbox tercih etmeliyiz çünkü Forza Horizon 4 gibi cillop oyun var.

Beyond Two Souls - ( Türkçe Alt Yazı )
    Bloodborne - ( Türkçe Alt Yazı )
    Days Gone - ( Türkçe Alt Yazı ) ( Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2019 )
    Detroit: Become Human ( Türkçe Alt Yazı )
    Driveclub - ( Türkçe Alt Yazı )
    Driveclub Bikes - ( Türkçe Alt Yazı )
    Frantics - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    God of War 3: Remastered - ( Türkçe Alt Yazı )
    God Of War - ( Türkçe Alt Yazı )
    Gran Turismo Sports - ( Türkçe Arayüz )
    Hardware Rivals - ( Türkçe Arayüz )
    Hidden Agenda - ( Türkçe Alt Yazı )
    Infamous Second Son - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Infamous First Light - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Journey - ( Türkçe Alt Yazı )
    Killzone Shadow Fall - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Knack - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Knowledge is Power - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Little Big Planet 3 - ( Türkçe Alt Yazı )
    Playroom - ( Türkçe Arayüz )
    Ratchet & Clank - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Shadow Of The Colossus - ( Türkçe Alt Yazı )
    Singstar - ( Türkçe Arayüz )
    That’s You - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    The Last Of Us Remastered - ( Türkçe Alt Yazı )
    The Order 1886 - ( Türkçe Alt Yazı )
    The Last Guardian - ( Türkçe Alt Yazı )
    Uncharted: The Nathan Drake Collection - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Uncharted 4 - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Uncharted: Kayıp Miras - ( Türkçe Alt Yazı ve Dublaj )
    Until Dawn - ( Türkçe Alt Yazı )
    WipEout Omega Collection - ( Türkçe Arayüz

Edit:Türkiye de Xbox övmeyin kardessss anlamsız. Oyun konusunda Microsoft u hiç övmeyin.

Herkes oyun manyağı değil ki hocam.Benim gibi sadece fifa,bf vs. tarzında 2-3 en fazla 4 oyun oynayan insan sayısı bir hayli fazla.Ps exc.oyun alanında çok önde olabilir lakin xbox un online altyapısı joystick'i ve oyun fiyatları çok büyük bir artı.Xbox joystick'inden sonra PS4 Joystick'i alın elinize anlayacaksınız

• Bana konuşan adamlar CGI gibi geldi, hatta videonun sonunda bu xbox bla bla nın gücü diyecekler dedim bir an.

• Şu çöp e3 den sonra xbox u savunan net fandır.

• Yeni nesil Xbox tam anlamıyla PC oyunlarınıda oynatacaksa, insanlar Xboxlarının içine Steam'i de yüklemek isteyeceklerdir. Microsoft'un bu hamleleri, Steam ile yakınlaşması, vs. bu işlerin hazırlığı ve geliştirici kitlerine özel bir ön denemesi olabilir.

İyi bir web tarayıcıya sahip, Excel, Word, PowerPoint, Paint, Paint 3D, Not Defteri gibi bilimum windows programlarının çalışabildiği Windows 10'lu bir Xbox'ı safkan PC oyuncuları da gözü kapalı tercih edebileceğinden dolayı rakibi Playstation dan çok satabilir. Hiç belli olmaz bir anda Steam kütüphanesindeki oyunları çalıştıracak duruma gelebilir ve böyle bir durumda yok satar. Tabi, Google Stadia 10 yıl içinde konsollara ve ekran kartı piyasasına çok ağır darbe vuracak. Piyasa nasıl şekillenir bilemeyiz.

Microsoft'un rakibi Sony'den daha çok konsol satışı yapabilmesinin tek yolu; Windows 10 tabanlı olan, PC oyunlarının çalışabildiği, Steam kütüphanesini destekleyen bir konsol piyasaya sürmesidir. Neden olmasın?

• 3:07 deki görüntü komik değil mi ya?! O jipin sekişi nedir öyle abi, en kötü mobile oyunda yok böyle komedi!

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdm

kaç yıldan beri ps4 kullanıyorum. Saatlerce oyun oynadığım zamanlar olmuştur. ds4 kolu ilk gün aldığım gibi duruyor. Sallamayın. Xbox öne x 5 ayda fazla oyun oynamama rağmen analog kaydırmaya başladı.

Gold üyelik olmuş 440 lira yeni çıkan oyunlar 400 liradan başlıyor. Konsolun hiçbir avantajı kalmadı. Pc almak daha mantıklı geliyor

Alıntıları Göster
    Kaç yılını mılını bilemem. Ds4 V1'lerin ne kadar adi olduğunu sağır sultan duydu. 2013-2014 gibi ps4'ü ilk çıktığı gibi alsanız mis gibi sorunlu bir Ds4'ünüz olacaktı. Sırf bende de değil, ps4 ile mp giriyoruz, arkadaşlardaki bütün ilk nesil makinelerin kolları bozuldu. Bendeki kolun sağ tetiği bozuk, analogları soyuldu. Arkadaşlarım gidip V2 seri kol aldılar mecburen.

Ds4'te yana yana herkesin V2 V2 demesinin bir sebebi var.

Daha fat kasalardaki sorunlara geçmedim, ışık problemleri, bluray disk problemleri vs vs yaz yaz bitmiyor.

Kaldı ki ben %90 pc oyuncusuyum. Sadece mp girmek için psyi açıyorum. Bilgisayarda kullandığım klavyemi 14 senedir kullanıyorum. Hala 14 sene önceki haliyle duruyor. Ne 5 senedir kullandığım G27'im nede Logitech'in faresine birşey olmuyor, ayda toplasan 4 saat çalışan ve tek işi "oyun oynatmak" olan bir cihaz patır patır dökülüyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.