Şimdi Ara

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
6
Favori
188.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    orralama hiz ve tuketim yazarsaniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymetu

istanbul kullanicisi varmi aramizda.
    orralama hiz ve tuketim yazarsaniz sevinirim
    2012 Sportage 1.6 gsl pulus arabam ile, İstanbul içi kısmen yoğun, ama; Çok yoğun beklemeli trafik olmadan ortalama yakıt tüketimim 7.9 ile 8.1 arasındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAZZ50

2012 Sportage 1.6 gsl pulus arabam ile, İstanbul içi kısmen yoğun, ama; Çok yoğun beklemeli trafik olmadan ortalama yakıt tüketimim 7.9 ile 8.1 arasındadır.

Alıntıları Göster
    NEDEN BRC LDI ?
    BRC LDI kısaca aracın kendi benzin enjektörlerini kullanarak yanma odasına LPG'yi sıvı olarak gönderen yeni bir teknolojidir.. Yanma odasına sıvı olarak gönderilen LPG nedeniyle devamlı bir soğutma meydana gelmekte ve böylece benzine göre tork ve güç artışı sağlanmaktadır..
    BRC LDI sistemi mantıksal bir hafızaya sahip olup, araç hangi yakıtla stop edildiyse, tekrar çalışmayı yine o yakıtla yapmaktadır.Güncel benzin -lpg fiyatları dikkate alındığında yaklaşık %50 yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca %5 güç artışı BRC LDI sisteminin ekstra bir özelliğidir.
    BRC LDI'nin Farkı Nedir?
    Sıvı LPG Kitlerinin sorunlarını araştırdığınızda karşınıza bir kaç temel sorun çıkar. Bunlardan birincisi aracın orjinal benzin pompasının yanması , diğeri LPG'den benzine geçiş anında stop etme ve çalışmama . Bu sorunun temeline inildiğinde karşınıza benzin pompasının geçiş anında tam yükte çalışması çıkar. Bunu biraz detaylandıralım.
    Aracınızda x marka sıvı sistem kullanıyorsunuz , araç %100 LPG ile çalışıyor , depodaki gaz basıncı düştü ya da siz aracınızı benzinde kullanmak istediniz , bu durumda LPG deposundaki pompa gaz akışını keser ve hatta benzin pompalanmaya başlar.Aracın benzin pompasına bağlanan role aracın orjinal benzin pompasını tam yükte çalıştırmaya başlar ve benzin pompasının basıncı ile hattaki lpg itilir ve araç benzine geçer . Muadil ürünlerde bu geçiş 10 dakikaya kadar sürebilir çünkü orjinal benzin pompasının basıncı yakıt hattını kısa sürede dolduramaz .Bu şekildeki geçişler aracın (OEM) benzin pompasını zamanla yorar ve biraz araştırılırsa benzin pompasının bozulması (yanması) gibi sorunlar yaşanır.Bu durumda araç stop eder ve benzinde çalışmaz.
    Bu durumun ikinci be daha büyük sorunu ise geçişin tamamlanamamasıdır . Örnekle devam edecek olursak araçta lpg bitti , aracın benzin pompası devreye girdi ve hattaki gazı yitmeye başladı ve yine basınç yetersizliğinden dolayı hattı benzin ile dolduramadı ve bu durumda yine araçstop eder ne benzin ile ne de lpg ile çalışır. Bu durumda servise kurtarıcı ile gitmek zorunda kalırsınız.
    BRC BU SORUN İÇİN NE YAPMIŞ?
    BRC LDI bu sorun için sisteme ikinci benzin pompasını koymuş. Geçiş anında hem aracın benzin pompası hem de ikinci LDI benzin pompası devreye girer muadil ürünün 10 dakikada sağladığı geçişi 1 dakika gibi kısa sürede tamamlar ve aracı sorunsuz benzine geçiş yaptırır. Bu sayade geçiş sorunları olmadığı gibi aracın OEM benzin pompası da sürekli tam yükte çalışmadığı için zarar görmez.
    Sıvı kitlerde bir diğer sorun ise sigorta tablasının yanmasıdır. Bunun nedeni ise aracın çalışmaz durumda iken belirli periotlarda devreye girmesini sağlamak yani HPP (high pressure pomp) yüksek basınç pompasındaki sıvı halden gaz fazına geçmiş lpg yi yenilemek için yani aracın geç çalışmasını engellemek için sistemin devreye girmesidir. Aracın orjinal sigorta tablasından alınan yanlış bağlantılar bu tablanın yanmasına neden olabilir. Lakin BRC LDI de böyle bir bağlantı bulunmamaktadır. Böyle bir sorun da yaşanmamaktadır. (https://www.youtube.com/watch?v=S3V055WGjjk )
    BRC LDI'nin bir diğer ekstrası ise sessiz lpg pompasıdır. Muadil üründe yaşanan ses şikayeti BRC LDI 'de yaşanmaz , lpg pompasının sesini kesinlikle duyamazsınız.
    Ayrıca araca özel gelen izalasyon ise hem görüntü hem de ses izalasyonu için özel tasarlanmıştır.Bu nedenlerden dolayı BRC LDI'nin fiyatı da muadil ürünlere göre biraz yüksektir ama kalite hiç bir zaman ucuz olmamıştır.
    Sonuç olarak BRC LDI gerek ürün kalitesi , gerek ekstra donanım ve özellikleri ile piyasadaki en gelişmiş ve en iyi sıvı lpg kitidir. Araçlarında sıvı sistem tercih edecek kullanıcıları BRC LDI'yi gönül rahatlığıyla tercih edebilir . Ürün seçimi tamamlandıktan sonra yapılması gereken tek şey bu ürünü doğru yerde montajını yaptırmasıdır.Ürün her ne kadar son teknoloji olsada doğru bir işçilik ile monte edilmelidir. ÖZENÇLER OTOGAZ olarak 100 'e yakın GDI motoru bugüne kadar BRC'li yapmış bulunmaktayız. Gerek İtalya'da aldığımız eğitimler gerek bölgede verdiğimiz BRC LDI eğitimleri ile bu işi layıkıyla yapmaya çalışan bir firmayız.Firmamızda gönül rahatlığıyla BRC LDI montajı yaptırabilirsiniz. Herkese iyi forumlar. (https://www.youtube.com/results… )
    Mehmet ÖZENÇ
    BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi
    www.ozenclerotogaz.com.tr
    364-213-5173

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ

• ozenclerotogaz kullanıcısına yanıt
    Bu aracı alıp yılda 20bin km yapacak olanlar bence likit sistem taktırmalı.
    Bu tabloda anlaşılıyor fark.

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ
    Mehmet bey sağdan soldan öğrendiğim kadarıyla, Sportage otomatik araç için, İstanbul şartlarında gerek durk kalk trafiğin yoğunluğu, gerekse rolantide fazlaca bekleme süresinden dolayı KARMA SİSTEMİN %20 tasarruf yapabileceği, ancak sabit hızlı yolculuklarda tasarruf oranının (dip gaz tırmanma vs değişkenine göre) %30-35 olacağı bilgisi edindim.

SIVI SİSTEMin ise her daim benzin/lpg pompa fiyatları oranında(örneğin şuan %45) tasarruf yapabileceği söyleniyor.

Asıl merak ettiğim ise, tasarruf oranlarını bir yana bırakarak MOTOR SAĞLIĞI ve KİTi yıllarca sorunsuz kullanma kriteri düşünerek hangi seçim daha ekonomik?

LİKİT SİSTEMi örneğin yüksek basınç pompaları vs arızalanmadan 5-10 yıl kullanabilir miyiz? (muhtemelen pahalıdur kitin parçaları)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 7 Temmuz 2015; 22:37:53 >
  • Merhaba
    Lpg tasarruf oranları benzin-lpg pompa fiyatlarına göre değişmekte. Güncel pompa fiyatlarına göre (benzin 4.95- lpg :2.0 ) karma sistemlerde yaklaşık %40
    Sıvı sistemlerde yaklaşık %50 tasarruf sağlanmakta.
    Nasıl olur merak edenler için :
    Benzinde 8 LT/100 km Yakıt tüketen GDI motor(39 krş)
    Karma sistem 9.5LT /100 lpg + 1 LT /100 km benzin tüketir(24 krş)
    Likit sistemde ise 9 LT lpg tüketir (18 krş)

Benim tavsiyem her zaman Likit Sistemden yana , ilk tavsiyem ldi sistemdir. Ayrıca şuan 125.000 km yapan BRC LDI takılı aracımız mevcut ve halen devam etmekte, arıza ihtimali düşük bir ihtimal.
    Mesajınızda belirttiğiniz HPP Yüksek basınç pompası 250 TL'dir.
    Selamlar...
    Teşekkürler, 250 TL uygunmuş.
    Ben, pompa fiyatı 2-3bin TL olur sanıyordum.
    Sistem 7bin TL Olunca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Teşekkürler, 250 TL uygunmuş.
    Ben, pompa fiyatı 2-3bin TL olur sanıyordum.
    Sistem 7bin TL Olunca
    DOĞUŞTAN ŞANSLI - 0 KM HYUNDAİ IX35 BRC LDI MONTAJI

Bazı araçlar doğuştan şanlıdır , bazıları bu şansa daha sonra sahip olurlar. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Bu nedenle ÖZENÇLER'e gelin BRC ile performans ve ekonominin tadını çıkarın.

Özençler Otogaz
    LPG'li Değil BRC'li

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ

• Şu kitin fiyatı 5bin TL olsa, millet sıraya girerdi.
  • BRC LDI Hyundai İX35 - KİA SPORTAGE .
    Yahya CİĞER'e ve Bahadır SOYLU'ya BRC LDI dönüşümünde firmamızı tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.

Özençler Otogaz

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ

• quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

BRC LDI Hyundai İX35 - KİA SPORTAGE .
    Yahya CİĞER'e ve Bahadır SOYLU'ya BRC LDI dönüşümünde firmamızı tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.

Özençler Otogaz

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ
    Bende Sportage uzun bir araştırmadan sonra almaktan vazgeçenlerdenim, LPG konusunda çok olumsuz yorumlar okudum. Kanaatim bu aracın LG tam olarak uyumlu olmadığıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Parcequil

Bende Sportage uzun bir araştırmadan sonra almaktan vazgeçenlerdenim, LPG konusunda çok olumsuz yorumlar okudum. Kanaatim bu aracın LG tam olarak uyumlu olmadığıdır.

Merhaba Parcequil ;

0 Km 'de BRC LDI montajını yaptığımız KIA Sportage GDI şuan 150.000 KM'de . Hala sorunsuz devam etmekte. Bilgilerinize sunarız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Parcequil

Merhaba Parcequil ;

0 Km 'de BRC LDI montajını yaptığımız KIA Sportage GDI şuan 150.000 KM'de . Hala sorunsuz devam etmekte. Bilgilerinize sunarız.

Alıntıları Göster
    Hyundai Tucson Turbo GDI BRC LDI MONTAJI (ÇORUM/TÜRKİYE/ÖZENÇLER)

• quote:

Hyundai Tucson Turbo GDI BRC LDI MONTAJI (ÇORUM/TÜRKİYE/ÖZENÇLER)

Alıntıları Göster
    KIA SPORTAGE araçların Avrupa'da 0 km'de fabrikasyon BRC LDI Montaj Videosu.

• quote:

KIA SPORTAGE araçların Avrupa'da 0 km'de fabrikasyon BRC LDI Montaj Videosu.

Alıntıları Göster
    bende 2 hafta once kia consept plust otomatik aldim benzin tuketimi bu araclar icin cok fazlaydi :))) bende cesaret edip prins sivi sistem taktirdim taktirdigimada cok memnunum 1 haftadir kullaniyorum ortalama 28 kurus yakiyor buda bu araclar icin cok guzel bi rakam hem arabanin keyfini cikarip hemde benzin ibresine bakmadan rahat rahat araba kullanmak cok guzel :)))) herkese tavsiye edebilirim tesekkiurler...

• Arkadaşlar bende sportage almayı düşünüyorum 2012 13 model dikkat edeceğimiz bişey varmı neleri baz alacaz yakıt nasıl 8 lt diyorlar sizlerin tecrübesinden faydalanmak istiyorum şimdiden teşekkürler
  • jackal6778 J kullanıcısına yanıt
    Manuel sportage kullanıyorum. 48 km/s ortalama hızda 8,2 litre ortalama tüketim gösteriyor şu anda.
    Ama agresif kullanmıyorum. Trafik nasıl akıyorsa o şekilde sürüyorum.
    Araştırdığım kadarıyla bu araçların kronik bir sorunu yok. Çok fazla sorun çıkaran araçlar değil.
  • Arkadaşlar merhaba. Sportage 1.6 almak istiyoruz babamla. Otomatik 1.6 lara tüp taktırsak, şehir içi yaklaşık kaç kuruş yakarız bir bilgisi olan paylaşabilecek olan var mı acaba?
  • Sportage mi alali 5 gun oldu.oncelikle biraz benzinde denemek istiyorum gercekten ihtiyac olursa iyi bir arastirmadan sonra takarim lpgyi ama su anda hicbir firma tatmin etmedi beni.lovato karma sisteme 2800 9 taksit landirenzoya ise 3650 9 taksit fiyat aldim.fakat her iki firmada en iyi uyumun kendilerinin oldugunu iddia etti.bakalim hayirlisi olsun bu arada gercekten sportage fiyat ozellik olarak on numara bi arac oncelik olarak 1 guvenlik 2.konfor 3.yakit siralamasi geliyorsa hic dusunmeyin alin derim herkese kazasiz belasiz yollar dilerim
  • 2012 modeli aracımi hiç sıkıntısı olmadan 4 yıldan fazladır kullanıyorum. Şehirlerarası 7 lt ortalama hız 100 kmsaat şehir içi 9 lt yaklaşık olarak. 50000 km de aracım. Rutin kontroller dışında hiçbir sıkıntı yadamadim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.