Şimdi Ara

YENİ KIA SPORTAGE YAKIT TÜKETİMİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
6
Favori
188.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esrefalp-1965

Kia Sportage 1.6 GL Plus arac almak istiyorum.yakit tüketimi şehir içi ve dışı ne kadardir?

aracın ortalama şehir içi tüketimi 8-9 arasıdır kullanıma göre değişir tabi zorlarsanız 7,5 lara da düşer 11 lerede çıkar.

ayrıca bazı arkadaşlar uzun yolda cruise kullanıyorlar, eğer bunu az yakması için kullanıyorsanız aksine cruise tüketimi artırır.
    lpg li araçlarında tüketimine yolbilgisayarından sakın bakmayın yanıltır. çünkü yol bilgisayarı benzine göre ayarlanmıştır.
  • Yeni 2008 dizel otomatik sportage aldım. Fakat yakıt tüketimi konusunda pek iç açıcı gelmedi bana. Normali nedir km ne yakar ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)
  • eba7091 E kullanıcısına yanıt
    Yakar o, ölçmeye gerek yok :)
  • musabph M kullanıcısına yanıt
    Neyse yapacak bir şey yok. Artık zevk almaya bakıcaz :) @musabph
  • eba7091 E kullanıcısına yanıt
    Hahahahahahahahaaaaaaaaa!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: adogs

quote:

Kia Sportage 1.6 GL Plus arac almak istiyorum.yakit tüketimi şehir içi ve dışı ne kadardir?

aracın ortalama şehir içi tüketimi 8-9 arasıdır kullanıma göre değişir tabi zorlarsanız 7,5 lara da düşer 11 lerede çıkar.

ayrıca bazı arkadaşlar uzun yolda cruise kullanıyorlar, eğer bunu az yakması için kullanıyorsanız aksine cruise tüketimi artırır.
    lpg li araçlarında tüketimine yolbilgisayarından sakın bakmayın yanıltır. çünkü yol bilgisayarı benzine göre ayarlanmıştır.

yaklaşık 6 yıldır forumdayım tüm araç forumlarında yazılarım vardır cruise tüketimi arttırır diyen ilk defa duyuyorum bu arada 2 tane aracım var ikisinde de cruise var CC yakıt tüketimini düşürür, yanlış bilgi vermeyin forumlarda..

• quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle76

quote:

quote:

yaklaşık 6 yıldır forumdayım tüm araç forumlarında yazılarım vardır cruise tüketimi arttırır diyen ilk defa duyuyorum bu arada 2 tane aracım var ikisinde de cruise var CC yakıt tüketimini düşürür, yanlış bilgi vermeyin forumlarda..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anadolunun ıssız bozkırlarında 2.0 benzinli bile ekonomiktir.
    Sıkıysa İstanbul trafiğinde gezin bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cruise kontrol araca fazla yaktirir arkadaş doğru teşhiste bulunmus

• quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle76

quote:

quote:

Bence sizin yanlış bilginiz var. Cruise ile yokuş aşağı inerken motora giden yakıt kesilmez, normalde gazdan ayağınızı çektiğinizde sıfır gösteren yakıt tüketimi cruise açıkken sıfıra düşmüyor, kendinizde deneyebilirsiniz. Artı olarak ben cruise kontrolden az yaktırıyorum.

• Selamlar,

Arkadaşlar yaklaşık 10 yıla yakındır kullandığımız c-max tdci (2005 trend 98000km) aracımızı değiştirmeye karar verdik ve sportage de alternatifler arasında bulunuyor.
    Forumu son 20 sayfadan itibaren okudum ve c-max göre yakıt, performans ve yol tutuş konularına alışmamız gerekecek.
    Aracı daha çok eşim kullanacak , test sürüşü yaptırdım ve beğendi ama gerçek şartlarda , bana minyon bayanlar için biraz zor bir araç gibi gözüktü. (ön ve arka görüş alanı, park)

Fiyat olarak istanbul dışından, 2014 concept plus düz 72500 tl 2013 eski kasa concept plus donanım olduğu söylendi sıfır araç 67000 tl ve 2014 comfort düz 62500 tl fiyat alındı.

Alternatif araçlar olarak;

QQ 1.2 (ağutosda otomatik şanz. gelecekmiş fiyat 72-73 tl civarında olabilirmiş) 67000 tl araç en alt paket ama eski kasa QQ ile her yönden ciddi fark var.
    Honda CRV 1,6 diesel 90000 tl en boş paket 4 ay sıra var. Alınacak olan 105000 tl . Anlamsız ve uçuk bir fiyat , tabiri ile burunlarından da kıl aldırmıyorlar.
    Yeni C-max , şu an sedan 2013 focus kullanıyorum, içi aynı farklı olsun dedik. 1999 dan beridir ford kullanıyoruz sıkıldık desek yeridir.
    Tiguan boşu bile anlamsız şekilde pahalı , kesinlikle verilen paranın aracı değil. VW imajını satıyorlar. 122 ps lik dışında ki ler tam bir benzin düşmanı.
    Kuga aslında dış görünümü beğendik ama bunun içi focusu andırıyor. 1,6 150 ps lik olanları 2013 modelde 60-65000 tl ye bulmak mümkün.
    Son olarak ta 2012 model mercedes b180 elite benzinli otomatik 65-70000 tl arasında değişiyor. Motor PSA nın 122 ps lik 1,6 turbosu (peguet&citroen) ama 7 ileri aktarma ve diğer aksam mercedes.

Bunların içinde mercedes , kıa, kuga test sürüşleri yapıldı .Benim değerlendirmeme göre Mercedes malzeme kalitesi ve donanım olarak tartışmasız önde.
    Ama bir suv havasında değil tabi ki c-max gibi mpv sınıfında bir araç.

Kia tarafında 2013 eski kasa ile 2014 makyajlı kasa arasında , teknolojik fark olarak ne var. Dış görünüşte ön pancur , arka stop vb farklı. Ama yürüyen aksam , güvenlik donanımı, motor, vb farklar nedir.
    5500 tl fark vermeye değer mi.Yoksa 2013 modeli 2014 trafik çıkışlı olarak almak mantıklı olur mu.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

• Kia Sportage GDİ aracına yapılan BRC LDİ montaj videosu.

• Merhaba Sportage ailesi...

Bende aranıza katılmak isterim. 2014 model sportage 1.6 manuel vites araç almak istiyorum...

Genelde uzun yolda kullanılacak. Şehirde olduğum zaman ise trafiğe girmeden sakin kullanılacak. Yakıt tüketimim ne olur ?

Uzun yolda 120-130 km 6. vites de gittiğim zaman devir saati kaç binde olur ?

Motor bağırır mı ? Bazı arkadaşlar motor performanslı değil gitmiyor falan diyorlar

Şimdiden teşekkür ediyorum...
  • Değerli arkadaşlar bende 2012 KIA SPORTAGE 1.6GDI ECODYNAMICS BENZİN MANUEL araç var. Araç gitmiyor diyenler 2012 ve sonrası lütfen bir test sürüşüne katılsınlar.

Araç ortalama yakıt verilerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Ortalama Devir: 2000 - 3000 rpm

Benzin: 4.91 TL
    Şehir içi: 8.5 Lt = 417 kuruş
    Şehir Dışı: 6.5 Lt = 320 kuruş

yakmaktadır.

Yukarıdaki veriler ışığında araca tüp taktırmaya bile gerek duymuyorum.

Uzun yolda 120-130 km 6. vites de gittiğim zaman devir saati kaç binde olur sorunuzun cevabı ise sanırım 3000-3200 devir civarında olur.

Teknik donanım,yakıt ve performans-fiyat ilişkisi olarak 2012 ve sonrası kia sportage'i tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highcivil -- 11 Ekim 2014; 19:31:08 >
  • [font="Times New Roman"]merhabalar,

bende almadan önce çok kararsızdım. Ne yakar değermi diye. 1,6 otomatik vites aracımızla uzun yol yaptık. ortalama 120-130 km hızla km de yaktığı 45 kuruş. Ben yıllardır dizel megane 2 kullanıyordum satıp doblo aldım bu araçlara kıyaslarsam deli gibi yakıyor. Megane ile uzun yolda 1250 km yol gittiğimi biliyorum basa basa hemde.

1350 kg benzinli motora sahip bir araç için yakıt harcaması çok değil hatta iyi diyebilirim. aynı paraya gidip golf vs alsanız emin olun daha az yakmayacak.

Yolda gidişine gelince böyle bir araç için yeterli diyebilirim tamam çok süratli bir araba değil ama seri bir araç ve uzun yolda olsun şehir içinde olsun sizi yormuyor.

Tek şikayetim otomatik viteste yola çıktığınızda vites oranları çok düşük bakıyorsunuz hemen 6. viteste. Economic modda gittiğinizde arabada ses sıfır diyebilirm. vites küçülttüğünüzde iyi bir ivmelenmesi var.

önce manuel viteslere baktım. fiyat olarakda avantajlıydı. Yakıtta mutlaka avantaj sağlayacaktır. ama böyle bir arabaya binecekseniz mutlaka otomatik vites olması lazım o zaman keyif alıyorsunuz.

BENDEN DAHA İYİ PARK EDİYOR.

insan ister istemez şu arabaya 1,5 dci motor niye koymazlar diye aklından geçiriyor. ama yinede yakıt harcaması bu tarz daki bir araba için çok fazla değil. Bakımı 350 TL
    bandrolü 460 civarında sanırım.

Yakıt hesaplamasını litre / km olarak yapmak çok saçma Depo taşana kadar fulleyin. 100-150 km gidin tekrar fulleyin aldığınız yakıtı gittiğiniz km ye bölün kuruşu kuruşuna ne yaktığını hesaplarsınız.

BU paraya aklınıza gelebilecek her türlü özelliği bulunduran alternatif başka bir araç benim aklıma gelmedi.
    ayrıca emsal olarak gösterilen hyundai xi35 , mitsubishi vs bunun kadar çekici değil bence.

LPG taktırıp da aracınızı ziyan etmeyin derim. Yakıtı o kadar çok önemsiyorsanız reno sembol kullanın şehir içi 1000 km rahat gidersiniz.

BEN ÇOK MEMNUNUM ARABAMDAN HERKESE TAVSİYE EDERİM.

• 2014 yada 2015 Sportage Concept Plus (otomatik) aracina Landirenzo LPG sistemi taktirmis kimse var mi?
  • Kianın internet sitesindeki sehir içi otomatik vites 100km de 11.4 litre gözüküyor ayrıca aracın yapabileceği son sürat 160 yazmışlar. Doğrumudur bu fabrika verileri.

• 2011 Model Kia Sportage GSL Cam Tavan

Araç 40000 binde en ufak hasarı değişeni boyası çiziği yok, beyaz renk 52000 bırakıyorlar.

Sizce alınır mı arkadaşlar
  • Sevgili Arkadaşlar,

Yanılmamanız için faruma katkıda bulunayım dedim.2012 sonrası 1.6 benzinli ecodynamics motorlu manual sportagelar.istanbul ,köprü trafiği dahil kullanımda 9.6 şehirlerarası kullanımda 8.1 lt benzin tüketiyor.Bu değerler uzun yolda 130-180km şehiriçinde ise 830-930 saatleri arasında yapıldı.şubat-nisan aylarında.Aracım 2014 model ve 900km de.5000 km den sonra daha az yakacağını söyleyenler var.Ben olanı yazıyorum.Kullanım keyfi şu ana kadar bindiğim 40-50 araçla karşılaştırılamaz.Yüksek oturum,suv dan ziyade otomobil viraj dönüşleri ,yokuşlarda hillhold,yağmurlu karanlık havalarda çift cam tavan,yolda durmadan çalan telefonuma tek tuşla -cevap verebilme vs vs.
  • korulk@gmail.com K kullanıcısına yanıt
    Bende suan arabayı alma arefesinde lpg mi taktirmaliyim direkt benzinlimi almaliyim diye düsünürken garanti disi kalacagini düsündügüm icin motorun sanıırm benzinli sececegim.
    Sakin kullanimda umarım beni üzmez benzin acisindan :/
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.