Şimdi Ara

Yeni Kia Ria vs Yeni Chevrolet Aveo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son zamanlardaki TV reklamları (Aralık ayında standarttır bunlar) üzerine arabamı yenilesem mi diye ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Zaten uzun zamandan beri B segmentindeki araçları takip ediyorum.

Şu an piyasadaki arabalar içinde fiyat ve donanım olarak dizel Rio ve Aveo benim ilgimi çekiyor. (şu an Aveo daha ağır basıyor)

Aveo 35000TL civarı (telefonla bayiye bugün sordum), Rio da 2-3 gün öncesine kadar web sitesinde 41000TL diyordu ama bugün baktım ve 39000TL diyor. Rio'daki bu 2000TL indirim ciddi bir indirim, belki bayi de 1000TL indirim yaparsa rakamlar arasında büyük bir fark kalmaz.

Görünüş ve genel dizayn olarak Rio daha güzel ama ekonomi açısından Aveo kazanıyor. Senede yaklaşık 300TL MTV farkı var ve tahminime göre de 100km'de yakıt tüketimi olarak 0.5-1lt arasında bir fark oluşacak. Arabayı 5 sene kullansam ve 100-150 bin km yapsam 5-6 bin TL fark eder. Yani her ay Aveo bana 100TL daha ucuza gelir, bu parayla da kredi alsam arabayı daha yarın alabilirim.

Bu iki arabaya odaklanmış olmamın sebebi tamamen güvenlik donanımları. Başka hiçbir marka bu fiyata bu donanımları vermiyor. Üstelik şu andaki aracım da CRDI motor ve Rio'nun performansını az çok tahmin edebiliyorum, tek dezavantajı sınıfın diğer araçlarından az birşey daha çok yakması ama bunun karşılığında da tatlı bir tork veriyor.

Aveo ise kendisini ispatlamış MJet motora sahip, üstelik yeni yazılımlarla ve Stop and Go teknolojisi sayesinde daha da ekonomik, tam Avrupa standartlarında bir motor konfigürasyonuna sahip.

Tecrübesi olan arkadaşlar tavsiyede bulunursa sevinirim..

Haftaya cuma günü bayilere gidip bir test sürüşü yapacam, takas tekliflerini de alacam ve ondan sonra oturup ciddi ciddi düşünecem.

PS: Başka düşündüğüm araç Polo Bluemotion, ancak donanım eksikliği ve 3 silindir motorlara pek sıcak bakmamam yüzünden eleniyor. Üstelik 35000 ve 41300TL arasında da ciddi bir fark var. Polo 41000TLye benzer donanım sunsa kesinlikle ciddi düşünürdüm.

• kia iyice saçlamaya basladı artık fiyat konusunda bence aveo ideal ......
  • En mantıklısı test sürüşü yapman, tasarımları ve karakterleri çok farklı 2 aracın zaten... Benim gönlümden geçen Aveo, ama LT donanımı olsun mutlaka
  • Benim seçimim yeni Aveo olurdu
  • Geçen yeni rio aniden önüme çıktı trafikte baktım kaldım arabaya, gösterişli, kaslı bir araba olmuş sınıfına göre..

Ancaak..İkinci bir hyundai (fiyat politikası) vakası kiada da vuku bulursa kendilerine ederler, müşteri kaybederler..
  • aveo benimde çok hoşuma gidiyor.standart donanımlar çok iyi.görünüş çok güzel.ncap 5* almış.daha ne olsun :)
    sanırım 3-5 sene sonra alabilirim :)
  • Aveo yu bir ara çok ciddi düşünüyordumbu yüzden çok araştırmıştım.Zaten standart donanımları görünce insanın içini fethediyor.Zaten dış görünüş olsun içi olsun çok güzel bir araç.1.4 Alıcaksın sanırım hem performans bakımından fazla da beklentilerinin altında kalmaz.Benim tavsiyem Yeni Chevrolet Aveo
  • Tasarim olarak rio gercekten guzel olmus
  • Benim tavsiyem de yeni aveo.

Bende kismetse bu ay icinde Alcam 1.4 LTZ otomatik hatchback
  • Aveonun da iç dizaynı hiç hoşuma gitmiyor benim. Hele o gösterge paneli bence rezalet.
    Yani bilmiyorum ama Rio'nun tasarımı çok iyi olmuş. Zor seçim.
  • Aveo
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Aveonun da iç dizaynı hiç hoşuma gitmiyor benim. Hele o gösterge paneli bence rezalet.

O gösterge paneline bende uyuz olmuştum baslarda fakat sürerken cok keyifli oluyor test sürüsü yapınca değişti tüm düşüncelerim .) onun haricinde ic tasarımı bence cok cok iyi
  • LT aveo ile natty donanım benzer özellikte şimdi baktım. Natty kapak jant. Dizel alacaksınız sanırım. Bu durumda LT aveo 75 BG, rio 90 BG. Güç olarak rio avantajlı. Dediğiniz gibi vergi açısından ise dez avantajı var. Ancak 39 gibi bir rakama çıkabilecekseniz LTZ 1.3 dizel aveo ile kıyaslayın ve dşünün derim. Zira LTZ'de 95 BG 1.3 dizel motor var. Donanım olarak ta LTZ daha iyi. Sanırım HB düşünüyorsunuz. Sedan bagajı çok iyi ama arkası biraz çirkin. Tasarım olarak ön tarafta aveo, arkada rio daha iyi bana göre. Bu kişiye göre değişir. Bayide inceleyin ve kesinlikle test sürüşü yapın. Ben en çok arka koltuktaki baş mesafesine dikkat ediyordum alırken. İnşallah gönlünüzdekini alırsınız. Ne alırsanız alın sizi pişman etmez. Arada uçurum yok. Hayırlı olsun şimdiden. Dış tassarım oalrak B sınıfında Rio, polo ve yeni aveo en önde bence. Polo 1.2 70 BG 3 silindirden kaybediyor. Donanımı da sanırım biraz farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 4 Aralık 2011; 10:16:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Aveonun da iç dizaynı hiç hoşuma gitmiyor benim. Hele o gösterge paneli bence rezalet.

O gösterge paneline bende uyuz olmuştum baslarda fakat sürerken cok keyifli oluyor test sürüsü yapınca değişti tüm düşüncelerim .) onun haricinde ic tasarımı bence cok cok iyi

Yok hocam o tür göstergeler beni acayip soğutuyo, neden bilmiyorum ama.
    Honda Civiclerin bile gösterge paneli beni çileden çıkartmaya yetiyoken, Aveo'ya hiç katlanamıyorum =)
  • Cevaplarınız için teşekkürler..

Forumda sağda solda Aveo'nun 2-3 bin TL çıkacağı konuşuluyor. Ben bu arabaya 35000'den fazla vermeyi düşünmuyorum. Beni cazbeden zaten donanım ve fiyat.

Bu arada Aveo'nun iç dizaynı hoş esasında o gösterge paneli benim hoşuma gidiyor, ama test sürüşü henüz yapmadım. Cuma günü bir fırsat bulursam belki bakarım.

Finansman olayını halletmem gerekiyor ilk önce, finansmanı halledebilirsem ciddi ciddi almayı düşünüyorum. Takasa ne teklif edecekler, vs konularına bakmam gerekiyor...
  • Bende bir süre öncesine kadar Kia Rio almayı düşünüyordum. Sanırım gidip bayii ile görüşmedin daha sanırım. Çünkü ben son fiyat olarak bütün donanımlar dahil en üst paket Rio'ya 36.000 TL fiyat almıştım ki bu daha pazarlıksızdı. Bayağı bir inceledim bu arabayı ve sana söyleyebilceklerim şunlar; araba dış görünüş itibariyle gerçekten muhteşem diyebilirim. Çelik jantlar çok gösterişli, ön ve arka led farları çok hoş duruyor. Içine gelecek olursak döşeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim açıkçası plastik hissi verdi ve dizaynı 90 ların hondasını andırıyor. Test sürüşüne gelecek olursak, arabanın torku gayet yüksek ve rahatça bunu hissettiriyor, sürüş keyfi ise çok güzel. Arabanın içi ne çok geniş ne de çok küçük. Ergonomi bakımından başarılı diyebilirim. Arabada elektrikli direksiyon olması ayrıca bir artı, böylece yüksek hızlarda bile kontrolü kaybetmen zorlaşıyor. Arkadaşın da dediği gibi euro ncap den 5 yıldız almış bir araba ve özellikle güvenliğini çok övdüler bana Kia Rio'nun. Yol tutuşu da gayet başarılı. Umarım biraz fikir verebilmişimdir ama tabii en iyisi seninde bu arabayı gidip denemen olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tmb7775

Bende bir süre öncesine kadar Kia Rio almayı düşünüyordum. Sanırım gidip bayii ile görüşmedin daha sanırım. Çünkü ben son fiyat olarak bütün donanımlar dahil en üst paket Rio'ya 36.000 TL fiyat almıştım ki bu daha pazarlıksızdı. Bayağı bir inceledim bu arabayı ve sana söyleyebilceklerim şunlar; araba dış görünüş itibariyle gerçekten muhteşem diyebilirim. Çelik jantlar çok gösterişli, ön ve arka led farları çok hoş duruyor. Içine gelecek olursak döşeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim açıkçası plastik hissi verdi ve dizaynı 90 ların hondasını andırıyor. Test sürüşüne gelecek olursak, arabanın torku gayet yüksek ve rahatça bunu hissettiriyor, sürüş keyfi ise çok güzel. Arabanın içi ne çok geniş ne de çok küçük. Ergonomi bakımından başarılı diyebilirim. Arabada elektrikli direksiyon olması ayrıca bir artı, böylece yüksek hızlarda bile kontrolü kaybetmen zorlaşıyor. Arkadaşın da dediği gibi euro ncap den 5 yıldız almış bir araba ve özellikle güvenliğini çok övdüler bana Kia Rio'nun. Yol tutuşu da gayet başarılı. Umarım biraz fikir verebilmişimdir ama tabii en iyisi seninde bu arabayı gidip denemen olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden hayırlı olsun

En üst paket 36.000 derken?En alt paket olmasın yanlış yazdınız sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 4 Aralık 2011; 14:19:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tmb7775

Bende bir süre öncesine kadar Kia Rio almayı düşünüyordum. Sanırım gidip bayii ile görüşmedin daha sanırım. Çünkü ben son fiyat olarak bütün donanımlar dahil en üst paket Rio'ya 36.000 TL fiyat almıştım ki bu daha pazarlıksızdı. Bayağı bir inceledim bu arabayı ve sana söyleyebilceklerim şunlar; araba dış görünüş itibariyle gerçekten muhteşem diyebilirim. Çelik jantlar çok gösterişli, ön ve arka led farları çok hoş duruyor. Içine gelecek olursak döşeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim açıkçası plastik hissi verdi ve dizaynı 90 ların hondasını andırıyor. Test sürüşüne gelecek olursak, arabanın torku gayet yüksek ve rahatça bunu hissettiriyor, sürüş keyfi ise çok güzel. Arabanın içi ne çok geniş ne de çok küçük. Ergonomi bakımından başarılı diyebilirim. Arabada elektrikli direksiyon olması ayrıca bir artı, böylece yüksek hızlarda bile kontrolü kaybetmen zorlaşıyor. Arkadaşın da dediği gibi euro ncap den 5 yıldız almış bir araba ve özellikle güvenliğini çok övdüler bana Kia Rio'nun. Yol tutuşu da gayet başarılı. Umarım biraz fikir verebilmişimdir ama tabii en iyisi seninde bu arabayı gidip denemen olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir, şimdiden hayırlı olsun

Ben sadece dizellere bakıyorum, onlar da 39000TLden başlıyor.. Senin dediğin 36000 sanırım benzinli modeli???

Bayiye gitmedim, en yakın bayi bana 120km... Haftaya belki giderim, yıl başına kadar daha zaman var acelesi yok. Kredi zaten 30dk'da çıkıyor, resmi işlemler de 1 saat sürse, 2 saatte araba sahibi olmak mümkün.

Şu anki arabam da CRDI ve EPS var, yararlarını biliyorum. Yüksek hızlarda direksiyonu kazaları önlemek için sertleştiriyor. EPSyi sevmeyenler çok ama ben alıştığım için bana normal geliyor. EPS olamayan bir direksiyon şu an düşünemiyorum bile

Ama yine de, yakıt ekonomisi ve MTV farkından dolayı Aveo daha ağır basıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali777
    Ben sadece dizellere bakıyorum, onlar da 39000TLden başlıyor.. Senin dediğin 36000 sanırım benzinli modeli???

Bayiye gitmedim, en yakın bayi bana 120km... Haftaya belki giderim, yıl başına kadar daha zaman var acelesi yok. Kredi zaten 30dk'da çıkıyor, resmi işlemler de 1 saat sürse, 2 saatte araba sahibi olmak mümkün.

Şu anki arabam da CRDI ve EPS var, yararlarını biliyorum. Yüksek hızlarda direksiyonu kazaları önlemek için sertleştiriyor. EPSyi sevmeyenler çok ama ben alıştığım için bana normal geliyor. EPS olamayan bir direksiyon şu an düşünemiyorum bile

Ama yine de, yakıt ekonomisi ve MTV farkından dolayı Aveo daha ağır basıyor.

İkiside güzel araç karar sizin.Test edip karar verin bence.

• rio derdim güzel olmuş bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.