Şimdi Ara

Ford tourneo courier

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu aracı kullanan arkadaşlar artı ve ekdisisiyle kullanım tecrübelerini ve varsa kronik sorunlarını yazarlarsa sevinirim.

Iyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. Size kısa özet geçeyim. Ben de daha yeni aldım, 3 bin km’ye geldi aracım 1.5 tdci 95 hp titanium plus.

c sınıfı benzinli modellere bakarken tamamen tesadüf aklıma girdi ve 0 faiz kredi avantajı ile aldım. Özellikle titanium plus alacaksanız c sınıfı dolu bir model ile eşdeğer donanıma sahip. Koltuk ısıtma, ön cam ısıtma, yağmur-far ve park sensörleri, hız sabitleme, start-stop gibi güzel şımartıcı özellikleri var.

motor performans olarak ortalama. Yeterli geliyor ve tüketim düşük. Ben şehir içi 5.5-6 uzun yolda 4.5-5 dolaylarında yakıyorum. Bendeki yeni euro 6 1.5 tdci motor.

İç hacim rakibi fiorinodan geniş ama connect, caddy, kangoo vb araçlardan dar ancak kalite olarak ve özellikle söylüyorum sürüş olarak daha iyi ticari araç Yok. Ticari bir araç için inanılmaz bir yol tutuşu ve direksiyon hissi var. Süspansiyonlar sessiz çalışıyor ve konforlu. Yani alırken beklentim düşüktü ama gayet iyi çıktı.

İç mekan kalitesi eh işte. Koltuklar güzel, yükleme alanları çok iyi ve her köşede cep, boşluk, bardaklık var. Yerli üretim malum courier işçilik hataları var ne yazık ki. Trim sesleri duyuyorsunuz, servis alışmış kolay hallediyorlar. Daha önce Berlingo ve caddy kullanmıştım. Ticari araçta trim sesini en az caddy’de duydum. Yalıtım olarak çok iyi. Yol sesi ve motor sesi duymuyorsunuz ancak aynalar büyük olduğu için bir miktar ıslık sesi alıyor 90’ı geçince. Tek kusuru o yalıtım noktasında.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklınıza gelen başka soru olursa cevaplarım. Şimdi ticari araç bakacak olsam yine courier tercih ederdim. Bu da bir görsel olsun benden :)

Ford tourneo courier

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 21 Haziran 2018; 23:2:46 >

• çok beğeniyorum ama güç yetmiyor.
  • bendede 2013 fiesta var. cam tam kapalıyken çatçat ses geliyor.
    konsoldan bazen zırıtlı geliyor.
    kapı tutma kolu tutunca gıcırdıyor.
    el tutamağı bile yok arabada

sanırım ford 2010dan sonra malzeme ve işçilik olarak özellikle fiesta ve courier'e gereken önemi vermemiş.

normalde bunlardan dolayı araçtan soğurum ama bundan soğumadım
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yol tutuş nasildir sert viraşlarda deneyiminiz oldumu?

Arka koltuklarda oturanlar connectlerdeki gibi rahatsiz oluyormu acaba?

• ozgur8237 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Yol tutuş gayet güzel. Araç yüksekliğine rağmen rahatlıkla virajlara girip çıkıyor. Sert bir durum yaşamadım henüz ama kendim hızlı girerim şahsen virajlara, korkutmuyor.

Arka koltuklar rahat ve süspansiyonlar bağımsız. Eski connecte göre çok çok rahat.

• Peki bildiğin gördügün kronik sorunu varmıdır, araba narin bir araç gibimi? Azda olsa hor kullanmaya dayanıklımıdır?

• Yaklaşık 1 yıldır kullanıyoruz, 10000 km oldu;

1.6 95bg titanyum model

Şehir içi kışın ortalama hız 23 24 km sakin kullanımda yaklaşık 5,8 6 lt yakıyor

Yazın yine şehir içi sakin kullanımda ort hız 23 24 km ile 5,4 lt yakıyor klima arada açılıyor ve yük taşınmıyor.

Ben de pek trim sesi yok, belki sakin dikkatli kullanımdan olabilir, ama mutlaka başlayacak, çünkü sınıfı belli

Yol sesi rüzgar sesi 90-100 den sonra başlıyor ama asıl ses 120 den sonra geliyor, burada yine müadillerine bakmak lazım (fiorina vb) onlara göre iyi. Tabi bir caddy, connect, Doblo değil çünkü onlar bir üst sınıf zaten.

Araba 5 ileri, uzun yolda .6 vitesi zaman zaman arıyorsunuz, ama vites aralıkları iyi.

Arkada oturanlar tabiki b sınıfı ( c sınıfı ile kıyaslaması zaten yapılmaz) arabadaki gibi rahat edemezler ama önde oturanlar için sorun yok konfor, rahatlık anlamında.

Kronik bir sorunu var mı bilmiyorum, kendi ana konusuna bakmak lazım, ben bir sorun yaşamadım

• Ticarisi ile otomobil ruhsatlı olanı arasında fiyat farkı yüksek.

Piyasada bu fiyata bu km ve yaş aralıgında otomobilde yok gibi. Bu yuzden ticari segmente talep bizim gibi ailelerde artti.

• quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Teşekkür ederim. Yol tutuş gayet güzel. Araç yüksekliğine rağmen rahatlıkla virajlara girip çıkıyor. Sert bir durum yaşamadım henüz ama kendim hızlı girerim şahsen virajlara, korkutmuyor.

Arka koltuklar rahat ve süspansiyonlar bağımsız. Eski connecte göre çok çok rahat.
    süspansiyon yarı bağımsız.
  • Sivas ve erzurum gibi kışı soğuk geçen memleketlerde kullananlar varmıdır? Donma yapıyormu, araç ilk marşta -30.larda çalısıyormu.

2014 ten sonra çalısıyor diye duydum doğrumudur?

• motoru çok canlı degil.
    agır hızlanması.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkac gun once journey tren modelini aldim,aracta park sensoru yok,onerebileceginiz bir marka model var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: _EsEsLee_

çok beğeniyorum ama güç yetmiyor.
    Aynen Ustad sadece beğenebiliyorum.
  • Bizim arkadaşa aldık binek otomobil gibi konforu vb bir ticari için gayet iyi rijit bi araba gibi geldi tok gidiyor yani ayrıca direksiyon hissiyatı da oldukça iyi güven veren bi araç
  • Ben de en boş versiyonunu kullanmıştım sanırım. Arkası koltukluydu camlıydı ama jant kapaklı sis farsız modeldi. Belki motor gücü daha düşüktür sizin pakete göre. Ankara İstanbul arası kullanmıştım. Performans açısından bende zayıf bulmuştum ama emsallerinden fiorinoyla kıyaslayınca belki daha bile iyiydi.

Onun dışında lastikleri çok iyi olmamasına rağmen yol tutuşunu oturaklılığını beğenmiştim. Bilinen ford karakteristiğini yansıtıyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.