Şimdi Ara

Yeni ipad tcell hotspot yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dun tcell den 64gb yeni ipad aldim ve sinirsiz tarifeli olarak aldim. Amacim evdeki internetimide yeni ipad in hot spot ozelligiyle aradan cikarmakti fakat gel gorki hotspot menusu yok. İlk iphone dan beri applekullanicisiyim ve yeterli tecrubeye sahibim. Bildiim kadariyla usa de bagzi iletisim sirketleri hotspot ozelligi verirken bazilari vermiyor. İsin garibi iphone 4 umde turkcell hat var ve hotspot kullanabiliyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardimlarini bekliyorum. Sonucta jb cikinca bi sekil yaparim diye dusunuyorum ama eger yapamazsam sinirsiz tarifeden de cikmam gerekecek.

Birde yeni ipad alanlar varsa kutuyla birlikte turkcellin kutusu da var. İcinde gerekli bisey var mi? Onu turkcell bayide unutmusum (:

• ipad 1 de hotspot yoktu . zannedersem hala yok
  • Sanırım operatörle ilgili bir durum değil. Sadece iPhone'larda hot spot özelliği var. Bunun sebebi de 3G'si olmayan iPad sahipleri 3G'yi iPad'lerinde kullanabilsinler diye sadece iPhone'lara verilmiş. Ben de dün aldım aynen bende de yok hot spot.
  • ipad2 de hotspot özelliği vardı.
    ben nokia e71 telefoumla ipad2 de internet paylaştırıyordum.
    cep telefonunuzdan hotspotu açıp ipadden de wifide cep telefonunuzun hotspotunu eşleştireceksiniz.hotspot menüsü şart değil ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayfoncu4 -- 6 Mayıs 2012; 22:26:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abstruseozgur

Dun tcell den 64gb yeni ipad aldim ve sinirsiz tarifeli olarak aldim. Amacim evdeki internetimide yeni ipad in hot spot ozelligiyle aradan cikarmakti fakat gel gorki hotspot menusu yok. İlk iphone dan beri applekullanicisiyim ve yeterli tecrubeye sahibim. Bildiim kadariyla usa de bagzi iletisim sirketleri hotspot ozelligi verirken bazilari vermiyor. İsin garibi iphone 4 umde turkcell hat var ve hotspot kullanabiliyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardimlarini bekliyorum. Sonucta jb cikinca bi sekil yaparim diye dusunuyorum ama eger yapamazsam sinirsiz tarifeden de cikmam gerekecek.

Birde yeni ipad alanlar varsa kutuyla birlikte turkcellin kutusu da var. İcinde gerekli bisey var mi? Onu turkcell bayide unutmusum (:

Abd den ipad 3 getirttim 16 gb wifi, vodafone cepnet ile kullanıyorum ve ipadde hotspot var, bence ipadinizi bir fabrika ayarına falan getirin

• Bildiğim kadarıyla yeni ipad'lerde hotspot kullanımı operatör tercihinde oluyor. Şu an hangi operatör nasıl bir yol izliyor bilmiyorum ama sanıyorum Turkcell bir süre sonra hotspot özelliğini aktive edecektir şu an yoksa bile. (Şu an ev için kullanılamıyor galiba aktive edilmediğinden)

En doğru bilgi için bilgili bir Turkcell müşteri temsilcisi veya bayine sorun derim.
  • Bende vodafone var ve yeni ipadde hotspot ozelligi gelmedi. Yakinda bir guncelleme gelmesi lazim.
  • Evet sirf eve internet baglatmamak icin sinirsiz tarife aldim sonucta hotspotu kullanip notebook ile nete girmek icin. İphone da zaten sinirsiz paket diye bisey yok ayrica turkcell in ipad den verdigi hiz inanilmaz. 1.2 mb download ve 700kb upload gordum (: umarim turkcelle hotspot gelir de su ttnete para vermek zorunda kalmam
  • O sınırsız paketin 15 gb a kadar olduğunu ve upload miktarınında kotadan götürdüğünü biliyorsunuzdur umarım

quote:

*Sınırsız Mobil İnternet Paketi aylık 15 GB’lık mobil internet kullanımını kapsar. 15 GB’lık mobil internet kullanımının aşılması durumunda 3G internet hızı 128 Kbps’a düşürülecek ve bu süre içerisinde paket aşım ücreti uygulanmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: postal58

quote:

Dun tcell den 64gb yeni ipad aldim ve sinirsiz tarifeli olarak aldim. Amacim evdeki internetimide yeni ipad in hot spot ozelligiyle aradan cikarmakti fakat gel gorki hotspot menusu yok. İlk iphone dan beri applekullanicisiyim ve yeterli tecrubeye sahibim. Bildiim kadariyla usa de bagzi iletisim sirketleri hotspot ozelligi verirken bazilari vermiyor. İsin garibi iphone 4 umde turkcell hat var ve hotspot kullanabiliyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardimlarini bekliyorum. Sonucta jb cikinca bi sekil yaparim diye dusunuyorum ama eger yapamazsam sinirsiz tarifeden de cikmam gerekecek.

Abd den ipad 3 getirttim 16 gb wifi, vodafone cepnet ile kullanıyorum ve ipadde hotspot var, bence ipadinizi bir fabrika ayarına falan getirin

Senin dedigin tam tersi olmus. Cepteki neti paylastirirsin. Yeni ipadlerde ipaddeki neti paylastirma olayi var. henuz operator guncellemeleri gelmedigi icin gozukmuyor.

• quote:

Evet sirf eve internet baglatmamak icin sinirsiz tarife aldim sonucta hotspotu kullanip notebook ile nete girmek icin. İphone da zaten sinirsiz paket diye bisey yok ayrica turkcell in ipad den verdigi hiz inanilmaz. 1.2 mb download ve 700kb upload gordum (: umarim turkcelle hotspot gelir de su ttnete para vermek zorunda kalmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanGD -- 11 Mayıs 2012; 14:03:47 >
  • tabiki biliyorum bana en uygun seçenek bu şu anda. 4gb lık bir kota yetmeyeceği gibi ttnete de olumsuz bakan biriyim. tabiki hotspot özelliği güncellemeyle gelmez ise 4gb lık tarifeye geçiş yapacağım.
  • quote:

Öncelikle hayırlı olsun. Bende tam olarak aynı ipad ve sınırsız tarife istiyorum. Acaba hangi bayiden aldın. Ankara da hiçbir turkcell bayinde bulamıyorumda. Teşekkürler.

• bende şunu merak ediyorum.. turkcellden ipad alırsak kendi telefon numaramız üzerinden alabiliyor muyuz? yoksa yeni data hattı mı çıkarıyorlar? ve eğer kendi numaramız üstünden data hattı çıkarıyorlarsa cep telefonunda da aynı interneti kullanma şansımız olabilir mi? sanki eş simkart gibi.. hem telefonda hem ipadde internet olacak ve aynı kotadan yiyecek
  • * iPhone 3GS can share a connection with USB or Bluetooth. iPhone 4 or later and iPad (3rd generation) Wi-Fi + Cellular can share a connection using Wi-Fi, USB, or Bluetooth.

Apple'in sitesinde destekledigini soyluyor. Genel>Ag dan ayarlarinizi kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turboc

quote:

Öncelikle hayırlı olsun. Bende tam olarak aynı ipad ve sınırsız tarife istiyorum. Acaba hangi bayiden aldın. Ankara da hiçbir turkcell bayinde bulamıyorumda. Teşekkürler.

antalya dan aldığım için yardımcı olamayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Gibson Les Paul

* iPhone 3GS can share a connection with USB or Bluetooth. iPhone 4 or later and iPad (3rd generation) Wi-Fi + Cellular can share a connection using Wi-Fi, USB, or Bluetooth.

Apple'in sitesinde destekledigini soyluyor. Genel>Ag dan ayarlarinizi kontrol edin.

Dediğim gibi baya tecrübeli bir ios kullanıcısıyım. Hotspot yok şu an için. Turkcell le alakalı bir durum ilerde gelir diye umuyorum. Yoksa aletler Hotspot a izin veriyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoo143

bende şunu merak ediyorum.. turkcellden ipad alırsak kendi telefon numaramız üzerinden alabiliyor muyuz? yoksa yeni data hattı mı çıkarıyorlar? ve eğer kendi numaramız üstünden data hattı çıkarıyorlarsa cep telefonunda da aynı interneti kullanma şansımız olabilir mi? sanki eş simkart gibi.. hem telefonda hem ipadde internet olacak ve aynı kotadan yiyecek

Benim de turkcell hattım olmasına rağmen yeni data hattı açıyorlar ve farklı bir numara verip onu faturalandırıyorlar. zaten telefonlara sundukları internet paketlerinde bildiğim kadarıyla sınırsız internet gibi bir seçenek yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apoo143

bende şunu merak ediyorum.. turkcellden ipad alırsak kendi telefon numaramız üzerinden alabiliyor muyuz? yoksa yeni data hattı mı çıkarıyorlar? ve eğer kendi numaramız üstünden data hattı çıkarıyorlarsa cep telefonunda da aynı interneti kullanma şansımız olabilir mi? sanki eş simkart gibi.. hem telefonda hem ipadde internet olacak ve aynı kotadan yiyecek

Benim de turkcell hattım olmasına rağmen yeni data hattı açıyorlar ve farklı bir numara verip onu faturalandırıyorlar. zaten telefonlara sundukları internet paketlerinde bildiğim kadarıyla sınırsız internet gibi bir seçenek yok.

iPad de data hattı daha avantajlıdır cepten İnternet'e göre sadece ilk yıl için 5 tl lik vergi ödemesi bulunmakta yeni hat alındığında ...cepten sınırsız internet bulunmamakta max. 8 gb lik paketi bulunmakta oda 69 tl dir :)

• Nasıl tecrübeli iOS kullanıcısı iseniz en bilindik seyleri bilmiyorsunuz. Pehh

Su linktenhttp://help.benm.at/ paylaşımı açabilirsin.
    Sayfanın en altındaki tethering bölümüne gir
    Ordanda yine en alttaki create ... Yazan yere gir

Açılan sayfadaki carriername: Turkcell
    Apn: internet
    Yaz digerlerini boş bırak download de ve karsına gelen sertifikayı kabul et yükle. Ayarlardan sonra telefonu yeniden baslat hepsi bu kadar.

Tabi bu söylediklerimi iPad de yapacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.