Şimdi Ara

Yeni Ford fiesta 1.6 TDCİ kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
0
Favori
70.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yorumlarınızı, karşılaştığınız sorunları, yakıt tüketim değerlerinizi, Performans memnuniyetinizi vs. bekliyorum.

3 aydır 1.6 tdci kullanıcısıyım. Bazı sebeblerden dolayı aracımı çok fazla kullanamadım ama şimdilik memnunum. Yazın bolca kullanma imkanım olcak inşallah, o zaman daha çok yorumlarımı yazabilirim.
    Kullandığım kadarı ile performansı beni tatmin etti.
    Yakıt tüketimi 6.1lt (çoğunlukla şehir içi) Bence fazla.....
    Geri vites problemi dediklerinde 2-3 defa başıma geldi
    Anahtarının SUSTASIZ oluşunu hiç beğenmiyorum, bununla ilgili ford'a çokça mail atıyorum.

Forumda yazılan problemlerden (geri vites problemi hariç) çok şükür daha yaşamadım. İnşallah kimse de yaşamaz.

2010dan sonra üretilen araçlarda hata düzeltimine gidildi mi acaba? En çok onu merak ediyorum

• """"""""""""""""""""""""""----------SUSTALI ANAHTAR DEĞİŞİM TALEP MAİLİ-------------"""""""""""""""""""""""""

Plaka yada motor no......................

Sayın Ford Otosan yetkilileri;
    Sahip olduğu sıradışı tasarımını dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot Tasarım ödülünü alarak taçlandıran Yeni Fiesta'ya SUSTASIZ ANAHTAR HİÇ AMA HİÇ yakışmamış.
    Son zamanlarda bir çok fiesta sahipleri anahtarlarını sustalı olarak almaktadırlar.
    Bu durumdan çok muzdarip olduğumuzu belirtir, sustasız olan anahtarımın, sustalı ile değiştirilmesini önemle rica ederim.

Maili ford iletişim' e atcaz arkadaşlar

http://www.ford.com.tr/iletisim/

---------------------------MAİL ATAN ARKADAŞLAR İSİMLERİNİ YAZARLARSA KAÇ KİŞİYİZ BİLELİM-----------------------------

SUSTALI ANAHTAR DEĞİŞİM TALEBİNDE BULUNANLAR

1- yborlu
    2- omerey
    3- srfdrd3555
    4- feyk123
    5- egzodia
    6-hardman12
    7- GoRaN
    8- adressemre
    9- arturr
    10- memet24
    11- fbcemo
    12- 35jr1912
    13- bencn17
    14- S_sedat_t
    15-captainblack07
    16- Rechtsanwalt
    17- Quadriceps
    18- aktan
    19- xevrenx
    20- cx_kare
    21- ANGRY1985
    22- gildorx
    23- gökhan1985

• 1.6 kullanıcıları'ndan
    devirde dalgalanma
    direksiyon problemi
    yada aracın herhangi bir yerinden ses gelme poblemi yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srfdrd3555

1.6 kullanıcıları'ndan
    devirde dalgalanma
    direksiyon problemi
    yada aracın herhangi bir yerinden ses gelme poblemi yaşayan var mı?

1.4 lerde yaşanan problemler 1.6larda da yaşanıyor mu?
    Birde üretim tarihi olarak 2010dan sonra üretilen araçlar acaba sorunları düzeltilerek mi gönderildi?
  • Arabayı alalı yaklaşık 5 hafta oldu. Performansı gayet tatmin edici bence, rampalarda zaten anlayabiliyorsunuz farkı. Diğer araçlarda görülen sorunlar şu anda bende yok ama aracı ilk çalıştırırken kontağı çevirdikten sonra kısa bir süre bir ses geliyor ama nedenini ve nereden geldiğini anlayamadım. Yakıt tüketimim ortalama 4,9 lt olarak görünmekte şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbcemo

Arabayı alalı yaklaşık 5 hafta oldu. Performansı gayet tatmin edici bence, rampalarda zaten anlayabiliyorsunuz farkı. Diğer araçlarda görülen sorunlar şu anda bende yok ama aracı ilk çalıştırırken kontağı çevirdikten sonra kısa bir süre bir ses geliyor ama nedenini ve nereden geldiğini anlayamadım. Yakıt tüketimim ortalama 4,9 lt olarak görünmekte şu an.

Yarın akşama bende 150km lik bir uzun yol yapcam o zaman yakıt tüketimi daha da belirleyici olur benim için.
    Performansı benide tatmin ediyor. Rampada gercekten iyi asılıyor. Ben biraz doyumsuz olduğum için biraz daha performans bekliyorum aıkçası :)
  • Cuma günü tecrübelerimi aktarıcam :) üff beklemek ne sıkıntılı birşey anlatamam :) 1.6 larda sanırım devir dalgalanması yok daha görmedim yaşayan birde test edicem sanırım arabayı giderken boşa alıp frene basınca oluyordu değil mi ?
  • Slm arkadaşlar...
    Konuyu görünce forma üye oldum.
    Ben de Buz beyazı 1.6 TDCİ Titanium Xpaketli araç düşünüyorum
    Fakat 1.6 Euro 5 motora geçtiği için şuanda bayilerde yok
    Sizce 1.4 TDCİ Titanium Xpaketli mi alayım yoksa 1.6 modelini mi bekleyeyim, aralarında performans ve yakıt farkı nedir?
  • bayilerin stoklarında yoktur yoksa geliyor sahip olanlar olduğuna göre :)
    aceleniz yoksa bekleyin
    ben bekleyemedim 1.4 benzinli aldım yoksa 1.6 dizel alırdım
  • Beyler Fiesta da bluetooth ile telefona bağlanma var mı ?
  • Aracımı dün akşam 600km kadar fırsatım oldu.
    Performans= Mükemmel(Son hızı deneyemedim yeterince yol yoktu) araç 170km lere kadar hiç zorlanmadan asılarak çıkabiliyor. yokuş yıkarı uzun bir müddet 160la gittim en ufak bir yavaşlama yada zorlanma hissetmedim.
    Euro 5 motoru bekleyip 1.6 olanını almanızı tavsiye ederim(yeni almak isteyenlere.
    Yakıt tüketimi: Yolun büyük bir çoğunluğunu 120 ile gitmeme rağmen 545km de 80tl lik mazot aldım.(100km/4.8lt)
    Eminim aracı devamlı 90-100 ile kullansam, sakin kullansam o ortalama 4.3lere düşer. 2 hafta sonra bir uzun yolum daha var, bu sefer çok sakin gitcem. O zaman belli olur.
    Ses yalıtımı: Araç düzgün bir asfaltta giderse ne yol sesi içeri giriyo, ne motor sesi içeri giriyo ne de aracın herhangi biryerinde takırtı tukurtu geliyo. Araç gayet sessiz akıyo:) durmadan 4buçuk saat kullandım aracı inanın hiç ama hiç yormadı beni.
    Eğer asfalt düz değilse, mıcırımsı asfaltsa içeri yol sesini alıyo.

Sonuç: Performans beni çok memnun etti.
    Yakıt tüketimi belki sizlere fazla gibi gelebilir ama o kullanıma göre yaktığı yakıtta beni memnun etti.
    Yalıtımdan memnun kaldım(Başarılı)
    ---Devir dalgalanma sorunu, direksiyondan gelen ses vs. hiç bir problem yaşatmadı Allaha şükürler olsun.

• Hmmm
    Teşekkürler görüşleriniz için arkadaşlar
    Bayi ile görüştüm 20 Haziranda siparişini veriyorum Allah nasip ederse 15 Temmuzda da 2011 olarak elimde oluyor...
    Bluetooth soran arkadaşıma:
    1.4 Titanium bi araçta vardı ben görmedim ama aradığımda özel olarak takıldı demişti...
  • Bu akşam Ankara ya gidiyorum aracımı almaya pazar güünüde 600 Km lik yol yapıcam. Ben 170 lere falan çıkmayacağım hız sabitlemeyle 90 Km hızla Antalya ya gelicem, pazar günü aktarırım size deneyimlerimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadriceps

Bu akşam Ankara ya gidiyorum aracımı almaya pazar güünüde 600 Km lik yol yapıcam. Ben 170 lere falan çıkmayacağım hız sabitlemeyle 90 Km hızla Antalya ya gelicem, pazar günü aktarırım size deneyimlerimi.

Hayırlı olsun arkadaşım:) Kavuşuyorsun arabana.
    Eminim çok memnun kalcaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: srfdrd3555

quote:

Orijinalden alıntı: Quadriceps

Bu akşam Ankara ya gidiyorum aracımı almaya pazar güünüde 600 Km lik yol yapıcam. Ben 170 lere falan çıkmayacağım hız sabitlemeyle 90 Km hızla Antalya ya gelicem, pazar günü aktarırım size deneyimlerimi.

Hayırlı olsun arkadaşım:) Kavuşuyorsun arabana.
    Eminim çok memnun kalcaksın

Eyv. dostum...Evet kardeşimden ve babamdan izlenimlerini aldım çok memnunlarmış :) araba zaten tasarım olarak harika motoruda 1.6 aldığım için çok mutluyum iyiki renk tercihi yapıp motoru 1.4 almamışım bakalım yarın bütün gün arabayı kullanacağım.. izlenimlerimi ve tabiki resimleri sizlerle paylaşacağım.

• Yok mu 1.6 kullanıcı başka?????????????????????????
  • Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Nasip olursa ben de 15 Temmuzda 1.6 TDCİ 2011 Euro5 motora sahip olacağım.
    Deneyim sahibi arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Arabayı alalı yaklaşık 5 hafta oldu. Performansı gayet tatmin edici bence, rampalarda zaten anlayabiliyorsunuz farkı. Diğer araçlarda görülen sorunlar şu anda bende yok ama aracı ilk çalıştırırken kontağı çevirdikten sonra kısa bir süre bir ses geliyor ama nedenini ve nereden geldiğini anlayamadım. Yakıt tüketimim ortalama 4,9 lt olarak görünmekte şu an.

Arkadaşlar bu kontağı çevirdikten sonraki gelen sesle ilgili bilgisi olan var mıdır???
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bu kontağı çevirdikten sonraki gelen sesle ilgili bilgisi olan var mıdır???

Kontağı nereye kadar çevirdiğimizde yada nasıl bir ses? Tam olarak tarif edebilir misin?
  • Arabayı çalıştırmadan önceki son kademeye kadar çevirdiğimizde sanki bir üfleme sesi geliyor anlayabildiğim kadarıyla
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.